İstanbul Ticaret Odası

İstanbul Ticaret Odası

Son dakika İstanbul Ticaret Odası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Ticaret Odası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Ticaret Odası haber sayfamızda...

İstanbul Ticaret Odası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.185 istanbul ticaret odası haberi bulunmuştur.
Sürdürülebilirlik için İstanbul’da önemli buluşma
Sürdürülebilirlik için İstanbul’da önemli buluşmaTürkiye’de MICE sektörünün gelişimine öncülük eden ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, 20 ülkeden gelen turizm profesyonelinin katılımıyla kapılarını açtı.
26.05.2022Vitrin
Girişimcilere yönelik yeni kaynak bulma modellerine talep artıyor
Girişimcilere yönelik yeni kaynak bulma modellerine talep artıyorYeni nesil fonlama sistemi olan kitle fonlama platformu Fonangels.com’un kitle fonlamaya açtığı ilk proje olan Karma Türkiye’nin, kitle fonlama turunu başarı ile tamamladığını belirten platformun kurucusu Yavuz Kuş; “SPK lisansını alan kitle fonlama platformunun ilk projesi Karma Türkiye, hedeflediği fon miktarını aşarak 219 yatırımcının katılımıyla toplamda 1.536.636 TL fon miktarına ulaştı. Türkiye’de kitle fonlama sistemine talep hızla artıyor” ifadelerini kullandı.
21.05.2022Kobi
Ev tekstilinde güç birliği
Ev tekstilinde güç birliğiEv tekstili sektöründe dünyanın en büyük buluşmaları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı.
19.05.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: 'Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandı'
Bakan Ersoy: 'Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandı'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’yla bir planlama yapıldığı ve Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandığının belirterek, "Çok yakın bir gelecekte İstanbul dünyanın sayılı homeportlarından biri haline gelecek" dedi.
16.05.2022Kültür Sanat
İTO Başkanı Avdagiç: ''Kongre turizminde rota yeniden İstanbul''
İTO Başkanı Avdagiç: ''Kongre turizminde rota yeniden İstanbul''İTO Başkanı Şekib Avdagiç, pandemi sonrası uluslararası kongre turizmi rotasının yeniden İstanbul’a çevrildiğini belirterek, “İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) olarak bu yıl, katılımcı sayıları 300 ila 10 bin kişi arasında değişen 12 uluslararası kongre ve toplantıya destek veriyoruz. 7 uluslararası kongrenin İstanbul’a kazandırılması için de adayız” dedi.
13.05.2022Ekonomi
İstanbul'a turist akını bekleniyor
İstanbul'a turist akını bekleniyorTurizm sezonunun açılması ile birlikte turist akınına uğrayan İstanbul'a, bu yıl 15 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor.
11.05.2022Ekonomi
Turizmde gündem sürdürülebilirlik
Turizmde gündem sürdürülebilirlikACE of MICE Exhibition fuarı, ‘sürdürülebilir gelecek’ temasıyla 25-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Fuara ulusal ve uluslararası 210 firma ve 15 bin ziyaretçi katılacak.
11.05.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: ''İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor, doluluk oranı yüzde 98'lere vardı''
 İTO Başkanı Avdagiç: ''İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor, doluluk oranı yüzde 98'lere vardı''İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu andaki rezervasyonlara göre, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığını belirterek, ''Birçok otel şimdiden dolmuş durumda ve toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. Haziran ve temmuz ayı için de bu ilginin devam ettiğini görüyoruz'' dedi.
8.05.2022Ekonomi
Hal Yasası’nda yeni detaylar ortaya çıktı! Aracısız satışa vergi yok
Hal Yasası’nda yeni detaylar ortaya çıktı! Aracısız satışa vergi yokYeni Hal Yasası’na ilişkin farklı detaylar ortaya çıktı. Buna göre, hallerde âdeta ‘mafya’ diye nitelendirilen yapılanmalara son verilecek. Hallerde bir kişinin birden fazla işletmesi olmayacak, tekelcilik sona erecek. Üreticilere yer tahsis edilip vergi muafiyeti getirilecek.
3.05.2022Ekonomi
İstanbul’da perakende ve toptan fiyatlar artış gösterdi
İstanbul’da perakende ve toptan fiyatlar artış gösterdiİstanbul’da perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 11,36, toptan fiyatlar da yüzde 5,33 oranında arttı.
1.05.2022Ekonomi
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''1 Nisan 2022 tarihinde BTM’nin 5’inci yaşını doldurduğunu aktaran İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu haliyle BTM’nin, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Avdagiç, ''2021 yılında yabancı sermayenin 3’te 2’sini unicorn haline gelen şirketler getirdi'' dedi.
27.04.2022Ekonomi
‘Türkiye’ye sermaye girişleri artacak’
‘Türkiye’ye sermaye girişleri artacak’Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “ABD’de birçok şirket Türkiye’deki yatırımlarını artırmak istediklerini ifade etti. Washington toplantılarında aldığımız geri bildirimler, ülkemize yönelik sermaye girişlerinin önümüzdeki dönemde artacağına işaret ediyor” dedi.
25.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati 'Türkiye güzel yolda' diyerek açıkladı: Yeni başarı hikayeleri yazacağız
Bakan Nebati 'Türkiye güzel yolda' diyerek açıkladı: Yeni başarı hikayeleri yazacağızHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul Ticaret Odası İş Dünyası Buluşması’nda konuştu. Enerji hariç ithalat ve ihracatın dengelendiğini belirten Bakan Nebati, "Enflasyon küresel bir problem olarak ortaya çıktı" dedi. 'Türkiye güzel yolda' diyen Bakan Nebati, "Yeni başarı hikayelerini yine beraber yazacağız." açıklamasında bulundu.
24.04.2022Haberler
Son dakika: Bakan Nebati 'Türkiye güzel yolda' diyerek açıkladı: Yeni başarı hikayeleri yazacağız
Son dakika: Bakan Nebati 'Türkiye güzel yolda' diyerek açıkladı: Yeni başarı hikayeleri yazacağızSon dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul Ticaret Odası İş Dünyası Buluşması’nda konuştu. Enerji hariç ithalat ve ihracatın dengelendiğini belirten Bakan Nebati, "Enflasyon küresel bir problem olarak ortaya çıktı" dedi. 'Türkiye güzel yolda' diyen Bakan Nebati, "Yeni başarı hikayelerini yine beraber yazacağız." açıklamasında bulundu.
24.04.2022Ekonomi
İTO, Eminönü Yeni Cami’nin 425 yıllık tarihini kitap haline getirdi
İTO, Eminönü Yeni Cami’nin 425 yıllık tarihini kitap haline getirdiİstanbul’un siluetini 16. yüzyıldan bu yana süsleyen, Osmanlı klasik döneminin son ihtişamlı örneği olan Eminönü Yeni Cami’nin hikayesi İstanbul Ticaret Odası tarafından yayınlandı.
15.04.2022Ekonomi
İbrahim Çallı’da son hafta
İbrahim Çallı’da son haftaFolkart Gallery’nin ev sahipliği yaptığı, bugüne kadar gerçekleştirilmiş en kapsamlı İbrahim Çallı sergisini 114 bin kişi ziyaret etti.
11.04.2022Ege
Son dakika: Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu istifa etti
Son dakika: Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu istifa ettiSezonun bitimine 7 maç kala kümede kalma mücadelesi veren Altay'da başkan Özgür Ekmekçioğlu görevini bıraktı. Yönetim kurulu, gerçekleştirdiği son toplantıda 21-28 Nisan’da yapılacak olan genel kurula kadar Başkan Vekili Levent Doğanoğlu’nun başkanlık görevini yerine getirmesine karar verdi.
7.04.2022Altay
İstanbul'un enflasyonu belli oldu
İstanbul'un enflasyonu belli olduİstanbul’da perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 6,29, toptan fiyatlar da yüzde 7,65 oranında arttı.
1.04.2022Uzmanpara
İstanbul’da perakende ve toptan fiyatlar artış gösterdi
İstanbul’da perakende ve toptan fiyatlar artış gösterdiİstanbul’da perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 6,29, toptan fiyatlar da yüzde 7,65 oranında arttı.
1.04.2022Ekonomi
İhracat hedefine fuar desteği
İhracat hedefine fuar desteğiHOMETEX Fuarı, 17 Mayıs’ta 26’ncı kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 21 Mayıs’a kadar sürecek fuara, ulusal ve uluslararası 600 firma katılacak. Fuarın, ev tekstilinde 2022 için hedeflenen ihracat rakamına yüzde 25-30 oranında katkı vermesi bekleniyor.
31.03.2022Ekonomi
Kurtulmuş: Türkiye barış için kendisini ortaya koydu
Kurtulmuş: Türkiye barış için kendisini ortaya koyduAK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Türkiye Rusya’nın yaptırdığı yaptırımları uygulamamasına rağmen Rusya ile konuşabilen tek ülkedir. Bizim etrafımızda ki her savaş, küresel savaş çıkarma gücü taşıyor. Türkiye barış için kendisini ortaya koymuştur” dedi.
25.03.2022Siyaset
Kuyumcular harekete geçti! Türkiye'ye yeni banka geliyor
Kuyumcular harekete geçti! Türkiye'ye yeni banka geliyorİstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık Türkiye'ye yeni bir banka kurulacağını açıkladı! Atayık, " Tarihi bir hizmeti duyurmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyoruz.” dedi. Peki bu bankanın ismi ne olacak? İşte cevabı...
21.03.2022Ekonomi
‘İhracata 1 milyar $ katkı’ fuarı
‘İhracata 1 milyar $ katkı’ fuarıİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) İstanbul Ticaret Odası (İTO) iş birliği ile küresel alıcılarla sektörü buluşturan Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı.
17.03.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Tüccarımız aktif çalışma yapılmasını bekliyor
İTO Başkanı Avdagiç: Tüccarımız aktif çalışma yapılmasını bekliyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Nakliye firmalarıyla yaşanan kur anlaşmazlığı gümrükten geçen malların tesliminde sorun oluyor. Tüccarımız Rusya ile ruble üzerinden ticaret konusunda aktif çalışma yapılmasını bekliyor” dedi.
11.03.2022Ekonomi
İstanbul'da AVM saatlerinde değişiklik
İstanbul'da AVM saatlerinde değişiklikİstanbul'da hava koşulları nedeniyle bugün Alışveriş Merkezleri (AVM) saat 12.00-19.00 arasında hizmet verecek.
11.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Ticaret Odası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.