İlk Yardım

İlk Yardım

Son dakika ilk yardım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ilk yardım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ilk yardım haber sayfamızda...

İlk Yardım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.774 ilk yardım haberi bulunmuştur.
Çorba içerken ölümden döndü! Dehşete düşüren anlar
Çorba içerken ölümden döndü! Dehşete düşüren anlarSamsun'da, çorba içerken yediği ekmek parçasının soluk borusuna kaçmasıyla bir anda nefessiz kalan Mehmet Can, masaya yığıldı. İşletmeci Şevki Şahin ise yüzüstü pozisyona getirerek, ekmeği çıkardığı müşterisini boğulmaktan kurtardı. Bu anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı.
19.01.2022Haberler
Çorba içerken ölümden döndü! Dehşete düşüren anlar
Çorba içerken ölümden döndü! Dehşete düşüren anlarSamsun'da, çorba içerken yediği ekmek parçasının soluk borusuna kaçmasıyla bir anda nefessiz kalan Mehmet Can, masaya yığıldı. İşletmeci Şevki Şahin ise yüzüstü pozisyona getirerek, ekmeği çıkardığı müşterisini boğulmaktan kurtardı. Bu anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı.
19.01.2022Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Tatilde öğretmene isteğe bağlı eğitim fırsatı
Tatilde öğretmene isteğe bağlı eğitim fırsatıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), iki haftalık yarıyıl tatili için öğretmenlere isteğe bağlı kapsamlı bir eğitim programı hazırladı.
17.01.2022Eğitim
Millî Eğitim Bakanlığı duyurdu: İlk kez uygulanacak
Millî Eğitim Bakanlığı duyurdu: İlk kez uygulanacakMillî Eğitim Bakanlığı, 22 Ocak-6 Şubat tarihlerindeki iki haftalık yarıyıl tatilinde öğretmenlere isteğe bağlı kapsamlı eğitim programı hazırladı. MEB, bu kapsamda yeni bir dijital platform oluşturdu ve ÖBA'yı (Öğretmen Bilişim Ağı) ilk kez yarıyıl tatilinde uygulayacak. Öğretmenler 24 Ocak-04 Şubat tarihleri arasında kendileri için hazırlanmış olan hizmet içi eğitim faaliyetlerine ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı) üzerinden katılabilecekler. Seminerlere katılım isteğe bağlı olacak. Seminerler, belirtilen tarih aralığında sürekli yayında olup internet bağlantısı olan herhangi bir yerden katılım sağlanabilecek.
16.01.2022Gündem
MEB'den sınav kararı! 81 ilde ilk kez uygulandı
MEB'den sınav kararı! 81 ilde ilk kez uygulandıMilli Eğitim Bakanlığı, yaklaşık dört buçuk aydır yüz yüze eğitime devam ederken son bir buçuk yılın öğrenme kayıplarını da telafi etmek için kapsamlı çalışmalar yürüttü. Bu kapsamda ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurs hizmeti sunan MEB, 81 ilde ilk kez bu kursların verimliliğine yönelik izleme ve değerlendirme sınavı uyguluyor. Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlendirme sınavı saat 10.00'da ülke genelinde 81 ilde yapılmaya başladı.
15.01.2022Gündem
Evlerden hırsızlık yapan 2 şüpheli, suçüstü yakalandı
Evlerden hırsızlık yapan 2 şüpheli, suçüstü yakalandıAnkara'da villa ve dubleks tarzı evlerden hırsızlık yapan E.K. ve Ö.Y., girdikleri evde suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan 2 şüpheli, tutuklandı.
15.01.2022Gündem
Uzlaşma teklifi yüzleri güldürdü
Uzlaşma teklifi yüzleri güldürdüMerkezefendi’de kontrolünü kaybettiği otomobiliyle yol kenarındaki restoranın bahçesine dalan Ahmet Sarıdemir, yaraladığı 3 kişiyle uzlaşma yoluna gitti.
14.01.2022Ege
MEB'den görme yetersizliği olan öğrenciler için ilk yardım kitabı
MEB'den görme yetersizliği olan öğrenciler için ilk yardım kitabıMilli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi ve ilkokul seviyesinde görme yetersizliği olan 6-9 yaş grubundaki tüm öğrenciler için Braille alfabesiyle 'İlk Yardım Okulu: Kahramanlar İş Başında' kitabı hazırladı.
8.01.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
YouTube'dan görüp yaptı! Uzmanlardan hamilelere normal doğum uyarısı
YouTube'dan görüp yaptı! Uzmanlardan hamilelere normal doğum uyarısıVideo izleyerek karısının doğumuna yardımcı olmak isteyen adam, bebeğinin ölümüne sebep oldu. Op. Dr. Yusuf Olgaç, "Bir yemek programından yemek yapmayı öğrenebilirsiniz ancak doğumu asla" diyerek önemli uyarılarda bulundu.
29.12.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Üçüncü doz aşımı Turkovac oldum
TBMM Başkanı Şentop: Üçüncü doz aşımı Turkovac oldumTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ben üçüncü doz aşımı Turkovac oldum. İnşallah bu aşıyı en kısa zamanda dost ve kardeş ülkeler başta olmak üzere elimizdeki imkanlar dahilinde bütün halklarla paylaşmayı arzu ediyoruz" dedi.
28.12.2021Gündem
Belediye personeline ilk yardım eğitimi...
Belediye personeline ilk yardım eğitimi...Milas Belediyesi, acil durumlara karşı önlemini alıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas personeline ilk yardım eğitimi verildi.
27.12.2021Ege
Nefes borusuna yiyecek kaçan küçük kız, 'Heimlich Manevrası ile kurtarıldı
Nefes borusuna yiyecek kaçan küçük kız, 'Heimlich Manevrası ile kurtarıldıAnkara'nın Kahramankazan ilçesinde annesi ile gittiği kafede nefes borusuna yiyecek kaçan 2,5 yaşındaki kız çocuğu H.S., kafe personelinin uyguladığı 'Heimlich manevrası' ile kurtarıldı. Diğer müşterilerin panik yaşadığı olay, güvenlik kamerasına yansıdı.
25.12.2021Gündem
Kafe çalışanının, soluk borusuna yemek kaçan minik kızı kurtardığı anlar kameraya yansıdı
Kafe çalışanının, soluk borusuna yemek kaçan minik kızı kurtardığı anlar kameraya yansıdıAnkara’nın Kahramankazan ilçesinde annesiyle gittiği kafede yemek yediği sırada nefes borusuna yemek kaçan 2 buçuk yaşındaki minik kız çocuğu, kafe personelinin uyguladığı 'Heimlich Manevrası'yla son anda kurtarıldı. Çevredekilerin büyük panik yaşadığı ve minik kızın yaşama tutunduğu olay anına ilişkin görüntüler ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
25.12.2021Haberler
TEM otoyolunda lüks cip bariyerlere ok gibi saplandı
TEM otoyolunda lüks cip bariyerlere ok gibi saplandıTEM otoyolunda seyir halinde olan lüks cip sürücüsünün kontrolünü kaybetmesiyle bariyerlere saplandı. Bariyerlere ok gibi saplanan lüks cipte bulunan 2 kişi hafif şekilde yaralandı. Kazaya karışan lüks cipteki kişilerin arkadaşları ise gazetecilere müdahale etti.
20.12.2021Haberler
TEM otoyolunda lüks cip bariyerlere ok gibi saplandı! Yaralılar var
TEM otoyolunda lüks cip bariyerlere ok gibi saplandı! Yaralılar varTEM otoyolunda seyir halinde olan lüks cip sürücüsünün kontrolünü kaybetmesiyle bariyerlere saplandı. Bariyerlere ok gibi saplanan lüks cipte bulunan 2 kişi hafif şekilde yaralandı. Kazaya karışan lüks cipteki kişilerin arkadaşları ise gazetecilere müdahale etti.
20.12.2021Gündem
Soğuk Kompres Nedir, Nasıl Yapılır? Soğuk Kompres Ne İşe Yarar?
Soğuk Kompres Nedir, Nasıl Yapılır? Soğuk Kompres Ne İşe Yarar?Günümüzde soğuk kompres oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle günlük hayatta şişlik, burkulma ve ağrıyı hızla azaltmaya yardımcı olan soğuk kompres pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu bakımdan soğuk kompres hakkında birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. Soğuk kompres nedir, nasıl yapılır? Soğuk kompres ne işe yarar detayları ile derledik.
17.12.2021Eğitim
Maymuna suni teneffüs yapıp hayatını kurtardı
Maymuna suni teneffüs yapıp hayatını kurtardıHindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de bir adamın maymuna suni teneffüs yaptığı anlar sosyal medyada büyük ilgi topladı.
14.12.2021Dünya
Evlat acısıyla sokağa çıkamıyor, pencereden bakamıyor
Evlat acısıyla sokağa çıkamıyor, pencereden bakamıyorBursa’da, hasarlı trafik kazası sonrası çıkan tartışmada, polis memuru Oktay Doğru (27) tarafından tabancayla vurularak öldürülen İbrahim Can Asanı’nın (23) annesi Gülsevim Asanı’nın evlat acısı dinmiyor. Evlilik hazırlığı yapan oğlu gözlerinin önünde öldürülen Gülsevim Asanı, "Her şeyi camdan bire bir gördüm. Her şeyi saniye saniye yaşadım. Canımızı emanet ettiklerimiz, can aldılar" dedi.
13.12.2021Gündem
Nefessiz kalan bebeği kurtaran itfaiye erleri o anları anlattı
Nefessiz kalan bebeği kurtaran itfaiye erleri o anları anlattıGaziantep’te hastalığı nedeniyle nefes borusuna tükürük kaçtığı için nefessiz kalan Yusuf bebeğin yardımına koşarak hayatını kurtaran itfaiye erleri o anları anlattı. Nefessiz kalan bebeği Heimlich manevrası ile kurtarmaya çalıştıklarını söyleyen itfaiye erleri Necdet Dinç ve Hanifi Kütükçü, "Bebek biraz rahatladıktan sonra itfaiye aracıyla sirenleri çalarak hastaneye yetiştirdik" dedi.
10.12.2021Gündem
Boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Boyun tutulmasına evde tedavi yöntemleri
Boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Boyun tutulmasına evde tedavi yöntemleriBoyun tutulması başımızı hareket ettirdiğimizde hissettiğimiz ağrı veya acıya denir. Gün içerisinde hareketsizlik, duruş bozukluğu veya ani hareketler boyun tutulmasına neden olabilir. Boyun tutulması belirtileri; keskin ağrı, genel ağrı, yayılan ağrı, karıncalanma, uyuşma, zayıflık, baş ağrısı olarak ortaya çıkar. Hareket etmeyi zorlaştıran boyun tutulması yaşam kalitesini de oldukça olumsuz yönde etkiler. Ağrılar bazen hafif olabilirken bazen de çok şiddetli olabilir. Evde yapılabilecek bazı basit yöntemlerle boyun ağrılarını geçirmek mümkün olabilir. Boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Boyun tutulmasına evde tedavi yöntemleri” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Yanığa Ne İyi Gelir? Yanık Dereceleri Nelerdir? Yanığa Doğal Tedavi Yöntemleri
Yanığa Ne İyi Gelir? Yanık Dereceleri Nelerdir? Yanığa Doğal Tedavi YöntemleriGörünmez kazaların sonucunda kaza olarak insanın başına gelebilen yanıklar göründüğünden daha fazla acı verebilir. Zaman zaman yanık derecelerine göre insan bedeninde kalıcı izler bırakır. Türlerine göre yanıklar farklılık gösterir. Yanığa en kısa sürede müdahale etmek ve doğru ilk yardımı yapmak ciltteki hasar ve tehlikenin daha az olmasına yardımcı olabilir. Yanıklar 1. derece, 2. derece ve 3. derece olarak 3 sınıfa ayrılır. Basit yanıklar evde doğal tedavi yöntemleri ile geçirilebilir ve acısı azaltılabilir. Ancak yanık derecesine gere en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmasında fayda vardır. Yanığa ne iyi gelir? diyorsanız “Yanık dereceleri nelerdir? Yanığa doğal tedavi yöntemleri” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
2.12.2021Cilt Bakımı
Kış kurallarına uymayan trafik sürücülere 846 TL ceza
Kış kurallarına uymayan trafik sürücülere 846 TL cezaTrafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Oktay Ergör, 1 Aralık itibariyle başlayacak trafikte kış kurallarının 1 Nisan 2022'ye kadar devam edeceğini, kurala uymayan araçların sürücülerine 846 lira ceza kesileceğini söyledi.
29.11.2021Ekonomi
Kurye Esra'ya beyzbol sopalı saldırı girişimi kamerada
Kurye Esra'ya beyzbol sopalı saldırı girişimi kameradaAnkara'da otomobil sürücüsü, trafikte yol verme nedeniyle tartıştığı motosikletli kurye Esra Nur Olgun'u (20), beyzbol sopasıyla üzerine yürüyüp, darbetmeye kalktı. Araya giren diğer sürücüler tarafından kurtarılan Esra Nur Olgun, beyzbol sopalı saldırı girişimini cep telefonu kamerasıyla görüntüleyip, tepki gösterdi.
24.11.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

İlk Yardım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.