Kordsa

Kordsa

Son dakika kordsa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kordsa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kordsa haber sayfamızda...

Kordsa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 267 kordsa haberi bulunmuştur.
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Yeni yılla birlikte Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
8.01.2024 Milliyet Executive
Bakan Kacır: Ülkemizin bilimsel ve teknolojik kapasitesini güçlendirdik
Bakan Kacır: Ülkemizin bilimsel ve teknolojik kapasitesini güçlendirdik Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Kurduğumuz 101 teknoparkta yer alan 10 binden fazla tekno-girişimcimiz ile ülkemizin teknoloji ve yenilikçilik alanında küresel düzeyde rekabet edebilir bir konuma gelmesini sağladık. 2002'de 1,2 milyar dolar olan AR-GE harcamalarımızı yaklaşık 10 kat artırarak ülkemizin bilimsel ve teknolojik kapasitesini güçlendirdik" dedi.
5.01.2024 Gündem
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı!
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı! Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi’nin açılışı, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. Bu yıl Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’nin ana odağı da ‘eğitim ve kalkınma’ oldu.
27.10.2023 Ekonomi
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunun yaşandığı bugünlerde farklı sektörlerde çok sayıda şirket hem sosyal sorumluluk kapsamında yaptıkları hazırlıkları duyuruyor hem de müşterilerine yönelik çok sayıda kampanyayı hayata geçiriyor.
30.10.2023 Ekonomi
‘Malzeme devrimine öncülük edeceğiz’
‘Malzeme devrimine öncülük edeceğiz’ Lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, 50’nci kuruluş yıldönümünü, küresel iş ortaklarının katıldığı, malzeme bilimindeki gelişmelerin anlatıldığı bir etkinlikle kutladı.
8.09.2023 Ekonomi
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su Dünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.
13.09.2023 Milliyet Executive
Endonezya’ya inovasyon merkezi kurdu
Endonezya’ya inovasyon merkezi kurdu Lastik, yapı güçlendirme ve kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, Asya Pasifik bölgesindeki ilk teknik merkezinin açılışını Endonezya’da yaptı.
11.06.2023 Ekonomi
‘Yeşil ekonomiye kayıtsız kalamayız’
‘Yeşil ekonomiye kayıtsız kalamayız’ İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, küresel rekabetin olmazsa olmazları yeşil ekonomi ve sürdürülebilirlik için artık kaybedecek vakit kalmadığına ve sanayinin yeşil ekonomiye kayıtsız kalamayacağına dikkat çekerek, “Tüm kurumlarla harekete geçmek gerekiyor. Cumhuriyetimizin 100. yılındaki karbonsuzlaşma yolculuğunda temiz üretime geçişi destekleyecek her türlü politika ve teşvik hayata geçirmelidir. Özellikle KOBİ’lerin finansmana erişimi kolaylaştırılmalı, “Yeşil Dönüşüm Fonu” kurularak firmaların yeşil üretime uyum için yapacağı yatırımlar ve Ar-Ge harcamaları desteklenmelidir” dedi.
27.04.2023 Ekonomi
Lider kadrolar güçlendi
Lider kadrolar güçlendi Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri, yılın son ayında üst düzey atamalar gerçekleştirdi. Yöneticiler bankacılık, bilişim, havacılık, gıda, perakende, ilaç ve finans alanlarında şirketlerine global ve yerel pazarlarda liderlik edecek.
16.01.2023 Milliyet Executive
Yerel yönetime ‘KÖİ’ modeli
Yerel yönetime ‘KÖİ’ modeli Yerel yönetimlerin kamu - özel sektör iş birliği (KÖİ) projesi geliştirmesinin önündeki engellerin kalkmasıyla yerel yönetimler düzeyinde KÖİ model sayısının artması bekleniyor.
10.01.2023 Milliyet Executive
İzmir'de teknoloji zirvesi! Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile TGB'lere ödül
İzmir'de teknoloji zirvesi! Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile TGB'lere ödül Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, İzmir’de yapıldı. Zirvede, Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri için 10 kategoride 30, Teknoparklar için de 4 kategoride 12 olmak üzere toplamda 42 ödül sahiplerini buldu.
23.12.2022 Vitrin
Sabancı’nın 9 aylık net kârı 27.2 milyar TL
Sabancı’nın 9 aylık net kârı 27.2 milyar TL 2022 yılının ilk 9 aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Sabancı Holding, bu dönemdeki kombine satışlarını yüzde 175 artışla 275.4 milyar TL seviyesine yükseltti. Dokuz aylık konsolide net kâr 27.2 milyar TL oldu.
5.11.2022 Ekonomi
İnşaat sektörünün Kopenhag çıkarması
İnşaat sektörünün Kopenhag çıkarması Danimarka Tüneller ve Yeraltı İşleri Derneği (DFTU) tarafından düzenlenen Uluslararası WTC fuarına Türk şirketleri çıkarma yaptı. International Tunnelling and Underground Space Association (ITA) tarafından düzenlenen WTC fuarına değişik ülkelerden 170, Türkiye’den de 9 şirket katıldı.
8.09.2022 Ekonomi
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU DataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
5.05.2022 Milliyet Executive
Makine aşkından ‘elektrik’ aldı
Makine aşkından ‘elektrik’ aldı TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu: “Hayatım boyunca hep yeni teknolojilere ilgi duydum. TEMSA sadece ülkemizde değil tüm dünyada elektrifikasyonun bayrak taşıyıcı şirketlerinden olabilir”
3.02.2022 Milliyet Executive
Tüm iş kollarında çift haneli büyüdü
Tüm iş kollarında çift haneli büyüdü Sabancı Holding birinci yarıyılda konsolide net satışlarını yüzde 30 artırarak 35.6 milyar liraya yükseltti. Topluluk şirketlerinin geliri çift haneli büyürken, konsolide net kâr da 3.4 milyar lira oldu
13.08.2021 Ekonomi
‘Emisyon azaltım hedefi standart uygulama oldu’
‘Emisyon azaltım hedefi standart uygulama oldu’ Son dakika haberlere göre, Türkiye çalışmalarını Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun üstlendiği çevre raporlama platformu CDP, 'Türkiye 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı ve Ödül Töreni’ni gerçekleştirdi.
2.04.2021 Ekonomi
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacak
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacak Sabancı Holding 2020’de gelirde 66 milyar TL’yi yakaladı, net kârda 4.7 milyarı aştı. Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Çok başarılı bir dönemi geride bıraktık. Hedef öncü olmak” dedi.
25.02.2021 Ekonomi
Dönüşümün yolu dijitalden geçer
Dönüşümün yolu dijitalden geçer Sabancı Topluluğu, inovasyon ödüllerinde bu yıl üç ödül birden aldı. Bu kapsamda Sabancı Topluluğu şirketlerinden Brisa, “İnovasyon Organizasyon ve Kültürü” kategorisinde birinci olurken, Kordsa “İnovasyon Kaynakları” ve Enerjisa ise “İnovasyon Stratejisi” kategorisinde ödüle layık görüldü.
27.12.2020 Ekonomi
Temsa’da devir tamam  yatırımların önü açılıyor
Temsa’da devir tamam yatırımların önü açılıyor Temsa Ulaşım Araçları’nın Sabancı Holding ve Skoda Transportation ana ortağı olan PPF IndustryCo tarafından satın alınması konusunda tüm resmi süreçler tamamlandı.
24.10.2020 Ekonomi
Temsa'da devir tamamlandı!
Temsa'da devir tamamlandı! Temsa Ulaşım Araçları’nın Sabancı Holding ve PPF IndustryCo tarafından satın alınması konusunda tüm resmi süreçler tamamlanırken, 50 yıldan uzun süredir Türk sanayisine hizmet eden Temsa’da yeni yatırımların önü de açıldı.
23.10.2020 Uzmanpara
Sabancı’dan giyilebilir teknolojilere yatırım
Sabancı’dan giyilebilir teknolojilere yatırım Sabancı Topluluğu, dijital teknolojiler, ileri malzemeler, enerji ve sürdürülebilirlik odaklı uzun vadeli stratejisi çerçevesinde Sabancı Holding Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu (Sabancı Ventures) aracılığıyla ilk yatırımını gerçekleştirdi.
25.09.2020 Ekonomi
“Üniversite kurmak  ‘Ben bilirim’ diyerek  yapılacak iş değil”
“Üniversite kurmak ‘Ben bilirim’ diyerek yapılacak iş değil” Güler Sabancı’yla 20 yılı geride bırakan Sabancı Üniversitesi’nin varoluş hikayesini anlattığı “Bir üniversite var ederken...” kitabı üzerine konuştuk
12.07.2020 Pazar
Tekno girişimcinin rolü daha arttı
Tekno girişimcinin rolü daha arttı Koronavirüsle mücadelede tekno girişimler öne çıkarken, sağlık teknolojilerinin de yükselişi sürüyor. Teknoparklarda farklı alanlarda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor
24.06.2020 Ekonomi
En değerli marka THY
En değerli marka THY Türkiye’nin en değerli markası THY, bu yıl da yerini korudu. THY’nin marka değeri geçen yıla göre yüzde 13.8 oranında artarak 2 milyar dolara yaklaştı
10.06.2020 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kordsa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.