Apple Daily

Apple Daily

Son dakika Apple Daily haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Apple Daily gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Apple Daily haber sayfamızda...

Apple Daily

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83 apple daily haberi bulunmuştur.
Çin'den 100 maddelik 'ABD müdahalesi' listesi
Çin'den 100 maddelik 'ABD müdahalesi' listesiÇin, Joe Biden'ı Pekin'i eleştirmek için "medya özgürlüğünü bahane etmekle" suçladı.
25.09.2021Dünya
Hong Kong'un en büyük öğretmen sendikası kapatıldı
Hong Kong'un en büyük öğretmen sendikası kapatıldıMuhaliflere karşı siyasi baskının giderek arttığı Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde faaliyet gösteren en büyük öğretmen sendikasının dün itibarıyla faaliyetine son verdiği bildirildi.
11.08.2021Dünya
Çin'in Hong Kong'da kapattığı gazetenin başyazarına havaalanında gözaltı
Çin'in Hong Kong'da kapattığı gazetenin başyazarına havaalanında gözaltıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yayın yapan muhalif Apple Daily gazetesinin geçen hafta yayın hayatına son vermesinin ardından gazetenin başyazarı Fung Wai-kong gözaltına alındı.
28.06.2021Dünya
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskın
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskınÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yayın yapan Apple Daily gazetesinin editörü ve 4 yöneticisi, "dış güçlerle gizli anlaşma yapmak" suçlamasıyla gözaltına alındı.
17.06.2021Dünya
Hong Kong'da muhalif medya patronuna 14 ay hapis
Hong Kong'da muhalif medya patronuna 14 ay hapisÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde muhalif medya patronu Jimmy Lai, 2019’da hükümet karşıtı protesto düzenlemek ve gösterilere katılma suçlamasıyla 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.
28.05.2021Dünya
Hong Kong'da 53 muhalif gözaltına alındı
Hong Kong'da 53 muhalif gözaltına alındıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde polis, ulusal güvenlik kanununu ihlal ettikleri gerekçesiyle aralarında eski delegelerin de olduğu 53 muhalifi gözaltına aldı.
6.01.2021Dünya
Hong Kong'da muhalif medya patronu Jimmy Lai bir kez daha hapse atılıyor
Hong Kong'da muhalif medya patronu Jimmy Lai bir kez daha hapse atılıyorHong Kong'da ulusal güvenlik kanununu ihlal ve yolsuzluktan yargılanan muhalif iş adamı Jimmy Lai'nin kefaletle serbest bırakılmasına dair mahkeme kararı Nihai Temyiz Mahkemesi tarafından bozuldu.
31.12.2020Dünya
Çin Hong Konglu muhalif medya patronunu dolandırıcılıkla suçladı
Çin Hong Konglu muhalif medya patronunu dolandırıcılıkla suçladıBugün mahkemeye çıkarılan demokrasi yanlısı aktivist Jimmy Lai'nin kefaletle serbest bırakılmasına izin verilmedi.
3.12.2020Dünya
Hong Kong'da muhalif medya lideri serbest
Hong Kong'da muhalif medya lideri serbestÇin'in gözaltına aldırdığı Apple Daily'nin sahibi Lai ile bazı aile üyeleri, çalışanlar kefaletle serbest kaldı. Söz konusu gözaltılar, Batı'dan büyük tepki çekmişti.
12.08.2020Dünya
Gazeteye büyük okur desteği!
Gazeteye büyük okur desteği!Hong Konglular, demokrasi yanlısı medya patronu Jimmy Lai’nin tutuklanmasına gazete satın alarak tepki gösterdi. 500 bin adet basılan Apple Daily gazetesini almak için uzun kuyruklar oluştu
12.08.2020Dünya
Hong Kong'da medya patronu tutuklandı, halk gazete bayilerine koştu
Hong Kong'da medya patronu tutuklandı, halk gazete bayilerine koştuÇin'in emriyle hapse atılan Apple Daily gazetesinin sahibi Jimmy Lai'ye destek vermek isteyen muhalifler, gazetenin bugünkü sayısını satın aldı.
11.08.2020Dünya
Hong Kong’da muhalif  basına müdahale
Hong Kong’da muhalif basına müdahaleHong Kong polisi, kentte haziran ayında uygulamaya konulan tartışmalı güvenlik yasası kapsamında medya patronu Jimmy Lai’yi gözaltına aldı. 71 yaşındaki Lai’nin sahibi olduğu medyanın genel merkezine baskın düzenlendi. Muhalif medya lideri ve çalışanları, “ulusal güvenlik kanununu ihlal ettikleri ve yabancı ülkelerle gizli iş birliği yaptıkları” şüphesiyle gözaltına alındı.
11.08.2020Dünya
Hong Kong’da muhalif medya lideri ve çalışanlarına gözaltı
Hong Kong’da muhalif medya lideri ve çalışanlarına gözaltıÇin'e bağlı polisler Apple Daily, Next Digital ve bir restorana baskın düzenledi, gözaltına alınanlar yabancı ülkelerle işbirliği yapmakla suçlanıyor.
10.08.2020Dünya
Hong Kong’da hükümet karşıtı gösterilerde 200'ün üzerinde protestocu gözaltına alındı
Hong Kong’da hükümet karşıtı gösterilerde 200'ün üzerinde protestocu gözaltına alındıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde polis, hükümet karşıtı gösteri düzenleyen 200'ün üzerinde protestocuyu gözaltına aldı.
11.05.2020Dünya
Çin'de 'gizemli solunum yolu hastalığı'nda vaka sayısı 59'a yükseldi
Çin'de 'gizemli solunum yolu hastalığı'nda vaka sayısı 59'a yükseldiÇin'de nedeni henüz belirlenemeyen ve şiddetli akut solunum yolu sendromuna benzetilen (SARS) "gizemli solunum yolu hastalığı"nda vaka sayısı 59'a yükseldi.
5.01.2020Dünya
Çin'de SARS salgını şüphesi
Çin'de SARS salgını şüphesiNedeni bilinmeyen ve SARS'a benzeyen gizemli hastalık araştırılıyor. Tedavi altına alınan 27 hastadan yedisinin durumu kritik.
2.01.2020Dünya
Hong Konglu protestocular Tayvan'a kaçtı!
Hong Konglu protestocular Tayvan'a kaçtı!Yerel medya, Çin karşıtı protestolarda yer alan bir grup göstericinin Tayvan'a dağıldığını bildiriyor. Kaçanların çoğu öğrenci ve Tayvan'a iltica etmeyi planlıyor.
19.07.2019Dünya
Dünyanın konuştuğu bilim adamı kayboldu!
Dünyanın konuştuğu bilim adamı kayboldu!Bebeklerin genetiğini değiştirdiği iddiasıyla gündeme gelen Çinli bilim adamı Hı Cienkui'nin, yaptığı çalışma hakkında bilgi verdiği konferansın ardından kaybolduğu ileri sürüldü.
5.12.2018Dünya
Tayvan'da trafik ışıklarındaki adamın artık sevgilisi var
Tayvan'da trafik ışıklarındaki adamın artık sevgilisi varTayvan'ın güneyindeki trafik ışıklarındaki yeşil ve kırmızı adam Sevgililer Günü'nden önce kendine bir sevgili buldu.
14.02.2018Dünya
Tayvan'da banliyö treninde patlama
Tayvan'da banliyö treninde patlamaBaşkent Taipei'deki banliyö treninde bir paketin infilak etmesiyle 25 yolcu yaralandı.
8.07.2016Dünya
Sokak ortasında vahşet!
Sokak ortasında vahşet!Tayvan'da yayınlanan Apple Daily gazetesinin haberine göre, soyadının Wang olduğu belirtilen 33 yaşındaki bir erkek, Taipei'de bir metro istasyonu yakınlarında annesinin hemen yanında bisiklete binen küçük kızın arkasından yaklaşarak aniden yere düşürdü.Çocuğu yere düşürür düşürmez belinden çıkardığı kasap bıçağı boğazına dayayan adam, kızın annesinin kurtarma girişimlerine rağmen, onlarca kişinin dehşet dolu bakışları altında kızın başını kesti.Adı gizli tutulan anne, saldırganın ilk başta kızına yardım etmeye çalıştığını düşündüğünü ve birden bıçakla kızına saldıran adamı durdurmayı başaramadığını anlattı.Olaya şahit olan çok sayıda kişi katili ancak kurbanının başını kestikten sonra durdurabildi. Kalabalığın linç etmeye çalıştığı saldırgan olay yerine gelen polis tarafından güçlükle kurtarılabilirken, saldırganın daha önce akli dengesi yerinde olmadığı için tedavi gördüğü, işsiz ve bunalımda olduğu belirtildi.
11.09.2019Haberler
Tayvan’da sokak ortasında dehşet
Tayvan’da sokak ortasında dehşetTayvan’ın başkenti Taipei’de, annesinin yanında yürüyen üç yaşındaki bir kız çocuğu, arkadan yaklaşan bir kişi tarafından sokak ortasında, onlarca kişinin gözleri önünde başı kesilerek öldürüldü.
29.03.2016Dünya
Yeni iPhone'a özel işlemci!
Yeni iPhone'a özel işlemci!iPhone 5 ve yeni Apple cihazları için yepyeni bir işlemci geliyor! Üstelik diğerlerinden çok farklı.
18.01.2011Teknoloji
Şarap hırsızı konsolos
Şarap hırsızı konsolosFransa’nın Hong Kong Başkonsolosu Marc Fonbaustier, her biri 5 bin euro’luk iki şişe şarabı çalarken güvenlik kamerasına yakalanınca Dışişleri Bakanlığı tarafından merkeze geri çağrıldı
2.12.2010Dünya
AVATAR’I İZLERKEN ÖLDÜ
AVATAR’I İZLERKEN ÖLDÜTayvan’da yüksek tansiyon şikâyeti olan bir adam, gişe rekorları kıran 3 boyutlu film Avatar’ı izlerken beyin kanaması geçirerek öldü
19.01.2010Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

çinhong kongJimmy Laiapple dailygözaltı

Apple Daily ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.