İstanbul Ticaret Odası

İstanbul Ticaret Odası

Son dakika İstanbul Ticaret Odası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Ticaret Odası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Ticaret Odası haber sayfamızda...

İstanbul Ticaret Odası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.889 istanbul ticaret odasi haberi bulunmuştur.
Avdagiç’ten iş dünyasına "kalan bir haftada, 3 ayı kazanma" çağrısı!
Avdagiç’ten iş dünyasına "kalan bir haftada, 3 ayı kazanma" çağrısı!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Aylık 7,5 milyar dolar gelir elde ettiğimiz ve feda edemeyeceğimiz turizm sezonuna 20 gün kaldı. Turist rezervasyonlarının hızlanması için 5 bin vaka hedefine ulaşmamız şart." ifadesini kullandı.
10.05.2021Ekonomi
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladı
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladıİstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “2024’te yapılacak Avrupa Spor Psikolojisi Kongresi’ni İstanbul’a getirmek istiyoruz. Yine 2025’te Avrupa Organ Nakli Derneği Kongresi’ne (ESOT) talibiz. 2026’da ise Uluslararası Parazitoloji Kongresi (ICOPA) ve Avrupa Osseointegrasyon Derneği Kongresi (EAO) de takibimizde." dedi.
6.05.2021Ekonomi
Türk Telekom’un ilk çeyrek büyüme rakamları belli oldu
Türk Telekom’un ilk çeyrek büyüme rakamları belli olduTürk Telekom, 2021’in ilk üç ayında yüzde 20,4 büyüme ile 7,6 milyar lira gelir elde ettiğini açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 105 artarak 1,36 milyar lira net kar seviyesine ulaştı. Son 12 ayda net 2,2 milyon abone kazanan Türk Telekom’un toplam abone sayısı da 50,6 milyonu buldu.
6.05.2021Uzmanpara
İTO'dan 100 milyar dolarlık iş birliği
İTO'dan 100 milyar dolarlık iş birliğiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Irak'ta ülkenin yeniden imarı için yaklaşık 100 milyar dolarlık projeler gerçekleştirilecek. Türk müteahhit sektörünün bu projelerden ciddi bir payı, Iraklı paydaşlarıyla birlikte alacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
4.05.2021Ekonomi
Nisanda en çok domatesin fiyatı arttı
Nisanda en çok domatesin fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odasınca (İTO), kentte nisanda fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 19,93 ile domates olduğu bildirildi.
2.05.2021Ekonomi
İstanbul'da perakende fiyatlar arttı
İstanbul'da perakende fiyatlar arttıİTO verilerine göre, İstanbul'da nisanda geçen yılın aynı ayına kıyasla perakende fiyatlar yüzde 16,34, toptan fiyatlar yüzde 17,52 arttı.
1.05.2021Ekonomi
Turgutlu BLD fark yarattı
Turgutlu BLD fark yarattıTürkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi C Grubu 5. hafta maçında Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı ile İstanbul Basketbol Feneri karşı karşıya geldi.
30.04.2021Ege
Sputnik V aşısının Türkiye'deki üretimi için düğmeye basıldı
Sputnik V aşısının Türkiye'deki üretimi için düğmeye basıldıSağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın '50 milyon doz aşı için anlaşma yaptıkö diyerek, müjdesini verdiği Rus Gamelya Enstitüsü tarafından geliştirilen aşının önce bizzat bakanlık tarafından alımı yapılacak. Daha sonra da teknoloji transferi gerçekleştirilerek,Türkiye'de üretimine başlanacak. Aşıyı, Türkiye' de üretebilmek için Sağlık Bakanlığı ile yaklaşık 10 aydır Rusya Yatırım Fonu (RDIF) yetkilileriyle yoğun bir bürokrasi trafiği yürüten Viscoran A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, süreci ilk kez DHA'ya anlattı.
29.04.2021Haberler
İşletmeler için ‘iki ayaklı’ kredi talebi
İşletmeler için ‘iki ayaklı’ kredi talebiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, banka kredilerinde Kovid-19’un etkisini hala yaşayan sektörler için yeni bir sürece ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Avdagiç, “Birincisi kredi ödemelerinin 6 ay süreyle ertelenmesi. İkincisi ise en az 6 ay ödemesiz, Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli yeni kredi olanaklarının sunulması” önerisinde bulundu.
27.04.2021Ekonomi
İşletmeler için 'iki ayaklı' kredi desteği talebi
İşletmeler için 'iki ayaklı' kredi desteği talebiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, banka kredilerinde Kovid-19'un etkisini hala yaşayan sektörler için yeni bir sürece ihtiyaç duyulduğunu belirterek. "Birincisi kredi ödemelerinin 6 ay süreyle ertelenmesi. İkincisi ise en az 6 ay ödemesiz, Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli yeni kredi olanaklarının sunulması." önerisinde bulundu.
26.04.2021Uzmanpara
İTO Başkanı Avdagiç’ten işletmeler için "iki ayaklı" kredi desteği talebi
İTO Başkanı Avdagiç’ten işletmeler için "iki ayaklı" kredi desteği talebiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, banka kredilerinde Kovid-19'un etkisini hala yaşayan sektörler için yeni bir sürece ihtiyaç duyulduğunu belirterek. "Birincisi kredi ödemelerinin 6 ay süreyle ertelenmesi. İkincisi ise en az 6 ay ödemesiz, Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli yeni kredi olanaklarının sunulması." önerisinde bulundu.
26.04.2021Ekonomi
Avdagiç: İstatistik; iş adamının tutan eli, gören gözü gibidir
Avdagiç: İstatistik; iş adamının tutan eli, gören gözü gibidirİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, istatistiğin, iş adamının tutan eli, gören gözü gibi olduğunu belirterek, "Hızın ve dijitalleşmenin egemen olduğu günümüzde, küresel rekabette söz sahibi olmanın yolu ekonomik verileri doğru işleyip analiz etmeye, buradan sonuçlar ve politikalar üretme yeteneğine bağlıdır." dedi.
25.04.2021Ekonomi
KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkı
KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkıİstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türk Telekom, KOBİ’lerin dijital dönüşümlerine liderlik etmek ve küresel rekabette avantaj elde etmelerini sağlamak için işbirliği yaptı. Bu kapsamda Türk Telekom, İTO’nun Avrupa Birliği destekli KOBİ’lerin dijitalleştirilmesi projesinin nihai ürünü olan ve dijitalkobim.org adresinden erişilebilen platformun stratejik ortağı oldu.
25.04.2021Ekonomi
İş dünyasından Biden'a tepki yağdı!
İş dünyasından Biden'a tepki yağdı!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini talihsizlik olarak gördüğünü belirterek, "Şiddetle reddediyoruz." dedi.
25.04.2021Siyaset
Hurmanın yıldızı parlıyor
Hurmanın yıldızı parlıyorSağlıklı beslenme trendi hurma tüketimini artırıyor. Geçmiş yıllarda Ramazan ayı dışında tüketimi yok denecek kadar az olan hurma, son yıllarda atıştırmalık olarak tüketiciler tarafından çok fazla tercih edilir oldu
24.04.2021Ekonomi
Perakende sektörü kısmi kapanmaya rağmen ramazana hareketli girdi
Perakende sektörü kısmi kapanmaya rağmen ramazana hareketli girdiİstanbul Ticaret Odası Perakende Ticaret Komitesi Başkanı ve Happy Center Üst Yöneticisi (CEO) Yavuz Altun, kapanma kararlarının ramazan ayının başında gelmesine rağmen sektörde hareketliliğin yaşandığını belirterek, "Bu ramazanda sektörümüz saat kısıtlamaları dolayısıyla bir ivme kaybetti ancak birçok sektöre göre gıda ağırlıklı perakende sektörü işleyişine devam etmekte ve nispeten iyi durumda." dedi.
23.04.2021Ekonomi
‘Korona mezunları’nın işi çok zor
‘Korona mezunları’nın işi çok zorPandemiyle birlikte uzaktan eğitime geçen üniversiteler, bu yıl ikinci mezunlarını vermeye hazırlanıyor. Artık korona mezunları olarak tanımlanan bu gençlerin başarı düzeyi, kişisel ve profesyonel gelişimleri, iş dünyasında ne kadar yer bulabilecekleri de tartışma konusu.
23.04.2021Eğitim
‘Mağazalar ciro kirası versin’
‘Mağazalar ciro kirası versin’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, mağazaların açık kaldıkları sürenin haftada 40 saatin altına indiğini belirterek, “Kira bedelleri işletmelerin yükünü ağırlaştırıyor. Kiraya vereni de, kiracıları da mağdur etmeyecek bir yöntem geliştirmek gerek” dedi.
20.04.2021Ekonomi
Avdagiç'ten İstanbul'daki AVM ve cadde mağazalarına ilişkin öneriler!
Avdagiç'ten İstanbul'daki AVM ve cadde mağazalarına ilişkin öneriler!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, mağazaların açık kaldıkları sürenin haftada 40 saatin altına indiğini belirterek, "Kira bedelleri işletmelerin yükünü ağırlaştırıyor. Kiraya vereni de, kiracıları da mağdur etmeyecek bir yöntem geliştirmek gerek." dedi.
19.04.2021Ekonomi
Son dakika... Açıklandı! İşte yeni mesai saatleri...
Son dakika... Açıklandı! İşte yeni mesai saatleri...Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, organize sanayi siteleri, Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı'nda mesainin saat 17:00'de biteceğini duyurdu. Yerlikaya, AVM, zincir market ve semt dükkanlarının da saat 17:30'da kapanacağını duyurdu.
16.04.2021Gündem
Son dakika: İstanbul'da tüm mağaza ve dükkanların kapanma saati değişti
Son dakika: İstanbul'da tüm mağaza ve dükkanların kapanma saati değiştiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul'da tüm mağaza ve dükkanların 17.30'da kapanacağını bildirdi.
16.04.2021Ekonomi
İTO Başkanı'ndan kur ve faiz açıklaması
İTO Başkanı'ndan kur ve faiz açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Ticari kredi faizleri 19 ayın ardından yeniden yüzde 21-23 bandına çıktı. Türkiye ekonomisinin potansiyeli, yüksek kur ya da yüksek faizden birini seçmeyi hak etmiyor. Hem yüksek kur hem de yüksek faizi birlikte yaşamayı ise hiç mi hiç hak etmiyor." dedi.
9.04.2021 Uzmanpara
Martta en çok karnabaharın fiyatı arttı
Martta en çok karnabaharın fiyatı arttıİstanbul Ticaret Odası'nca (İTO), kentte martta fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 35,76 ile karnabahar olduğu bildirildi.
2.04.2021Ekonomi
İstanbul'un enflasyon rakamları belli oldu
İstanbul'un enflasyon rakamları belli olduİstanbul'da martta, bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 1,13, toptan fiyatlar yüzde 3,10 arttı.
1.04.2021Uzmanpara
İTO İstanbul'un enflasyon rakamlarını açıkladı
İTO İstanbul'un enflasyon rakamlarını açıkladıİstanbul'da martta, bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 1,13, toptan fiyatlar yüzde 3,10 arttı.
1.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

itoİstanbul Ticaret Odasıistanbulşekib avdagiçekonomi

İstanbul Ticaret Odası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.