Koronavirüs Bilim Kurulu

Koronavirüs Bilim Kurulu

Son dakika Koronavirüs Bilim Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Koronavirüs Bilim Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Koronavirüs Bilim Kurulu haber sayfamızda...

Koronavirüs Bilim Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.875 koronavirus bilim kurulu haberi bulunmuştur.
‘Vaka da hastaneye yatış da düşüyor’
‘Vaka da hastaneye yatış da düşüyor’Bilim Kurulu toplantısı sonrası konuşan Sağlık Bakanı Koca, “Son 15 günde vaka sayısında önemli derecede düşüş yaşadık. 10 gün gecikmeli olarak bu düşüş doğrudan hastaneye yatışlarda da hissedilmeye başlandı” dedi. Koca, aşı tartışmasına ilişkin ise nüfusun 3 katı kadar doz aşı için anlaşmalar imzalandığını söyledi.
6.05.2021Gündem
Son dakika: 'Aşı anlaşmaları' için açıklama! Bakan Koca tek tek anlattı!
Son dakika: 'Aşı anlaşmaları' için açıklama! Bakan Koca tek tek anlattı!Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şu anda Türkiye 100 milyon doz Sinovac ile 90 milyon doz Biontech ve 50 milyon doz da Sputnik ile anlaşma imzalamış durumdadır. Yaklaşık nüfusumuzun 3 katı kadarlık doz aşı için anlaşmalar imzalanmıştır" dedi.
5.05.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı bitti! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni kararları açıkladı
Bilim Kurulu Toplantısı bitti! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni kararları açıkladıBilim Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde video konferans yöntemi ile bir araya geldi. Bilim Kurulu Toplantısında aşılama çalışmaları, kapanma etkileri ve 17 günlük kapanmanın ardından atılacak olan normalleşme adımları ele alındı. Peki Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı yeni kararları neler olacak?
5.05.2021Gündem
Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.
Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.Bilim Kurulu tam kapanma dönemi ile birlikte vaka sayılarındaki değişim, aşı tedariki konu başlıkları ile bir araya geldi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Koca, "Vaka sayılarında önemli derece düşüş yaşadık. Şu günlerde ağır hasta ve vefat sayılarında tedbirlerin etkisini göstereceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı. Koca aşı tedariki ile önemli bilgiler verdi
5.05.2021Haberler
Son dakika: Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler o saatte...
Son dakika: Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler o saatte...Son dakika gelen habere göre, koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 16:30’da video konferans yöntemiyle toplanacak.
5.05.2021Gündem
Hindistan'dan Türkiye'ye gelenlere 14 gün zorunlu karantina
Hindistan'dan Türkiye'ye gelenlere 14 gün zorunlu karantinaHindistan'dan veya son 10 gün içinde bu ülkede bulunup Türkiye'ye gelenler, valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantina altında tutuluyor.
2.05.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan ikinci doz aşı kararı!
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan ikinci doz aşı kararı!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Bugün yaptığımız Bilim Kurulu toplantısında aşıyı geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin Hocamızın da görüşünü alarak Biontech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir" dedi. Kararın, mevcut randevuları da etkilediği belirtildi.
29.04.2021Gündem
Son dakika | Aşılar ertelendi mi? Biontech ikinci doz ne zaman, aşı arası kaç gün? Açıklama geldi
Son dakika | Aşılar ertelendi mi? Biontech ikinci doz ne zaman, aşı arası kaç gün? Açıklama geldiBiontech ikinci doz ne zaman? Koronavirüs aşısı hakkında son dakika haberleri sorgulanıyor. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından Sinovac, Biontech ve Sputnik V aşısı ile ilgili detayları paylaştı. Vatandaşlar da açıklama sonrası aşılar ertelendi mi, ikinci doz ne zaman yapılacak sorularına yanıt arıyor.
28.04.2021Gündem
Koronavirüste Hindistan varyantının farkı ne? Uzman isim açıkladı
Koronavirüste Hindistan varyantının farkı ne? Uzman isim açıkladıSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın ardından CNN TÜRK ekranlarına bağlanan Prof. Dr. Celalettin Kocatürk, aşılamadaki durum ve Türkiye'de Hindistan varyantının görülmesine dair açıklamada bulundu.
28.04.2021Televizyon
Son dakika: BioNTech aşısı için önemli açıklama! İkinci dozlar için yeni takvim
Son dakika: BioNTech aşısı için önemli açıklama! İkinci dozlar için yeni takvimGelen son dakika haberine göre; Kovid-19 ile mücadele kapsamında BioNTech aşısının iki dozunun 6-8 hafta arayla uygulanması kararı nedeniyle ikinci doz için randevu oluşturanların işlemleri ertelenecek.
28.04.2021Gündem
Son dakika: Koronavirüste Hindistan varyantının farkı ne? Uzman isim açıkladı
Son dakika: Koronavirüste Hindistan varyantının farkı ne? Uzman isim açıkladıSon dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın ardından CNN TÜRK ekranlarına bağlanan Prof. Dr. Celalettin Kocatürk, aşılamadaki durum ve Türkiye'de Hindistan varyantının görülmesine dair açıklamada bulundu.
28.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Kritik Bilim Kurulu Toplantısı! Bakan Koca açıklayacak
Son dakika haberi: Kritik Bilim Kurulu Toplantısı! Bakan Koca açıklayacakKoronavirüs Bilim Kurulu saat 16.30’da video konferans yöntemiyle toplanacak. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 18.00’de YouTube üzerinden canlı açıklama yapacak.
28.04.2021Gündem
Son Dakika: Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bakan Koca ne zaman açıklama yapacak?
Son Dakika: Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bakan Koca ne zaman açıklama yapacak?Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak? Koronavirüs Bilim Kurulu ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor mu? İşte Bilim Kurulu ile ilgili son gelişmeler...
28.04.2021Gündem
Milliyet'te Haftanın Özeti (23 Nisan 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (23 Nisan 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
23.04.2021Haberler
Son dakika... Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası duyurdu: Çok yakında devreye girecek
Son dakika... Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası duyurdu: Çok yakında devreye girecekGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklama yaptı. Önemli bilgiler veren Bakan Koca Sputnik V aşısının çok yakında devreye gireceğini de söyledi. İşte haberin ayrıntıları...
23.04.2021Gündem
SON DAKİKA: Bilim Kurulu açıklaması! Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca ne açıklama yaptı?
SON DAKİKA: Bilim Kurulu açıklaması! Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca ne açıklama yaptı?Bilim Kurulu toplantısı yeni kararları ile ilgili aramalar sürüyor. Bilim Kurulu basın açıklaması merak ediliyor. Koronavirüs nedeniyle Ramazan ayı için tedbirler devreye alınmıştı. Bilim Kurulu'nun yeni tavsiye kararları alıp almayacağı vatandaşın gündemini meşgul ediyordu ve açıklama geldi. Peki son dakika Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı açıklaması nedir?
22.04.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle bir araya geldi. 14 Nisan'da başlayan kısmi kapanma vaka artış hızını azaltsa da koronavirüs tablosu hala istenen seviyede değil. 60 bini aşan vakalar nasıl gerileyecek? Yeni tedbirler alınacak mı? Koronavirüs Bilim Kurulu bir kez daha bu soruları gündemine alarak toplandı.
22.04.2021Haberler
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan flaş açıklamalar! 'Mayıs ayı içinde' diyerek duyurdu
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan flaş açıklamalar! 'Mayıs ayı içinde' diyerek duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, insan denemelerine ilk başlanan inaktif yerli Kovid-19 aşı adayının, Faz-2 çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu, mayısta Faz-3 aşamasına geçileceğini bildirdi.
22.04.2021Gündem
Son dakika... Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler alınacak kararlarda
Son dakika... Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler alınacak kararlardaSağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında saat 15:00’te video konferans yöntemiyle toplanacaktır. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.
22.04.2021Gündem
Burası Ankara Şehir Hastanesi yoğun bakım ünitesi! 'Tam kapanma önemli bir seçenek'
Burası Ankara Şehir Hastanesi yoğun bakım ünitesi! 'Tam kapanma önemli bir seçenek'Ankara Şehir Hastanesinin Kovid-19 yoğun bakım ünitesindeki doktor ve hemşireler, maske, koruyucu tulum ve gözlüklerini çıkarmadan müdahale ettikleri hastaları sağlıklarına kavuşturmak için çabalıyor. Prof. Dr. Sema Kultufan Turan yaptığı açıklamada, Kovid-19 vakalarının artmasıyla ağır hasta sayısı ve yoğun bakımlardaki doluluk oranının da her geçen gün yükseldiğine dikkati çekti.
21.04.2021Gündem
Son dakika... ‘Ciddi anlamda başlıyor’ deyip paylaştı: 2 gün sonra fark edeceksin
Son dakika... ‘Ciddi anlamda başlıyor’ deyip paylaştı: 2 gün sonra fark edeceksinSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, 'SARS-CoV-2 dediğimiz bu virüs ve Covid dediğimiz bu hastalıkta şikayetler başlamadan 2 ile 3 gün önce çok ciddi anlamda yaygın bulaştırıcılık başlıyor. Belki bugün virüsü taşıyor olabilirsin etrafa saçıyor olabilirsin; ama 2 gün sonra fark edeceksin veya hiç fark etmeyebilirsin. O nedenle etrafında yakınında uzağında herhangi bir kişi varsa açık havada da olsa maske takalım' dedi.
21.04.2021Gündem
Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Bilim Kurulu Toplantısı tarihi netleşti mi?
Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Bilim Kurulu Toplantısı tarihi netleşti mi?Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından Ramazanın ilk iki haftasına yönelik alınan kısmı kapanma kararlarının ardından Bilim Kurulu Toplantısı da ne zaman yapılacak merak ediliyor. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı hangi gün yapılacak?
20.04.2021Gündem
Son dakika: Kısıtlama başladı! Bunlara mutlaka dikkat edin
Son dakika: Kısıtlama başladı! Bunlara mutlaka dikkat edinGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde yarın saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.
14.04.2021Gündem
Son dakika - İtalya'dan EURO 2020 için seyirci garantisi!
Son dakika - İtalya'dan EURO 2020 için seyirci garantisi!İtalya'da Mario Draghi hükümeti, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2020) ev sahipliği yapacak kentlerden olan Roma'da stat kapasitesinin en az yüzde 25'i kadar seyirci alınmasını garanti edecek.
14.04.2021Futbol
Son dakika: Korona genelgesi 81 ile gönderildi! Yeni yasaklar, kısıtlamalar, saatler... Hepsi belli oldu
Son dakika: Korona genelgesi 81 ile gönderildi! Yeni yasaklar, kısıtlamalar, saatler... Hepsi belli olduİçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kısmi Kapanma" konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, genelgede, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi.
14.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıBilim Kurulu ToplantısıFahrettin Kocason dakika haber

Koronavirüs Bilim Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.