İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Müzik Festivali

Son dakika İstanbul Müzik Festivali haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Müzik Festivali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Müzik Festivali haber sayfamızda...

İstanbul Müzik Festivali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.143 istanbul müzik festivali haberi bulunmuştur.
Paganini Yarışması birincisi Sayaka Shoji 13 Kasım’da Ankara’da
Paganini Yarışması birincisi Sayaka Shoji 13 Kasım’da Ankara’daŞef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, 13 Kasım’da prestijli Paganini Yarışması’nı daha 16 yaşında kazanan Japon Sayaka Shoji’ye eşlik edecek.
18.10.2021Vitrin
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdi
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, dün akşam gerçekleşen Accademia Bizantina konseriyle sona erdi.
17.09.2021Kültür Sanat
Yunus’un öğretisine ihtiyacımız var
Yunus’un öğretisine ihtiyacımız varŞirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz’ın Yunus Emre’den ilhamla hazırladığı “Sarı Çiçek”, 49. İstanbul Müzik Festivali’nde prömiyer yapacak. Pancaroğlu, “Bu şefkat, aşk, başka bir dünyanın kapısını aralamak için elimizde olan yegâne anahtar” diyor
12.09.2021Kültür Sanat
Ödül gecesi
Ödül gecesiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü, Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle takdim edildi.
9.09.2021Cadde
Sanat etkinliklerinde yeni dönem başladı
Sanat etkinliklerinde yeni dönem başladı6 Eylül itibarıyla Türkiye, pandemi ile mücadelede yeni bir evreye geçti. Alınan kararlar doğrultusunda bu tarihten itibaren şehirler arası yolculuklarda ve kapalı mekân etkinliklerinde aşı ya da 48 saati geçmemiş PCR Testi zorunluluğu getirildi. Tüm dünyayı ektisi altına alan ve 2020 yılının Mart ayından bu yana Türkiye'de de sayısız etkinliğin iptal edilmesine neden olan salgın karşısında alınan bu yeni kararı kültür sanat dünyasının önde gelen isimleriyle konuştuk.
14.09.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü Pēteris Vasks'ın
49. İstanbul Müzik Festivali'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü Pēteris Vasks'ınİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü, 6 Eylül Pazartesi akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen bir törenle takdim edildi. Pandemi kısıtlamaları sebebiyle törene katılamayan besteci Pēteris Vasks adına ödülü Letonya Cumhuriyeti Büyükelçisi Pēteris Vaivars aldı. Vaivars’a ödülü İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak sundu.
Hadi çocuklar eğlenceye!
Hadi çocuklar eğlenceye!49. İstanbul Müzik Festivali, İKSV Alt Kat işbirliği ile bu yıl çocuklara ve ailelerine özel “Müzikli Bir Hafta Sonu” başlığı altında bir etkinlik serisi düzenliyor.
49. İstanbul Müzik Festivali Eylül konserleriyle devam ediyor
49. İstanbul Müzik Festivali Eylül konserleriyle devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, eylül ayında Ufuk & Bahar Dördüncü, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Martynas Levickis, Modigliani Quartet, Simon Ghraichy, Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz Ensemble, Accademia Bizantina ve Khatia Buniatishvili’yi ağırlayacak.
Martynas Levickis: Akordeon genç bir enstrüman ve hâlâ kimliğinin uzantılarını keşfediyor
Martynas Levickis: Akordeon genç bir enstrüman ve hâlâ kimliğinin uzantılarını keşfediyorMartynas Levickis, genç bir müzisyen olmasına rağmen hem dinleyiciler hem de müzik çevreleri tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Litvanya doğumlu sanatçı çocuk yaşlarından itibaren çeşitli yarışmalarda ödüller kazanarak hem ülkesinde hem de Avrupa'nın genelinde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Türkiye'de daha önce de konserler veren Martynas Levickis, bu kez 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşacak. 2 Eylül Perşembe Akşamı Sonsuza Dek Tango: “Piazzolla 100 Yaşında” konseriyle Maximum Uniq Açıkhava'da müzikseverlerin karşısına çıkacak olan Martynas Levickis konser öncesi sorularımızı yanıtladı.
Hayallerimin gücü arttı
Hayallerimin gücü arttıBerlin Filarmoni Orkestrası’na kabul edilen ilk Türk sanatçı olan Hande Küden, İstanbul Müzik Festivali kapsamında izleyiciyle buluşacak. Küden, “Hayalini kurduğum şeylerin gücünün arttığını hissediyorum. Bir şeyi başardıktan sonra insanın hedefleri değişiyor, daha zorlu şeyleri yapmak istiyor” diyor
29.08.2021Kültür Sanat
Müziğe adanmış  yüz yıllık ömür
Müziğe adanmış yüz yıllık ömürTürk müziğinin yaşayan efsanelerinden İlhan Usmanbaş 100 yaşında! 49. İstanbul Müzik Festivali’nde bugün düzenlenecek konserde Usmanbaş’ın 100. yaşı kutlanacak ve en sevilen besteleri öğrencileri tarafından icra edilecek
26.08.2021Kültür Sanat
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyor
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, ikinci haftasında Borusan Quartet, Paul Meyer, Diskant Ensemble, Festival Orkestrası ve Hande Küden’i; Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, ARTER Arka Bahçe ve Saint Benoît Fransız Lisesi Büyük Avlu’da ağırlıyor. 28 Ağustos Cumartesi günü ise Chromas, Habitat Parkı’nda gerçekleştirilecek Hafta Sonu Klasikleri kapsamında ücretsiz olarak müzikseverlerle buluşuyor.
24.08.2021Kültür Sanat
Fazıl Say doğa için çaldı
Fazıl Say doğa için çaldıBesteci ve piyanist Fazıl Say pandemi döneminde  bestelediği ve “en iyi eserim” diye nitelendirdiği yeni piyano sonatı “Yeni  Hayat”ın dünya prömiyerini 49. İstanbul Müzik Festivali’nde yaptı.
21.08.2021Kültür Sanat
Kask eleştirisi
Kask eleştirisiPiyanist ve besteci Fazıl Say, salgın döneminde bestelediği ve ‘en iyi eserim’ şeklinde nitelendirdiği ‘Yeni Hayat’ sonatının prömiyerini 49. İstanbul Müzik Festivali’nde gerçekleştirdi.
21.08.2021Cadde
Pandeminin ilk müzik festivali
Pandeminin ilk müzik festivaliGeçen yıl koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, pandemi şartlarında ilk kez gerçekleştirildi.
20.08.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladı
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış töreni ve konseri, 18 Ağustos Çarşamba akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.
18.08.2021Kültür Sanat
Köklerim müziğimi besliyor
Köklerim müziğimi besliyorMeksika ve Lübnan asıllı Fransız piyanist Simon Ghraichy, 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında İstanbul’a geliyor. Ghraichy, “Ailem ve içinde büyüdüğüm kültür müziğimi de etkiliyor. Kendim olmaya devam ediyorum” diyor
15.08.2021Kültür Sanat
Fazıl Say’dan doğaya armağan
Fazıl Say’dan doğaya armağan49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 19 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Fazıl Say’ın konseri var.
15.08.2021Kültür Sanat
Efruz Çakırkaya: Yaşamanın güzelliklerini hatırlamaya ihtiyacımız var
Efruz Çakırkaya: Yaşamanın güzelliklerini hatırlamaya ihtiyacımız var49. İstanbul Müzik Festivali'ne çok az bir süre kaldı. 18 Ağustos - 16 Eylül tarihleri arasında tamamı açık hava mekanlarda gerçekleştirilecek olan İstanbul Müzik Festivali'nin Direktörü Efruz Çakırkaya ile kentin bu önemli sanat etkinlik dizisini konuştuk. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yalnızca çevrimiçi gerçekleştirilebilen İstanbul Müzik Festivali bu yıl izleyicisiyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Yaşanan çevre felaketlerinin yürek burkan hatırasında "Başka Bir Dünya Mümkün" temasıyla yola çıkan 49. İstanbul Müzik Festivali, tamamı açık hava mekânlarda gerçekleşecek olan konserleriyle müzikseverlerle doğa arasındaki mimari engelleri aradan kaldırıyor. Tüm olumsuzluklara rağmen izleyicisiyle kavuşmayı taçlandırırcasına iddialı bir programla karşımıza çıkan 49. İstanbul Müzik Festivali'nin mutfağında yer alan Efruz Çakırkaya, festivali ve festivalde yer alacak sanatçıları anlattı.
12.08.2021Kültür Sanat
Sakıp Sabancı Müzesi'nde sanat dolu yaz etkinlikleri
Sakıp Sabancı Müzesi'nde sanat dolu yaz etkinlikleriZengin koleksiyonları, ev sahipliği yaptığı uluslararası ve ulusal geçici sergileri, konservasyon çalışmaları, öğretim programları, konser, konferans ve seminerleriyle çok yönlü bir müzecilik anlayışını yansıtan Sakıp Sabancı Müzesi, bu yaz unutulmayacak etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
10.08.2021Kültür Sanat
Fazıl Say'dan bir dünya prömiyeri
Fazıl Say'dan bir dünya prömiyeriİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustos’tan itibaren, İstanbul’un en keyifli açık hava mekânlarının yanı sıra vapur ve parklarda düzenlenecek konserlerle, festival coşkusunu tüm şehre yaymaya hazırlanıyor.
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyor
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyorProf. Dr. Filiz Ali’nin öncülüğünde 23 yıl önce kurulan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi tarafından düzenlenen Ayvalık Müzik Festivali, bu yıl yedinci kez 10-19 Ağustos tarihleri arasında Ayvalık’ta. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen festivalin bu yılki açılışını 10 Ağustos Salı akşamı saat 21.00’de Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) gerçekleştirecek.
Sinemanın kanun kaçakları yakalandı
Sinemanın kanun kaçakları yakalandıMilliyet Sanat dergisinin ağustos sayısında Margot Robbie ve Finn Cole’un “Dreamland”  filminin bu ay vizyona girmesi vesilesiyle sinema tarihinin kanun kaçağı suçlu çiftlerini mercek altına alıyor.
Festivallerden  TEMA’ya destek
Festivallerden TEMA’ya destekSanat camiası yangının açtığı yaraları sarmak için harekete geçti.
Ruhumuzu iyileştirecek bir festival
Ruhumuzu iyileştirecek bir festivalİKSV tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, gelecek ay başlıyor. Festival, İstanbul’un açıkhava mekânlarında pek çok konserle dinleyicilerini bekliyor
11.07.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Müzik Festivali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.