Koza Altın

Koza Altın

Son dakika Koza Altın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Koza Altın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Koza Altın haber sayfamızda...

Koza Altın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 845 koza altin haberi bulunmuştur.
Son dakika: Türkiye'nin altın bulunan köyünde büyük heyecan! İlk adım atıldı...
Son dakika: Türkiye'nin altın bulunan köyünde büyük heyecan! İlk adım atıldı...Gelen son dakika haberine göre; Ağrı'nın Diyadin ilçesinde altın rezervi bulunması sonrası Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal ilçeye gelerek, tesisin kurulacağı alanda incelemelerde bulundu.
17.03.2021 Ekonomi
Vaziyet kârlı ama bunlar devlete yük
Vaziyet kârlı ama bunlar devlete yükFETÖ ile iltisaklı 796 şirkete 5 yıldır ‘vaziyet ettiklerini’ belirten TMSF Başkanı Gülal, kârın geçen yıl yüzde 36 arttığını söyledi. Gülal, “Devlet bu yükten kurtulmalı” dedi
3.03.2021Ekonomi
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL kar
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Ekonomi
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira kar
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Kârlılığı artıyor henüz satış yok
Kârlılığı artıyor henüz satış yokErciyes Anadolu Holding’in 2020’yi 13.6 milyar TL’lik ciroyla kapattığını söyleyen TMSF Başkanı Gülal, “Sürekli artan kârlılık nedeniyle şu anda bu holdingin satışı mümkün değil. Hukuki süreçlerin tamamlanması halinde gündeme gelebilir” dedi
10.02.2021Ekonomi
TMSF'den 'Erciyes Anadolu Holding 2020 yılı' değerlendirmesi
TMSF'den 'Erciyes Anadolu Holding 2020 yılı' değerlendirmesiTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF bünyesindeki şirketlerin olası satışına ilişkin, "Bu şirketlerin satışıyla alakalı hukuki süreç şöyle; eğer şirketlerin ekonomik devamında bir tehlike söz konusuysa şirketlerin satışı gündeme gelebilir. Ama Erciyes Anadolu Holding üzerinde konuşuyorum bu şirkette sürekli artan bir karlılık olması nedeniyle şu an Erciyes Anadolu Holding'in satışı mümkün değil. Hukuki süreçlerin tamamlanması halinde gündeme gelebilir." dedi.
9.02.2021Uzmanpara
Koza Altın’dan vergide rekor
Koza Altın’dan vergide rekorTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetiminde bulunan Koza Altın İşletmeleri, 2019 yılında Kurumlar Vergisi sıralamasında Türkiye 13’üncüsü olarak rekor kırdı.
29.01.2021Ekonomi
TMSF, 15 Temmuz kararlarını bekliyor
TMSF, 15 Temmuz kararlarını bekliyorKoza Altın’ı Varlık Fonu’na devredebileceklerini, talibi olursa da satabileceklerini belirten TMSF başkanı Gülal “15 Temmuz darbe girişiminden bu yana halen kesinleşen karar yok. Kararlar kesinleşince bu şirketler devlete geçecek” dedi
18.01.2021Siyaset
Son dakika: TMSF'den 5 dev şirket için flaş 'satış' açıklaması!
Son dakika: TMSF'den 5 dev şirket için flaş 'satış' açıklaması!Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fonun kayyumluğundaki şirketlere yönelik yol haritasının çizilmesi için hukuki süreçlerin kesinleşmesi gerektiğini belirterek, "Koza Altın'ı eğer hukuki süreçleri kesinleşirse Türkiye Varlık Fonuna devredebiliriz, bu bir opsiyon. Erciyes Anadolu Holding'de çok ciddi bir yapılanmaya gittiler, markaları ayırdılar. Halka arz bir metot olabilir. Pırıl pırıl şirketlerimiz var, şartlar oluştuktan sonra satış da gündeme gelebilir." dedi.
17.01.2021Ekonomi
6 milyar dolar'lık altın bulundu
6 milyar dolar'lık altın bulunduTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş’a ait Söğüt altın sahasında 3.5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, “Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz” dedi.
23.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Doğal gazın ardından bir müjde daha! 6 milyar dolar değerinde altın bulundu
Son dakika haberi: Doğal gazın ardından bir müjde daha! 6 milyar dolar değerinde altın bulunduGelen son dakika haberine göre; Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş'a ait Söğüt altın sahasında 3,5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, "Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz." dedi.
22.12.2020Ekonomi
3,5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildi
3,5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildiTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş'a ait Söğüt altın sahasında 3,5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, "Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz." dedi.
22.12.2020Uzmanpara
Yabancı yatırımcı borsada bu yılın en güçlü alımını kasımda yaptı
Yabancı yatırımcı borsada bu yılın en güçlü alımını kasımda yaptıBorsa İstanbul Pay Piyasası’nda kasım ayında net 1 milyar dolarlık alım yapan yabancı yatırımcı, böylece bu yılın en güçlü performansını sergiledi.
8.12.2020Uzmanpara
Altın rezervi müjdesi
Altın rezervi müjdesiAğrı’da altın bulduklarını açıklayan TMSF Başkanı Gülal, “Kuyularımız açıldı. Bu ara ülkemize müjdeler geliyor, biz de altında müjdeler verebiliriz. Mart-nisanda temel atacağız” dedi
27.10.2020Ekonomi
TMSF Başkanı açıkladı! Altın müjdesi geliyor...
TMSF Başkanı açıkladı! Altın müjdesi geliyor...Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Koza Altın'la ilgili ellerinde 200'ün üzerinde ruhsat olduğunu, ciddi bir sondaj çalışmasına başladıklarını belirterek, "Rahatlıkla söyleyebilirim ki çalışmalarımız olumlu. Türkiye'nin muhtelif yerlerinde rezervimiz var. Madende işler biraz ağır gidiyor. Geçen yıl itibarıyla 11 ton ürettik, bunu birkaç yıl içinde 15 tona çıkarmanın hesaplarını yapıyoruz. 37 farklı noktada sondaj çalışması yapıyoruz. Kuyularımız açıldı. Bu ara ülkemize müjdeler geliyor, biz de altında müjdeler verebiliriz." dedi.
26.10.2020Ekonomi
Kuyular açıldı! TMSF'den altın müjdesi
Kuyular açıldı! TMSF'den altın müjdesiTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Koza Altın'la ilgili ellerinde 200'ün üzerinde ruhsat olduğunu, ciddi bir sondaj çalışmasına başladıklarını belirterek, "Rahatlıkla söyleyebilirim ki çalışmalarımız olumlu. Türkiye'nin muhtelif yerlerinde rezervimiz var. Madende işler biraz ağır gidiyor. Geçen yıl itibarıyla 11 ton ürettik, bunu birkaç yıl içinde 15 tona çıkarmanın hesaplarını yapıyoruz. 37 farklı noktada sondaj çalışması yapıyoruz. Kuyularımız açıldı. Bu ara ülkemize müjdeler geliyor, biz de altında müjdeler verebiliriz." dedi.
26.10.2020Uzmanpara
TMSF altın sondaj çalışmaları kapsamında müjde vermeye hazırlanıyor
TMSF altın sondaj çalışmaları kapsamında müjde vermeye hazırlanıyorTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Koza Altın'la ilgili ellerinde 200'ün üzerinde ruhsat olduğunu, ciddi bir sondaj çalışmasına başladıklarını belirterek, "Rahatlıkla söyleyebilirim ki çalışmalarımız olumlu. Türkiye'nin muhtelif yerlerinde rezervimiz var. Madende işler biraz ağır gidiyor. Geçen yıl itibarıyla 11 ton ürettik, bunu birkaç yıl içinde 15 tona çıkarmanın hesaplarını yapıyoruz. 37 farklı noktada sondaj çalışması yapıyoruz. Kuyularımız açıldı. Bu ara ülkemize müjdeler geliyor, biz de altında müjdeler verebiliriz." dedi.
26.10.2020Ekonomi
TMSF'nin sigortalı mevduatı 750 milyar liraya yaklaştı
TMSF'nin sigortalı mevduatı 750 milyar liraya yaklaştıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, mevduatta sigorta limitini 100 bin liradan 150 bin liraya çıkarmalarının ardından sigortalı mevduatlarının hemen hemen 750 milyar liraya yükseldiğini belirterek, "Rezervin sigortalı mevduatı karşılama oranı yüzde 6 seviyesinde. Bu Avrupa'nın en yüksek oranı. Bu manada Avrupa'nın en kuvvetli mevduat sigortacılığı kurumlarından biriyiz." dedi.
26.02.2020Ekonomi
Koza Altın kurumlar vergisi sıralamasında 15 basamak yükseldi
Koza Altın kurumlar vergisi sıralamasında 15 basamak yükseldiTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 2'nci Başkanı ve Koza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altıntaş, 2017'de kurumlar vergisi sıralamasında 35'inci olan Koza Altın İşletmeleri AŞ'nin 2018'de ödediği 283 milyon 97 bin 917 lira vergiyle 20'nci sıraya yükseldiğini bildirdi.
4.12.2019Ekonomi
Borsadaki şirketlerden 9 ayda 62,6 milyar liralık net kar
Borsadaki şirketlerden 9 ayda 62,6 milyar liralık net karBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi altında işlem gören şirketlerin net karı, 2019'un ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı sürecine göre yüzde 2,2 artarak 62 milyar 649 milyon liraya çıktı.
19.11.2019Ekonomi
Sanayi pozitif
Sanayi pozitifSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sanayi üretimi yüzde 3.4 arttı. Büyümenin öncü göstergeleri canlanıyor. Sanayi üretimi 12 ay sonra pozitif seviyeyi gördü” dedi
15.11.2019Ekonomi
Türkiye'yi altın sektöründe "öncü" yapma hedefi
Türkiye'yi altın sektöründe "öncü" yapma hedefi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli üreticilerin çalışmalarıyla Türkiye'yi altın sektöründe öncü ülkelerden biri yapmak istediklerini bildirdi.
14.11.2019Ekonomi
Koza-İpek Holding davası: Savcı ek mütalaasını açıkladı
Koza-İpek Holding davası: Savcı ek mütalaasını açıkladıFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) çatı davasının firari sanığı eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında olduğu 20 sanığın "terör örgütüne üye olmak", "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet", "güveni kötüye kullanmak", "özel belgede sahtecilik" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından yargılanmalarına devam edildi.
6.11.2019Gündem
Yabancı yatırımcı borsada 8 ayın en güçlü alımını eylül ayında yaptı
Yabancı yatırımcı borsada 8 ayın en güçlü alımını eylül ayında yaptıBorsa İstanbul Pay Piyasası’nda eylül ayında net 311 milyon dolarlık alış yapan yabancı yatırımcı, böylece ocak ayından bu yana en güçlü performansını sergiledi.
8.10.2019Ekonomi
TMSF'ye bağlı şirketler yüzde 29 büyüdü
TMSF'ye bağlı şirketler yüzde 29 büyüdüTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF'ye devredilen şirketlerle ilgili, "Şirketlerin öz kaynakları 21,2 milyar lira, ciroları 31,6 lira, aktif olarak 57,8 milyar lira büyüklükleri var ve bu şirketlerde 44 bin 282 kişi çalışıyor. Biz bu şirketlere milli servet gözüyle bakıyoruz." dedi.
20.03.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tmsfaltınekonomişirketBorsa

Koza Altın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.