İskenderiye

İskenderiye

Son dakika iskenderiye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iskenderiye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iskenderiye haber sayfamızda...

İskenderiye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 859 iskenderiye haberi bulunmuştur.
Kalsu gizemli saldırıyla yok edildi, ABD apar topar yalanladı!
Kalsu gizemli saldırıyla yok edildi, ABD apar topar yalanladı! İsrail'in İran'a misillemede bulunduğu gece yarısı Orta Doğu'daki iki ülkede de neredeyse eş zamanlı patlamalar duyuldu. Suriye'nin güneyindeki radar üssünün vurulduğu ortaya çıkarken, Irak'tan ise İsrail füzelerine ait parçaları gösteren görüntüler geldi.
20.04.2024 Haberler
Bin 200 yıl boyunca gizli kaldı! Nil'in Venedik'i nasıl sulara gömüldü?
Bin 200 yıl boyunca gizli kaldı! Nil'in Venedik'i nasıl sulara gömüldü? Antik Mısır’a ilişkin arkeolojik çalışmalar elde edilen sonuçlara göre zaman zaman dünya genelinde gündem olabiliyor. Bunun en ilginç örneklerinden biri de İskenderiye kenti açıklarında gerçekleşti. İşte bin 200 yıl boyunca sular altında kalan, yağmacıların bile bulamadığı Thonis-Heracleion kentinin sırrı.
13.04.2024 Yaşam
Napolyon'un gözde komutanıydı, 'Kürt Süleyman' öldürdü! Başını kesip müzeye koydular
Napolyon'un gözde komutanıydı, 'Kürt Süleyman' öldürdü! Başını kesip müzeye koydular Süleyman el-Halebi, Kürt kökenli bir Osmanlı vatandaşıydı. Ancak bugün kafatası Paris'te İnsan Müzesi'nde sergileniyor. Peki El-Ezher Üniversitesi'nde İslami ilimler okuyan bu genç âlim, Napolyon'un en güvendiği komutanını nasıl öldürmüştü? İşte tüm detaylarıyla Süleyman el-Halebi'nin hikâyesi.
23.03.2024 Yaşam
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Abidjan’daki üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Abidjan’daki üniversite öğrencileriyle bir araya geldi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili’nin Abidjan şehrindeki Felix Houphouet-Boigny Üniversitesi’nde düzenlenen “Kriz Zamanlarında Gençlik Çalışmalarının Rolü” konulu İslam İşbirliği Gençlik Forumu programında üniversitedeki gençlere hitap etti.
6.03.2024 Gündem
Yunan Savunma Bakanı Dendias'tan Türkiye itirafı: Kuşatmaya hazırlanıyorlar
Yunan Savunma Bakanı Dendias'tan Türkiye itirafı: Kuşatmaya hazırlanıyorlar Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias,Türkiye'nin son aylarda dış politikadaki hamlelerini yorumladı. Olası bir savaş konusuna da değinen Dendias adeta "Ulusal egemenliğimiz için çalışıyorum" dedi.
25.02.2024 Dünya
BAE’den Mısır’a 35 milyar dolar
BAE’den Mısır’a 35 milyar dolar Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) önümüzdeki iki ay içinde Mısır’a 35 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım yapacak.
25.02.2024 Ekonomi
İsveç: Rusya'ya yaptırım uygulamalıyız
İsveç: Rusya'ya yaptırım uygulamalıyız İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Rus muhalif lider Alexei Navalny’nin ölümü nedeniyle Moskova'ya ekonomik yaptırım uygulanması çağrısında bulundu
19.02.2024 Dünya
Arap basını yazdı: Türkiye, İskenderiye Limanı'nı satın alacak!
Arap basını yazdı: Türkiye, İskenderiye Limanı'nı satın alacak! Türkiye ile ilişkilerini normalleştiren Mısır ile ilgili Arap basını ses getiren bir haber yayınladı. Söz konusu habere göre Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri'nin yaptığı gibi Kahire'den toprak satın alacak.
19.02.2024 Dünya
Dünyanın en büyük gizemleri arasında: Batık şehirler
Dünyanın en büyük gizemleri arasında: Batık şehirler Bunca teknolojiye rağmen kayıp şehir Atlantis’in nerede olduğu bile hâlâ bilinmiyor, varlığı dahi sorgulanamıyor. Ama “gerçek kayıp şehirler”in nerede olduğu araştırmalar sonucu belirlendi. İşte bazı batık şehirler...
28.01.2024 Dünya
Antalya'da heyecanlandıran keşif! Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma
Antalya'da heyecanlandıran keşif! Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma Antalya’da, Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma, 2 kilometre uzunluğunda savaş mevzileri ve komuta kontrol merkezi keşfedildi.
5.01.2024 Gündem
Mısır Hakkında Bilgiler; Mısır Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Mısır Hakkında Bilgiler; Mısır Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Dünya üzerinde kurulmuş pek çok ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden birisi de Mısır'dır. Kökeni 7000 yıllık bir medeniyete dayanan Mısır Antik Çağın en büyük uygarlıklarından birisidir. Peki Mısır bayrağı anlamı, 2024 nüfusu, başkenti, para birimi ve saat farkı nedir? Sizlere Mısır ülkesi hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.
2.01.2024 Tatil
Kütüphanelerin Evrimi
Kütüphanelerin Evrimi Kitaplar ve onlar için tasarlanan yapılar tarih süresince birbirlerine çok yakın bir gelişim sergiledi. Kitapların üretimi, korunması, saklanması ve okurla buluşması teknolojinin olanaklarıyla birlikte sürekli biçim değiştirirken, kütüphane yapıları da bu gelişime ayak uydurarak evrimini sürdürdü. Günümüzde kütüphane yapıları insanları bir araya getiren kamusal bir mekan ve kültürel bir simge olarak eskisinden çok daha büyük bir önem taşıyor.
1.01.2024 Mimarlık
Kapasitesini artırdı ikinci pistle uçacak
Kapasitesini artırdı ikinci pistle uçacak Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, kapasiteyi yüzde 24 artırdıklarını belirterek, “Sabiha Gökçen’deki ikinci pistin açılmasıyla büyüme hızımız da artacak” dedi.
13.11.2023 Ekonomi
Düşünce ve eserleriyle daima kılavuz olacak
Düşünce ve eserleriyle daima kılavuz olacak ■ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Millî Mücadele’nin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde rahmetle yâd ediyorum...
11.11.2023 Gündem
Doğu Roma’nın soylu kadınları
Doğu Roma’nın soylu kadınları Hayatları hakkında bilgi sahibi olduğumuz Bizans kadınları hep soylu kadınlardır. Bizans imparatoriçelerinden Helena, Theodora ve Zoe’yi kısaca tanıyalım…
22.10.2023 Arkeoloji
Mısır polisi iki İsrailli turisti öldürdü
Mısır polisi iki İsrailli turisti öldürdü Mısır’da bir polisin ateş açması sonucu 2 İsrailli turistin ve 1 Mısır vatandaşının hayatını kaybettiği açıklandı.
8.10.2023 Haberler
Mısır polisi iki İsrailli turisti öldürdü
Mısır polisi iki İsrailli turisti öldürdü Mısır'ın İskenderiye şehrinde polis, iki İsrail vatandaşını vurarak öldürdü.
8.10.2023 Dünya
Sanatın Hamisi: Léon Orosdi ve Orosdi Bak Mağazalar Zinciri
Sanatın Hamisi: Léon Orosdi ve Orosdi Bak Mağazalar Zinciri Léon Orosdi’nin İstanbul’da çıkardığı Orosdi-Bak mağazaları, Avrupa’ya yayılarak bir dönem rüzgar gibi esse de Birinci Dünya Savaşı, markanın kaçınılmaz sonunu getirdi. Léon Orosdi 1922 yılında öldüğünde arkasında muhteşem bir yaşamın servetini ve hayalleri süsleyecek kadar güzel bir tablo koleksiyonu bırakmıştı.
8.10.2023 Gündem
Batık tapınakta ‘hazine’ bulundu
Batık tapınakta ‘hazine’ bulundu Mısır’ın İskenderiye kentinin kıyılarındaki batık antik kent Thonis-Heracleion’da, Avrupa Sualtı Arkeolojisi Enstitüsü (IEASM) liderliğindeki bir ekip tarafından keşif çalışması yapıldı.
24.09.2023 Dünya
Kalbindeki evlat acısıyla veda etti
Kalbindeki evlat acısıyla veda etti Prenses Diana ile sevgilisi Dodi el Fayed, 31 Ağustos 1997’de trafikte ölmüştü. Dodi’nin babası Muhammed el Fayed ise 30 Ağustos 2023’te vefat etti. Evlat acısı çeken baba, kazanın üstündeki ‘sis’i kaldırmaya çalışmıştı.
3.09.2023 Dünya
TOSUN PAŞA OYUNCULARI | Tosun Paşa filmi nerede çekildi, konusu nedir?
TOSUN PAŞA OYUNCULARI | Tosun Paşa filmi nerede çekildi, konusu nedir? Tosun Paşa, Yeşilçam'ın sevilerek izlenen filmlerinin başında geliyordu. Filmde Kemal Sunal, Şener Şen gibi isimler başrollerde yer aldı. İki köklü ailenin arasındaki mücadele ekrana geliyor. İşte, Tosun Paşa filmi oyuncu kadrosu...
30.07.2023 Cadde
Türkiye su altı arkeoloji haritası hazırlanıyor! Çarpıcı 'Atlantis' yorumu
Türkiye su altı arkeoloji haritası hazırlanıyor! Çarpıcı 'Atlantis' yorumu Türk bilim insanı Prof. Dr. Cemal Pulak, Türkiye’nin su altı arkeoloji haritasına ilişkin çalışmalar yürütüldüğünü açıkladı.
17.06.2023 Gündem
Piramitlere rakip 'hamile kadın taşı! Nasıl taşındığı bilinmiyor, işte ardındaki sır
Piramitlere rakip 'hamile kadın taşı! Nasıl taşındığı bilinmiyor, işte ardındaki sır Yaklaşık 5 bin yıllık mazisi olduğuna inanılan, Lübnan'da dev kaya bloklarla inşa edilen Baalbek'in sırrı açıklanamıyor. Peki Fenikeliler, Yunanlar, Romalılar ve Müslümanların da yaşadığı, her bloğu 20 metre uzunluğundaki bu 'imkânsız' yapıyı kimler, nasıl inşa etti?
17.06.2023 Dünya
ÖZEL - Adem Asil: Madalya için gideceğim
ÖZEL - Adem Asil: Madalya için gideceğim 69.’su düzenlenen Gillette&Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni’nde zirveye çıkan milli cimnastikçi Adem Asil hedefinin olimpiyat madalyası olduğunu söyledi, “Tokyo’da yarıştım. Artık hedefim sadece yarışmak değil, madalya kazanmak. İnşallah bu kez madalyanın rengi altın olur” dedi.
7.05.2023 Diğer
Mert Aydın yazdı: 10 portre, 10 hikaye
Mert Aydın yazdı: 10 portre, 10 hikaye Olimpiyat Oyunları bambaşka bir macera... Her anında ilginç olaylar, ilginç hikayeler var. Biz de 1896’dan bu yana yaşananlardan sadece 10’unu derledik. Yoksa her yarışma, her madalya müthiş bir hikaye barındırıyor.
7.05.2023 Diğer

Benzer Haber Etiketleri

İskenderiye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.