İsim Anlamları

İsim Anlamları

Son dakika isim anlamları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan isim anlamları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan isim anlamları haber sayfamızda...

İsim Anlamları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 846 isim anlamları haberi bulunmuştur.
Erva İsminin Anlamı Nedir? Erva Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Erva İsminin Anlamı Nedir? Erva Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Erva ismi hem erkek hem de kız çocukları için kullanılabilen ayrıcalıklı bir addır. Unisex bir yapıya sahip olması nedeniyle son dönemlerde oldukça popüler hale geldiğini söylemek mümkün. Siz de bu ismin gerçek anlamını öğrenebilir ve yeni doğmuş minik yalnız için isim olarak verebilirsiniz. Peki, Erva isminin anlamı nedir? Erva ne demek, ne anlamına gelir? İşte bu konu hakkında detaylar.
25.09.2023 Gündem
Adem İsminin Anlamı Nedir? Adem Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Adem İsminin Anlamı Nedir? Adem Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? İlk insanoğlunun ismidir "Adem". Bu sebeple de birçok kimse tarafından tercih edilmektedir. Üstelik bu isim kendisine neredeyse bütün dillerde yer bulmuş bir isim olmaktadır. "Adem" isminin anlamının ne demek olduğu başta olmak üzere birçok bilgiyi sizler için derledik.
25.09.2023 Yaşam
Nevra İsminin Anlamı Nedir? Nevra Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Nevra İsminin Anlamı Nedir? Nevra Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? İsimler kişilerin direk olarak temsilci olmasa da belirli bir zaman içinde onu temsil eden bir niteliğe kavuşuyor. Özellikle küçük yaştaki çocuklar isimlerinden dolayı rahatsızlık duyabiliyor. Bu yüzden çocuklara her açıdan bakıldığında olumlu gelebilecek isimler verilmesi daha doğru bir davranış olarak kabul edilir. Bu yüzden doğru bir yaklaşıma ilk adım olarak sizin için isimlerin anlamlarını derledik.
25.09.2023 Yaşam
Ceylan İsminin Anlamı Nedir? Ceylan Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Ceylan İsminin Anlamı Nedir? Ceylan Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Hem okunuşu hem de anlamı üzerinden en güzel isimler içerisinde Ceylan geliyor. Özellikle bir kız çocuğu için en hoş isimler arasında yer almaktadır. Peki, Ceylan isminin anlamı nedir? Ceylan ne demek, hangi anlama gelir? İşte bu güzel isim konusunda merak edilenler.
25.09.2023 Eğitim
Dicle İsminin Anlamı Nedir? Dicle Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Dicle İsminin Anlamı Nedir? Dicle Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Türkçede bir kız için verilebilecek en güzel ve en anlamlı isimler içerisinde Dicle gelir. Özellikle oldukça hoş okunuşu ile beraber naif bir etki yarattığını dile getirmek mümkün. Peki, Dicle isminin anlamı nedir? Dicle ne demek, hangi anlama gelir? İşte bu konuda merak edilenler.
25.09.2023 Eğitim
Oğuz İsminin Anlamı Nedir? Oğuz Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Oğuz İsminin Anlamı Nedir? Oğuz Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Her ebeveyn, çocuklarına güzel, anlamlı, ona yakışacak bir isim koymak ister. Oğuz ismi de çok eski zamanlara dayanan Türk boylarından günümüze kadar ulaşmış bir erkek ismidir. Birden fazla anlamı bulunan Oğuz ismi, ülkemizde yüksek istatistiklere sahip isimler arasındadır. Anlamını ve Kur'an' da geçiyor mu tüm detayları sizler için derledik.
25.09.2023 Yaşam
Kayla İsminin Anlamı Nedir? Kayla Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Kayla İsminin Anlamı Nedir? Kayla Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Kayla ismi son zamanlarda oldukça popüler hale gelen isimler arasında yer almaktadır. Bazı anne ve babalar geleneksel isimleri çocuklarına vermeyi tercih ederlerken bazı kişiler de yeni ve modern isimleri vermeyi tercih etmektedir. Kayla ismi de özellikle son zamanlarda tercih edilmekte olan isimlerden birisi olarak ifade edilebilir. Kayla isminin anlamı nedir? Kayla ne demek, hangi anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023 Yaşam
Cemil İsminin Anlamı Nedir? Cemil Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Cemil İsminin Anlamı Nedir? Cemil Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Türkiye'nin dört bir tarafında uzun yıllardır kullanılan erkek isimlerinden biri olarak Cemil öne çıkıyor. Son dönemlerde yeniden popüler hale gelen bu güzel ismin anlamını öğrenerek, çocuğunuz için değerlendirebilirsiniz. Peki, Cemil isminin anlamı nedir? Cemil ne demek, hangi anlama gelir? İşte merak edilen bilgiler.
25.09.2023 Eğitim
Doğan İsminin Anlamı Nedir? Doğan Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Doğan İsminin Anlamı Nedir? Doğan Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Heybetli okunuşu ve aynı zamanda güzel anlamı ile beraber erkek çocukları için Doğan ismi kullanılabilir. Günümüze Türkiye'de en yaygın kullanılan güzel erkek isimleri içerisinde yer almaktadır. Peki Doğan isminin anlamı nedir? Doğan ne demek, hangi anlama gelir? İşte merak edilenler.
25.09.2023 Eğitim
Mirat İsminin Anlamı Nedir? Mirat Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Mirat İsminin Anlamı Nedir? Mirat Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Divan edebiyatında en çok kullanılan sembollerden biri olan mirat, ruyet sözcüğünden türetilmiştir. Ruyet, bakmak ve görmek anlamına gelir. Mirat kelimesinin ilk anlamı ise aynadır. Tasavvufta kainat, Allah'ın kendi zatını ve cemalini izlediği bir mirat olarak tanımlanır. Mirat kelimesinin gerçek ve terim anlamını sizler için derledik.
25.09.2023 Eğitim
Feyzullah İsminin Anlamı Nedir? Feyzullah Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Feyzullah İsminin Anlamı Nedir? Feyzullah Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Feyz kelimesinin ilk anlamı bolluk ve verimdir. Bu kelime, ilmi ve kültürel alandaki birikimi tanımlamak için kullanılır. Sözcüğün ikinci anlamı ise Allah'ın kullarına karşılıksız olarak bahşettiği ihsandır. İnsanlara verilen her nimet birer feyzdir. İslam alimlerine göre akıl ve irade gibi sadece insanlara verilen özellikler de birer nimet olduğu için en büyük feyzler arasında yer almaktadır. Feyzullah isminin anlamını ve ayrıntılarını sizler için derledik.
25.09.2023 Eğitim
Kaman İsminin Anlamı Nedir? Kaman Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Kaman İsminin Anlamı Nedir? Kaman Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Her anne baba, çocuğuna güzel ve anlamlı bir isim vermek ister. Bu yüzden verilecek olan isim konusunda çok fazla tereddüt yaşanmaktadır. Ancak öncesinde yapılacak olan isim anlamları araştırması ile doğru isme karar verilebilir. Kaman ismini vermek isteyenler Kaman isminin anlamı nedir? Kaman ne demek? Ne anlama gelir tüm detayları ile derledik.
25.09.2023 Eğitim
Reşit İsminin Anlamı Nedir? Reşit Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Reşit İsminin Anlamı Nedir? Reşit Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Olgun ve yerinde bir anlama sahip olan Reşit ismi, aynı zamanda okunuşu üzerinden de sevilen bir addır. Erkek çocukları için kullanılan bu özel isim, son dönemlerde yeniden popüler hale gelmiş durumda. Peki Reşit isminin anlamı nedir? Reşit ne demek, hangi anlama gelir? İşte bu isim için öğrenmeniz gerekenler.
25.09.2023 Eğitim
Mualla İsminin Anlamı Nedir? Mualla Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Mualla İsminin Anlamı Nedir? Mualla Ne Demek, Hangi Anlama Gelir? Günümüzde pek çok isim anlamları bakımından araştırılmaktadır. Mualla bu isimlerden birisidir. Özellikle anlam bakımından araştırılan malla ismi pek çok kişi tarafından merak uyandırmaktadır. Peki Mualla isminin anlamı nedir? Mualla ne demek, hangi anlama gelir? Sizlere mualla isminin anlamı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
25.09.2023 Eğitim
Pırıl İsminin Anlamı Nedir? Pırıl Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Pırıl İsminin Anlamı Nedir? Pırıl Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Güzel anlamlara sahip olan kadın isimleri pek çok kişi tarafından araştırılıyor. En güzel anlama sahip olan kadın isimlere kişiler oldukça ilgi gösteriyor. Pırıl isminin anlamı da kişilerce merak edilerek araştırılıyor. Pırıl ismi ön plana çıkan bir isim olması nedeniyle, kişilerce araştırılıyor. Pırıl isminin anlamı nedir? Pırıl ne demek, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim
Sabriye İsminin Anlamı Nedir? Sabriye Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Sabriye İsminin Anlamı Nedir? Sabriye Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Anlamları merak edilen isimlerden biri de Sabriye ismidir. Sabriye ismini duyan anne ve babalar çocukları için bu ismin anlamını öğrenmek isteyebiliyor. Kişiler Sabriye isminin ne anlama geldiğini öğrenebilmek adına internet üzerinde farklı kaynaklarda araştırma yapabiliyor. Sabriye isminin anlamı nedir? Sabriye ne demek, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim
Şenol İsminin Anlamı Nedir? Şenol Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Şenol İsminin Anlamı Nedir? Şenol Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Halinden hoşnut ya da yaşamakta olduğu şeylerden memnun olan kişilere şen denir. Mutlu ve neşeli kelimeleriyle eş anlamlı olan ''Şen'' sözcüğünden türetilmiş olan birçok kelime, ülkemizde isim olarak kullanılıyor. Bu isimler arasında en popüler olanlarından biri Şenol. Anlamı birçok kişi tarafından merak edilen Şenol ne demek? Bu isim Kuran'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim
Necat İsminin Anlamı Nedir? Necat Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Necat İsminin Anlamı Nedir? Necat Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Necat kelimesi, tehlikeli bir durumdan ve başkasının boyunduruğundan kurtulmak anlamına gelir. Bu kelime birçok tamlamada geçer. Örneğin necat-i ezeli, sonsuz kurtuluş yani cennete girmek demektir. Bir kişinin esirlikten ya da kölelikten kurtulmak için ödemesi gereken bedele fidye-yi necat denir. Necat ismi ne anlama gelir? Bu sözcükle eş anlamlı olan kelimeler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim
Nafia İsminin Anlamı Nedir? Nafia Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Nafia İsminin Anlamı Nedir? Nafia Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Bir yerin turistik, kültürel ve endüstriyel açıdan gelişmesi için yapılan çalışmaların tümüne nafia denir. Arapça kökenli nafia kelimesi, yararlı anlamına gelen nafi sözcüğünden türetilmiştir. Bir şehrin ya da bölgenin gelişmesinden sorumlu olan kişilere Nafia Nazırı denir. Nafia isminin anlamını ve isme dair merak edilenleri deledik.
25.09.2023 Eğitim
Cenan İsminin Anlamı Nedir? Cenan Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Cenan İsminin Anlamı Nedir? Cenan Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Arapçada ''cen - cin'' kelimesi gizlenen, saklı tutulan ve bilinmeyen demektir. Bu kelimeden türetilen sözcükler günlük hayatta sık sık kullanılır. Örneğin "Cennet" saklı bahçe demektir. Mecnun ismi ise ''aklı kendisinden gizlenen, yani aklı başında olmayan, meftun" anlamına gelir. Cen kökünden türeyen ve anlamı birçok kişi tarafından merak edilen Cenan ismine dair merak edilenleri ayrıntıları ile derledik.
25.09.2023 Eğitim
Bera İsminin Anlamı Nedir? Bera Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Bera İsminin Anlamı Nedir? Bera Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Ülkemizde her yıl binlerce bebek doğmaktadır. Yeni doğan bebeklerinin cinsiyetini öğrenen anne ve babalar bebeklerine isim vermek için yoğun bir araştırma içerisinde olmaktadırlar. Çocuklarına isim vermek isteyen anne ve babalar öncelikle isimlerin anlamlarını araştırmaktalar daha sonra ise ismin popülerliğine, Kur'an-ı Kerim'de geçip geçmediğine bakmaktadırlar. Bera ismi de popüler olan isimlerden biridir. Peki, Bera isminin anlamı nedir? Bera ne demek, ne anlamına gelir? İşte, tüm detaylar.
25.09.2023 Gündem
Salih İsminin Anlamı Nedir? Salih Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Salih İsminin Anlamı Nedir? Salih Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Ülkemizde pek çok isim anlamları bakımından araştırılmaktadır. Salih ismi de anlamı bakımından ülkemizde pek çok kişi tarafından beğeni toplamaktadır. Bu nedenle Salih isminin anlamı internette sıklıkla araştırılmaktadır. Peki, Salih isminin anlamı nedir? Salih ne demek, ne anlama gelir? İşte Salih ismi hakkında merak edilenleri derledik.
25.09.2023 Aile
Selami İsminin Anlamı Nedir? Selami Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Selami İsminin Anlamı Nedir? Selami Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Selam kelimesine ek getirilerek oluşturulan Selami ismi, dilimize Arapçadan geçmiştir. İslam sözcüğünden türetilen selam kelimesi barış ve esenlik anlamına gelir. 20. yüzyılın itibaren kullanılmaya başlanan Selami isminin anlamı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Selami ne demek, ne anlama geliyor? Bu isim Kuran'ı Kerim'de geçiyor mu? Merak edenler için tüm yönleriyle detaylı bir şekilde derledik.
25.09.2023 Eğitim
Teksen İsminin Anlamı Nedir? Teksen Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Teksen İsminin Anlamı Nedir? Teksen Ne Demek, Ne Anlama Gelir? İlgi gören bir isim olan Teksen, pek çok kişinin araştırdığı isimler arasında yer alıyor. Anlamı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen insanlar, Teksen isminin tam olarak neyi ifade ettiği ve hangi anlamda kullanıldığı bireylerin en çok araştırdığı konular arasında bulunuyor. Teksen isminin anlamı nedir? Teksen ne demek, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim
Emanet İsminin Anlamı Nedir? Emanet Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Emanet İsminin Anlamı Nedir? Emanet Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Daha önce herkes tarafından duyulmayan bazı isimler bulunuyor. Emanet ismi bu duyulmayan isimler listesinde yer alıyor. Kişiler ilk defa Emanet ismini duyduğunda, merak içinde araştırma yapıyor. Emanet ismine ilgi duyan kişiler, bu ismi detaylı olarak araştırıyor. Emanet isminin anlamı nedir? Emanet ne demek, ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.
25.09.2023 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

İsim Anlamları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.