Terhune

Terhune

Son dakika Terhune haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Terhune gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Terhune haber sayfamızda...

Terhune

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 133 terhune haberi bulunmuştur.
'Toplu mezarlar kenti' Terhune'de 9 ceset kalıntısı bulundu
'Toplu mezarlar kenti' Terhune'de 9 ceset kalıntısı bulunduLibyalı yetkililer, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde tespit edilen yeni bir toplu mezardan 9 ceset kalıntısının çıkarıldığını duyurdu.
11.08.2021Dünya
Terhune'de üç ceset daha bulundu
Terhune'de üç ceset daha bulunduLibya'nın Terhune kentinde kazı çalışmalarının devam ettiği toplu mezarlardan üç ceset daha çıkarıldı.
13.07.2021Dünya
Son dakika: Toplu mezarlar kenti! Yine oldu...
Son dakika: Toplu mezarlar kenti! Yine oldu...Son dakika haberine göre; Libyalı makamlar, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde iki mezar daha bulunduğunu duyurdu.
7.07.2021Dünya
İngiltere'den Terhune katliamının sorumlularına yaptırım
İngiltere'den Terhune katliamının sorumlularına yaptırımİngiltere, Libya'da Terhune'deki çok sayıda toplu mezarda bulunan sivillerin öldürülmesinden sorumlu, Halife Hafter yanlısı Kaniyat milisleri ve liderlerini yaptırım listesine aldı.
13.05.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Her türlü desteği vereceğiz
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Her türlü desteği vereceğizSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İmzaladığımız Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında Libya'ya verdiğimiz destek, Trablus'un düşmesini önlemiş, yeni katliamların önüne geçmiş ve ateşkesi sağlamıştır." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Libya Başbakanı Dibeybe huzurunda iki ülke arasında 5 anlaşma imzalandı.
13.04.2021Siyaset
Terhune'de iki toplu mezar daha bulundu
Terhune'de iki toplu mezar daha bulunduLibya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde iki mezar daha bulunduğunu duyurdu.
5.04.2021Dünya
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!Libya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde bir mezar daha bulunduğunu açıkladı.
10.03.2021Dünya
Terhune'de yeni bir toplu mezar bulundu
Terhune'de yeni bir toplu mezar bulunduLibya ordusunun Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde bir toplu mezar daha bulundu.
9.01.2021 Dünya
'4 Nisan 2019'un tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz'
'4 Nisan 2019'un tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz'Libya Savunma Bakanı Salah en-Nemruş, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısının ardından, 4 Nisan 2019'un bir daha yaşanmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
25.12.2020Dünya
Terhune'de iki yeni toplu mezar bulundu!
Terhune'de iki yeni toplu mezar bulundu!Libya ordusunun haziran ayında ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde iki yeni toplu mezar bulundu.
23.12.2020Dünya
Pompeo'dan Rusya'ya Doğu Akdeniz tepkisi
Pompeo'dan Rusya'ya Doğu Akdeniz tepkisiABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya Dışişler i Bakanı Sergey Lavrov'un ABD'yi Doğu Akdeniz'de siyasi oyunlar oynamakla suçlamasına tepki göstererek, Rusya'nın çeşitli yöntemlerle Doğu Akdeniz'de istikrarı tehdit ettiğini ve bölge ülkeleri arasına kaos, çatışma ve ayrılık tohumları ektiğini ifade etti.
15.12.2020Dünya
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri var
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri varLibya'da Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Rusya destekli savaş ağası General Hafter saflarında yer alan Kaniyat milislerinin, Terhune'deki yüzlerce ölümün sorumlusu olduğu ortaya çıktı.
7.12.2020Dünya
Terhune'de yeni bir toplu mezara ulaşıldı
Terhune'de yeni bir toplu mezara ulaşıldıLibya ordusunun, haziran ayında ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde bir toplu mezara daha ulaşıldığı açıklandı.
18.11.2020Dünya
Terhune'de yeni cesetler çıkmaya devam ediyor
Terhune'de yeni cesetler çıkmaya devam ediyorTerhune kentinde perşembe günü bulunan 5 toplu mezardaki 17 cesetle birlikte, haziran ayından bu yana 20'den fazla toplu mezarda 112 cesede ulaşıldı.
8.11.2020Dünya
Libya'nın Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesede daha ulaşıldı
Libya'nın Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesede daha ulaşıldıLibya hükümeti, başkent Trablus'un güneyindeki Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesedin daha bulunduğunu duyurdu.
27.10.2020Dünya
''Türkiye ile imzalanan anlaşmalar etkilenmeyecek''
''Türkiye ile imzalanan anlaşmalar etkilenmeyecek''Libya Savunma Bakanlığı ve Libya Devlet Yüksek Konseyi (DYK), ayrı ayrı yayımladıkları açıklamalarda, Cenevre'deki 5 5 Ortak Askeri görüşmelerinde varılan ateşkes anlaşmasının, Türkiye ve Libya arasındaki askeri anlaşmaları olumsuz etkilemeyeceğini ve Türkiye ile işbirliğinin devam edeceğini duyurdu.
25.10.2020Dünya
Son dakika... Libya'dan Fransa için tepki ve boykot çağrısı!
Son dakika... Libya'dan Fransa için tepki ve boykot çağrısı!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı açıklamalarına Arap dünyasından tepkiler sürerken, Libyalı siyasiler ve vatandaşlar da bu tepkilere katıldı.
25.10.2020Dünya
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruz
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruzLibya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, ülkedeki krize siyasi çözüm bulmak için yürütülen görüşmelere ilişkin, "cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmediklerini" ifade etti.
25.10.2020Dünya
Korkunç! İkinci kez toplu mezar bulundu
Korkunç! İkinci kez toplu mezar bulunduLibya hükümeti, darbeci General Hafter’e bağlı güçlerden kurtarılan Terhune kentinde ikinci bir toplu mezarın bulunduğunu duyurdu.
6.09.2020Dünya
Son dakika... Ömer Çelik'ten MKYK sonrası önemli açıklamalar: Hiç kimse siyasi sistemimize müdahale edemez
Son dakika... Ömer Çelik'ten MKYK sonrası önemli açıklamalar: Hiç kimse siyasi sistemimize müdahale edemezGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. ABD Başkan adayı Joe Biden'ın skandal açıklamalarına değinen Çelik, 'Biden'ın sözleri tam anlamıyla darbecilik. Hiç kimse demokrasimizi çalamaz, demokrasimizi yıkamaz, hiç kimse siyasi sistemimize müdahale edemez' ifadelerini kullandı. Doğu Akdeniz'deki ilişkin değerlendirmelere yer veren Çelik, "Yunanistan yanlış bir oyun peşinde koşuyor."dedi.
18.08.2020Siyaset
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan flaş Libya açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan flaş Libya açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin, ortak kültür ve ortak tarihe sahip olduğu Libya'nın bütünlüğü, güvenliği ve halkının refahı içinde elinden gelen gayreti göstermeye devam edeceğini bildirdi.
18.08.2020Siyaset
Libya Ordusu'nden 'Wagner' açıklaması! Harekete geçtiler...
Libya Ordusu'nden 'Wagner' açıklaması! Harekete geçtiler...Libya Ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter saflarında savaşan Rus güvenlik şirketi Wagner'e bağlı paralı askerlerin Cufra'dan Sirte'ye doğru hareketini gözlemlediğini açıkladı.
5.08.2020Dünya
Levy Libya’yı karıştırdı
Levy Libya’yı karıştırdıFransız yazar Bernard Henri Levy’nin, Misrata’yı ziyaret etmesi meşru hükümetin tepkisiyle karşılaştı. Ziyaretle ilgili soruşturma açıldığı bildirildi.
27.07.2020Dünya
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyor
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyorLibya, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işlediği suçları incelemek üzere ülkeye gelecek Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) heyetini bekliyor.
17.07.2020Dünya
Libya'da toplu mezarlardan 40 günde 225 ceset çıkarıldı
Libya'da toplu mezarlardan 40 günde 225 ceset çıkarıldıLibya ordusu, başkent Trablus'un güneyi ile Terhune ve çevresindeki toplu mezarlardan 40 günde toplam 225 ceset çıkarıldığını açıkladı.
15.07.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyaTerhunetoplu mezarHafterTrablus

Terhune ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.