Kayıt Dışı

Kayıt Dışı

Son dakika kayıt dışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kayıt dışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kayıt dışı haber sayfamızda...

Kayıt Dışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.462 kayit disi haberi bulunmuştur.
Korkutan şiddet haritası ortaya çıktı! Yüzde 69 arttı, ilk sırada...
Korkutan şiddet haritası ortaya çıktı! Yüzde 69 arttı, ilk sırada... Umut Vakfı, 2020 yılında yaşanan silahlı şiddet olaylarının haritasını çıkardı. Hazırlanan raporda İstanbul zirveye otururken, Güneydoğu bölgesi için yapılan ilginç tespitler dikkat çekti.
27.10.2021Gündem
Gayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler yeniden değerlendirilecek
Gayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler yeniden değerlendirilecekGayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler, diğer tasarruf araçlarının vergilendirilmesi dikkate alınmak suretiyle yeniden değerlendirilecek.
27.10.2021Emlak
İstihdam teşvikleri 'sade ve etkin' yapıya kavuşturulacak
İstihdam teşvikleri 'sade ve etkin' yapıya kavuşturulacak"2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı"nda, istihdam teşviklerinin "sade ve etkin" bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor.
27.10.2021Ekonomi
‘Güçlü aile için güçlü kadın şart’
‘Güçlü aile için güçlü kadın şart’TBMM’de “kadın sorunlarına” ilişkin yeni alt komisyon kuruldu. Alt Komisyon Başkanı, AK Parti Milletvekili Belgin Uygur, “Bir ailenin gücünü bünyesindeki kadının gücü belirler. Nitelikli ve güçlü aileler kurmanın tek yolu vardır; her alanda nitelikli ve güçlü kadınlar yetiştirmek” dedi
27.10.2021Gündem
Esnaf, çiftçi ve yatırımcıya destek
Esnaf, çiftçi ve yatırımcıya destekHazine ve Maliye Bakanlığı’nın TBMM’ye sunduğu 2022 bütçe teklifine göre, yatırımcı, esnaf ve çiftçiye gelecek yıl da destek verilecek. Sermaye yapısının güçlendirilmesi, finansman araçlarının karşılanması ve yatırım amacıyla yapılacak sermaye transferleri 2022’de 38.7 milyar lira olarak öngörüldü.
27.10.2021Ekonomi
Kozmetiklere büyük gözaltı
Kozmetiklere büyük gözaltıKozmetik ürünler başta olmak üzere sağlık ürünlerinin güvenli kullanımını sağlamak amacıyla mevzuat güncellenecek. 2022’de kozmetik ürün denetimi bin 225’e çıkacak.
27.10.2021Gündem
İstihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor
İstihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda, istihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor.
26.10.2021Ekonomi
'Kredi faizlerini bir haftada sileceğiz'
'Kredi faizlerini bir haftada sileceğiz'IEsnafın, devlette kendisine muhatap bulamadığını belirten Kılıçdaroğlu, esnaf bakanlığı kurarak bu muhataplığı sağlayacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu esnafın borç ve kredi faizlerini de iktidarlarının ilk haftasında silmeyi vaat etti
25.10.2021 Siyaset
Son dakika... Gelin ve damatlara, 'korsan düğün fotoğrafçısı' uyarısı!
Son dakika... Gelin ve damatlara, 'korsan düğün fotoğrafçısı' uyarısı!Son yıllarda dış mekanlarda gerçekleşen düğün fotoğraflarına ilginin artması, korsan fotoğrafçıları da ortaya çıkardı. Vergi vermeden fotoğrafçılık yapıldığını söyleyen İstanbul Profesyonel Foto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Dilek Camcı, gelin ve damatları korsan fotoğrafçılara karşı uyardı. Camcı, “Bir yıl içerisinde 40- 50 milyon lira kayıp. Aynı zamanda kayıt dışı çalışan fotoğrafçılarda en az yüzde 70 civarında” dedi.
24.10.2021Gündem
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’CHP’nin iktidar olduğunda kadınlara yönelik çalışmaları ve uygulamaları anlatan Kılıçdaroğlu, “Her yerde rahatlıkla şunu söyleyin; iktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız. Adı zaten asgari ücret, nesini vergiliyorsun?” dedi...
24.10.2021Siyaset
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'Meclis’e gelen bütçe teklifine göre gelecek yıl lojman, arsa ve araziler başta olmak üzere taşınmaz satışından 3.3 milyar lira gelir bekleniyor. Vergi gelirlerinde ise bu yıla kıyasla yüzde 19.4’lük artış öngörülüyor.
20.10.2021Ekonomi
Bütçeden 67 programa ödenek aktarılacak
Bütçeden 67 programa ödenek aktarılacakTBMM'ye sunulan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nde eğitimden güvenliğe, varlık yönetiminden sağlığa, tarımdan ulaşım ve sanayi programlarına kadar çok sayıda programa ayrılan ödenekler belli oldu.
19.10.2021Ekonomi
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunuldu
2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM'ye sunulduSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
16.10.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladı
TZOB Başkanı Bayraktar, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım sektöründe istihdam edilen 5 milyon 60 bin kişiden 2 milyon 108 bininin kadın olduğunu belirterek, "Kadın çiftçiler tarımın görünmez kahramanlarıdır." ifadesini kullandı.
15.10.2021Ekonomi
İkinci el cep telefonunda satış patlaması!
İkinci el cep telefonunda satış patlaması!Yeni düzenlemeler ve kur artışı nedeniyle ikinci el cep telefonlarına talep fırladı. Türkiye’de yılda ortalama 20 milyon telefon el değiştirirken, 10 milyar TL’lik ekonomi yaratılıyor.
15.10.2021 Ekonomi
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağız
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin "Önümüzdeki günlerde sendikal örgütlenmesi olan, sigorta ve vergi borcu olmayan işletmelerimize Beyaz Bayrak Ödülü vereceğiz. Bu kayıt dışı istihdamla mücadelenin de önünü açacaktır." dedi.
14.10.2021Ekonomi
'Çalışma Hayatının Davos'u' yarın toplanacak
'Çalışma Hayatının Davos'u' yarın toplanacakTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK), kamu, işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla düzenlediği ve "Çalışma Hayatının Davos"u olarak nitelendirilen Ortak Paylaşım Forumu'nun üçüncüsü yarın yapılacak.
13.10.2021Ekonomi
Son dakika: İşsizlik rakamları belli oldu
Son dakika: İşsizlik rakamları belli olduTürkiye'de işsizlik oranı, ağustosta bir önceki aya göre değişim göstermeyerek yüzde 12,1 seviyesinde gerçekleşti. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 3 milyon 965 bin kişi oldu.
11.10.2021Ekonomi
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandıTürkiye'de işsizlik oranı, ağustosta bir önceki aya göre değişim göstermeyerek yüzde 12,1 seviyesinde gerçekleşti. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 3 milyon 965 bin kişi oldu.
11.10.2021Uzmanpara
‘Kapsamlı vergi reformu yapılmalı’
‘Kapsamlı vergi reformu yapılmalı’CHP, tüm sosyal tarafların görüşünü alan, tüm partilerle birlikte ortaklaşa kapsamlı bir vergi reformu çalışması için çağrıda bulundu. CHP’ye göre vergi gelirleri tahsilatı 833 milyar TL’ye ulaştı, toplam vergi gelir tahsilatının yüzde 24.9’u ÖTV’den oluştu.
11.10.2021Ekonomi
Daha ne kadar dert ‘çek’elim?
Daha ne kadar dert ‘çek’elim?İstanbul’da ‘çekçekçiler’ diye bilinen kâğıt toplayıcıları, yapılan operasyonlar nedeniyle iş bıraktı. Bakanlık, ruhsatsız yerlere denetim yapıldığını açıkladı. Valilik de, baskınların haksız kazanç ve kaçak göçmen işçilere yönelik olduğunu duyurdu.
9.10.2021Gündem
Korucular ve çiftçiler için destekleme teklifi
Korucular ve çiftçiler için destekleme teklifiİYİ Parti Grup Başkanvekilleri, çiftçiler ve güvenlik korucularının sorunlarının çözümüne yönelik TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, güvenlik korucularının terörle mücadelede güvenlik güçleri ile omuz omuza görev yaptığını, ancak bekçilerden çok daha az gelir elde ettiklerini belirtti.
4.10.2021Siyaset
'ABD, Suriye ve Irak’tan da çıkabilir'
'ABD, Suriye ve Irak’tan da çıkabilir'“Türkiye, kendi savunma noktasındaki kararlılığını ortaya koyacaktır” diyen Erdoğan, Türkiye’nin S-400 almaya devam edeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca ABD’nin Afganistan’dan çekildiği gibi Suriye ve Irak’tan da çıkması gerektiğini ifade etti.
27.09.2021Siyaset
Son dakika haberi: Erdoğan'dan ABD'ye PKK/YPG tepkisi: Terör örgütüne silah yardımı sona ermeli
Son dakika haberi: Erdoğan'dan ABD'ye PKK/YPG tepkisi: Terör örgütüne silah yardımı sona ermeliGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'nin CBS televizyonuna flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "ABD terör örgütleri YPG/PKK'ya silah yardımı yapıyor, bu yardımın sona ermesi gerekiyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin S-400 alımı karşısında ABD’nin tutumuna ilişkin, 'Ona karışamaz. Siz bana Patriot vermezseniz, savunma noktasında benim bir başka ülkeden alacağım herhangi bir savunma sistemine müdahale edemezsiniz.' dedi.
26.09.2021Siyaset
‘Üreticiye sütten 2 kuruş kalıyor’
‘Üreticiye sütten 2 kuruş kalıyor’Market raflarında 1 litre tam yağlı süt fiyatı yaygın markalarda 8 lira 20 kuruş ile 8 lira 45 kuruş arasında değişiyor.
24.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TBMMvergiistihdamişsizlikTÜİK

Kayıt Dışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.