Kurum

Kurum

Son dakika Kurum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kurum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kurum haber sayfamızda...

Kurum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 45.614 kurum haberi bulunmuştur.
Emeklilerle ilgili ilk destek yürürlüğe girdi! Yeni dönem nasıl olacak?
Emeklilerle ilgili ilk destek yürürlüğe girdi! Yeni dönem nasıl olacak? Emeklilerle ilgili açıklanan yeni desteklerden ilki dün yürürlüğe girdi. Buna göre emekliler yıl sonuna kadar kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerden yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. Peki açıklanan diğer destekler 1 Temmuz zam dönemi öncesine yetişir mi? En düşük emekli maaşı için beklentiler neler? İşte detaylar...
22.05.2024 Ekonomi
Emekliye indirimli konaklama başladı
Emekliye indirimli konaklama başladı Emekliler yıl sonuna kadar kamu kurum ve kuruluşlarına ait misafirhane, konuk evi ve sosyal tesislerden yüzde 15 daha az ücret ödeyerek yararlanabilecek.
22.05.2024 Ekonomi
TBMM Başkanı Kurtulmuş:Dünyada barışı, insanların eşit olduğuna inananlar kurabilirler
TBMM Başkanı Kurtulmuş:Dünyada barışı, insanların eşit olduğuna inananlar kurabilirler TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kazakistan’ın Türkistan şehrinde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Kurtulmuş, "Türkiye ve Kazakistan arasında tarihi bir momentum yakalanmıştır. Her iki ülkenin siyasi liderliği, her iki ülkenin hükümetleri karşılıklı işbirliğini geliştirmek, mevcut potansiyellerinden en iyi şekilde istifade etmek bakımından büyük ve ortak bir anlayış içerisindedir. Bu ortak anlayışın hem Kazakistan'a hem de Türk dünyasına, Türkiye'ye büyük katkıları olacağına yürekten inanıyorum” dedi.
21.05.2024 Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı: Emekliler yüzde 15 indirimli faydalanacak
Resmi Gazete'de yayımlandı: Emekliler yüzde 15 indirimli faydalanacak Kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerde emeklilere yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim uygulanacak.
21.05.2024 Ekonomi
2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi! Ödemeler bugün başlıyor
2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi! Ödemeler bugün başlıyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na şimdiye kadar 9 bin 38 çiftin başvurduğunu, başvuruları onaylanan 2 bin 283 çifte evlilik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladıklarını belirterek, "Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor. İlk etapta başvurusu onaylanan ve evlilik öncesi eğitim programına katılan 450 çifte toplam 67,5 milyon lira destek vereceğiz" dedi.
21.05.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu yeni kanun taslağını açıkladı! Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek
Bakan Uraloğlu yeni kanun taslağını açıkladı! Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ve bağlı, ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlarının muhtelif konularına ilişkin olarak ihtiyaç duyduğu kanuni düzenlemelerin hayata geçirilmesi amacıyla hazırlanan Kanun Teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonuna sunduklarını söyledi.
21.05.2024 Ekonomi
1183 yaşındaki porsuk ağacını kestiler! Valilikten açıklama geldi
1183 yaşındaki porsuk ağacını kestiler! Valilikten açıklama geldi Zonguldak’ta 1183 yaşındaki porsuk ağacının kökünden kesilmesi ile ilgili açıklama yapan valilik, adli sürecin devam ettiğini bildirdi.
21.05.2024 Gündem
Afrika politikasının şefkat yüzü
Afrika politikasının şefkat yüzü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye’nin insani değerleri öne çıkaran Afrika ile ortaklık politikasının şefkati temsil eden yüzü haline geldi...
21.05.2024 Gündem
Karayolları’nın arşivi halka açıldı
Karayolları’nın arşivi halka açıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, çalışmalarını Karayolları Genel Müdürlüğü döneminde başlattığı “Karayolları 100. Yıl Kütüphanesi”nin açılışını gerçekleştirdi. Kütüphanenin kurumsal ve toplumsal hafıza açısından önemine dikkat çekti.
21.05.2024 Ekonomi
Karayolları 100. yıl kütüphanesi açıldı
Karayolları 100. yıl kütüphanesi açıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, çalışmalarını Karayolları Genel Müdürlüğü döneminde başlatılan “Karayolları 100. Yıl Kütüphanesi”nin açılışını gerçekleştirdi.
20.05.2024 Ekonomi
Milyonlarca emekliye refah artırıcı yeni destekler!
Milyonlarca emekliye refah artırıcı yeni destekler! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçen hafta emeklilerin refahını artıracak yeni sosyal destekleri açıkladı. Yeni destek paketinde emeklilere KYK yurtlarında 1 ay ücretsiz konaklama ve kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilme gibi birçok yeni destekler verilecek. Peki destek paketi için bir yasal düzenleme söz konusu olacak mı? Yeni çalışma ne zaman hayata geçecek? İşte detaylar...
20.05.2024 Ekonomi
Hububata ‘şemsiye kurum’ önerisi geldi
Hububata ‘şemsiye kurum’ önerisi geldi Hububat Tedarikçileri Derneği’nin girişimiyle hazırlanan rapor, tarımsal istihdamın 20 yılda yarı yarıya azaldığını ortaya koydu. Raporda Türkiye’nin dezavantajları parçalı arazi, göç, su kısıtı, girdi maliyeti olarak sıralanırken “Tarım Ürünleri Piyasa Düzenleme Kurumu” oluşturulması önerildi.
19.05.2024 Ekonomi
Sınavla alımlar başlıyor
Sınavla alımlar başlıyor Yetiştirdiği başarılı öğrencilerle eğitime büyük katkı sağlayan Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi, önümüzdeki eğitim öğretim yılı için çalışmalarına başladı.
18.05.2024 Ege
Aydın Örs, Final Four'daki favorisini açıkladı! 'Çok küçük detaylarla maçlar kazanılacak'
Aydın Örs, Final Four'daki favorisini açıkladı! 'Çok küçük detaylarla maçlar kazanılacak' Türk basketbolunun efsane ismi Aydın Örs, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ergin Ataman ve Jasikevicius hakkında görüşlerini aktaran Örs, Panathinaikos - Fenerbahçe eşleşmesine de değindi.
18.05.2024 Basketbol
Makam aracına sınır, ihalelere inceleme
Makam aracına sınır, ihalelere inceleme Tasarruf genelgesiyle başta makam aracı kullanımı olmak üzere kamuda birçok sınırlama getirildi. Henüz onaylanmamış tüm mal ve hizmet alım ihaleleri gözden geçirilecek. Emeklilik, istifa ve ölüm nedeniyle meydana gelen azalma kadar yeni kadro açılacak.
18.05.2024 Ekonomi
Türk Tarih Kurumu’ndan Süheyl Ünver Sanat Koleksiyonu
Türk Tarih Kurumu’ndan Süheyl Ünver Sanat Koleksiyonu Hekim ve akademisyen kimliğinin yanı sıra kültür ve sanat alanında da eserler veren Süheyl Ünver’in şahsi emeğiyle oluşturduğu ve Türk Tarih Kurumuna bağışladığı sanat koleksiyonu, Kurum tarafından 4 cilt hâlinde yayımlanmıştır.
17.05.2024 Kültür Sanat
Kamuda tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de
Kamuda tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de Kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı.
17.05.2024 Uzmanpara
Kamuda yeni dönem! Tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de yayımlandı
Kamuda yeni dönem! Tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgede, kamu kaynaklarının maksadına uygun azami tasarruf prensiplerine riayet edilerek kullanılması her kamu kurum ve kuruluşu ile görevlisi için bir görev ve aynı zamanda bir mecburiyet olduğu belirtildi.
17.05.2024 Ekonomi
Tasarruf Tedbirleri Resmi Gazete'de! Kamuda yeni düzenlemeler
Tasarruf Tedbirleri Resmi Gazete'de! Kamuda yeni düzenlemeler Kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı.
17.05.2024 Gündem
'Normalleşme sürecinin ilk adımını engellilerin sorunlarını çözerek atalım'
'Normalleşme sürecinin ilk adımını engellilerin sorunlarını çözerek atalım' Bütün siyasi partilere çağrıda bulunduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Gelin 31 Mart seçimlerinden sonra ortaya çıkan ve benim içinde olduğum, takipçisi olduğum normalleşme sürecinin ilk adımını, engellilerin birikmiş sorunlarını çözecek kanuni düzenlemeleri Meclis'te hep birlikte yaparak atalım" şeklinde konuştu.
16.05.2024 Gündem
Kripto para düzenlemesi TBMM Başkanlığına sunuldu
Kripto para düzenlemesi TBMM Başkanlığına sunuldu Kripto varlıklara ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
16.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kurum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.