Küçük Esnaf

Küçük Esnaf

Son dakika küçük esnaf haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küçük esnaf gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küçük esnaf haber sayfamızda...

Küçük Esnaf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.774 küçük esnaf haberi bulunmuştur.
Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlandı
Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlandıToplumun bir çok kesimini yakından ilgilendiren Vergi Paketi düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 850 bin civarında esnafa gelir vergisi muafiyeti ve sosyal medya içerik üreticilerine vergi düzenlemesi de paketin içinde yer alıyor.
26.10.2021Ekonomi
Devlet katkısı BES’te itici güç
Devlet katkısı BES’te itici güçBES 18 yılda 13 milyon katılımcıya ve 193 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı. Atilla Benli, 2013’te başlayan yüzde 25 devlet katkısının en önemli itici güç olduğunu söyledi.
25.10.2021Sigorta
BES'e olan ilgi arttı
BES'e olan ilgi arttıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) 18 yıllık süre içinde Türkiye'de bireysel tasarrufların en önemli adresi haline gelerek, iyi kurgulanmış yapısı ve katılımcılara sağladığı nihai fayda anlamında rüştünü ispat ettiğini belirterek, "2013 yılında başlayan yüzde 25'lik doğrudan devlet desteği, sistemin büyümesindeki en önemli itici güç ve güven unsuru oldu." ifadelerini kullandı.
21.10.2021Ekonomi
Son dakika! Küçük esnafa gelir vergisi muafiyeti TBMM'den geçti
Son dakika! Küçük esnafa gelir vergisi muafiyeti TBMM'den geçtiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyadan yaptığı paylaşımda küçük esnafa gelir vergisi muafiyetinin TBMM'den geçtiğini duyurdu.
15.10.2021Siyaset
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklikSon dakika haberine göre; Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; konaklama vergisinin yürürlük tarihi, 1 Ocak 2023'e erteleniyor. Çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak. Dijital ortamda vergi takiplerinin inceleme ve denetimlerinin alt yapısı oluşturulacak.
15.10.2021Ekonomi
TBMM'de bu hafta Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi görüşülecek
TBMM'de bu hafta Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi görüşülecekTBMM Genel Kurulu'nda bu hafta, 'Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşülecek.
10.10.2021Ekonomi
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildi
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildiSon dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
6.10.2021Siyaset
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! İlk 25 madde komisyonda kabul edildi
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! İlk 25 madde komisyonda kabul edildiAK Partili milletvekillerin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 25 maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
5.10.2021Ekonomi
Oğuzhan Koç kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye jüri üyesi Oğuzhan Koç hakkında bilinmeyenler...
Oğuzhan Koç kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye jüri üyesi Oğuzhan Koç hakkında bilinmeyenler...Oğuzhan Koç kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek. olan O Ses Türkiye yeni sezon jüri üyeleri arasında yer alan Oğuzhan Koç hayatı ve kariyeri hakkındaki bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte Oğuzhan Koç hayatı ve kariyeri hakkında bilinmeyenler...
2.10.2021Cadde
Küçük esnafa muafiyet, Youtuber’a ayar
Küçük esnafa muafiyet, Youtuber’a ayarAK Parti’nin merakla beklenen 65 maddelik vergi paketi dün Meclis Başkanlığı’na sunuldu.
2.10.2021Ekonomi
Son dakika: Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik Meclis'te
Son dakika: Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik Meclis'teAK Parti milletvekilleri, mükelleflerin vergiye uyumlarını gözeten, vergi güvenliğini artıran, sosyal adaleti ve rekabet ortamını güçlendiren, yatırımları teşvik edip ihtilafları sonlandıran ve vergi uygulamalarında öngörülebilirliği sağlayan değişikliklerin hayata geçirilmesi için çeşitli vergi kanunlarında değişiklikler yapılmasını içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.
1.10.2021Ekonomi
AK Parti'den yeni vergi düzenlemesi! Muaf olacaklar
AK Parti'den yeni vergi düzenlemesi! Muaf olacaklarAK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, vatandaşı, esnafı, çiftçiyi ilgilendiren vergi kanunlarına ilişkin düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis gündemine sunulacağını belirtti.
23.09.2021Haberler
AK Parti'den yeni vergi düzenlemesi! Muaf olacaklar
AK Parti'den yeni vergi düzenlemesi! Muaf olacaklarAK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, vatandaşı, esnafı, çiftçiyi ilgilendiren vergi kanunlarına ilişkin düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis gündemine sunulacağını belirtti.
23.09.2021Ekonomi
Son dakika: Küçük esnafa vergi muafiyeti müjdesi!
Son dakika: Küçük esnafa vergi muafiyeti müjdesi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis'e geliyor. Üzerinde çalışılan yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin liranın altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak. Konuya ilişkin Prof. Dr. Sefer Şener, Milliyet.com.tr'ye değerlendirmelerde bulundu.
17.09.2021Ekonomi
Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor
Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis’e geliyor. AK Parti’nin üzerinde çalıştığı yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin TL’nin altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak.
17.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor
Son dakika haberi... Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis'e geliyor. AK Parti'nin üzerinde çalıştığı yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin TL'nin altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak.
16.09.2021Ekonomi
6 bin lira maaşla motokurye bulamıyorlar
6 bin lira maaşla motokurye bulamıyorlarPandeminin ticari hayattaki en önemli değişikliklerinden paket servis ve e-ticaret olurken, büyük firmalardaki gibi küçük esnaf da ağırlıklı olarak 'evlere servis' şeklinde hizmet veriyor. Ancak Antalya'da 6 bin lira maaşla A sınıfı ehliyetli motokurye bulunamıyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Antalya merkezde şu an motokurye işi için bin kişi olsa hepsine ihtiyaç var" dedi.
13.09.2021Haberler
6 bin lira maaş var, çalışan yok! 'Bin kişi olsa hepsine ihtiyaç var'
6 bin lira maaş var, çalışan yok! 'Bin kişi olsa hepsine ihtiyaç var'Pandeminin ticari hayattaki en önemli değişikliklerinden paket servis ve e-ticaret olurken, büyük firmalardaki gibi küçük esnaf da ağırlıklı olarak 'evlere servis' şeklinde hizmet veriyor. Ancak Antalya'da 6 bin lira maaşla A sınıfı ehliyetli motokurye bulunamıyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Antalya merkezde şu an motokurye işi için bin kişi olsa hepsine ihtiyaç var" dedi.
13.09.2021Ekonomi
Küçük Esnaf oyuncuları kim, konusu nedir? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi?
Küçük Esnaf oyuncuları kim, konusu nedir? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Yerli komedi filmi Küçük Esnaf, televizyon ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Filmde kendi halinde yaşayan iki kişinin başında gelenler anlatılıyor. Küçük Esnaf filmi oyuncu kadrosunda BKM'den sevilen isimler yer alıyor.
10.09.2021Cadde
Banka dışı finans sektörü büyüyor
Banka dışı finans sektörü büyüyorFinansal Kurumlar Birliği'nin (FKB) çatısı altındaki faktoring, finansal kiralama, finansman ve varlık yönetim sektörünün haziran sonu itibarıyla işlem hacmi 130,8 milyar TL, aktif toplamı 179,6 milyar TL, öz kaynak büyüklüğü 32,3 milyar TL, müşteri sayısı 6,9 milyon olarak gerçekleşti.
20.08.2021Uzmanpara
Hiç görülmemiş birlik-beraberlik
Hiç görülmemiş birlik-beraberlikBelediye Başkanı Ahmet Aras, yangınlar sırasında eşi benzeri görülmemiş seferberliğin yaşandığını belirtti, “Alınacak önlemlerle olumsuz sonuçları en aza indirgemeliyiz” dedi
18.08.2021Gündem
İbrahim Büyükak eşi Nurdan Beşen kimdir? İbrahim Büyükak kaç yaşında, nereli?
İbrahim Büyükak eşi Nurdan Beşen kimdir? İbrahim Büyükak kaç yaşında, nereli? Çok Güzel Hareketler ile tanınan oyuncu İbrahim Büyükak ve eşi Nurdan Beşen Büyükak çifti bebeklerini kucaklarına aldı. BKM Mutfak ekibinin son üyelerinden olan Büyükak, çeşitli film ve dizilerde boy gösterdi. Peki, İbrahim Büyükak kimdir?
29.06.2021Cadde
Uğurtan Sayıner yarın son yolculuğuna uğurlanacak
Uğurtan Sayıner yarın son yolculuğuna uğurlanacakİzmir'in Karşıyaka ilçesindeki evinde, dün yaşamını yitiren Bizimkiler dizisinin Cemil'i, dizi oyuncusu ve tiyatro sanatçısı Uğurtan Sayıner'in (77) cenazesi, yarın Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
28.06.2021Cadde
Bizimkiler'in Cemil'i vefat etti! Uğurtan Sayıner neden öldü, kimdir?
Bizimkiler'in Cemil'i vefat etti! Uğurtan Sayıner neden öldü, kimdir?Bizimkiler dizisinde Cemil karakteri ile hafızalara kazınan Uğurtan Sayıner vefat etti. Birçok dizi ve filmde yer alan oyuncu, yaşlılığa bağlı nedenlerden hayatını kaybetti. Sevenleri ise Uğurtan Sayıner nereli, kaç yaşındaydı gibi sorulara yanıt arıyor...
27.06.2021Cadde
Son dakika! 'Bizimkiler'in Cemil'i Uğurtan Sayıner hayatını kaybetti
Son dakika! 'Bizimkiler'in Cemil'i Uğurtan Sayıner hayatını kaybettiSon dakika haberine göre, Türk televizyonuna damga vuran ve 1989- 2002 yılları arasında yayınlanan 'Bizimkiler' dizisinde Cemil karakterine hayat veren tiyatro sanatçısı 77 yaşındaki Uğurtan Sayıner, yaşamını yitirdi.
27.06.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Küçük Esnaf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.