Kuru Kayısı

Kuru Kayısı

Son dakika kuru kayısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuru kayısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuru kayısı haber sayfamızda...

Kuru Kayısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.239 kuru kayisi haberi bulunmuştur.
Ege Bölgesi’nin ürünleri Güney Kore pazarında
Ege Bölgesi’nin ürünleri Güney Kore pazarında Kore İthalatçılar Birliği tarafından organize edilen ve Güney Kore’nin tek ithalat fuarı olan Kore İthal Ürünler Fuarı’nda Türkiye katılımını Ticaret Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) organize etti.
26.07.2021Ege
Ege'den Güney Kore'ye yapılan ihracat arttı
Ege'den Güney Kore'ye yapılan ihracat arttıEge İhracatçı Birlikleri tarafından Güney Kore'ye yapılan ihracatın bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102 artışla 44,8 milyon dolara yükseldiği bildirildi.
24.07.2021Uzmanpara
Ege İhracatçı Birlikleri'nin ihracatı arttı
Ege İhracatçı Birlikleri'nin ihracatı arttıEge İhracatçı Birlikleri tarafından Güney Kore'ye yapılan ihracatın bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102 artışla 44,8 milyon dolara yükseldiği bildirildi.
24.07.2021Ekonomi
AB tescilli Malatya kayısısı 115 ülkede damakları tatlandırdı
AB tescilli Malatya kayısısı 115 ülkede damakları tatlandırdıDünya kuru kayısı ihtiyacının yüzde 85'inin karşılandığı Malatya'dan son 10 yılda 115 ülkeye 1 milyon 2 bin 839 ton kuru kayısı ihraç edilerek, ülke ekonomisine 3 milyar 312 milyon 351 bin dolar döviz girdisi sağlandı.
23.07.2021Ekonomi
15 bin mevsimlik işçi bayramı kayısı bahçesinde geçiriyor
15 bin mevsimlik işçi bayramı kayısı bahçesinde geçiriyor'Kayısının başkenti' olarak anılan Malatya'ya il dışından gelen 15 bin mevsimlik işçi, Kurban Bayramı'nı kayısı bahçelerinde hasat yaparak geçiriyor.
21.07.2021Ekonomi
Malatya'dan 141 milyon dolarlık kuru kayısı ihracatı yapıldı
Malatya'dan 141 milyon dolarlık kuru kayısı ihracatı yapıldıMalatya'dan yılın ilk yarısında 115 ülkeye 41 bin 12 ton kuru kayısı ihraç edilerek, 141 milyon 176 bin dolar döviz girdisi sağlandı.
16.07.2021Ekonomi
Malatya'da 15 bin mevsimlik işçi ile kayısı hasadı
Malatya'da 15 bin mevsimlik işçi ile kayısı hasadı'Kayısının başkenti' olarak anılan Malatya'da hasat, 15 bin mevsimlik işçi ile devam ediyor. Kalitesine göre kilosu 10- 30 lira olan kayısıda bu yıl 391 bin 88 ton rekolte bekleniyor.
16.07.2021Ekonomi
'Dünyanın kayısı başkenti'nde 86 bin ton kuru kayısı rekoltesi bekleniyor
'Dünyanın kayısı başkenti'nde 86 bin ton kuru kayısı rekoltesi bekleniyorDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'ini karşılayan ve 100'ün üzerinde ülkeye kuru kayısı ihraç edilen Malatya'da kayısı hasadı sürüyor.
2.07.2021Ekonomi
Kayısıda 391 bin 88 ton rekolte bekleniyor
Kayısıda 391 bin 88 ton rekolte bekleniyorMalatya Valisi Aydın Baruş, bu yıl kayısı rekoltesinin 391 bin 88 ton olmasının beklendiğini açıkladı.
1.07.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, haziranda, üretici ve market arasındaki fiyat farkının en fazla yüzde 341,18 ile karpuzda görüldüğünü bildirdi.
1.07.2021Ekonomi
Kuru meyve talebi ‘sağlıklı’ büyüyor
Kuru meyve talebi ‘sağlıklı’ büyüyorKuru yemiş/meyve piyasasında dünyada oldukça güçlü olan Türkiye’den alım talepleri artıyor. Bu alanda ihracatçıların en önemli pazarı Avrupa, azalan stoklarını da doldurmak istiyor.
27.06.2021Ekonomi
Malatya'dan 50 ülkeye yaş kayısı ihracatı
Malatya'dan 50 ülkeye yaş kayısı ihracatıDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'ini karşılayan ve 100'ün üzerinde ülkeye kuru kayısı ihraç edilen Malatya'da hasadına başlanan yaş kayısılar da 50 ülkede ağızları tatlandırıyor.
26.06.2021Ekonomi
'Kayısının başkenti'nde hasat başladı
'Kayısının başkenti'nde hasat başladıDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da hasat başladı.
24.06.2021Ekonomi
Kuru meyvede ihracat hedefi 3 milyar dolar
Kuru meyvede ihracat hedefi 3 milyar dolarEge Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, 2020-2021 sezonunda 19 Haziran itibarıyla 60 bin ton kuru incir, 184 bin ton üzüm ve 82 bin 500 ton kuru kayısı ihraç edilerek 848 milyon dolar gelir elde edildiğini bildirdi.
22.06.2021Ekonomi
Lisanslı depolarda ürünlerini muhafaza edenlere verilecek destekler belli oldu
Lisanslı depolarda ürünlerini muhafaza edenlere verilecek destekler belli olduLisanslı depolarda ürünlerini muhafaza eden üretici ve üretici örgütlerine verilecek kira, nakliye ve analiz ücretleri belirlendi.
22.06.2021Ekonomi
Demir eksikliği belirtileri ve nedenleri nelerdir? Demir eksikliğine iyi gelen besinler
Demir eksikliği belirtileri ve nedenleri nelerdir? Demir eksikliğine iyi gelen besinlerDemir eksikliği vücutta bulunan demirin karşılanamaması sonucun ortaya çıkar. Demir eksiliğinin en büyük nedeni demir içeren besinlerin yeteri kadar tüketilmemesidir. Topumda çok fazla görülen demir eksikliğinin kendine özgü belirtileri vardır. Kırılgan saç ve tırnak, ciltte kuruluk en yaygın belirtilerdir. Bazı yiyecekler demir içerir. Bu besinler tüketilerek demir takviyesi alınabilir. Evde yapılabilecek doğal ve bitkisel yollarda demir eksikliği tedavi edilebilir. Demir eksikliği belirtileri ve nedenleri nelerdir? diyorsanız “Demir eksikliğine iyi gelen besinler” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
15.06.2021Sağlık
Krunoslav Simon: Anadolu Efes'te kalmak istiyorum
Krunoslav Simon: Anadolu Efes'te kalmak istiyorumSezonu THY Avrupa Ligi ve ING Basketbol Süper Ligi şampiyonu olarak tamamlayan Anadolu Efes'in Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon, kariyerinin en iyi ve verimli sezonunu geçirdiğini söyledi.
'Kayısının başkenti'nde üreticiler yeni sezona mutlu giriyor
'Kayısının başkenti'nde üreticiler yeni sezona mutlu giriyorDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da, üreticiler yeni hasat sezonuna fiyatlardaki istikrarlı artışla girmenin mutluluğunu yaşıyor.
9.06.2021Ekonomi
Kuru üzüm, incir ve kayısıda ihracat 798 milyon dolara ulaştı
Kuru üzüm, incir ve kayısıda ihracat 798 milyon dolara ulaştıEge Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, Türkiye'nin önde gelen tarımsal ihracat ürünlerinden çekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru incirde sezon başından bu yana ihracatın 798 milyon dolar olarak gerçekleştiğini kaydetti.
1.06.2021Ekonomi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Mayısta, üretici ve market arasında fiyat farkı en fazla yüzde 305,11 ile karpuzda görüldü." ifadesini kullandı.
1.06.2021Ekonomi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir? Zeytinyağının Saça, Cilde ve Mideye Faydaları
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir? Zeytinyağının Saça, Cilde ve Mideye FaydalarıSağlık açısından çok zengin bir besin olan zeytinyağının insan sağlığı için birçok faydası vardır. Sindirim sisteminin düzelmesine, kalp sağlığını koruyan zeytinyağının saça, cilde ve mideye de faydaları vardır. Zeytin yağı, Akdeniz Bölgesi’nde yetişen ağaç ürünü olan zeytin ağacının meyvesinden elde edilir. Yemek yapmak, tıbbı amaçlar, kozmetik ürünlerini yanı sıra aydınlatma lambaları ve yakıt için de kullanılabilir. Zeytinyağının faydaları nelerdir? Diyorsanız içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
27.05.2021Genel Sağlık
Hafif bir kahvaltı ile güne başlayın
Hafif bir kahvaltı ile güne başlayınDiyetisyenler ‘Ramazan sonrası gece beslenme alışkanlığından vazgeçin’ diyor ve ekliyor: Bayram sabahı hafif kahvaltıyı tercih edin.
13.05.2021Gündem
Bayram için 6 hafif tatlı tarifi
Bayram için 6 hafif tatlı tarifiRamazan sonrası bayramda ikram edilen ve yapılan çoğu tatlı kan şekerinizi anında yükseltebilir ve midede bazı problemlere yol açabilir. Bu yüzden sizin için bayrama özel hafif tatlı tarifleri paylaştık. İşte bayram için hafif tatlı tarifleri...
Malatya kuru kayısıdan 100 milyon dolarlık gelir elde etti
Malatya kuru kayısıdan 100 milyon dolarlık gelir elde ettiDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da bu yılın 4 aylık döneminde kuru kayısı ihracatından 100 milyon dolar gelir elde edildi.
6.05.2021Ekonomi
E-ticarete hurma ve dezenfektan dopingi
E-ticarete hurma ve dezenfektan dopingiRamazanda pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması, e-ticareti artırdı.
26.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kayısıMalatyaihracategeüretim

Kuru Kayısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.