İskender

İskender

Son dakika iskender haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iskender gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iskender haber sayfamızda...

İskender

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.984 iskender haberi bulunmuştur.
Deve Balığı (İskender) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Deve Balığı (İskender) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Deniz altı canlıları farklı görünüşleri ile birçok insanın dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Bu canlılardan bir kısmı sofralara kadar gelebilirken bir kısmı akvaryumlarda ortama canlılık katması bakımından beslenmektedir. Deve balığı(İskender) de farklı vücut yapısıyla ön plana çıkan bir balık türü olmaktadır. Peki, deve balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, deve balığı hakkında bilgi edinmek isteyenler için gerekli olan bilgiler.
23.09.2021Evcil Hayvan
Asistan doktor Ertan İskender'i, güvenlik görevlilerinin gözü önünde bıçaklamış
Asistan doktor Ertan İskender'i, güvenlik görevlilerinin gözü önünde bıçaklamışAnkara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor Ertan İskender'in (30), hastası Bayram Nargüler tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı anlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Delil olarak soruşturma dosyasına giren görüntülerde Nargüler'in, odada tartıştıktan sonra dışarı çıkan doktorun peşinden gittiği, yanındaki güvenlik görevlilerinin arasından koşarak da bıçakladığı anlar yer aldı.
23.09.2021Haberler
Asistan doktor Ertan İskender'i, güvenlik görevlilerinin gözü önünde bıçaklamış
Asistan doktor Ertan İskender'i, güvenlik görevlilerinin gözü önünde bıçaklamışAnkara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor Ertan İskender'in (30), hastası Bayram Nargüler tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı anlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Delil olarak soruşturma dosyasına giren görüntülerde Nargüler'in, odada tartıştıktan sonra dışarı çıkan doktorun peşinden gittiği, yanındaki güvenlik görevlilerinin arasından koşarak da bıçakladığı anlar yer aldı.
23.09.2021Gündem
Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İskenderun'da istişare toplantısına katıldı
Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İskenderun'da istişare toplantısına katıldıKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İskenderun'da, Eğitime Destek Platformu Hatay temsilcilikleri tarafından İskenderunda düzenlenen istişare toplantısına katıldı.
22.09.2021Siyaset
Son dakika... Doktoru bıçaklayan hastaya 22 yıla kadar hapis talebiyle iddianame!
Son dakika... Doktoru bıçaklayan hastaya 22 yıla kadar hapis talebiyle iddianame!Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor Ertan İskender'i sırtından ve elinden bıçaklayarak, yaralayan hastası Bayram Nargüler hakkında, 'kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'hakaret' suçlarından 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.
22.09.2021Gündem
Son dakika! ABD Tahkimi'nden FETÖ'ye ret
Son dakika! ABD Tahkimi'nden FETÖ'ye retFETÖ'ye bir darbe de Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi’nden (ICSID) geldi. ABD'de FETÖ'nün 100 milyon euroluk tazminat talebi reddedildi.
21.09.2021Gündem
Gereksinimler varlıklar
Gereksinimler varlıklarİnsanı en mutlu eden şey, ihtiyaçlarıyla varlıkları arasında bir denge bulunmasıdır...
20.09.2021Ege
Hangi şehrin neyi meşhur?
Hangi şehrin neyi meşhur?Ülkemizin her köşesinde farklı bir meyve ya da sebze yetişiyor. Hangi şehrimiz neyiyle ünlüymüş bilmek isteyenler buraya!
Avrupa'nın aylak kenti Filibe
Avrupa'nın aylak kenti FilibeFilibe ya da diğer adıyla Plovdiv, Bulgaristan'ın başkent Sofya'dan sonra en büyük ikinci şehri. Roma ve Osmanlı dönemi yapılarının yan yana durduğu, 2019'da da Avrupa Kültür Başkenti olan Plovdiv, BBC Travel tarafından kıtanın en sakin kenti seçildi. Hatta BBC Travel, Filibe için bu tanımı yaparken Filibelilerin de kullandığı "aylak" kelimesini tercih etti. Büyük İskender'in babası 2. Filiip tarafından kurulan ve adını ondan alan Filibe günümüzde Avrupa'nın en sakin şehri olarak da tanımlanıyor. Edirne'nin fethinden hemen sonra Osmanlı hakimiyetine giren ve Türk mimarisinin çok güzel örneklerine ev sahipliği yapan Filibe'ye yakından bakalım.
17.09.2021Tatil
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?Afganistan’da Taliban’ın iktidara dönüşü, kültürel mirası önemseyen ve bu mirasa karşı başka yeni bir şiddet kampanyası ihtimalini aklına getiren herkesi kaygılandırıyor
15.09.2021Kültür Sanat
Artvin Gevhernik Kalesi'ndeki arkeolojik kazı tarihe ışık tutacak
Artvin Gevhernik Kalesi'ndeki arkeolojik kazı tarihe ışık tutacakArdanuç ilçesindeki Gevhernik Kalesi ve çevresinde yürütülen arkeolojik kazı çalışmasında, İskender Paşa Camisi çevresindeki mezarlardan ikisinin, 17. yüzyılda Çıldır Beylerbeyi olarak görev yapan Sefer Paşa ve Yusuf Paşa'ya ait olduğu belirlendi - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Osman Aytekin: - "Bakanlığımız bunlara destek verdiği müddetçe biz de gece gündüz demeden çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürüterek Gevhernik Kalesi'nin Ortaçağ dönemindeki geçmişini aydınlatmak, Osmanlı dönemindeki kimliğini öne çıkarmak üzere önemli verilere ulaşacağımıza inanıyorum"
14.09.2021Tatil
24. Kuşadası Altın Güvercin Beste ve Müzik Yarışması ödül gecesiyle sona erdi
24. Kuşadası Altın Güvercin Beste ve Müzik Yarışması ödül gecesiyle sona erdi24. Kuşadası Altın Güvercin Beste ve Müzik Yarışması muhteşem bir final gecesi ile son buldu. Sunuculuğunu ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in yaptığı Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan Altın Güvercin’de birinciliği Hande Kodamanoğlu bestesi Suat Suna’ya ait olan ‘Sevgilim’ isimli parça ile kazandı. Türk pop müziğinin sevilen sanatçısı Nükhet Duru da şarkıları ile finale damga vurdu.
14.09.2021Kültür Sanat
Zorlayıcı yol istemiyoruz
Zorlayıcı yol istemiyoruzYüz yüze eğitimi devam ettirmek konusunda kararlı olduklarını belirten Erdoğan, “Tüm vatandaşlarımızı, eğitimcilerimizi velilerimizi aşılarını olmaya davet ediyorum. Devlet olarak bu hususta asla zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz” dedi
7.09.2021Gündem
Küçük İskender Sözleri: Küçük İskender Aşk Şiirlerinden En Güzel Alıntılar Ve Sözler
Küçük İskender Sözleri: Küçük İskender Aşk Şiirlerinden En Güzel Alıntılar Ve SözlerBirbirinden güzel aşk sözleri ve şiirler karşı tarafı etkilemek için yegane unsurlar arasında yer alır. Özellikle bu konuda günümüzün en önemli şairleri arasında yer alan Küçük İskender, pek çok özel şiiri ve kalıntısıyla duyguları en iyi şekilde ifade etme olanağı tanıyor. Küçük İskender'e ayrılan sözlerin alıntı şeklinde ele alınmasıyla hazırlanmış cümleleri, nerede ve ne zaman isterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte Küçük İskender sözleri: Küçük İskender aşk şiirlerinden en güzel alıntılar ve sözler sizlerle.
Tek bir ısırığı öldürmeye yetiyor! 3 ölümcül hastalık
Tek bir ısırığı öldürmeye yetiyor! 3 ölümcül hastalıkSivrisineklerle bulaşan Batı Nil virüsü, sarıhumma ve dang ateşine dikkati çeken Prof. Dr. Onur Yaprak, “Havaların hala mevsim normallerinin üzerinde sıcak seyretmesi nedeniyle sivrisineklerin hastalık bulaştırma riski devam ediyor. Bazı bilim adamları tarafından Büyük İskender’in ölüm nedeni olarak görülen Batı Nil virüsü almış yaklaşık her 5 kişiden 1’inde ateşle beraber ishal, kusma, eklem ağrıları, baş ağrısı, vücut ağrıları veya döküntü gibi diğer belirtiler gelişebilir” dedi.
6.09.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyızSultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MEB bünyesinde kurduğumuz sistemle hastalık seyrini yakından takip edeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasının ardından beraberindekilerle okulu gezdi. Sınıfların 20 kişilik olmasına dikkat çeken Erdoğan, bir sınıfta tahtaya "Oku, düşün, uygula, neticelendir" yazıp altına imzasını attı.
6.09.2021Siyaset
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe Karşılığı
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe KarşılığıDünya üzerinden en çok konuşulan dil hiç şüphesiz İngilizce’dir. Küresel dil olan İngilizce başta Amerika olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve İskoçya gibi ülkelerin de resmi dilidir. İngilizce öğrenme aşamasında olan kişilerin ders veya metin yazımı için kendilerine İngilizce takma ad seçmeleri gerekebilir. Anne veya baba adayları kız veya erkek bebeklerine İngilizce isim vermek isteyebilir. İngilizce’de erkek ve kadınlar için birbirinden güzel isimler bulunur. Bazılarının Türkçe karşılığı benzerken bazılarının anlamı farklıdır. En güzel yabancı erkek-kadın isimleri ve Türkçe karşılığı için “İngilizce İsimler ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
6.09.2021Yaşam
Z ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: Z Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Z ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: Z Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerine kavuşacağı anı dört gözle bekleyen anne ve baba adaylarının en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler isimler ve anlamları hakkında derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerinin hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken zorlanıyorlar. Aileler keşfedilmemiş, nadir bulunan ve değişik isimleri tercih ediyor. Aileler ismin yanı sıra anlamlarına da dikkat ediyor. Z harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “Z ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
İ ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: İ Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
İ ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: İ Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerine kavuşacağı günü bekleyen aileleri hamilelik döneminde isim telaşı sarıyor. Erkek bebek bekleyen anne ve baba adaylarının çocuklarına vereceği isim konusu kafalarını karıştırıyor. Hayatları boyunca taşıyacakları ismin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyorlar. İsim konusunda derin araştırmaya giren çiftler anlamlarına da özellikle dikkat ediyor. Kulağa hoş gelen isimleri tercih eden ebeveynler keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, popüler ve modern çağa uygun isimler vermek istiyorlar. İ harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “İ ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
24. Altın Güvercin’in büyük jürisi belli oldu
24. Altın Güvercin’in büyük jürisi belli oldu12 Eylül akşamı kazananların açıklanacağı yarışmanın jürisi, duayenlerin de yer aldığı 12 isimden oluştu. altinguvercin.com.tr’deki dijital oylamanın sonuçları da 13’üncü jüri olarak değerlendirmeye alınacak
3.09.2021Ege
Mersin, Adana derken Arsuz
Mersin, Adana derken ArsuzArsuz geç keşfettiğime üzüldüğüm güzellikte bir yer. Bu sayfiye kasabasında deniz muhteşem, sokaklar gezilesi; ırmak kenarında tekneler, restoranlar; ortam gayet hoş
29.08.2021Pazar
Sinizm Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Örgütsel Sinizm Ne Demek?
Sinizm Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Örgütsel Sinizm Ne Demek?Antik Yunan döneminin en önemli felsefi akımlarından biri olan sinizmin başlıca temsilciler Diogenes ve Antisthenes'tir. Sokrates'in fikirlerinden etkilenerek kurulan sinizm felsefesinde, topluma ait evrensel değerlerin yerini bireysel haklar ve özgürlük alır. Bu felsefenin temsilcileri, zenginlik, makam, saygınlık gibi çoğunluk tarafından önemsenen olguların tamamını reddetmiştir. Sinizm nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Örgütsel sinizm ne demek tüm detayları ile derledik.
28.08.2021Eğitim
Tozkoparan İskender 1071 oyuncuları kim, konusu nedir?
Tozkoparan İskender 1071 oyuncuları kim, konusu nedir?Tozkoparan İskender dizisinden Malazgirt Zaferine özel film TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Tozkoparan İskender 1071 filmi oyuncu kadrosu ve konusu da böylelikle öne çıkıyor. Tarihin seyrini değiştiren Malazgirt Zaferi'nin anlatıldığı filme dair detaylar haberimizde...
26.08.2021Cadde
Muğla'da istinat duvarı çöktü; elektrik teknisyeni yaralandı
Muğla'da istinat duvarı çöktü; elektrik teknisyeni yaralandıMuğla'da, inşaat halinde olan iki binanın arasındaki istinat duvarının çökmesi sonucu taşların altında kalan elektrik teknisyeni Kadir İhsan Kanat (39) yaralandı.
19.08.2021Gündem
Antik kent Patara'da ziyaretçi rekoru
Antik kent Patara'da ziyaretçi rekoruLikya Birliği'nin uzun yıllar başkentliğini yapan Antalya'nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti'ni temmuz ayında 120 bin 31 kişi ziyaret etti. Bu yılın ilk 7 ayındaki toplam ziyaretçi sayısı ise 185 bin 320 olurken, 2019 yılının toplamındaki 176 bin 743 rakamını geçti. Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, koronavirüse rağmen antik kentteki kazı çalışmalarına ara vermediklerini söyledi.
18.08.2021Tatil

Benzer Haber Etiketleri

nedirAnkara Eğitim ve Araştırma Hastanesigazeteizmirege

İskender ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.