Jimmy Lai

Jimmy Lai

Son dakika Jimmy Lai haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jimmy Lai gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jimmy Lai haber sayfamızda...

Jimmy Lai

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14 jimmy lai haberi bulunmuştur.
Çin'den 100 maddelik 'ABD müdahalesi' listesi
Çin'den 100 maddelik 'ABD müdahalesi' listesiÇin, Joe Biden'ı Pekin'i eleştirmek için "medya özgürlüğünü bahane etmekle" suçladı.
25.09.2021Dünya
Çin'in Hong Kong'da kapattığı gazetenin başyazarına havaalanında gözaltı
Çin'in Hong Kong'da kapattığı gazetenin başyazarına havaalanında gözaltıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yayın yapan muhalif Apple Daily gazetesinin geçen hafta yayın hayatına son vermesinin ardından gazetenin başyazarı Fung Wai-kong gözaltına alındı.
28.06.2021Dünya
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskın
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskınÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yayın yapan Apple Daily gazetesinin editörü ve 4 yöneticisi, "dış güçlerle gizli anlaşma yapmak" suçlamasıyla gözaltına alındı.
17.06.2021Dünya
Hong Kong'da muhalif medya patronuna 14 ay hapis
Hong Kong'da muhalif medya patronuna 14 ay hapisÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde muhalif medya patronu Jimmy Lai, 2019’da hükümet karşıtı protesto düzenlemek ve gösterilere katılma suçlamasıyla 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.
28.05.2021Dünya
Son dakika... ABD'den Çin'e 'Hong Konglu muhalif' eleştirisi!
Son dakika... ABD'den Çin'e 'Hong Konglu muhalif' eleştirisi!Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Hong Kong'da 7 eski milletvekilinin 2019'da yasa dışı protesto organize etmek ve protestoya katılmaktan suçlu bulunmasına, "Bugün demokrasi yanlısı aktivistlere suç isnat edilmesi, Pekin yönetiminin barışçıl muhalefeti ve Hong Kong'u nasıl parçalamaya çalıştığının bir göstergesidir." ifadesini kullandı.
1.04.2021Dünya
Hong Kong'da muhalif medya patronu Jimmy Lai bir kez daha hapse atılıyor
Hong Kong'da muhalif medya patronu Jimmy Lai bir kez daha hapse atılıyorHong Kong'da ulusal güvenlik kanununu ihlal ve yolsuzluktan yargılanan muhalif iş adamı Jimmy Lai'nin kefaletle serbest bırakılmasına dair mahkeme kararı Nihai Temyiz Mahkemesi tarafından bozuldu.
31.12.2020Dünya
Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai kefaletle serbest bırakıldı
Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai kefaletle serbest bırakıldıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde muhalif medya patronu ve demokrasi yanlısı aktivist Jimmy Lai, kefaletle serbest bırakıldı. Hong Kong'da, dolandırıcılık ve ulusal güvenliği tehlikeye atmakla suçlanan Lai'nin, gözaltına alındıktan üç hafta sonra Yüksek Mahkeme tarafından kefaletle serbest bırakılma talebi kabul edildi.
23.12.2020Dünya
Çin Hong Konglu muhalif medya patronunu dolandırıcılıkla suçladı
Çin Hong Konglu muhalif medya patronunu dolandırıcılıkla suçladıBugün mahkemeye çıkarılan demokrasi yanlısı aktivist Jimmy Lai'nin kefaletle serbest bırakılmasına izin verilmedi.
3.12.2020Dünya
Hong Kong'da muhalif medya lideri serbest
Hong Kong'da muhalif medya lideri serbestÇin'in gözaltına aldırdığı Apple Daily'nin sahibi Lai ile bazı aile üyeleri, çalışanlar kefaletle serbest kaldı. Söz konusu gözaltılar, Batı'dan büyük tepki çekmişti.
12.08.2020Dünya
Gazeteye büyük okur desteği!
Gazeteye büyük okur desteği!Hong Konglular, demokrasi yanlısı medya patronu Jimmy Lai’nin tutuklanmasına gazete satın alarak tepki gösterdi. 500 bin adet basılan Apple Daily gazetesini almak için uzun kuyruklar oluştu
12.08.2020Dünya
Hong Kong'da medya patronu tutuklandı, halk gazete bayilerine koştu
Hong Kong'da medya patronu tutuklandı, halk gazete bayilerine koştuÇin'in emriyle hapse atılan Apple Daily gazetesinin sahibi Jimmy Lai'ye destek vermek isteyen muhalifler, gazetenin bugünkü sayısını satın aldı.
11.08.2020Dünya
Hong Kong’da muhalif  basına müdahale
Hong Kong’da muhalif basına müdahaleHong Kong polisi, kentte haziran ayında uygulamaya konulan tartışmalı güvenlik yasası kapsamında medya patronu Jimmy Lai’yi gözaltına aldı. 71 yaşındaki Lai’nin sahibi olduğu medyanın genel merkezine baskın düzenlendi. Muhalif medya lideri ve çalışanları, “ulusal güvenlik kanununu ihlal ettikleri ve yabancı ülkelerle gizli iş birliği yaptıkları” şüphesiyle gözaltına alındı.
11.08.2020Dünya
Hong Kong’da muhalif medya lideri ve çalışanlarına gözaltı
Hong Kong’da muhalif medya lideri ve çalışanlarına gözaltıÇin'e bağlı polisler Apple Daily, Next Digital ve bir restorana baskın düzenledi, gözaltına alınanlar yabancı ülkelerle işbirliği yapmakla suçlanıyor.
10.08.2020Dünya
Filmekimi biletleri satışta! Kaçırmayın!
Filmekimi biletleri satışta! Kaçırmayın!13. Filmekimi, her yıl olduğu gibi merakla beklenen göz alıcı filmleri bu yıl da izleyiciyle buluşturacak.
29.09.2014Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

çinhong kongJimmy Laiapple dailyabd

Jimmy Lai ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.