Maliye Bakanlığı

Maliye Bakanlığı

Son dakika maliye bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan maliye bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan maliye bakanlığı haber sayfamızda...

Maliye Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.792 maliye bakanlığı haberi bulunmuştur.
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Ücreti, Gerekli Evraklar, Son Tarih ve Randevusu
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Ücreti, Gerekli Evraklar, Son Tarih ve RandevusuYeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin son tarih zamanına kadaryenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veta telefon ile alınıyor. Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor. 2021 yılında ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
30.11.2021Gündem
'Bu yangının hesabı sandıkta sorulur'
'Bu yangının hesabı sandıkta sorulur'CHP’nin erken seçim çağrısı için 4 Aralık’ta Mersin’de miting yapacağını hatırlatan Salıcı, “Erdoğan, Roma’yı yakan Neron gibi. Sarayından yangını izliyor. Bu yangının hesabı illaki sandıkta sorulacak” dedi...
30.11.2021Siyaset
‘Fiyat oynaklığından vatandaş en az şekilde etkilenecek’
‘Fiyat oynaklığından vatandaş en az şekilde etkilenecek’Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi’nin Bakan Lütfi Elvan’ın ev sahipliğinde; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun katılımıyla toplandığını bildirdi.
30.11.2021Ekonomi
Konut Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?
Konut Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?Konut kredisi satın alınmak istenen evin teminat altına alınarak kamu veya özel bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. Ev almaya gücü yetemeyen kişilerin bütçesine uygun konut kredisi ürünleri bulunur. Özel veya kamu bankaları tarafından sağlanan bu finansal destek sayesinde belirli bir süre karşılığında kira öder gibi ev sahibi olma imkanı vardır. Taksitle ve uzun vadede ödeme kolaylığı sağlayan bankaların faiz oranları değişiklik gösteriyor. Konut kredisi nedir, nasıl alınır? Konut kredisi hesaplama ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.11.2021Ekonomi
Meteoroloji'den son dakika fırtına uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat
Meteoroloji'den son dakika fırtına uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yapılan açıklamada, kuvvetli rüzgar ile fırtınanın Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı Akdeniz ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde bu gece ve yarın da etkili olacağının beklendiği belirtilerek, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı dikkatli olunması istendi.
29.11.2021Gündem
Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? Taşıt Kredisi Nasıl Hesaplanır?
Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? Taşıt Kredisi Nasıl Hesaplanır?Otomobil sahibi olmak isteyen ancak nakit akışı sağlamayacak kişiler için bankaların kredi hizmetleri bulunur. Taşıt kredisi sayesinde araç sahibi olmak isteyen kişiler taksitli ödeme avantajına sahip olurlar. Araca ve kişiye uygun kredi ödeme planı yapılır. Faizlerden dolayı kredi çekerken alınan miktardan fazlasını bankalara geri ödemek gerekiyor. Sıfır km veya ikinci el araçlar için alınabilen taşıt kredisinde geri ödeme boyunca araç rehin ediliyor. Taşıt kredisi nedir, nasıl alınır? Taşıt kredisi hesaplama ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.11.2021Ekonomi
İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?
İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?Evlilik, seyahat, eğitim veya giyim gibi bireysel amaçlı ihtiyacını karşılamak isteyen kişilerin nakit paraya ihtiyacı olabilir. Yüklü miktarda paraya ihtiyaç duyan kişiler için özel ve kamu bankalarının ihtiyaç kredisi ürünleri vardır. Tüketiciler bankalara başvurarak gelecekte elde edecekleri geliri önceden kullanabilirler. Özel ve kamu bankalarının ihtiyaç kredisi ürünü ile nakit ihtiyacı olan kişiler çektikleri krediyi taksitle ödeme imkanına sahip olurlar. Ancak her bankanın faiz oranı ve Merkez Bankası'nın faiz kararı nedeniyle kredi geri ödemelerinde değişikliğe neden olur. Kredi hesaplaması bu oranlara göre belirlenir. İhtiyaç kredisi nedir, nasıl alınır? İhtiyaç kredisi hesaplama ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.11.2021Ekonomi
Yeniden değerleme oranı % 36.2 oldu
Yeniden değerleme oranı % 36.2 olduVatandaşın vergi, harç, prim ödeme, trafik cezası gibi tüm işlemlerinde 2021 yılının kalan dönemi ile yeni yılda ödeyeceği tutarı belirleyen yeniden değerleme oranı Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” ile yüzde 36.2 olarak belirlendi.
28.11.2021Ekonomi
Yeniden değerleme oranı açıklandı
Yeniden değerleme oranı açıklandıBu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 36,2 olarak açıklandı.
27.11.2021Uzmanpara
Yeniden değerleme oranı belli oldu
Yeniden değerleme oranı belli olduBu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 36,2 olarak açıklandı.
27.11.2021Ekonomi
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı oldu
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı olduAlman medyası, Yeşiller Partisi eski Eş Başkanı Cem Özdemir'in Almanya'da kurulan yeni hükümetin Tarım Bakanı olarak görev alacağını yazdı.
26.11.2021Dünya
MERKEZ BANKASI | PPK faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Faizler düşecek mi?
MERKEZ BANKASI | PPK faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Faizler düşecek mi?Döviz ve altında son günlerde sert hareketler yaşanırken aralık ayı Merkez Bankası toplantısınn tarihi merak edilmeye başlandı. Sıklıkla "Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Aralık ayı PPK toplantısı ne zaman?" soruları geliyor.
25.11.2021Ekonomi
KOBİ yatırımlarına 25 milyon $ kredi
KOBİ yatırımlarına 25 milyon $ krediAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), sürdürülebilirlik için yatırım yapmak isteyen uygun şirketlere kullandırılması amacıyla Garanti BBVA Leasing iş birliğinde 25 milyon dolarlık kredi desteği sunuyor.
23.11.2021Ekonomi
Yeni şarkı
Yeni şarkıSefa Altın, ikinci single’ı ‘Usta’yı yayınladı.
23.11.2021Cadde
Türkiye ve ABD anlaştı! Ortak beyan yayımlandı
Türkiye ve ABD anlaştı! Ortak beyan yayımlandıTürkiye ve ABD, Dijital Hizmetler Vergisi uygulayan Avusturya, Fransa, İngiltere, İtalya ve İspanya ile ABD arasındaki ortak uzlaşı metnine Türkiye'nin dahil olması konusunda anlaştı.
22.11.2021Ekonomi
Merkezi yönetim brüt borç stoku açıklandı
Merkezi yönetim brüt borç stoku açıklandıMerkezi yönetim brüt borç stoku, ekim sonu itibarıyla 2 trilyon 268,7 milyar lira oldu.
22.11.2021Uzmanpara
Hazine alacakları 18,3 milyar lira oldu
Hazine alacakları 18,3 milyar lira olduHazine alacakları, ekim sonu itibarıyla 18,3 milyar lira olarak gerçekleşti.
22.11.2021Uzmanpara
Muharrem İnce'den MB Başkanı Kavcıoğlu hakkında suç duyurusu
Muharrem İnce'den MB Başkanı Kavcıoğlu hakkında suç duyurusuMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Merkez Bankası (MB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Para Politikası Kurulu üyeleri hakkında 'kamu zararına sebebiyet verme' ve 'görevlerini kötüye kullanma' suçundan suç duyurusunda bulundu.
22.11.2021Siyaset
Hazine haftaya 2 ihale düzenleyecek
Hazine haftaya 2 ihale düzenleyecekHazine ve Maliye Bakanlığı, yeni haftada 2 devlet tahvili ihalesi yapacak.
21.11.2021Uzmanpara
Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor
Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyorŞehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık'ta başlayacak, gereğini yapmayanlara 846 lira ceza verilecek.
21.11.2021Ekonomi
Resmi Gazete paylaşımı tutmadı! 'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştı
Resmi Gazete paylaşımı tutmadı! 'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştıHDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz'ın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' dedi' sözlerini paylaştı. Bu andan itibaren tüm gözler Resmi Gazete'ye çevrilirken, konuyla ilgili CHP, İYİ Parti ve HDP'li isimlerden açıklama geldi. Yılmaz'ın Resmi Gazete iddiaları gece yarısı gerçekleşmezken, büyük tepki topladı. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, "Bu ucube sistem, artık bir siteyi bile çalıştıramıyor." diyerek Yılmaz'a destek verdi ama Yılmaz bugün bir özür paylaşımı yaptı.
20.11.2021Siyaset
Yunanistan büyüme beklentisini artırdı
Yunanistan büyüme beklentisini artırdıYunanistan, gelecek yıl büyümenin yüzde 4,5 olmasını bekliyor.
19.11.2021Uzmanpara
Kimlikle dövizde 100 dolar sınırı
Kimlikle dövizde 100 dolar sınırıDöviz alım satımında 100 dolar üzeri döviz işlemlerinde kimlik tespiti isteneceği açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, döviz alım satımında “kimlik ibrazına yönelik işlem limitlerini” belirlemeye yetkili olacak.
19.11.2021Ekonomi
Bakanlığa dövizde "kimlik ibrazına yönelik işlem limitlerini" belirleme yetkisi
Bakanlığa dövizde "kimlik ibrazına yönelik işlem limitlerini" belirleme yetkisiHazine ve Maliye Bakanlığı döviz alım satımında "kimlik ibrazına yönelik işlem limitlerini" belirlemeye yetkili olacak.
18.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Maliye Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.