İstatistik

İstatistik

Son dakika istatistik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan istatistik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan istatistik haber sayfamızda...

İstatistik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.296 istatistik haberi bulunmuştur.
Aylık en yüksek reel getiri DİBS'te gerçekleşti
Aylık en yüksek reel getiri DİBS'te gerçekleştiAylık en yüksek reel getiri tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 2,50 oranında Devlet İç Borçlanma Senetleri’nde (DİBS) gerçekleşti.
8.08.2022Uzmanpara
Asgari Ücret 2022 Ne Kadar? Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret Tablosu
Asgari Ücret 2022 Ne Kadar? Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret TablosuÇalışma hayatında yer alan kişilerin odak noktasında asgari ücret miktarı alıyor. Asgari ücret işçilerin gereksinimlerini karşılayabileceği en düşük ücrettir. Bunun anlamı işverenin asgari ücret altında ödeme yapamayacağıdır. Asgari ücret miktarı her yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi dönüşü Dolmabahçe'de asgari ücrete yapılan ek zammı açıkladı. Brüt ve net asgari ücret ne kadar oldu? Geçmiş yıllara ait asgari ücret ve 2022 asgari ücret oranları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
8.08.2022Ekonomi
Arsa yatırımları zirveden inmiyor
Arsa yatırımları zirveden inmiyorYükselen konut fiyatları ve pandemi karşısında arsa yatırımına olan talep artışı devam ederken, arsa fiyatları da hızlı yükseliyor. İmarlı arsada bir yıllık değer artışı yüzde 78 oldu.
6.08.2022Ekonomi
Bu son uyarı! 5 adımda tercih listesi kontrolü
Bu son uyarı! 5 adımda tercih listesi kontrolüÜniversite tercihleri bugün bitiyor. Adaylar kararını verdi, listeler hazırlandı. Sonuçlar açıklandığında sürpriz yaşamamak için tercihlerin iyi incelenmesinde yarar var. Son uyarı: “2022-YKS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir” ifadesini mutlaka ekranda görün. Listenizin yazıcıdan bir çıktısını alın ve saklayın!
5.08.2022Eğitim
‘Startup’lara ADIM ADIM yol haritası
‘Startup’lara ADIM ADIM yol haritasıTürkiye’de ekonominin yükselen yıldızı startup’lar... Startup’ların sayısı giderek artarken başarı şanslarını artırmak için dikkat etmeleri gereken noktalar bulunuyor.
Reçineden ekonomiye yıllık 650 bin dolar katkı
Reçineden ekonomiye yıllık 650 bin dolar katkıOdun dışı orman ürünlerinin üretimini desteklemek için eylem planları yürüten Orman Genel Müdürlüğü (OGM), plastik sanayisinden tıp alanına kadar pek çok sektörde kullanılan reçinenin 2021 yılı üretiminden ekonomiye 650 bin dolar döviz girdisi sağladı.
4.08.2022Ekonomi
Hollanda'da enflasyon çift haneyi gördü
Hollanda'da enflasyon çift haneyi gördüHollanda'da enflasyon 47 yıl sonra ilk kez çift haneli rakamları gördü.
4.08.2022Uzmanpara
Öztrak ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasını sordu: Hayrola, nedir bu telaşınız?
Öztrak ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasını sordu: Hayrola, nedir bu telaşınız?KPSS’deki şaibe iddialarını değerlendiren CHP Sözcüsü Öztrak,  “ÖSYM Başkanı’nı kurban verip, bu işten sıyrılmayı mı düşünüyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Öztrak ayrıca  “ÖSYM Başkanı talimat vereni açıklasın” çağrısında bulundu.
4.08.2022Siyaset
Yıllık enflasyon yüzde 79.60 oldu
Yıllık enflasyon yüzde 79.60 olduTemmuzda yüzde 2.37 artan tüketici enflasyonu, yıllık yüzde 79.6 ile 24 yılın zirvesine yükseldi. Temmuz ayının zam şampiyonu ilaç oldu.
4.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati 'Dar gelirlileri mağdur etmeyeceğiz' diyerek açıkladı: Her adımı atacağız!
Bakan Nebati 'Dar gelirlileri mağdur etmeyeceğiz' diyerek açıkladı: Her adımı atacağız!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati açıklamalarında, 'Türkiye'nin potansiyelini bilmeyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağı bir süreci yaşayacağız" ifadelerini kullandı. "Dar gelirlileri mağdur etmeyeceğiz" diyen Bakan Nebati her türlü adımın atılacağının mesajını verdi.
3.08.2022Ekonomi
Euro Bölgesi'nde ÜFE arttı
Euro Bölgesi'nde ÜFE arttıEuro Bölgesi'nde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) haziranda geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 35,8 yükseldi.
3.08.2022Uzmanpara
Almanya'nın ihracatı yükseldi
Almanya'nın ihracatı yükseldiAlmanya'nın ihracatı beklentilerin üzerinde arttı.
3.08.2022Uzmanpara
Temmuz'da en fazla ilaç fiyatları arttı
Temmuz'da en fazla ilaç fiyatları arttıTemmuz ayında fiyatı en fazla artan ürün yüzde 18,66 ile ilaçlar olurken, en çok yüzde 8,18 ile kişisel ulaştırma araçlarının yakıt ve yağları ucuzladı.
3.08.2022Ekonomi
Yurt içi üretici fiyat endeksi arttı
Yurt içi üretici fiyat endeksi arttıYurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %144,61, aylık %5,17 arttı.
3.08.2022Uzmanpara
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandıTüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %79,60, aylık %2,37 oldu.
3.08.2022Uzmanpara
Enflasyon rakamları belli oldu: 2022 Temmuz ayı ve yıllık enflasyon oranı
Enflasyon rakamları belli oldu: 2022 Temmuz ayı ve yıllık enflasyon oranıEnflasyon tahmini için gözler TÜİK'in yapacağı açıklamadaydı. Her ay açıklanan enflasyon için bugün kritik gün. Ağustos ayının gelmesini ile birlikte Temmuz enflasyon farkı merak ediliyor. TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre TÜFE aylık bazda 2.37 artarken, yıllık bazda 79,60 seviyesine yükseldi.
3.08.2022Bilgi Rehberi
Yurt içi üretici fiyat endeksi açıklandı
Yurt içi üretici fiyat endeksi açıklandıYurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %144,61, aylık %5,17 arttı.
3.08.2022Ekonomi
Enflasyon rakamları belli oldu
Enflasyon rakamları belli olduTÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre TÜFE aylık bazda 2.37 artarken, yıllık bazda 79,60 seviyesine yükseldi.
3.08.2022Ekonomi
CHP’den ‘Boşanma’ raporu: Tartışmalar daha çok harcamalardan çıkıyor
CHP’den ‘Boşanma’ raporu: Tartışmalar daha çok harcamalardan çıkıyorCHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Türkiye’de Boşanma Sebepleri” raporu hazırladı.
2.08.2022Siyaset
Girdi maliyetleri sofraya yansıyor: Market ile üretici arasında fiyat farkı açıldı
Girdi maliyetleri sofraya yansıyor: Market ile üretici arasında fiyat farkı açıldıÜretici ile market arasındaki fiyat makası açıklığı 9 kata yaklaştı. Raflardaki artışı özellikle girdi fiyatlarının tetiklediği ifade ediliyor.
2.08.2022Ekonomi
ENFLASYON | Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak? İşte o tarih...
ENFLASYON | Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak? İşte o tarih...Ağustos ile birlikte TÜİK'in açıklayacağı temmuz ayı enflasyon rakamları beklenir oldu... Geri sayım sürerken net tarih hakkında bilgi almak isteyenler "Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak?" diye soruyor.
1.08.2022Bilgi Rehberi
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.08.2022Eğitim
Üretici ile market arasındaki fiyat farkı açıldı
Üretici ile market arasındaki fiyat farkı açıldıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, temmuz ayında üretici ile market arasındaki fiyat farklılıklarını ve girdi fiyatlarını yaptığı görüntülü basın açıklamasında değerlendirdi.
1.08.2022Ekonomi
Fenerbahçe'ye müjde! Mbwana Samatta'ya talip çıktı
Fenerbahçe'ye müjde! Mbwana Samatta'ya talip çıktıSüper Lig devi Fenerbahçe'ye büyük umutlarla gelen ve yaşadığı sakatlıklar sonrası gözden düşen Tanzanyalı golcü Samatta'ya sürpriz bir talip çıktı.
31.07.2022Fenerbahçe
İstanbul’da 815 asırlık insan
İstanbul’da 815 asırlık insanTÜİK verilerine göre, Türkiye’de yaşı 100’ün üzerinde 5859 kişi yaşıyor. Bir asrı deviren nüfus sayısında ilk üç sırada İstanbul, Şanlıurfa ve Mardin illeri bulunuyor. İstanbul 815 kişi ile 100 yaş ve üzerinde en fazla yaşlıya sahip il.
31.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İstatistik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.