İnovasyon

İnovasyon

Son dakika İnovasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İnovasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İnovasyon haber sayfamızda...

İnovasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.203 inovasyon haberi bulunmuştur.
Beyaz eşya ihracatı 9 ayda yüzde 28 arttı
Beyaz eşya ihracatı 9 ayda yüzde 28 arttıTürkiye'nin beyaz eşya ihracatı 9 ayda geçen yılın aynı dönemine göre adet bazında yüzde 28 artarak 19 milyon 26 bine yükseldi.
20.10.2021Ekonomi
Tek bir tıkla 55 şehri gezmek mümkün! Aralarında Türkiye de var
Tek bir tıkla 55 şehri gezmek mümkün! Aralarında Türkiye de varPandeminin ilk günlerinde, evlerimizden dışarı çıkmanın pek de mümkün olmadığı zamanlarda birçok proje tasarlandı. Bu projelerden biri de içlerinde İstanbul, Ankara, Londra ve Dublin gibi 55 şehri gezme imkânı sunan Drive & Listen oldu. Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’daki pek çok büyük şehrin sokaklarını gezebileceğiniz Drive & Listen sayesinde hiç gitmediğiniz veya sokaklarında gezmeyi özlediğiniz şehirleri tek bir tuşla gezmeniz mümkün. Projenin mimarı ise bir Türk.
20.10.2021Gündem
Türkiye geleceğin muharebe ortamına hazırlanıyor
Türkiye geleceğin muharebe ortamına hazırlanıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir,  Türkiye'nin ürettiği platformlar ve alt sistemlerinin yetenekleri sayesinde  savunma sanayisinde artık bir pazar değil, aktör konumuna dönüştüğünü belirterek,  geleceğin muharebe ortamının en önemli unsurları için de çalışmalar  yürüttüklerini bildirdi.
20.10.2021Teknoloji
‘Sadece hızlı değil, istihdam yaratan, yeşil ve adil büyüme’
‘Sadece hızlı değil, istihdam yaratan, yeşil ve adil büyüme’Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Tuncay Özilhan, “İklim değişikliğinin korkutucu sonuçları ve deprem bölgesinde olmamız, eski politikalarla devamı olanaksız kılıyor. Çevreci bir Türkiye hedefi için önlemleri hızla almalıyız” dedi.
20.10.2021Ekonomi
Türkiye geleceğin muharebe ortamına hazırlanıyor
Türkiye geleceğin muharebe ortamına hazırlanıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin ürettiği platformlar ve alt sistemlerinin yetenekleri sayesinde savunma sanayisinde artık bir pazar değil, aktör konumuna dönüştüğünü belirterek, geleceğin muharebe ortamının en önemli unsurları için de çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.
19.10.2021Ekonomi
Keçi sütlü devam sütünün özelliklerini keşfedin!
Keçi sütlü devam sütünün özelliklerini keşfedin!Keçicik Süt Endüstrisi, 2014 yılında Aydın’da 6 bin metrekare kapalı alanda olmak üzere toplam 10 bin metrekare alanda kurulan Türkiye’nin ilk ve tek keçi sütlü devam sütü fabrikası olma özelliği taşıyor. Keçi sütü ile üretilen devam sütü hakkında merak edilenleri sizin için mercek altına aldık.
18.10.2021PembeNar
Bu sene 10. yılını kutlayan Big Bang’de yine öncü girişimler sahne alacak
Bu sene 10. yılını kutlayan Big Bang’de yine öncü girişimler sahne alacakBu sene 10’uncu yaşını kutlayan Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı. İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından 2 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek etkinlik, dünyadan ve Türkiye’den en iyi girişimcileri ağırlayacak. Yenilikçi, çığır açıcı proje ve teknolojilerin; kendi yolunu çizen, ihtiyaçtan yola çıkarak çözüm üreten girişimlerin adresi olan Big Bang’de bu yıl “Öncüler” mottosu hâkim olacak. İzleyicilere benzersiz bir online deneyim sunmaya hazırlanan Big Bang’de 20 girişim sahnede sunum yaparken; birbirinden farklı sektörlere çözüm üreten yaklaşık 90 teknolojik girişimin standı online olarak ziyaret edilebilecek.
18.10.2021Vitrin
Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Milli teknolojinin güçlenmesi için kadınlar olarak biz de varız
Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Milli teknolojinin güçlenmesi için kadınlar olarak biz de varızKocaeli'nin Gebze ilçesinde, KADEM'nin düzenlediği İnovasyonda Kadın 6. Girişimcilik Kampı'nda finale kalan 5 kadın girişimciye 50'şer bin TL ödül verildi. KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Fikrinden tasarımına, projesinden ticarileşmesine kadar her aşamada yerli ve milli teknolojinin güçlenmesi için kadınlar olarak biz de varız" dedi.
17.10.2021Gündem
2030 hedeflerine ulaşmada hızlandırıcı 'etki' tartışıldı
2030 hedeflerine ulaşmada hızlandırıcı 'etki' tartışıldıEtki yatırımcılığı ve etki ekosisteminden uzman isimler, ‘etki hızlandırıcı programı imece impact’in kapanış buluşmasında bir araya geldi.
17.10.2021Vitrin
Avrupa'nın en büyük gipe iplik fabrikası Tokat'ta açıldı
Avrupa'nın en büyük gipe iplik fabrikası Tokat'ta açıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tokat'ta 50 milyon liralık yatırımla hayata geçen fabrikada yıllık 4 bin ton gipe iplik üretileceğini belirterek "Fabrika ilk etapta 10 milyon dolarlık ihracat hedefiyle ülkemizin tekstil sektöründeki ihracatçı pozisyonunun geliştirilmesinde önemli rol oynayacak." dedi.
15.10.2021Ekonomi
Castrol, Türkiye’de yılı rekor büyümeyle kapatıyor
Castrol, Türkiye’de yılı rekor büyümeyle kapatıyorMotor yağı üreticisi Castrol, Türkiye’de atağa kalktı. Pandemi sonrasında elde ettiği büyüme ile 2021’nin ilk yarısında Türkiye’de çok dereceli motor yağı pazar payını yüzde 31’e çıkaran Castrol, Çin’den sonra en fazla büyüyen ülke oldu.
15.10.2021Uzmanpara
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Haberler
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Siyaset
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyorKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarının 2022'de 61,9 milyar lira yatırım yapması planlanıyor.
15.10.2021Ekonomi
Genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği verilecek
Genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği verilecekTürkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla iklim değişikliğiyle mücadele çalışmaları kapsamında yeşil dönüşüm projesi geliştiren genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği sağlanacak.
14.10.2021Ekonomi
İnovasyonda, akla ilk İzmir gelecek
İnovasyonda, akla ilk İzmir gelecekİZSİAD’a konuk olan İYTE Rektörü Prof. Dr. Baran, İzmir’in sahip olduğu avantajlar ve sanayi-akademi işbirliği ile Türkiye’nin inovasyon kenti rolünü üstlenebileceğini belirtti
13.10.2021Ege
Fransa, 30 milyar euro yatırım yapacak
Fransa, 30 milyar euro yatırım yapacakFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2030 yılına kadar endüstri, teknoloji, nükleer ve sağlık gibi sektörlere 30 milyar euro yatırım yapacaklarını bildirdi.
13.10.2021Uzmanpara
Şeker, Vodafone icra kurulu üyesi
Şeker, Vodafone icra kurulu üyesiVodafone Türkiye üst yönetiminde yeni bir atama gerçekleşti.
13.10.2021Ekonomi
Fransa 2030 planı için 30 milyar euro yatırım yapacak
Fransa 2030 planı için 30 milyar euro yatırım yapacakFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2030 yılına kadar endüstri, teknoloji, nükleer ve sağlık gibi sektörlere 30 milyar euro yatırım yapacaklarını bildirdi.
12.10.2021Ekonomi
Ateşli silahlar için ses ve sarsıntı düzeyi düşük susturucu geliştirildi
Ateşli silahlar için ses ve sarsıntı düzeyi düşük susturucu geliştirildiEskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ)  Mühendislik Fakültesinden iki araştırma görevlisi, ateşli silahlarda  benzerlerinden daha sessiz ve stabil atış imkanı sunan susturucu sistemi  tasarladı.
12.10.2021Teknoloji
Bakan Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının isim değişikliğini değerlendirdi
Bakan Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının isim değişikliğini değerlendirdiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'yi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli aktörü yapacaklarını, 2053'e yönelik net sıfır emisyon hedefine ulaşacaklarını bildirdi.
11.10.2021Gündem
Galatasaray'da sponsorluk anlaşması yarın
Galatasaray'da sponsorluk anlaşması yarınGalatasaray Kulübü yarın Nef ile sponsorluk anlaşması imzalayacak. Sarı-kırmızılı kulüp yarın saat 12.30'da konuyla ilgili basın toplantısı gerçekleştirecek.
11.10.2021Galatasaray
Kuzey Marmara Otoyolu ve TÜBİTAK’tan dünyanın ilk fiber optik tabanlı akıllı ulaşım sistemi
Kuzey Marmara Otoyolu ve TÜBİTAK’tan dünyanın ilk fiber optik tabanlı akıllı ulaşım sistemiDünyanın 4 şeritli en geniş tünellerine sahip olan Kuzey Marmara Otoyolu (KMO), TÜBİTAK iş birliğiyle bir projeye imza atıyor. Geliştirme süreçleri devam eden proje hayata geçtiğinde, otoyol güvenliğini sağlayacak ve yol üzerinde meydana gelebilecek bir olayda anında ve etkin müdahale hizmeti sunacak. Dünyanın ve Türkiye’nin ilk fiber optik ve yapay zeka tabanlı akıllı ulaşım sistemi olacak projenin gelecek yıl devreye alınması planlanıyor.
9.10.2021Vitrin
Bakan Varank: İkinci çeyrekte ciddi bir büyüme gerçekleştirdik
Bakan Varank: İkinci çeyrekte ciddi bir büyüme gerçekleştirdikSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yapılan yatırımlarla yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,7'lik ciddi bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu büyümeyle istihdamda da yılın ilk 7 ayında 1,7 milyon artış kaydettik." dedi.
8.10.2021Ekonomi
Depo ve veri merkezi yatırımları trend oldu
Depo ve veri merkezi yatırımları trend olduPandemi sürecinin sektörlere etkisi gayrimenkul geliştiricilerin yatırım alanlarını da çeşitlendirdi. Bu dönemde özellikle e-ticaretteki gelişime paralel olarak depo ve veri merkezi yapılarına ilgi artıyor.
8.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeEmine ErdoğanyatırımTÜBİTAKmacron

İnovasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.