İstanbul Ticaret Odası

İstanbul Ticaret Odası

Son dakika İstanbul Ticaret Odası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Ticaret Odası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Ticaret Odası haber sayfamızda...

İstanbul Ticaret Odası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.389 istanbul ticaret odası haberi bulunmuştur.
Bilal Erdoğan’a Yükselen Güneş Nişanı
Bilal Erdoğan’a Yükselen Güneş Nişanı Dünya Etnospor Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkan Bilal Erdoğan onuruna Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata ev sahipliğinde bir Nişan Tevdi Töreni gerçekleştirildi.
26.05.2024 Gündem
Kirada TÜFE'den fazla zam yok! ‘Bu oran üzerindeki artış geçersizdir’
Kirada TÜFE'den fazla zam yok! ‘Bu oran üzerindeki artış geçersizdir’ Yüksek konut kira zamlarından kiracıları korumak için iki yıldır yüzde 25 zam sınırı uygulanıyor. Temmuz itibarıyla yeniden 12 aylık TÜFE ortalaması tavan sınır olacak. Ev sahibinin yazılı beyan talep etmesi ya da kontrata ‘fazla zam’ eklemesi geçerli değil, TÜFE’den fazla zam kanunda yok.
22.05.2024 Ekonomi
Dursun Özbek: Vaat ettiğimiz her şeyi yaptık!
Dursun Özbek: Vaat ettiğimiz her şeyi yaptık! G.Saray Başkanı Dursun Özbek, sürdürülebilir başarı için sürdürülebilir mali yapının şart olduğunu vurguladı, “İftiharla söylüyorum ki, göreve geldiğimiz günden itibaren vaat ettiğimiz her şeyi kelimesi kelimesine yaptık” dedi.
12.05.2024 Galatasaray
Yeni bir kalkınma hikâyesi çağrısı
Yeni bir kalkınma hikâyesi çağrısı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Enflasyonla mücadele çok önemli. Bu süreçte aynı zamanda ihracatçının rekabetçiliğini zora sokacak ve ithalatın cazibesini artıracak kur politikasının oluşturduğu riskleri de yakından takip etmek ve bu konuda gerekli tedbirleri almak çok önemlidir” dedi.
10.05.2024 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'ten ihracat ve kur riski açıklaması
İTO Başkanı Avdagiç'ten ihracat ve kur riski açıklaması İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Enflasyonla mücadele çok önemli. Bu süreçte aynı zamanda ihracatçının rekabetçiliğini zora sokacak ve ithalatın cazibesini artıracak kur politikasının oluşturduğu riskleri de yakından takip etmek ve bu konuda gerekli tedbirleri almak çok önemlidir” dedi.
9.05.2024 Ekonomi
Yapay zeka firmalarının sayısı bin 195’e yükseldi
Yapay zeka firmalarının sayısı bin 195’e yükseldi İTO Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin “akıllı otomasyon teknolojileri” raporuna göre, Türkiye’de yapay zeka ürünleri geliştiren firmaların sayısı 2024’te 1.195’e yükseldi.
7.05.2024 Ekonomi
İstanbul’da fiyatı en çok artan ürün çocuk bluzu oldu
İstanbul’da fiyatı en çok artan ürün çocuk bluzu oldu İstanbul’da Nisan ayında fiyatı en çok artan ürün yüzde 48,27 ile çocuk bluzu oldu. Bu ayda patlıcan, yüzde 40,88 ile fiyatı en fazla azalan ürün oldu.
2.05.2024 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'ten ‘enflasyon’ değerlendirmesi
İTO Başkanı Avdagiç'ten ‘enflasyon’ değerlendirmesi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul iş dünyası olarak enflasyonda biz bu seneyi yüzde 43-44 bandında tamamlayacağımızı öngörüyoruz” dedi.
2.05.2024 Ekonomi
İstanbul’un enflasyonu açıklandı
İstanbul’un enflasyonu açıklandı İTO’nun açıkladığı verilere göre İstanbul’da Nisan ayında perakende fiyatlar aylık yüzde 4,89, yıllık bazda yüzde 78,81 arttı.
1.05.2024 Uzmanpara
İstanbul'un enflasyonu belli oldu
İstanbul'un enflasyonu belli oldu İTO'nun açıkladığı verilere göre, İstanbul’da Nisan ayında perakende fiyatlar aylık yüzde 4,89, yıllık bazda yüzde 78,81 arttı.
1.05.2024 Ekonomi
Çin Başkonsolosu: Türkiye'yi her zaman en önemli ortaklarından biri olarak görüyoruz
Çin Başkonsolosu: Türkiye'yi her zaman en önemli ortaklarından biri olarak görüyoruz Çin’in İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong'un ev sahipliğinde “Çin’deki Fırsat Dünyası Toplantısı” Türk iş insanlarının katılımıyla bugün İstanbul’da yapıldı. Başkonsolos Xiaodong “Türkiye'yi her zaman Çin'in en önemli ortaklarından biri olarak görüyoruz” açıklamasında bulundu.
30.04.2024 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç’ten yaz sezonu değerlendirmesi
İTO Başkanı Avdagiç’ten yaz sezonu değerlendirmesi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İstanbul’a ve Türkiye’ye turist gelmesinde hep beraber karşı durmamız gereken bir konu: Türkiye’nin içinden ve dışından pompalanan yabancı karşıtlığı. Bu insanların açık tepki vermeden kararlarıyla sizi cezalandırdığı bir sürece dönüşüyor. Yani ülkenize gelmeyerek, otomatikman siz ülke olarak belirli bir kaynaktan mahrum kalıyorsunuz" dedi.
29.04.2024 Ekonomi
İTO sanayiciye arsa önerecek
İTO sanayiciye arsa önerecek İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul'da sanayi arsası konusunda bir çalışma yapıyoruz. Şöyle bir hedefimiz var. İstanbul'da sanayi arsası satın almak artık çok kolay değil. Var olan çok pahalı. Biz bütün Trakya'yı, Çanakkale, Bursa, Sakarya ve bütün çevredeki Organize Sanayi Bölgeleri'ni canlı izleyen, OSB radarı gibi çalışacak bir sistem kurguluyoruz” dedi.
22.04.2024 Ekonomi
İş aleminden 4’lü reform önerisi
İş aleminden 4’lü reform önerisi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, odanın meclis toplantısında, ekonomik programın başarısı ve kalıcı tek haneli düşük enflasyon için yapısal reformların da yakında gerçekleştirileceğine inandıklarını söyledi.
20.04.2024 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç’ten 4 yapısal reform önerisi
İTO Başkanı Avdagiç’ten 4 yapısal reform önerisi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İnanıyorum ki ekonomik programın başarısı ve kalıcı tek haneli düşük enflasyon için yapısal reformları da yakında gerçekleştireceğiz. Özellikle 'vergileme, sanayinin rekabetçi dönüşümü, üretken finansman sistemi ve yatırım ortamının güçlendirilmesi' başta olmak üzere yapılacak yapısal reformlar ekonomimize taze güç verecektir" değerlendirmesinde bulundu.
19.04.2024 Ekonomi
‘Tematik liseler’ artırılsın talebi
‘Tematik liseler’ artırılsın talebi MEB, 2016’dan itibaren açmaya başladığı tematik liselerin sayısını 46’ya çıkardı. Meslek birlikleri sayının artırılmasını talep ederek, tarımsal teknoloji, tohum ve fide yetiştiriciliği, yapay zekâ gibi alanlarda da liselerin açılması gerektiğini vurgluyor...
5.04.2024 Eğitim
İstanbul’da fiyatı en çok artan ürün sivri biber oldu
İstanbul’da fiyatı en çok artan ürün sivri biber oldu İstanbul’da Mart ayında fiyatı en çok artan ürün yüzde 34,34 ile sivri biber oldu. Bu ayda salatalık, yüzde 29,42 ile fiyatı en fazla azalan ürün oldu.
2.04.2024 Ekonomi
Seçimden sonra gündem: Emekli maaşları, enflasyon, ihracat... Yapısal reformla dönüşüm yolda
Seçimden sonra gündem: Emekli maaşları, enflasyon, ihracat... Yapısal reformla dönüşüm yolda Seçimin ardından ekonomik programın kararlılıkla süreceğini belirten Bakan Mehmet Şimşek, yapısal reformlarla ekonomide dönüşüm vurgusu yaparken TOBB ve TÜSİAD da bu yöndeki beklentilerini duyurdu.
2.04.2024 Ekonomi
İTO'dan 31 Mart seçimleri ile ilgili açıklama
İTO'dan 31 Mart seçimleri ile ilgili açıklama Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İş dünyası olarak Türkiye’nin bu seçimden sonra uygulanmakta olan ekonomik programa odaklanması gerektiğine inanıyoruz" dedi.
1.04.2024 Ekonomi
Girişimci aranıyor
Girişimci aranıyor İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği 3. Etap 14-19 Yaş Yeni Nesil Erken Girişimci Geliştirme Proje başvuruları başladı.
25.03.2024 Eğitim
İhtiyaçtan satılık! Bir aydır yüzde 15 indirim yapmaya başladılar
İhtiyaçtan satılık! Bir aydır yüzde 15 indirim yapmaya başladılar Konut fiyat artışı iki yılın ardından en düşük seviyede gerçekleşti. Buna rağmen satış fiyatları oldukça yüksek. Ancak durgun piyasada mülkünü satmak isteyenler bir aydır fiyatlarda yüzde 15 indirim yapmaya başladı.
22.03.2024 Ekonomi
Murat Kurum: Söz vermelerine rağmen on binlerce çalışanı ekmeğinden ettiler
Murat Kurum: Söz vermelerine rağmen on binlerce çalışanı ekmeğinden ettiler İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Topkapı’da Hak-İş buluşmasına katıldı. Kurum, 2019’da göreve gelen mevcut İBB yönetiminin namus sözü vermesine rağmen on binlerce işçiyi haksız yere işten attığını, söz konusu düzene 31 Mart akşamı son vereceğini belirtti.
17.03.2024 Gündem
‘Seçimden sonra not artışları gelir’
‘Seçimden sonra not artışları gelir’ İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Yabancı yatırımcının Türkiye’nin uyguladığı dezenflasyon programının süreceğine olan inancı seçimlerin ardından daha da pekişecektir ve diğer kredi derecelendirme kuruluşlarından da not artışları gelecektir” dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Avdagiç’ten 'dezenflasyon programı' açıklaması
Avdagiç’ten 'dezenflasyon programı' açıklaması İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Yabancı yatırımcının Türkiye’nin uyguladığı dezenflasyon programının süreceğine olan inancı seçimlerin ardından daha da pekişecektir ve diğer kredi derecelendirme kuruluşlarından da not artışları gelecektir" dedi.
15.03.2024 Ekonomi
Bakan Yerlikaya: İstanbul’da 283 şehir operasyonda ise 87 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Yerlikaya: İstanbul’da 283 şehir operasyonda ise 87 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Göreve geldiğimizden beri toplam 22 bin 234 operasyonda 817 terörist etkisiz hale getirildi. İstanbul’da 283 şehir operasyonda ise 87 terörist etkisiz hale getirilmiş" dedi.
14.03.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Ticaret Odası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.