Kivi

Kivi

Son dakika Kivi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kivi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kivi haber sayfamızda...

Kivi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 906 kivi haberi bulunmuştur.
Halsizliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Aşırı Yorgunluk ve Halsizliğe Evde Doğal Çözüm
Halsizliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Aşırı Yorgunluk ve Halsizliğe Evde Doğal ÇözümHalsizlik beslenme yetersizliği, yorgunluk, depresyon, anemi gibi nedenlerden dolayı oluşabilir. İnsanın günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen halsizliği gidermek için beslenme alışkanlığı düzeltilmeli gerekirse vitamin ve mineral takviyesi alınmalıdır. Halsizliğe iyi gelen bazı besinler bulunur. Kış aylarında daha çok ortaya çıkan halsizlik ve yorgunluk hissi evde bazı yöntemlerle giderilebilir. Yeşil yapraklı sebzeler, deniz mahsulleri kuru meyveler halsizliğe iyi gelen yiyecekler arasında yer alır. Halsizliğe ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Aşırı yorgunluk ve halsizliğe evde doğal çözüm?” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözümKış aylarının gelmesi ile birlikte kendini gösteren grip belirtileri kişiden kişiye farklıdır. Virüslerin neden olduğu hastalık önem verilmediği taktirde daha kötü sonuçları doğurabilir. Viral bir hastalık olan grip belirtileri arasında, yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı gibi semptomlar yer alır. Bulaşıcı olan gribi evde doğal ve bitkisel yollarla atlamak mümkündür. Bitki çayları, çorbalar, bazı meyveler gribi yenmeye yardımcı olur. Gripten korunmak için salgın yaptığı dönemlerde kalabalıktan uzak durmak ve hijyene dikkat etmek gerekir. Gribe ne iyi gelir? diyorsanız Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Kabızlığa ne iyi gelir, nasıl geçer? Kabızlık belirtileri ve nedenleri nelerdir?
Kabızlığa ne iyi gelir, nasıl geçer? Kabızlık belirtileri ve nedenleri nelerdir?Tıp literatüründe konstipasyon olarak isimlendirilen kabızlık bağırsak hareketlerinin yavaşlaması veya zorlanmasıdır. Genellikle geçici bir sorun olarak görünen kabızlık bebeklerde ve yetişkinlerde ortaya çıkabilir. İnsanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen kabızlık beslenme tarzı, yaşam tarzı, kullanılan ilaçlar gibi birçok sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Ancak evde bitkisel yollarla geçirmek mümkün. Ancak doğal çözümlerin işe yaramadığı ve sürekli şiddetli devam eden kabızlık durumlarında en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Kabızlığa ne iyi gelir, nasıl geçer? Kabızlık belirtileri ve nedenleri nelerdir? diyorsanız içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Yer Samsun! İngiltere ve Rusya'nın gözü burada
Yer Samsun! İngiltere ve Rusya'nın gözü buradaSamsun'un Çarşamba ilçesinde Yeşilırmak kıyısında 400 dönüme kurulan kivi ormanında yılda yaklaşık üretilen 1200 ton kivi başta İngiltere ve Rusya olmak üzere dünyaya ihraç ediliyor. Kivi ormanı sorumlusu Tuncay Elekçioğlu, "Adeta çocuğumuz gibi baktığımız ormanda üretilen kivilerimizin en büyük taliplisi Rusya ve İngiltere oluyor" dedi.
25.11.2021Ekonomi
Ordu'da kivi hasadı tamamlandı
Ordu'da kivi hasadı tamamlandıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Ordu'da kivi hasadının tamamlandığını söyledi.
18.11.2021Ekonomi
Bahçesi küçük hikayesi büyük
Bahçesi küçük hikayesi büyükTarımsal üretim dünyada çok farklı noktalara doğru evriliyor. Özellikle yeni teknolojilerin üretime adapte edilerek, olası iklim krizine karşı doğru ve sürdürülebilir olması önem taşıyor. Topraksız tarım, organik gübreleme, suyun yeniden kazanımı, üretime yeni katılanların dikkat ettiği başlıca konular. Üretimini tüketiciye doğrudan ulaştıranların sayısı da artıyor.
10.11.2021Ekonomi
Kivi üretiminden Ordu ekonomisine 70 milyon liralık katkı
Kivi üretiminden Ordu ekonomisine 70 milyon liralık katkıOrdu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, hasadına başlanılan kivinin bu sezon Ordu ekonomisine yaklaşık 70 milyon lira katkı sunacağını söyledi.
8.11.2021Ekonomi
C, D ve B12 vitaminlerinin eksikliğini önemseyin
C, D ve B12 vitaminlerinin eksikliğini önemseyinVitaminler genel sağlığımızı en çok etkileyen faktörlerden biridir. Vitamin eksiklikleri ve fazlalığı vücutta büyük zararlara neden olabilir. Diyetisyen Elif Bilgin Baş, C,D ve B12 gibi hayati önem taşıyan vitaminler hakkında bilgi verdi.
Hükümlüler 16 bin dönüm alanda tarımsal üretime katkı sağlıyor
Hükümlüler 16 bin dönüm alanda tarımsal üretime katkı sağlıyorAdalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu bünyesinde aldıkları eğitimlerle çiftçilik öğrenen hükümlüler, 16 bin dönüm alanda yaptıkları tarımsal faaliyetlerle üretime destek sağlıyor.
5.11.2021Ekonomi
Ordu'da kivi hasadına başlandı
Ordu'da kivi hasadına başlandıFındığın yanında Karadenizli üreticilerin önemli geçim kaynakları arasında yer alan kivinin hasadı Ordu'da başladı.
4.11.2021Ekonomi
Vücut Direncini Artıran Besinler Nelerdir?
Vücut Direncini Artıran Besinler Nelerdir?Vücut direnci kişilerin sağlıklı bir şekilde yaşaması adına son derece önemlidir. Özellikle vücut direncini en çok artıran unsurlardan biri besinlerdir. Düzenli beslenmek bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi kişileri hastalıklara karşı da korumaktadır. Sizler için vücut direncini artıran besinler hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'dan "kivi" açıklaması
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'dan "kivi" açıklamasıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, kivinin pazar sorunu olmayan, üreticiye para kazandırabilen, küçük alanlardan büyük gelirler sağlayabilen bir ürün olduğunu söyledi.
3.11.2021Ekonomi
Hangi Sebzelerde Protein Bulunur? İşte Protein İçeren Sebzeler
Hangi Sebzelerde Protein Bulunur? İşte Protein İçeren SebzelerProtein, insan vücudunun en temel ve ana fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için çok önemli ve gerekli bir yapıdır. Protein, hayvansal gıdalardan alınabileceği gibi kimi zaman meyve ve sebzelerden de alınabilir. Gün içinde yorulan vücut, belirli oranda bazı besin ögelerine gereksinim duyar. Hangi sebzelerde protein bulunur sizler için derledik.
2.11.2021Sağlık
Kivi Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında Bilgiler
Kivi Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında BilgilerGüneydoğu Asya’da en çok bilinen meyvelerden biri olan kivi, ormanlık alanlara yakın yerlerde yetişmektedir. Ortalama bilinen elli farklı kivi çeşidi bulunmaktadır. Özellikle yüz yıldır, kivi birçok farklı topluluk tarafından tüketilen bir meyve haline gelmiştir. Sizler için kivi yetiştiriciliği nasıl yapılır, devlet desteği ve kazancı hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
2.11.2021Eğitim
Kışın bağışıklığı güçlendirmenin şifreleri
Kışın bağışıklığı güçlendirmenin şifreleriSoğuklarla birlikte üst solunum yolu hastalıkları (sinüzit, farenjit, larenjit), akciğer enfeksiyonları (bronşit, bronşiloit, pnömoni) ve kulak iltihaplarının daha sık görülmeye başladı. Özellikle Covid-19 salgını sonrasında bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasının önemi daha iyi anlaşıldı. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Arğun, kış aylarında bağışıklığı güçlendirmek için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Beslenmenizde muz ve pırasaya yer açın
Beslenmenizde muz ve pırasaya yer açınKışın artan grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için her besin grubundan yeterli ve dengeli şekilde beslenmek şarttır. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Selin Nur Ünal, kışın tüketmemiz gereken besinler hakkında bilgi verdi.
E Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? E Vitamini İçeren Besinler...
E Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? E Vitamini İçeren Besinler...E vitamini günlük hayatta çokça ihtiyacımız olan vitaminlerden biridir. Özellikle kalp ve damar sağlığı ve kanseri önleyen yapısıyla oldukça önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra E vitaminin hangi besinlerde bulunduğu da sıkça araştırılan konulardan biridir. Bu bakımdan E vitamini hangi besinlerde bulunduğunu öğrenebilir ve günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. E vitamini nelerde var, hangi besinlerde bulunur? E vitamini içeren besinler nelerdir tüm detayları ile derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Potasyum Nelerde Var? Hangi Besinlerde Potasyum Bulunur?
Potasyum Nelerde Var? Hangi Besinlerde Potasyum Bulunur?Potasyum sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak isteyen kişilerin mutlaka tüketmesi gereken mineraller arasındadır. Potasyum vücutta bulunan hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle kişilerin kalp sağlığını korumak adına tüketmesi gereken mineraller arasındadır. Sizler için potasyum nelerde var, hangi besinlerde potasyum bulunur hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
27.10.2021Püf Noktası
C Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? C Vitamini İçeren Besinler...
C Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? C Vitamini İçeren Besinler...İnsan, sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak için yediklerini özen göstermelidir. Fakat özellikle günümüz modern çağın stresli çalışma ve yaşama ortamları bunu bir kez daha ön plana çıkarmış durumdadır. Modern insan artık sadece karın doyurmak için beslenmemektedir. Obeziteye karşı dengeli kalori almaya dikkat etmektedir. Bu da az ve öz bir besin ve diyet listesini gerektirmektedir. İşte dengeli ve yeterli beslenmenin olmazsa olmazı olan vitaminler arasında bulunan C vitamini hangi besinlerde bulunur, C vitamini içeren besinler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Kivi Kuşu Nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Kivi Kuşu Nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?Kivi kuşu, kivigiller ailesinden gelen bir kuş türüdür. Kivigiller içerisinde olan tek kuş türü olma özelliği taşımaktadır. Kivi kuşları sadece Yeni Zelanda’da görülmektedir. Bunun dışında herhangi bir şekilde bulunmaz ve sadece Yeni Zelanda’ya özgü bir kuş türüdür. Sizler için kivi kuşu nedir, özellikleri nelerdir hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
24.10.2021Eğitim
4 Harfli Kelimeler Nelerdir? En Çok Kullanılan 4 Harf İçeren Kelimeler
4 Harfli Kelimeler Nelerdir? En Çok Kullanılan 4 Harf İçeren KelimelerÜlkemizde en çok kullanılan 4 harfli erkek isimleri şunlardır: 1- Eren 2- Edip 3- Emre 4- Emir 5- Faik 6- Sait 7- Fuat 8- Ziya 9- Zeki 10- Veli. 4 harften oluşan en popüler kadın isimleri şu şekilde sıralanabilir: 1- Ebru 2- Ayla 3- Ayça 4- Buse 5- Banu 6- Sude 7- Sena 8- Şule 9- Jale 10- Lale. 4 Harfli kelimeler nelerdir? En çok kullanılan ve 4 harf içeren kelimeleri detaylı bir şekilde derledik.
23.10.2021Eğitim
Kemiklerimizin Ve Dişlerimizin Gelişimi İçin Gerekli Olan Besin Türü Hangisidir?
Kemiklerimizin Ve Dişlerimizin Gelişimi İçin Gerekli Olan Besin Türü Hangisidir?Kemik ve diş sağlığı insanlar için çok önemli bir konudur. Özellikle kemik ve diş sağlığı için gerekli olan besinler oldukça önem taşımaktadır. Bu besinleri öğrenebilir ve gerekli gördüğünüz kadar tüketebilir ve fayda sağlayabilirsiniz. Sizin için kemiklerimizin ve dişlerimizin gelişimi için gerekli olan besin türü hangisidir detaylarıyla derledik.
21.10.2021Eğitim
Bakan Varank: Proje üretmenin, yatırım yapmanın derdinde olduk
Bakan Varank: Proje üretmenin, yatırım yapmanın derdinde oldukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği hedefler doğrultusunda her zaman 'Durmak yok, yola devam.' diyen bir siyasi hareketiz." dedi.
20.10.2021Ekonomi
Sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılar
Sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılarSonbaharda ruhumuzu tazeleyen bu nefis tatlılara teslim olmaya ne dersiniz? Hem içinizi ısıtacak hem de serinleyen havalarla birlikte düşen enerjinizi yeniden yükseltecek sonbahar tatlılarını Pasta Şefi Didar Yanar paylaştı. İşte sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılar...
2.12.2021Bilgi
Yalova'da cennet hurması bahçelerinde hasat başladı
Yalova'da cennet hurması bahçelerinde hasat başladıYalova'nın Altınova ilçesinde, Trabzon hurması olarak da bilinen cennet hurmasının üreticileri yaklaşık bir ay sürecek hasat dönemine başladı.
14.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kivi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.