Kira Fiyatları

Kira Fiyatları

Son dakika kira fiyatları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kira fiyatları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kira fiyatları haber sayfamızda...

Kira Fiyatları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.396 kira fiyatlari haberi bulunmuştur.
Akşener: Bu yönetimi milletimiz hak etmiyor
Akşener: Bu yönetimi milletimiz hak etmiyorİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin pek çok şehrinde yaşanan kira artışları ile vatandaşların kiralık ev bulmakta zorlanmasına ilişkin hükümeti eleştirerek, “Yüksek kira fiyatlarına neden olan bunca sebep varken, başarısız planlamayla vatandaşın aleyhinde karar alan bu yönetimi, milletimiz hak etmiyor” dedi.
18.09.2021Siyaset
‘Kiralara üst sınır’ kampanyası!
‘Kiralara üst sınır’ kampanyası!İnternette “Kiralara üst sınır getirilsin” kampanyası başlatıldı. Ancak meslek odaları “Serbest piyasa ekonomisi varken mümkün değil” diyor. Devlet tarafından daha farklı önemler alınabileceği söyleniyor.
18.09.2021Gündem
Ev sahipleri 'emlakçıyım' diyerek komisyon alıyor
Ev sahipleri 'emlakçıyım' diyerek komisyon alıyorDüzce'de özellikle üniversitenin yeni akademik yılı öncesi artan kira fiyatlarının nedenlerini araştıran Düzce Emlakçılar Derneği, daire sahiplerinin kendilerini emlakçı gibi gösterip, öğrencilerden bir kira peşin, bir aylık depozito ve 'emlakçı komisyonu' istediklerini tespit etti. Dernek Başkanı Ömer Kaya, rapor hazırladıklarını ve Ticaret İl Müdürlüğü ile duruma müdahale edeceklerini söyledi.
14.09.2021Haberler
Bunlar uçan daireler! Ev sahipleri 'emlakçıyım' diyerek komisyon alıyor
Bunlar uçan daireler! Ev sahipleri 'emlakçıyım' diyerek komisyon alıyorDüzce'de özellikle üniversitenin yeni akademik yılı öncesi artan kira fiyatlarının nedenlerini araştıran Düzce Emlakçılar Derneği, daire sahiplerinin kendilerini emlakçı gibi gösterip, öğrencilerden bir kira peşin, bir aylık depozito ve 'emlakçı komisyonu' istediklerini tespit etti. Dernek Başkanı Ömer Kaya, rapor hazırladıklarını ve Ticaret İl Müdürlüğü ile duruma müdahale edeceklerini söyledi.
14.09.2021Ekonomi
Endişeli öğrencilere kira sözleşmesi tavsiyesi
Endişeli öğrencilere kira sözleşmesi tavsiyesiKiralarda zam furyası dalga dalga yayıldı. Eğitimin yüz yüze yapılacağı kararının alınmasının ardından üniversite öğrencileri okullarının bulunduğu şehirlerde ev ve yurt arayışına başladı. Öğrencilerin 'yeniden uzaktan eğitime geçilirse mağdur olurum' endişesi üzerine Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tavsiyede bulundu.
7.09.2021Haberler
Öğrencilerin kiralık ev telaşı başladı! İşte kurtaracak madde
Öğrencilerin kiralık ev telaşı başladı! İşte kurtaracak maddeKiralarda zam furyası dalga dalga yayıldı. Eğitimin yüz yüze yapılacağı kararının alınmasının ardından üniversite öğrencileri okullarının bulunduğu şehirlerde ev ve yurt arayışına başladı. Öğrencilerin 'yeniden uzaktan eğitime geçilirse mağdur olurum' endişesi üzerine Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tavsiyede bulundu.
7.09.2021Ekonomi
Parsiyel taşınıyoruz!
Parsiyel taşınıyoruz!Nakliyeciler, yoğunluğun eylül ortasına kadar sürmesini bekliyor. Bu dönemde ‘parsiyel taşıma’ denilen parça eşya taşıma işinin aşırı yoğun olduğu belirtiliyor...
5.09.2021Gündem
Son dakika! Uçan daireler bunlar! Kapış kapış kiralanıyor
Son dakika! Uçan daireler bunlar! Kapış kapış kiralanıyorBu yıl İstanbul genelinde kira fiyatları yüzde 50 ile yüzde 80 arttı. Fahiş fiyatlar ve daire kıtlığının Avrupa yakasındaki nedeni yabancı ve göçmen sayısındaki artış, Anadolu yakasında boşanmalardaki artış gösteriliyor
5.09.2021Gündem
Üniversitelinin zor problemi: Evler ateş pahası yurtlar dolu
Üniversitelinin zor problemi: Evler ateş pahası yurtlar doluÜniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesi kararının ardından birçok öğrenci kiralık ev ve yurt arayışına girdi. Koronavirüs pandemisi sebebiyle yaklaşık iki yıldır ailelerinin yanından kalan milyonlarca öğrenci eğitim görecekleri kentlere dönmeye başladı. Yaklaşık 2 milyon öğrencinin yaşadığı İstanbul, gibi büyük şehirlerde ise kiralık konut bulmak artık oldukça zor. Öğrenciler sokak sokak kiralık evlerin peşine düştü. İşte İstanbul'da semt semt kira fiyatları...
4.09.2021Emlak
Son Dakika Haberleri: Kira bedeli artışında üst sınır var mı? 5 yıl ile sınırlı...
Son Dakika Haberleri: Kira bedeli artışında üst sınır var mı? 5 yıl ile sınırlı...Kira fiyatları son dönemde oldukça artış gösterdi. Bir konut için talep edilebilecek kirada üst sınır, prensipte yok. Ancak yine de kirada bir üst sınır olduğu düşünülebilir. O da, Türk Borçlar Kanunu’nun 27 ve 28’inci maddelerindeki ahlaka veya kamu düzenine aykırılık, aşırı yararlanma sebepleri olarak karşımıza çıkıyor. İşte detaylar...
4.09.2021Ekonomi
İşçilerin yarısı kirada oturuyor
İşçilerin yarısı kirada oturuyorSendikaların yaptığı araştırmalara göre, işçilerin yarıdan fazlası kirada oturuyor. Çalışanlar özellikle son dönemdeki fahiş kira artışlarıyla gelirlerinin çoğuyla kira ödediklerini belirtirken memurlar konut yardımı istiyor.
3.09.2021Ekonomi
Kiralık ev 1 gün boş kalmıyor!
Kiralık ev 1 gün boş kalmıyor!Kiralık evlere talep giderek artıyor, adeta kiralanacak ev bulunamıyor. Emlakçılar, boşalan kiralık dairelerin neredeyse bir günde yeni kiracıya verildiğini söylüyor.
2.09.2021Ekonomi
Tüketici, konut kiralarındaki 'fahiş artıştan' şikayetçi
Tüketici, konut kiralarındaki 'fahiş artıştan' şikayetçiKentsel dönüşümle başlayan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, üniversitelerin açılması, yabancıların Türkiye'deki konut talebi ile fahiş rakamlara ulaşan kira fiyatları tüketicinin cebini yakıyor.
24.08.2021Ekonomi
Kiralık isyanı
Kiralık isyanıAzalan kiralık evler ve artan fiyatlar konut piyasasında sorun oluşturuyor. Özellikle yeni evlenen çiftlerde kiralık ev arayışı kaygı yaratıyor; evlenecek olanlar ‘Tek dert kiralık ev’ diyor. ‘Memur kefil’ beklentisi de yine gündemde...
12.08.2021Ekonomi
Bodrum hayali gerçek oldu
Bodrum hayali gerçek olduBodrum’u anmadan bir yaz geçirmek zor. Bazen orada olmak, bazen hayalini kurmak bile mevsimi değiştirmeye yetiyor! Artık dünyanın pek çok yerinden insan da bizimle aynı hisleri paylaşıyor. Öyleyse kısa bir Bodrum yolculuğu yapalım…
29.06.2021Dekorasyon
Kira fiyatlarının yüzde 70 arttığı Adalar'da boş ev kalmadı
Kira fiyatlarının yüzde 70 arttığı Adalar'da boş ev kalmadıKoronavirüs salgını 'izole hayat' sürmek isteyenlerin konut tercihini değiştirince, Marmara Denizi'nin incisi Adalar'da ev kiraları yüzde 70 arttı. Büyükada’daki yazlıkların sezonluk kira fiyatları 40 bin ile 120 bin lira arasında değişirken, emlakçılar, "Kiralayacak ev kalmadı" dediler.
16.05.2021Ekonomi
Burası İstanbul! Kira fiyatları yüzde 70 arttı, bölgede boş ev kalmadı
Burası İstanbul! Kira fiyatları yüzde 70 arttı, bölgede boş ev kalmadıKoronavirüs salgını 'izole hayat' sürmek isteyenlerin konut tercihini değiştirince, Marmara Denizi'nin incisi Adalar'da ev kiraları yüzde 70 arttı. Büyükada’daki yazlıkların sezonluk kira fiyatları 40 bin ile 120 bin lira arasında değişirken, emlakçılar, "Kiralayacak ev kalmadı" dediler.
16.05.2021Emlak
İstanbul’da kira fiyatları yılda %11’e yakın arttı
İstanbul’da kira fiyatları yılda %11’e yakın arttıİstanbul’da bir yılda kira artış oranı %10.81 olarak açıklandı. Ortalama kira bedelinin 1.667 TL olduğu İstanbul’da metrekare başına kira bedellerinin en yüksek olduğu ilçeler ise Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu.
Yazlık bölgelerde en yüksek satış fiyatı Fethiye, en yüksek kira ise Bodrum’da
Yazlık bölgelerde en yüksek satış fiyatı Fethiye, en yüksek kira ise Bodrum’daKonut fiyatlarında artış devam ediyor. Satış fiyatlarında en fazla artış Fethiye’de, kiraların en fazla artış gösterdiği bölge ise Bodrum oldu.
Öğrenciler gitti, Bursa'da kiralık ev sayısı arttı
Öğrenciler gitti, Bursa'da kiralık ev sayısı arttıBursa'da koronavirüs salgını nedeniyle öğrenciler memleketlerine dönünce kiralık ev sayısı arttı, kira fiyatları düştü. Emlakçılar, sektörün eski haline dönmesi için üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlamasını istiyor.
10.10.2020Gündem
Edirne'de konut kiraları yüzde 110 arttı!
Edirne'de konut kiraları yüzde 110 arttı!Türkiye genelindeki emlak istatistiklerine göre, 3 yıllık kira değişimleri göz önüne alındığında en yüksek kira artışının yüzde 110 ile Edirne'de olduğu belirtildi. 100 metrekare daire için kira fiyatlarının 1800 lirayı gördüğü kentte yaşayanlar, yüksek fiyatlardan yakındı. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, kira artışlarının nedeninin konut sayısının az, talebin ise yüksek olmasından kaynaklandığını söyledi.
27.09.2020Haberler
Konut kiraları yüzde 110 yükseldi! Türkiye birincisi oldu...
Konut kiraları yüzde 110 yükseldi! Türkiye birincisi oldu...Türkiye genelindeki emlak istatistiklerine göre, 3 yıllık kira değişimleri göz önüne alındığında en yüksek kira artışının yüzde 110 ile Edirne'de olduğu belirtildi. 100 metrekare daire için kira fiyatlarının 1800 lirayı gördüğü kentte yaşayanlar, yüksek fiyatlardan yakındı. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, kira artışlarının nedeninin konut sayısının az, talebin ise yüksek olmasından kaynaklandığını söyledi.
27.09.2020Ekonomi
'Yat'acak yer kalmadı!
'Yat'acak yer kalmadı!Kovid-19 salgını nedeniyle tüketicilerin tatil alışkanlıkları değişti. Kalabalıktan uzakta tatil yapmak isteyenler yatlara yöneliyor. İzole bir alan yaratmak isteyenlerin mürettebatsız tekne ve yatları tercih edebileceği belirtiliyor. Yat ve tekne sahipleri tatil için hazırlıklarını yapıyor. Akdeniz ve Ege bölgelerindeki koylara ilgi olduğunu dile getiren sektör temsilcileri, liman başkanlıklarından ne gibi önlemler alınacağına dair açıklama bekliyor.
23.05.2020Ekonomi
Müstakil eve zam kiraya hızlı artış
Müstakil eve zam kiraya hızlı artışKoronavirüs salgınıyla birlikte balkonlu, bahçeli evlere ve müstakil konutlara ilgi giderek artıyor. Bir süredir devam eden taleple, müstakil konutların satış fiyatı yüzde 25, kira fiyatları ise yüzde 18 yükseldi
14.05.2020Ekonomi
Riskli bina restine müteahhit desteği
Riskli bina restine müteahhit desteğiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, “Riskli binalarda oturanları engelleyeceğiz” sözüne konut sektörü tam destek verdi. Müteahhitler, “Kentsel dönüşüme hız verilmeli” dedi
18.02.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kirakoronavirüsemlakçıevkiralar

Kira Fiyatları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.