Libya Hükümeti

Libya Hükümeti

Son dakika Libya hükümeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Libya hükümeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Libya hükümeti haber sayfamızda...

Libya Hükümeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.624 libya hukumeti haberi bulunmuştur.
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Kurtulmuş: Türkiye'siz NATO'nun düşünülmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Türkiye'siz NATO'nun düşünülmesi mümkün değil AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin NATO'nun çok eski ortaklığı olduğunu belirterek, "Türkiye bu ortaklığın en önemli ülkesinden biridir. Türkiye yıllar içerisinde çok büyük külfetler çekmiş bir ülkedir. Barışı sağlama misyonlarında Somali'den, Afganistan'a kadar NATO'nun yükünü çekmiş bir ülkedir. NATO'da diğer bütün ülkeler kadar Türkiye'nin ciddi bir yeri vardır, Türkiye'siz bir NATO'nun düşünülmesi mümkün değildir" dedi.
14.06.2021Siyaset
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı savaş uçaklarının ateşkesi ihlal ettiğini duyurdu. İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 5 5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter'e bağlı heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
21.05.2021Dünya
Malta Dışişleri Bakanı Milliyet'e konuştu: AB ve Türkiye'nin birbirine ihtiyaç duyduğu çok alan var
Malta Dışişleri Bakanı Milliyet'e konuştu: AB ve Türkiye'nin birbirine ihtiyaç duyduğu çok alan varMalta Dışişleri Bakanı Evarist Bartolo, Türkiye'nin Doğu Akdeniz Konferansı önerisinde, sorunun tüm taraflarının yer alması gerektiğini söyledi, çözüm için KKTC'nin de katılımının önemine işaret etti. Bartolo, Türk ve Libyalı mevkidaşlarıyla Ankara'da gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin de, "Libya'da altyapı sorunundan, elektrik sistemine, okula, sağlık sistemine kadar pek çok alanda yeniliğe ihtiyaç var. Libya Milli Birlik Hükümeti'nin uluslarası topluluğun desteğine ihtiyacı var, buna Malta ve Türkiye de dahil. Biz nasıl yardımcı olabiliriz ona kafa yorduk. Libya hükümeti de başından beri verdiğimiz destekten oldukça memnun" ifadelerini kullandı. AB-Türkiye ilişkilerinden bahseden Bartolo, "Aramızdaki sorunların büyüklüğü ne olursa olsun birbirimize ihtiyacımız var. AB Liderlerinin Mart ayı zirvesine baktığımızda, Türkiye'ye genel bakış oldukça iyiydi. Çok geç olmadan, ajandamızda sorunları dikte etmeyi bırakmalıyız" dedi.
16.04.2021Gündem
Trablus’tan Ankara’ya siyasi çıkarma
Trablus’tan Ankara’ya siyasi çıkarmaLibya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı, 14 bakan ve Genelkurmay Başkanı ile Ankara’ya adeta “çıkarma” yapıyor. Dibeybe hükümeti, 2 gün boyunca Ankara’da temaslarda bulunacak.
12.04.2021Dünya
Terhune'de iki toplu mezar daha bulundu
Terhune'de iki toplu mezar daha bulunduLibya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde iki mezar daha bulunduğunu duyurdu.
5.04.2021Dünya
Kurtulmuş'tan bildiri tepkisi: Bunun adı bir muhtıra özentisidir
Kurtulmuş'tan bildiri tepkisi: Bunun adı bir muhtıra özentisidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Sözü olan, fikrine güvenen, gerçekten açık bir demokrasinin taraftarı olan, gece yarısı 12'yi geçtikten sonra böyle bir bildiriyi gizli kapaklı yayınlamaz. Bunun adı bir muhtıra özentisidir." dedi.
5.04.2021Siyaset
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacak
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacakLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitesi, Sirte ile Misrata arasındaki yolun iki hafta içinde açılacağını ve paralı askerlerin çıkarılmasına başlanacağını duyurdu.
16.03.2021Dünya
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!Libya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde bir mezar daha bulunduğunu açıkladı.
10.03.2021Dünya
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklıLibya Başbakanı Dibeybe, hükümet listesini güvenoyu için meclise sunduklarını açıkladı. Dibeybe, "Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı olacak. Türkiye ekonomik ortağımız ve biz bu ortaklığı destekliyoruz." ifadelerini kullandı.
25.02.2021Dünya
Rusya'dan Hafter'e 310 paralı asker daha
Rusya'dan Hafter'e 310 paralı asker dahaRusya, Suriye'nin Beşşar Esed rejimi kontrolündeki bölgelerinden yaklaşık 310 paralı askeri daha Libya'nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter saflarında savaştırmak için bu ülkeye sevk etti.
5.02.2021Dünya
Mısırlı üst düzey bir heyetten Libya'ya ziyaret
Mısırlı üst düzey bir heyetten Libya'ya ziyaretSavaş ağası Hafter'i destekleyen Kahire yönetimi, bu kez uluslararası toplum tarafından tanınan Trablus'a heyet gönderdi. Trablus'a inenler arasında Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı ve İstihbarat Başkan Yardımcısı bulunuyor.
27.12.2020Dünya
Libya'da ajanlık suçlamasıyla gözaltına alınan iki Rus serbest bırakıldı
Libya'da ajanlık suçlamasıyla gözaltına alınan iki Rus serbest bırakıldıLibya'da ajanlık suçlamasıyla 2019'da gözaltına alınan iki Rus vatandaşının serbest bırakıldığı bildirildi.
10.12.2020Dünya
Son dakika... TSK'ya 30'dan fazla yeni komando bölüğü
Son dakika... TSK'ya 30'dan fazla yeni komando bölüğüTürk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) hudut güvenliği ve terörle mücadeledeki tempoyu daha da artıracak yeni uygulama kapsamında teröristlerin korkulu rüyası olan komandolara 30'dan fazla yeni bölük eklendi. Özel olarak seçilen personel, yoğun eğitimlerden geçirildi.
8.12.2020Gündem
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdi
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdiAnkara ile Trablus arasında, Libya'daki çatışmaların şiddetlendiği dönemde, 27 Kasım 2019'da imzalanan "Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası" ülkedeki dengeleri meşru hükümetin lehine değiştirdi.
27.11.2020Dünya
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldi
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldiGelen bir son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik toplantı sonrası açıklama geldi. Açıklamada, "İrini Harekatı kapsamında yapılan tek taraflı, uluslararası hukuka ve müttefiklik ilişkilerine tamamen aykırı son müdahale şiddetle kınanmıştır, mezkur uygulamaya karşı her alanda gerekli adımlar atılacaktır" ifadeleri yer aldı.
25.11.2020Siyaset
Almanya'dan Türk gemisindeki aramaya ilişkin yeni açıklama
Almanya'dan Türk gemisindeki aramaya ilişkin yeni açıklamaAlmanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, pazar günü Akdeniz'de Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, Alman askerlerinin "kendilerinden talep edileni yaptığını" savundu.
24.11.2020Dünya
Akdeniz’de skandal
Akdeniz’de skandalAkdeniz’de Türkiye bandıralı yük gemisi Alman fırkateyni tarafından durduruldu ve Libya’ya uygulanan ‘silah ambargosunu deldiği’ iddiasıyla arama yapıldı
24.11.2020Dünya
Almanya, arama yapılan Türk gemisinde yasak malzeme bulunmadığını açıkladı
Almanya, arama yapılan Türk gemisinde yasak malzeme bulunmadığını açıkladıAlmanya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Christian Thiels, Akdeniz'de Türk gemisine dün yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin geminin yükünde yasak olan herhangi bir malzeme bulunmadığını açıkladı.
23.11.2020Dünya
İrini Operasyonu, Türk gemisine yönelik denetimin Türkiye'nin izni olmadan yapıldığını kabul etti
İrini Operasyonu, Türk gemisine yönelik denetimin Türkiye'nin izni olmadan yapıldığını kabul ettiİrini Operasyonu Komuta Merkezi, Akdeniz'de Türk gemisine dün yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, bayrak devleti Türkiye'den cevap almadan gemiye çıkıldığını bildirdi.
23.11.2020Dünya
Fuat Oktay: Hukuksuz müdahaleyi şiddetle kınıyorum
Fuat Oktay: Hukuksuz müdahaleyi şiddetle kınıyorumCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıklamasında, 'AB’nin istişare etmeden başlattığı İrini Harekatı son operasyonuyla taraflı olduğunu bir kez daha tescil etmiştir. Bu tartışmalı harekat çerçevesinde bir Alman fırkateyni tarafından yük gemimize karşı gerçekleştirilen hukuksuz müdahaleyi şiddetle kınıyorum' dedi.
23.11.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Akar'dan Libya mesajı
Son dakika... Bakan Akar'dan Libya mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Libya'da barış ve istikrarın sağlanması için Hafter'e yapılan tüm dış yardımların bir an önce kesilmesi şarttır. Hafter güçleri ve yabancı paralı askerler güvenlik, istikrar ve diplomatik çabalar için büyük bir tehdit oluşturuyor" dedi.
19.11.2020Siyaset
Tunus'ta Libya'nın geleceğin yol haritası çiziliyor
Tunus'ta Libya'nın geleceğin yol haritası çiziliyorBM öncülüğündeki forumda uluslararası toplum tarafından tanınan Trablusgarp hükümeti ile Hafter yanlıları seçimlerin 18 ay içerisinde yapılması için anlaşmaya vardı, sırada başkanlık görevine kimin oturacağı sorusunun yanıtı var.
12.11.2020Dünya
Son dakika: BM Libya Misyonu Temsilcisi duyurdu: Seçimler 18 ay içinde yapılacak
Son dakika: BM Libya Misyonu Temsilcisi duyurdu: Seçimler 18 ay içinde yapılacakGelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Temsilcisi Stephanie Williams, BM öncülüğünde Tunus'ta toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu katılımcılarının "18 ay içinde seçimlerin gerçekleştirilmesi konusunda anlaştığını" açıkladı.
11.11.2020Dünya
Libya Savunma Bakanı'ndan Hafter temsilcilerinin diyalog görüşmelerine katılmasına tepki
Libya Savunma Bakanı'ndan Hafter temsilcilerinin diyalog görüşmelerine katılmasına tepkiLibya Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş, başkent Trablus'u savunanlarla ona saldıranların eşit statüye koyulmasını kabul etmediklerini belirtti
30.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyaTürkiyehafterTrablusAK Parti

Libya Hükümeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.