Lenfoma

Lenfoma

Son dakika Lenfoma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lenfoma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lenfoma haber sayfamızda...

Lenfoma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 465 lenfoma haberi bulunmuştur.
Kanseri yenen tıp öğrencisi Elif, uzmanlığını kemoterapi üzerine yapacak
Kanseri yenen tıp öğrencisi Elif, uzmanlığını kemoterapi üzerine yapacakBursa'nın İnegöl ilçesinde 2019 yılında öksürük şikayetiyle gittiği hastanede lenfoma (lenf kanseri) olduğunu öğrenen tıp fakültesi öğrencisi Elif Azra Bulut (22), kök hücre tedavisi ile sağlığına kavuştu. Hastalığı atlattıktan sonra kansere yönelik projeler yürüten Bulut, uzmanlığını da kemoterapi üzerine yapacağını söyledi.
19.11.2021Gündem
2 yaşındaki Ömer Asaf, 2 kanser türünü de yendi
2 yaşındaki Ömer Asaf, 2 kanser türünü de yendiTrabzon'da hem lenf kanseri (lenfoma) hem de lösemi ile mücadele eden Ömer Asaf Çelik'e, ablası Beyzanur Çelik'ten alınan kök hücreler nakledildi. Sağlığına kavuşan Ömer'in diğer ablası Hatice Çelik, "Yoğun bakımlık olduk, kalbi durdu. Tüm umudumuzu kesmiştik. Buradaki ekip, bize umut oldu, kardeşim de savaşmayı bırakmadı" dedi.
15.11.2021Gündem
Boğaç Aksoy'dan 'öldü' haberlerine tepki: Çok yanlış!
Boğaç Aksoy'dan 'öldü' haberlerine tepki: Çok yanlış!Fenomen dizi 'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı 'Volkan Komiser' rolüyle tanınan Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyor. 32 yaşındaki oyuncu, hakkında çıkan 'öldü' haberlerine isyan etti.
27.10.2021Cadde
Kayıtlara geçen en uzun vaka: Tam 335 gün sürdü!
Kayıtlara geçen en uzun vaka: Tam 335 gün sürdü!Araştırmaya göre hasta yeniden enfekte olmadı, neredeyse bir yıl boyunca aynı virüsü barındırmaya devam etti.
24.10.2021Dünya
Boğaç Aksoy: İki ay içinde geri dönüyorum!
Boğaç Aksoy: İki ay içinde geri dönüyorum!Geçtiğimiz mayıs ayında lenf kanserine yakalanan ve kemoterapi tedavisi görmeye başlayan oyuncu Boğaç Aksoy, son sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Hastane odasında çektiği videoyu takipçileriyle paylaşan Aksoy, koronavirüse yakalandığı için kök hücre tedavi sürecinin uzadığını söyledi.
22.10.2021Cadde
Lenfoma ile mücadele eden Boğaç Aksoy'dan haber var
Lenfoma ile mücadele eden Boğaç Aksoy'dan haber var'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı 'Volkan Komiser' rolüyle hafızalara kazınan oyuncu Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyordu. Aksoy'un yeniden setlere döneceği ortaya çıktı.
20.10.2021Cadde
Lenfoma ile mücadele eden Boğaç Aksoy kök hücre tedavisine başlıyor
Lenfoma ile mücadele eden Boğaç Aksoy kök hücre tedavisine başlıyorKanal D'de ekranlara gelen fenomen dizi 'Arka Sokaklar'da 'Volkan Komiser' karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, geçtiğimiz mayıs ayında lenf kanserine yakalandığını duyurmuştu. Bir süre kemoterapi alan oyuncu, kök hücre tedavisine başlayacağını açıkladı.
9.10.2021Cadde
Ebru Şallı'nın Pars özlemi: Ben bu melekle dokuz yıl yaşadım
Ebru Şallı'nın Pars özlemi: Ben bu melekle dokuz yıl yaşadımEbru Şallı, Nisan 2020'de lenf kanseri nedeniyle dokuz yaşında hayatını kaybeden oğlu Pars Tan'ın doğum gününü Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflar ve duygusal mesajlarla kutladı. Şallı, "Ponçiğim' dediği Pars'a, "Tüm Türkiye şahit oldu, melekler de yaşar" diyerek seslendi.
25.09.2021Cadde
Ağız kokusu, şişkinlik ve kansızlığa dikkat! Nedeni helikobakteri olabilir
Ağız kokusu, şişkinlik ve kansızlığa dikkat! Nedeni helikobakteri olabilirDünyada bilinen en yaygın enfeksiyon nedenlerinden biri olan helikobakter pilori, en az 10 yıl sonra hastalık yapmaya başlıyor. Akut ve kronik gastrit, ülser, midede lenfoma, mide kanseri, ağız kokusu, gaz, şişkinlik, bulantı, yemek sonrası dolgunluk hissi, geğirme ve demir eksiliği, ayrıca B12 vitamin eksikliğine bağlı kansızlıklara neden olan helikobakteri hakkında bilinmesi gerekenleri Gastroenteroloji Uzmanı Prof.Dr. Vedat Göral anlattı
25.09.2021Genel Sağlık
Lenfomaya dikkat! İlk belirtisi ‘ağrısız’ şişlikler
Lenfomaya dikkat! İlk belirtisi ‘ağrısız’ şişliklerLenf bezlerinde şişlik, istem dışı kilo kaybı, gece terlemeleri, ateş ve yorgunluk-halsizlik gibi belirtilerin yanı sıra tedavi ile gerilemeyen, inatçı ve büyüyen lenf bezleri lenfomanın habercisi olabiliyor. Özellikle ergenlik dönemi ya da 55 yaş sonrasında görülüyor lenfoma, tüm kanser türlerinin yüzde 5’ini oluşturuyor. Sık görülen kanser türlerinden biri olan lenfomanın sevindirici yönü şu ki, tedavi oranı oldukça yüksek. Hematoloji Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Ant Uzay, hastalıkla mücadelede, bağışıklık sisteminin kanserle savaşını güçlendiren immünoterapinin ve kanserli hücrelerin birbiriyle iletişimini bozan hedefe yönelik ilaçların, ileri evre ve zorlu hastalarda bile umut ışığını artırdığına dikkat çekerek kon hakkında bilgi verdi.
16.09.2021Genel Sağlık
Çocuklarda bu belirtilere dikkat! Lenfomanın habercisi olabilir
Çocuklarda bu belirtilere dikkat! Lenfomanın habercisi olabilirLenfoma olarak da bilinen lenf kanserine ilişkin uyarılarda bulunan Çocuk Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ceyhun Bozkurt, "Bu hastalık çocuklarda lenf bezi büyümeleri, halsizlik, iştahsızlık, inatçı ateş, vücudun değişik yerlerinde birtakım morluklar gibi bulgularla gelebilir. Daha önce rastlamadığımız anormal değişiklikler olursa hekime başvurmalıyız" dedi.
Lenfoma nedir ve nasıl tedavi edilir?
Lenfoma nedir ve nasıl tedavi edilir?Lenf bezlerinden kaynaklanan tümörlere lenfoma denir. Bunlar iki grupta incelenirler. Birincisi Hodgkin lenfoma’dır. Bu hastalığı ilk bulan bilim adamına atfen bu şekilde isimlendirilmiştir. Diğeri biraz daha farklı özellikler taşıyan geniş bir grubu içine alır ve tümüne birden Hodgkin dışı lenfoma denir.
15.09.2021Genel Sağlık
Lenfoma hastalarına koronavirüs sürecinde 8 önemli uyarı
Lenfoma hastalarına koronavirüs sürecinde 8 önemli uyarıLenfoma görülme sıklığı gün geçtikçe artıyor ve tedavi için geç kalınan hastalar hayati tehlike ile karşı karşıya kalabiliyor. Dünyada kanser istatistikleri konusunda düzenli kayıt yapılan ülkelerde elde edilen verilere göre, lenfomanın yaklaşık iki kat artış gösterdiği görülüyor. Hematoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mustafa Çetin, 15 Eylül 'Dünya Lenfoma Günü'' nedeniyle lenfoma hastalarının dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
14.09.2021Genel Sağlık
Tedavisi devam eden Boğaç Aksoy: Son mücadelemiz başlıyor
Tedavisi devam eden Boğaç Aksoy: Son mücadelemiz başlıyor'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı 'Volkan Komiser' karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyor. Sağlık durumu merak edilen Aksoy, Instagram hesabından yayınladığı son videoda 21 gün hastanede yatacağını söyledi.
13.09.2021Magazin
Tedavisi devam eden Boğaç Aksoy: Son mücadelemiz başlıyor
Tedavisi devam eden Boğaç Aksoy: Son mücadelemiz başlıyor'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı 'Volkan Komiser' karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyor. Sağlık durumu merak edilen Aksoy, Instagram hesabından yayınladığı son videoda 21 gün hastanede yatacağını söyledi.
13.09.2021Cadde
Kordon Kanı Nedir? Kordon Kanı Bankası Ve Bankacılığı Ne Anlama Gelir?
Kordon Kanı Nedir? Kordon Kanı Bankası Ve Bankacılığı Ne Anlama Gelir?Kordon kanı, önemli hastalıklarının tedavisi ve kök hücre nakline gerek duyulan ya da duyulabilecek olan hastalıklar için, kök hücre kaynağı olarak kullanılmak üzere saklanıyor. Gelecek zamanda kordon kanının başka amaçlarla kullanımı söz konusu olsa da, hala farklı amaçlarla saklanmasına için belirlenen kesin veriler bulunmuyor. Kordon kanı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.09.2021Sağlık
Dikkat çeken araştırma: Kanseri atlatanların ikinci kez kansere yakalanma sebepleri
Dikkat çeken araştırma: Kanseri atlatanların ikinci kez kansere yakalanma sebepleriAmerikan Tıp Birliği Dergisi JAMA’da yayımlanan yeni bir rapora göre daha önce kanser tanısı almış 1.5 milyon kanser hastasının uzun süreli takibinde, bu kişilerin ilerleyen yıllarda farklı bir kanser tanısı alma ihtimalinin sağlıklı olanlara göre daha yüksek olduğu rapor edildi. Raporda ikinci kanserlerin oluşmasındaki en büyük risk faktörünün sigara içilmeye devam edilmesi ve kilolu olunması olarak gözlendiğini vurgulayan Medikal Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. Serdar Turhal, “Erkeklerin sağlıklı bireylere kıyasla ikincil bir farklı kanser geliştirme ihtimalinin yüzde 11 daha yüksek olduğu ve bu kanserden ölüm ihtimallerinin genel popülasyona kıyasla yüzde 45 daha yüksek olduğu belirlendi. Kadınlarda bu risk sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 33’tü” açıklamasında bulundu. İşte araştırmanın detayları...
25.08.2021Genel Sağlık
Boğaç Aksoy: Zor günlerin geride kalmasına az kaldı
Boğaç Aksoy: Zor günlerin geride kalmasına az kaldı'Arka Sokaklar' dizisinde 'Volkan Komiser' karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyor. Sağlık durumu merak edilen ünlü oyuncu, sevenlerine güzel haberi verdi.
18.08.2021Cadde
Peruk hediyesiyle yaşama daha sıkı tutundu
Peruk hediyesiyle yaşama daha sıkı tutunduAydın’ın Kuşadası ilçesinde kemoterapi tedavisi gördüğü için saçları dökülen kanser hastalarına 17 yıldır ücretsiz peruk hediye eden kuaför Kenan Kaya, bu kez lenfoma kanseri Meryem Özer’in (28) hayalini gerçekleştirdi.
11.08.2021Ege
Meryem’i hayata bağlayan peruk
Meryem’i hayata bağlayan perukAydın’ın Kuşadası ilçesinde kemoterapi tedavisi gördüğü için saçları dökülen kanser hastalarına ücretsiz peruk hediye eden kuaför Kenan Kaya, bu kez lenfoma kanseri Meryem Özer'in (28) hayalini gerçekleştirdi. Yüksek lisans öğrencisi Özer, Kaya'nın hediye ettiği peruk sayesinde yaşama tutundu. Özer, "Hastalığım nedeniyle evden çıkmaz hale gelmiştim. Şimdi gönül rahatlığı ile eğitimime devam edeceğim" dedi.
11.08.2021Gündem
Kansere yakalanan 'Arka Sokaklar' oyuncusu Boğaç Aksoy'dan haber var
Kansere yakalanan 'Arka Sokaklar' oyuncusu Boğaç Aksoy'dan haber var 'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı Volkan Komiser rolüyle hafızalara kazınan Boğaç Aksoy, geçtiğimiz aylarda lenf kanserine yakalandığını açıklamıştı. Tedavi görmeye başlayan ünlü oyuncu Instagram'dan paylaştığı bir video ile takipçilerine müjdeli haberi verdi.
3.07.2021Cadde
Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy kemoterapi aldığı anları paylaştı
Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy kemoterapi aldığı anları paylaştıKanal D'de ekranlara gelen fenomen dizi 'Arka Sokaklar'da 'Volkan Komiser' karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, geçtiğimiz ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. 31 yaşındaki oyuncu, üçüncü doz kemoterapi alırken sosyal medya hesabından duygularını diye getirdi.
16.06.2021Cadde
Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy kemoterapi aldığı anları paylaştı
Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy kemoterapi aldığı anları paylaştıKanal D'de ekranlara gelen fenomen dizi 'Arka Sokaklar'da 'Volkan Komiser' karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, geçtiğimiz ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. 31 yaşındaki oyuncu, üçüncü doz kemoterapi alırken sosyal medya hesabından duygularını diye getirdi.
15.06.2021Magazin
Bu kansere dikkat! Grip gibi belirtilerle kendini gösteriyor
Bu kansere dikkat! Grip gibi belirtilerle kendini gösteriyorLenfatik sistemde gelişen kanserlerin genel adı olarak bilinen lenfoma, çoğu zaman grip gibi belirtilerle kendini gösteriyor. Bu nedenle de tanı da ve dolayısıyla da tedavide geç kalınabiliyor. Hematoloji Uzmanı Prof.Dr. Serdar Bedii Omay, erken teşhis ve gerekli tedavilerin uygulanması halinde lenfomanın iyileşme sağlanabilen bir kanser türü olduğunu söyledi. Lenfoma nasıl teşhis edilir? Lenfoma tedaviye cevap verir mi? Lenfoma tedavisi ne kadar sürer? Lenfoma tamamen iyileşir mi? İşte cevabı...
Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy merak edilen soruları cevapladı
Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy merak edilen soruları cevapladıKanal D'de yayınlanan 'Arka Sokaklar' dizisinde 'Volkan' karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, bir ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. Tedavi görmeye başlayan ünlü oyuncu, takipçilerinden gelen soruları yanıtladı.
8.06.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Lenfoma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.