Kara Suları

Kara Suları

Son dakika kara suları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kara suları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kara suları haber sayfamızda...

Kara Suları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 458 kara sulari haberi bulunmuştur.
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik belgeleri bir bir gösterdi! Canlı yayında ifşa etti
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik belgeleri bir bir gösterdi! Canlı yayında ifşa ettiSon dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı devam ederken flaş açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın göçmenlere olan skandal tavrına dikkat çeken ve belgeler gösteren Çelik, "Yunanistan sahil güvenlik unsurları resmen benzin dökerek, yakmaya çalışarak bir katliama imza atmaya çalışıyor. Uluslararası kurumlar, Avrupa Birliği maalesef bunun karşısında susuyor." dedi. Çelik, Yunanistan Dışışleri Bakanı Dendias'ın sözlerine ilişkin, Son derece bağnaz son derece saygısız bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletimizi itham etmesi diplomasi tarihine bir yakışıksızlık örneği olarak girecektir." açıklamasında bulundu.
19.04.2021Siyaset
Türkiye'nin vurucu gücü! Flaş 'kehanet' açıklaması
Türkiye'nin vurucu gücü! Flaş 'kehanet' açıklamasıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TCG Anadolu gemisinin Türkiye'nin denizde vurucu gücü olacağını belirterek, "Türkiye'nin kendi kara suları uzağında veya başka alanlarda hareket yeteneğini artıracağı gibi barış zamanında da çok önemli fonksiyonlar görebilir." dedi.
13.04.2021Ekonomi
İki Çin gemisi Japonya karasularına girdi
İki Çin gemisi Japonya karasularına girdiÇin bandıralı iki sahil güvenlik gemisinin, Doğu Çin Denizi'nde Japonya kara sularına girdiği bildirildi.
13.04.2021Dünya
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracak
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TCG Anadolu gemisinin Türkiye'nin denizde vurucu gücü olacağını belirterek, "Türkiye'nin kendi kara suları uzağında veya başka alanlarda hareket yeteneğini artıracağı gibi barış zamanında da çok önemli fonksiyonlar görebilir." dedi.
12.04.2021Haberler
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracak
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TCG Anadolu gemisinin Türkiye'nin denizde vurucu gücü olacağını belirterek, "Türkiye'nin kendi kara suları uzağında veya başka alanlarda hareket yeteneğini artıracağı gibi barış zamanında da çok önemli fonksiyonlar görebilir." dedi.
12.04.2021Ekonomi
Japonya ABD'den 'Doğu Denizi' tanımını kullanmamasını istedi
Japonya ABD'den 'Doğu Denizi' tanımını kullanmamasını istediJaponya, dün Kuzey Kore'nin iki balistik füze fırlattığı bölgeyi "Doğu Denizi" olarak tanımlayan ABD'den, bunun yerine "Japon Denizi" tabirini kullanmasını talep etti.
26.03.2021Dünya
Japonya Başbakanı Suga, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne iki füze fırlattığını açıkladı
Japonya Başbakanı Suga, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne iki füze fırlattığını açıkladıJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne iki balistik füze fırlattığını, söz konusu füzelerin Japonya kara suları ve münhasır ekonomik bölge dışına düştüğünü söyledi.
25.03.2021Dünya
İlk görüşmede pozisyonlar korundu
İlk görüşmede pozisyonlar korunduTürkiye ve Yunanistan arasında 5 yıl aradan sonra başlayan İstikşafi görüşmelerin ilk toplantısında anlaşmazlık konularında tarafların pozisyonlarını koruduğu belirtiliyor.
28.01.2021Siyaset
Aden Körfezi tezkeresi Resmi Gazete'de yayımlandı
Aden Körfezi tezkeresi Resmi Gazete'de yayımlandıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair TBMM kararı Resmi Gazete'de yer aldı.
28.01.2021Gündem
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildi
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
26.01.2021Siyaset
5 yıl sonra aynı masada
5 yıl sonra aynı masadaEge’de yaşanılan sorunlara iki tarafın da kabul edebileceği ‘adil, kalıcı ve kapsamlı’ bir çözüm zemini oluşturmayı hedefleyen istikşafi görüşmelerin 61. oturumu dün yapıldı. Heyetlerin bir sonraki turun Atina’da yapılmasında mutabık kaldığı öğrenildi...
26.01.2021Gündem
Son dakika... Aden Körfezi'ndeki TSK unsurları için yeni tezkere
Son dakika... Aden Körfezi'ndeki TSK unsurları için yeni tezkereGelen son dakika haberine göre; "TSK deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair tezkere TBMM Başkanlığına sunuldu"
25.01.2021Siyaset
Yunanistan’la istikşafi görüşmeler bugün başlıyor
Yunanistan’la istikşafi görüşmeler bugün başlıyorTürkiye ile Yunanistan arasında Ege ve Akdeniz’deki sorunların ele alınacağı istikşafi görüşmelerin 61. turu, 5 yıl aradan sonra bugün İstanbul’da başlıyor.
25.01.2021Gündem
Türkiye ve Yunanistan yarın masaya oturuyor
Türkiye ve Yunanistan yarın masaya oturuyorBeş yılın ardından yeniden başlayacak istikşafi görüşmelerde ilk randevu İstanbul'da. AB'nin gözünü diktiği buluşmada Ege Denizi bir numaralı gündem.
24.01.2021Dünya
Son dakika! Bakan canlı yayında açıkladı! 'Mutlaka hayata geçmeli'
Son dakika! Bakan canlı yayında açıkladı! 'Mutlaka hayata geçmeli'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'deki Avrupa Birliği temaslarına ilişkin açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Vize serbestisi AB'nin sözü, mutlaka hayata geçmeli" ifadelerini kullandı. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinde, mevcut olumlu diyalog ortamından memnuniyet duyduğunu aktardığı bildirildi
22.01.2021Siyaset
Atina, Girit’in doğusunda da kara sularını genişletecek!
Atina, Girit’in doğusunda da kara sularını genişletecek!Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ülkesinin Girit Adası’nın doğusunda kara sularını genişletmeyi planladığını söyledi.
20.01.2021Dünya
Yunanistan'dan tehlikeli çıkış: Girit'te kara suları genişletmeyi planlıyoruz
Yunanistan'dan tehlikeli çıkış: Girit'te kara suları genişletmeyi planlıyoruzYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ülkesinin Girit Adası’nın doğusunda kara sularını genişletmeyi planladığını söyledi.
19.01.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmez
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmezAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası açıklamalarda bulundu Çelik 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasıyla ilgili 'Cumhurbaşkanı için bu ifadeyi kullanma yetkisine size kim verdi. Millet seçmiş, hukuken onaylanmış. Bundan sonra kimseye laf söylemek düşmez.' dedi.
14.01.2021Siyaset
Türkiye ve Yunanistan arasında beş yıl sonra yeni sayfa açılıyor
Türkiye ve Yunanistan arasında beş yıl sonra yeni sayfa açılıyorAnkara ve Atina arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde 61. turu düzenlenecek istikşafi görüşmelerin, diyaloğu geliştirmeye katkı sağlaması bekleniyor. İstikşafi görüşmelere giden süreçte özellikle Almanya ve NATO'nun gerginliği azaltmaya yönelik girişmeleri ön plana çıkarken Yunanistan'ın AB'den umduğunu bulamaması da dikkati çekiyor.
12.01.2021Dünya
İspanya ve İngiltere Cebelitarık için ön anlaşmaya vardı
İspanya ve İngiltere Cebelitarık için ön anlaşmaya vardıİki Avrupa ülkesi arasındaki en önemli sorunda bir eşik aşıldı, İspanya Dışişleri Bakanı Laya "Bir dönüm noktasındayız. Bugün, yeni bir ilişkinin başlangıcıdır" dedi.
31.12.2020Dünya
Yunanistan, İyon Denizi'nde kara sularını 12 mile çıkardı
Yunanistan, İyon Denizi'nde kara sularını 12 mile çıkardıYunanistan'da, İyon Denizi'nde kara sularının 6 milden 12 mile çıkarılmasıyla ilgili kararname, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
27.12.2020Dünya
AB ve İngiltere arasında yeni problem: Cebelitarık statüsünü bekliyor
AB ve İngiltere arasında yeni problem: Cebelitarık statüsünü bekliyorAvrupa Birliği (AB) ile İngiltere'nin Brexit sonrası karşılıklı ticari ilişkilerini belirleyecek anlaşma müzakerelerinde uzlaşma sağlamasının ardından İspanya ile İngiltere arasındaki Cebelitarık sorunu çözüm beklemeyi sürdürüyor.
27.12.2020Dünya
Aydın'da Türk kara sularına itilen 26 sığınmacı kurtarıldı
Aydın'da Türk kara sularına itilen 26 sığınmacı kurtarıldıAydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 26 sığınmacı, karaya çıkarıldı.
22.12.2020Gündem
Son dakika... Türkiye'den Doğu Akdeniz'de bir hamle daha! Kuş uçmayacak
Son dakika... Türkiye'den Doğu Akdeniz'de bir hamle daha! Kuş uçmayacakGelen son dakika haberine göre; Milli imkanlarla geliştirilen Sahil Gözetleme Radar Projesi (SGRS) ile toplamda 13 Sahil Gözetleme İstasyonunun kurulumu tamamlandı. Bir adet Sahil Gözetleme İstasyonu’nun kurulumu ise sürüyor.
21.12.2020Siyaset
İtalyan uzmanlar, AB zirvesinden Türkiye'ye yaptırım çıkmasını beklemiyor
İtalyan uzmanlar, AB zirvesinden Türkiye'ye yaptırım çıkmasını beklemiyorİtalyan dış politika uzmanları, yaklaşan Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde ele alınacak Türkiye-AB ilişkilerinde Türkiye'ye yaptırım kararı çıkmasını beklemediklerini belirtti.
9.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeYunanistanABAvrupa BirliğiTCG Anadolu

Kara Suları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.