Koronavirüs Mutasyon

Koronavirüs Mutasyon

Son dakika koronavirüs mutasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan koronavirüs mutasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan koronavirüs mutasyon haber sayfamızda...

Koronavirüs Mutasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 461 koronavirus mutasyon haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Tatil planları alt üst! Salgında korkulan oldu
Son dakika haberi: Tatil planları alt üst! Salgında korkulan olduKüçük bir Asya ülkesinden Avrupa'ya sıçrayan yeni varyant, havada kolayca yayılabiliyor. İngiliz basını, koronavirüs aşılarının etkisini kırmasından endişe edilen varyantın yaz tatili planlarını değiştireceğini manşetten verdi.
3.06.2021Dünya
Hindistan'da günlük vakalar 400 bine dayandı
Hindistan'da günlük vakalar 400 bine dayandıKoronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde, 'çift mutant' adı verilen yeni versiyon hızla yayılıyor. Hindistan'da günlük can kayıpları da 4 bine yaklaştı.
2.05.2021Dünya
‘Kapalı alanlarda çift maske takın’
‘Kapalı alanlarda çift maske takın’Kovid-19 salgınında vaka sayıları artarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Türkiye’de mutasyonlu virüs oranının yüzde 75’e ulaştığı” açıklaması endişeleri daha da artırdı.
1.04.2021Gündem
Koronavirüs bağışıklık hücreleri mutasyonlara karşı da etkili
Koronavirüs bağışıklık hücreleri mutasyonlara karşı da etkiliBilim insanları, insan vücudunun yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği bağışıklık hücrelerinin, virüsün İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya'da ortaya çıkan türlerine karşı da koruma sağladığını bildirdi.
31.03.2021Dünya
Amazon'da görülen koronavirüs mutasyonu üç kat daha bulaşıcı
Amazon'da görülen koronavirüs mutasyonu üç kat daha bulaşıcıBrezilya, yüksek bulaşma oranına rağmen Covid-19 aşılarının yeni koronavirüs türüne karşı etkili olduğunu açıkladı. Can kaybının çeyrek milyona yaklaştığı Güney Amerika ülkesinde vaka sayısı da 10 milyon olmak üzere.
12.02.2021Dünya
Mutasyona uğrayan korona B117 Türkiye'de görüldü mü? B117 virüsünde aşı etkili mi?
Mutasyona uğrayan korona B117 Türkiye'de görüldü mü? B117 virüsünde aşı etkili mi?Türkiye'de B117 alarmı. Koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan covid 19 salgını geçtiğimiz haftalarda Avrupa ülkelerinden gelen haberle tedirginlik yaratmıştı. Mutasyona uğradığı gözlemlenen koronavirüs Türkiye'de görüldü mü? Daha bulaşıcı olduğu söylenen mutasyona uğrayan virüste asıl riskin Güney Afrika'dan geldiğine işaret ediliyor. Peki, mutasyona uğrayan korona B117 nedir? İşte B117 hastalığı ile ilgili detaylar.
13.01.2021Gündem
Son Dakika... B117 alarmı! Türkiye'de de var...
Son Dakika... B117 alarmı! Türkiye'de de var...Gelen son dakika haberine göre, mutasyonlu virüsün yüzde 70 daha fazla bulaşıcı olduğuna dikkat çeken Türk bilim insanı Prof. Dr. Unutmaz, asıl riskin Güney Afrika’dan geldiğine işaret ederek “Mutasyonlu virüsün yayılımını durdurmak için tek çare tedbirlerden ödün vermemek” dedi.
13.01.2021Gündem
Son dakika... Almanya'da korkulan oldu! Cesetler...
Son dakika... Almanya'da korkulan oldu! Cesetler...Son dakika haberlere göre, günlük can kaybının 1000 sınırına ulaştığı Almanya'da hastanelerde bıçak kemiğe dayandı, triyaj tartışmaları yeniden alevlendi. Almanya Sağlık Bakanı Noel ve yılbaşında Doğu Avrupa ülkeleri ve Türkiye'ye seyahat edilmemesini isterken, salgının yol açtığı felaketin en çarpıcı fotoğrafı ise krematoryumlardan geliyor.
23.12.2020Dünya
Koronavirüs mutasyon nedir, mutasyona uğramak ne demek? Mutasyona uğrayan koronavirüs daha hızlı mı bulaşıyor?
Koronavirüs mutasyon nedir, mutasyona uğramak ne demek? Mutasyona uğrayan koronavirüs daha hızlı mı bulaşıyor?Koronavirüsün mutasyona uğraması dünyanın gündeminde yer alıyor. İngiltere'de yeni bir koronavirüs mutasyonunun tespit edilmesi sonrasında mutasyon ile ilgili detaylar araştırılmaya başlandı. Konu ile ilgili açıklamalar yapıldı. Peki koronavirüsün mutasyona uğraması ne demek, daha hızlı mı bulaşıyor?
22.12.2020Gündem
Son dakika: DSÖ'den mutasyon açıklaması!
Son dakika: DSÖ'den mutasyon açıklaması!İlk İngiltere'de görülen koronavirüsün mutasyona uğramış hali dünyayı alarma geçirdi. İlk halinden daha saldırgan ve hızlı yayılma kapasitesine sahip olduğu söylenen varyantla ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden çok kritik bir açıklama geldi. Aşının virüse karşı etkili olup olmayacağına ilişkin de konuşan DSÖ, ülkelere tedbirli olma ve bir an önce harekete geçme çağrısı yaptı. 40'a yakın ülke ise İngiltere ile uçuşları iptal etti. Güney Afrika'da da virüsün başka bir varyantının tespit edildiği ve hastanelerin dolup taştığı haberleri gelmeye başladı. İngiliz araştırmacılar son dakika haberlerine göre virüsün çocuklarda daha bulaşıcı olabileceğine dair bulgular saptadıklarını belirtti.
22.12.2020Dünya
Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklaması
Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklamasıSağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon geçirip geçirmediği, Wuhan’daki virüs ile her iki virüsün aynı olup olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması halihazırda devam ediyor” dedi.
21.12.2020Haberler
Bilim Kurulu Üyesi konuştu! Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklaması
Bilim Kurulu Üyesi konuştu! Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklamasıSağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon geçirip geçirmediği, Wuhan’daki virüs ile her iki virüsün aynı olup olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması halihazırda devam ediyor” dedi.
21.12.2020Gündem
Vizonlarda mutasyona uğramış koronavirüs çıktı, Danimarka alarma geçti
Vizonlarda mutasyona uğramış koronavirüs çıktı, Danimarka alarma geçtiDanimarka hükümeti, vizon çiftliklerinde insanlara geçebilen, mutasyona uğramış bir koronavirüs türünün bulunması üzerine kuzeydeki Jutland bölgesinde sıkı karantina önlemleri uygulama kararı aldı.
6.11.2020Dünya
Yeni araştırma: Koronavirüs artık daha bulaşıcı ama daha ölümcül değil
Yeni araştırma: Koronavirüs artık daha bulaşıcı ama daha ölümcül değilKoronavirüs vaka sayılarının yeniden arttığı ABD'de yapılan kapsamlı bir araştırma, salgının başlangıcından bu yana mutasyon geçiren virüsün muhtemelen daha bulaşıcı hale geldiğine ancak daha ölümcül olmadığını gösteriyor.
25.09.2020Dünya
Son dakika... Trump ağır saçmaladı! Dünyaya rezil oldu...
Son dakika... Trump ağır saçmaladı! Dünyaya rezil oldu...Şimdiye kadar dünya çapındaki koronavirüs vakalarının dörtte birinin kayda geçtiği, 170 bini aşkın insanın öldüğü ABD'nin lideri, kurduğu bir cümleyle gündemi değiştirdi. Bir günde dokuz vakanın görüldüğü Yeni Zelanda'yı diline dolayan Trump, baltayı taşa vurdu.
18.08.2020Dünya
Delta varyantı belirtileri soğuk algınlığı belirtileri ile benzerlik mi gösteriyor? Delta Varyantı nedir, belirtileri nelerdir?
Delta varyantı belirtileri soğuk algınlığı belirtileri ile benzerlik mi gösteriyor? Delta Varyantı nedir, belirtileri nelerdir?Son dönemde vaka sayılarında yaşanan hızlı artış devam ediyor. Günlük koronavirüs tablosunda vaka sayılarının 20 binin üzerine çıkmasının ardından yaşanan artışın nedeni olarak Delta Varyantı gösteriliyor. Koronavirüsün en etkili ve en bulaşıcı varyantı olarak bilinen Delta varyantı daha hızlı bulaşması ile biliniyor. Peki Delta varyantı nedir belirtileri nelerdir?
30.07.2021Gündem
Koronavirüs Beta varyantı nedir, nerede görüldü? Beta varyantı belirtileri
Koronavirüs Beta varyantı nedir, nerede görüldü? Beta varyantı belirtileriKoronavirüs salgını devam ediyor. Salgının kontrol alındığı ülkelerden mutasyona uğramış virüs haberleri geliyor. Bir süredir gündemde olan Delta varyantının ardından Beta varyantı da endişe yaratıyor. Peki, Beta varyantı nedir? Beta varyantı tehlikeli mi?
21.07.2021Gündem
Son dakika... '12 kişi sorumlu!' ABD'den zehir zemberek 'aşı karşıtlığı' açıklaması
Son dakika... '12 kişi sorumlu!' ABD'den zehir zemberek 'aşı karşıtlığı' açıklamasıSon dakika haberlere göre, giderek yayılan aşı karşıtlığına karşı Beyaz Saray'dan açıklama geldi. Bilişim devlerine de 'çatan' sözcü Psaki, isim vererek şirketi eleştirdi. Sağlık Bakanı Murthy de aşılamayla ilgili uyarılardan bulundu.
18.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Sonuçlar şoke etti! 'Deneme' festivali panik yarattı
Son dakika haberi: Sonuçlar şoke etti! 'Deneme' festivali panik yarattıSon dakika haberlere göre, Hollanda'da düzenlenen 'deneme festivali'nin sonuçları uzmanlarda kaygıya sebep oldu. Tek bir olayda ilk kez bu kadar fazla enfeksiyon görüldüğünü söyleyen uzmanlar, yetkililere acil çağrıda bulundu.
17.07.2021Dünya
Son dakika... İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden Kurban Bayramı açıklaması!
Son dakika... İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden Kurban Bayramı açıklaması!İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, CNN TÜRK yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı'na 5 gün kala dikkat çeken ifadelere yer veren Memişoğlu, 'İnşallah biz bundan sonraki bayramları da rahat geçirmek istiyoruz. Yükselse de bir miktar bunu çok fazla yükseltip insanları kötü hale getirmemek aşıya bağlı. Korkuyla değil tedbirle yönetmek lazım bu salgını.' dedi.
14.07.2021Gündem
Delta plus varyantı ile ilgili en merak edilen 10 soru ve cevabı
Delta plus varyantı ile ilgili en merak edilen 10 soru ve cevabıDelta varyantının ardından delta plus varyantı da dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yayılmaya başladı. Delta ve delta plus varyantının aşı olanlara da bulaşabildiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Elif Hakko, "2 doz aşı mutasyonlara karşı da koruyor ancak henüz iki doz aşılama toplum bağışıklığı için yeterli değil. Normalleşme sürecinde de dikkatli olmalıyız" açıklamasında bulundu. İşte delta plus varyantı ile ilgili merak edilenler...
14.07.2021Genel Sağlık
Son Dakika Haberler: Yeni yasaklar geldi! Ülkelerden peş peşe kararlar: Kafe, restoran, hastane...
Son Dakika Haberler: Yeni yasaklar geldi! Ülkelerden peş peşe kararlar: Kafe, restoran, hastane...Son dakika haberlere göre, tüm dünyada koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kaldırılmaya başlanırken, uzmanlardan alarma geçiren açıklamalar geldi. Öte yandan aşılamayla ilgili dünya genelinde yeni yasaklar uygulamaya konmaya başlandı. Uzmanların ayrıca 'ölümlerin 10 kat artabileceği' uyarısı gündeme oturdu.
13.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Uzmanlardan kritik aşı açıklaması! 'Vaka artışı endişe verici'
Son dakika haberi... Uzmanlardan kritik aşı açıklaması! 'Vaka artışı endişe verici'Son dakika haberlere göre, yeni bir dalganın kapıda olmasından korkan uzmanlar artan vaka ve aşıların uzun dönem etkilerine ilişkin yeni bilgiler paylaştı. Uzmanlar, Kovid-19'u uzun süre geçiren hastalara ilişkin de yeni bulguları paylaşırken, kısıtlamaları gevşeten bir Avrupa ülkesinden gelen özür dünyayı hayrete düşürdü.
12.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünyanın beklediği haber! Özlem Türeci ve Uğur Şahin tarih verdi
Son dakika haberi: Dünyanın beklediği haber! Özlem Türeci ve Uğur Şahin tarih verdiSon dakika haberlere göre, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla tarih yazan Türk kökenli bilim insanları, yeni varyantlara karşı etkili olabilecek bir aşıyı 100 günde bulabileceklerini açıkladı.
12.07.2021Dünya
Son dakika... Paris'teki 4 bin kişinin katıldığı koronavirüs deneme konserinin sonuçları açıklandı
Son dakika... Paris'teki 4 bin kişinin katıldığı koronavirüs deneme konserinin sonuçları açıklandıSon dakika haberlere göre, Fransa'da düzenlenen bir konser sonrası yapılan koronavirüs testleri dünyayı şaşkına çevirdi. Öte yandan Rusya'da aşı olanlar için yapılan 'cinsel ilişki' uyarısı geniş yankı uyandırırken, salgında ilk kez görülen 'çift varyant' vakası yetkilileri alarma geçirdi.
11.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsmutasyoncovid-19koronavirüs mutasyonson dakika haberler

Koronavirüs Mutasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.