Kuzey Dakota

Kuzey Dakota

Son dakika Kuzey Dakota haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Dakota gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Dakota haber sayfamızda...

Kuzey Dakota

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 140 kuzey dakota haberi bulunmuştur.
ABD eyaletleri neler? ABD'de kaç tane eyalet var?
ABD eyaletleri neler? ABD'de kaç tane eyalet var?ABD eyaletleri gündemde merakla araştırılıyor. ABD'de kongra binası basılması sonrasında yaşananlar dünya tarafından takip ediliyor. Olaylar sonrasında ise ABD'de eyaletlerin sayısı ve isimleri merak ediliyor. Peki ABD eyaletleri neler, Amerika'da kaç tane eyalet var?
7.01.2021Gündem
ABD'de 10 eyaletten Google'a dava
ABD'de 10 eyaletten Google'a davaABD'de 10 eyaletin başsavcıları, reklam sektöründeki "rekabete aykırı pratikleri" nedeniyle internet şirketi Google aleyhine dava açtı.
17.12.2020Dünya
Şükran Günü tatili koronavirüs vakalarını patlattı
Şükran Günü tatili koronavirüs vakalarını patlattıGünlük ölümlerin 3 bini geçtiği ABD'de, pozitif testlerin sayısı da 200 bini aştı. Salgının yükselişe geçtiği ülkenin orta ve batı bölgelerindeki eyaletlerde tekrar sıkı tedbirler uygulanmaya çalışılırken, yetkililer yaklaşan Noel tatilinde seyahat edilmemesi çağrısında bulunuyor.
5.12.2020Dünya
ABD alarm veriyor! Koronavirüs aşısı bekleniyor ama...
ABD alarm veriyor! Koronavirüs aşısı bekleniyor ama...ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı hızla endişe verici boyutlara tırmanırken bazı eyaletlerdeki hastane kapasitelerinin dolmak üzere olduğu belirtildi.
21.11.2020Dünya
ABD'de koronavirüs ölümleri çeyrek milyonu aştı!
ABD'de koronavirüs ölümleri çeyrek milyonu aştı!ABD’de tekrar hızla artışa geçen Kovid-19 vakalarının 11 milyonu aşması ve son bir haftada bir milyondan fazla vaka tespit edilmesi ülkede salgına yönelik endişeleri bir üst boyuta taşıdı.
19.11.2020Dünya
ABD seçim sonuçları canlı takip ekranı, son dakika kim kazandı? 2020 Amerika eyalet delege sayılar kaç ve yeni başkan kim oldu?
ABD seçim sonuçları canlı takip ekranı, son dakika kim kazandı? 2020 Amerika eyalet delege sayılar kaç ve yeni başkan kim oldu?ABD seçim sonuçları ile ilgili detaylar araştırılıyor. CNN International önemli açıklama gerçekleştirdi. CNN International, sonucun kısa sürede ilan edileceğini bildiriyor. Delege sayısını tamamlayan aday seçimin kazanan tarafı olacak. Diğer taraftan CNN muhabiri Bolduan, sayılan oylarda yüzde 77 gibi bir oranla tercihin Joe Biden olduğu bilgisini belirtti. ABD seçim sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri merak konusu. Donald Trump ve Joe Biden, Amerika yeni başkanı olmak için yarışıyorlar. Trump ve Biden'in resmi olmayan sonuçlara göre kazandığı bazı eyaletler belli oldu. Peki ABD seçim sonuçlarında son durum nedir? Amerika başkanı kim oldu? İşte canlı ABD seçim sonuçları ile ilgili ayrıntılar...
7.11.2020Gündem
ABD'de son bir haftada koronavirüs yükselişi! Hız kazandı
ABD'de son bir haftada koronavirüs yükselişi! Hız kazandıABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana, son bir haftada pozitif vaka sayısı ve virüse bağlı can kayıplarında hızlı bir yükseliş kaydedildi.
6.11.2020Dünya
ABD seçimini kim kazandı? Son dakika Amerika yeni başkan kim oldu, Trump mı, Biden mi? ABD seçim sonuçları canlı takip sayfası...
ABD seçimini kim kazandı? Son dakika Amerika yeni başkan kim oldu, Trump mı, Biden mi? ABD seçim sonuçları canlı takip sayfası...ABD seçim sonuçları merak konusu. Delege sayılarında son durum 264-214 şeklinde devam ediyor. ABD'de seçim yarışı dünyanın gündeminde yer alıyor. Donald Trump ve Joe Biden başkanlık için yarışıyor. 270 delegeyi toplayan aday ABD'nin yeni başkanı olacak.. Peki ABD başkanlık seçimini kim kazandı? İşte 2020 canlı ABD seçim sonuçları...
6.11.2020Dünya
ABD başkanlık seçim sonuçları son dakika canlı takip ekranı: ABD seçimini kim kazandı, eyalet delege sayıları kaç, Amerika yeni başkanı kim oldu?
ABD başkanlık seçim sonuçları son dakika canlı takip ekranı: ABD seçimini kim kazandı, eyalet delege sayıları kaç, Amerika yeni başkanı kim oldu?ABD seçimin sonuçları son dakika gelişmeleri dünyanın gündeminde bulunuyor. Delege sayılarında 270 oyun olan aday ABD yeni başkanı olacak. Joe Biden ile Donald Trump'ın yarıştığı seçim sonuçlarında sona doğru geliniyor. Peki ABD seçim sonuçları son dakika gelişmelerdi nedir? Amerika yeni başkanı kim oldu, eyalet delege sayıları kaç?
5.11.2020Gündem
Son dakika: ABD seçiminde son durum! Ülke karıştı, sular durulmuyor
Son dakika: ABD seçiminde son durum! Ülke karıştı, sular durulmuyorCumhuriyetçi mevcut Başkan Trump ve Demokrat aday Biden favori oldukları eyaletlerde kazandı. Seçim altı eyalette kilitlendi. Başkan Trump Twitter'dan oy pusulalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken, ABD Posta İdaresi Başkanı'nın ifadesinin alınacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. ABD Başkanı kıl payı geride olduğu Wisconsin'de oyların yeniden sayılması için başvuruda bulunacak. Ayrıca Trump ekibi Michigan’da oy sayımının durdurulması için dava açarken, Pensilvanya'da da zafer ilan etti. Biden ise basın toplantısında "Zafer kazanacağımdan eminim. Bu hem demokrasi, hem de Amerika için bir zafer olacak." dedi.
5.11.2020Dünya
ABD'de Kovid-19'dan ölen Cumhuriyetçi Partili siyasetçi, Eyalet Meclisi üyeliğine seçildi
ABD'de Kovid-19'dan ölen Cumhuriyetçi Partili siyasetçi, Eyalet Meclisi üyeliğine seçildiABD'nin Kuzey Dakota eyaletinde geçen ay yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanarak hayatını kaybeden Cumhuriyetçi Partili aday David Andahl, Eyalet Meclisi üyeliğine seçildi.
4.11.2020Dünya
ABD seçim sonuçları, 2020 yeni başkan kim oldu? Canlı Amerika seçim sonuçları ekranı...
ABD seçim sonuçları, 2020 yeni başkan kim oldu? Canlı Amerika seçim sonuçları ekranı...ABD seçim sonuçları dünyanın gündeminde yer alıyor. Amerika'da seçmenler yeni başkanı belirlemek üzere sandık başına gittiler. 270 delegeye ulaşan aday ABD'nin yeni başkanı olacak. Amerika seçim sonuçları son dakika gelişmeleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Çoğu eyaletlerden sonuçlar geldi. İşte canlı ABD seçim sonuçları, yeni başkan kim oldu?
4.11.2020Dünya
ABD seçimlerinde Biden 238, Trump 213 delegeye ulaştı
ABD seçimlerinde Biden 238, Trump 213 delegeye ulaştıABD'de 59. başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump şu ana kadar 213, Demokrat aday Joe Biden ise 238 delege sayısına ulaştı.
4.11.2020Dünya
Biden kimdir, kaç yaşında? Biden - Trump ABD başkanlık seçimi sonuçlarında kim kazandı?
Biden kimdir, kaç yaşında? Biden - Trump ABD başkanlık seçimi sonuçlarında kim kazandı?ABD başkanlık seçimlerinde Trump'ın rakibi olan Joe Biden hakkında meraklı arayış sürüyor. Dünya çapında sabırsızlıkla beklenen ABD seçim sonuçları açıklanmaya başladı. Henüz sonuçları netleşmeyen ABD'nin iki büyük rakibi günlerdir çok konuşuluyor. Peki Biden kimdir, Biden kaç yaşında? Biden - Trump seçimini kim kazandı? İşte Trump'ın rakibi Biden hakkında merak edilenler...
4.11.2020Gündem
ABD'deki başkanlık seçimlerinde Trump 125, Biden 209 delegeye ulaştı
ABD'deki başkanlık seçimlerinde Trump 125, Biden 209 delegeye ulaştıABD'de 59. başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump 125, Demokrat aday Joe Biden 209 delegeye ulaştı.
4.11.2020Dünya
Trump, Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana eyaletlerini kazandı
Trump, Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana eyaletlerini kazandıABD'de 59. başkanlık seçimlerinde, Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana eyaletlerini Cumhuriyetçi Donald Trump kazandı.
4.11.2020Dünya
ABD'de postayla kullanılan oylar sonucu geciktirebilir
ABD'de postayla kullanılan oylar sonucu geciktirebilirŞimdiden 40 milyona ulaşan posta yoluyla kullanılan oylar, seçimden sonraki gündemi de belirleyecek. Kritik eyaletlerden Florida, Wisconsin ve Arizona'da 3 Kasım'dan sonra seçim merkezlerine ulaşan oy pusulaları kabul edilmeyecek, Pennsylvania ve Kuzey Carolina'da 6 Kasım'a, Michigan'da ise 17 Kasım'a kadar ulaşan geçerli oylar sayılacak.
22.10.2020Dünya
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap etti
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap ettiPentagon, karada konuşlu nükleer füzelerden oluşan yeni bir filonun sahaya çıkarılmasının maliyetinin yaklaşık 96 milyar dolar olacağını açıkladı.
20.10.2020Dünya
Son dakika... ABD'nin ünlü bombardıman uçağı B-52 Avrupa semalarında
Son dakika... ABD'nin ünlü bombardıman uçağı B-52 Avrupa semalarındaNATO ülkeleriyle dayanışma ve Rusya'ya gözdağı için havalanan uzun menzilli uçakların dördünün B-52 olduğu açıklandı.
28.08.2020Dünya
ABD'nin ham petrol üretiminde 40 yılın en büyük aylık düşüşü
ABD'nin ham petrol üretiminde 40 yılın en büyük aylık düşüşüABD'nin ham petrol üretimi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu ekonomik daralma ve düşük petrol talebi sebebiyle mayıs ayında rekor miktarda azalarak son 40 yılın en büyük aylık düşüşünü gerçekleştirdi.
5.08.2020Ekonomi
ABD'de bazı eyaletlerde ekonomik normalleşme yarın başlıyor
ABD'de bazı eyaletlerde ekonomik normalleşme yarın başlıyorABD'de, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınına karşı alınan önlemler aralarında Alabama, Arizona, Iowa, Ohio ve Texas'ın da bulunduğu 11 eyalette 1 Mayıs'tan itibaren kademeli olarak gevşetilecek.
30.04.2020Ekonomi
ABD'de bazı büyük üreticiler yeniden işbaşı kararı aldı
ABD'de bazı büyük üreticiler yeniden işbaşı kararı aldıABD'de yeni tip corona virüs (covid-19) kaynaklı vaka ve ölüm sayısında azalma yaşanması ile birlikte bazı büyük şirketlerin kısmen üretime tekrar başlama kararı aldığı öğrenildi. Washington eyaletindeki Boeing uçak fabrikası, 27 bin çalışanını işbaşı yapmaya çağırdı.
21.04.2020Ekonomi
ABD'de ölü ve vaka sayısı katlanıyor
ABD'de ölü ve vaka sayısı katlanıyorCorona virüs salgınının merkez üssüne dönüşen ülkede bir haftada vaka sayısı iki kattan fazla artarak 400 bine, ölü sayısı ise üç kattan fazla artarak 13 bine yaklaştı. Başkan Trump, vakalar ve can kayıplarının gelecek iki hafta en yüksek seviyeye ulaşacağını tahmin ediyor. Beyaz Saray, bütün önlemlerin uygulanması durumunda dahi ölü sayısının 100 bini bulabileceğini tahmin ediyor.
8.04.2020Dünya
ABD'de başkanlık yarışı! Biden, Sanders'la arayı açıyor
ABD'de başkanlık yarışı! Biden, Sanders'la arayı açıyorABD'de başkanlık ön seçim süreci devam ederken, 6 eyaletin 3'ünde ipi göğüsleyen eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, en önemli rakibi Vermont Senatörü Bernie Sanders karşısında önemli bir avantaj sağladı.
11.03.2020Dünya
Koronavirüsün gölgesinde ön seçime gidecek Michigan'da Biden önde görünüyor
Koronavirüsün gölgesinde ön seçime gidecek Michigan'da Biden önde görünüyorABD'de yarın 6 eyalette düzenlenecek ön seçimlerde, Michigan'da Demokrat aday adayları arasında eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden önde görünüyor.
9.03.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdkoronavirüscoronabidenabd seçimleri

Kuzey Dakota ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.