Maliye Bakanlığı

Maliye Bakanlığı

Son dakika maliye bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan maliye bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan maliye bakanlığı haber sayfamızda...

Maliye Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.418 maliye bakanlığı haberi bulunmuştur.
KPSS ne zaman yapılacak 2022? ÖSYM, yeni KPSS sınav takvimini paylaştı!
KPSS ne zaman yapılacak 2022? ÖSYM, yeni KPSS sınav takvimini paylaştı!KPSS yeni sınav takvimi adaylar tarafından merak edilen konular arasında bulunuyor. 31 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen KPSS oturumlarının iptal edilmesinden sonra yeni KPSS takvimi ÖSYM tarafından açıklandı. Peki yeni KPSS sınavları ne zaman yapılacak 2022?
15.08.2022Bilgi Rehberi
İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?
İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?Evlilik, seyahat, eğitim veya giyim gibi bireysel amaçlı ihtiyacını karşılamak isteyen kişilerin nakit paraya ihtiyacı olabilir. Yüklü miktarda paraya ihtiyaç duyan kişiler için özel ve kamu bankalarının ihtiyaç kredisi ürünleri vardır. Tüketiciler bankalara başvurarak gelecekte elde edecekleri geliri önceden kullanabilirler. Özel ve kamu bankalarının ihtiyaç kredisi ürünü ile nakit ihtiyacı olan kişiler çektikleri krediyi taksitle ödeme imkanına sahip olurlar. Ancak her bankanın faiz oranı ve Merkez Bankası'nın faiz kararı nedeniyle kredi geri ödemelerinde değişikliğe neden olur. Kredi hesaplaması bu oranlara göre belirlenir. İhtiyaç kredisi nedir, nasıl alınır? İhtiyaç kredisi hesaplama ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
15.08.2022Ekonomi
Ehliyet Yenileme 2022: Ehliyet Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevusu - Ehliyet Yenileme İçin Son Tarih Ne Zaman?
Ehliyet Yenileme 2022: Ehliyet Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevusu - Ehliyet Yenileme İçin Son Tarih Ne Zaman?Yeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin son tarih zamanına kadar yenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veYa telefon ile alınıyor. Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor. 2022 yılında ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
15.08.2022Gündem
KPSS yeni sınav takvimi 2022: Ertelenen KPSS lisans ne zaman (genel yetenek, ÖABT, Alan Bilgisi)?
KPSS yeni sınav takvimi 2022: Ertelenen KPSS lisans ne zaman (genel yetenek, ÖABT, Alan Bilgisi)?KPSS yeni sınav takvimi belli oldu. 31 Temmuz'da gerçekleştirilen KPSS oturumları iptal edilmişti. İptal edilen oturumlar için yeni sınav takvimi bekleniyor: Geçtiğimiz günlerde KPSS takvimi açıklandı. Peki 2022 KPSS ne zaman, hangi günler? İşte ÖSYM KPSS sınav takvimi...
14.08.2022Bilgi Rehberi
2022 Ehliyet Fiyatları Ne Kadar? Sınıflarına Göre Yeni Sürücü Belgesi Harç ve Sınav Giriş Ücretleri Kaç TL?
2022 Ehliyet Fiyatları Ne Kadar? Sınıflarına Göre Yeni Sürücü Belgesi Harç ve Sınav Giriş Ücretleri Kaç TL?Sürücü belgesi veya ehliyet karayolunda motorlu veya motorsuz taşıtların kişiler tarafından kullanabilmesine olanak sağlayan resmi belgedir. Ehliyet olmadan araç kullanılması yasaktır. Aksi taktirde yaptırım uygulanır. Ehliyet fiyatları yıllara göre değişiklik gösterir. Kimlik işlevi görebilen ehliyetler sınıflarına göre ayrılır. Sürücü belgeleri 16 kategoride sınıflandırılmıştır. Günümüzde kullanılan otomobiller için B sınıfı ehliyet geçerlidir. Ehliyet alınabilmesi sürücü kursuna gidilerek belge alınmalıdır. 2022 yılında ehliyet fiyatları, sürücü belgesi harç ve sınav ücretleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Ekonomi
1 trilyon TL sınırını ilk 6 ayda yakaladı
1 trilyon TL sınırını ilk 6 ayda yakaladıHalkbank yılın ilk yarısı sonunda, toplam kredilerini geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 53 artışla 916.6 milyar liraya yükseltti.
14.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklama
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul piyasasındaki fahiş fiyatlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
13.08.2022Haberler
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklama
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul piyasasındaki fahiş fiyatlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
13.08.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan dolandırıcılara karşı uyarı
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan dolandırıcılara karşı uyarıHazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kendini avukat olarak tanıtıp, Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü adına para tahsil etmeye çalışanlara yönelik ihbarlar alındığı belirtilerek "Bakanlığımızın adını kullanarak para gönderilmesini isteyen şahıslara itibar edilmemesi gerekmektedir" denildi.
12.08.2022Ekonomi
‘Tahıl sevkiyatı fiyatlara yansıdı’
‘Tahıl sevkiyatı fiyatlara yansıdı’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Tahıl Sevkiyatı Anlaşması, kısa süre içinde ülkemizde olduğu gibi dünya tahıl fiyatlarına da düşüş yönlü yansımıştır” dedi.
11.08.2022Ekonomi
Hazine'den vergi gelirlerine ilişkin açıklama
Hazine'den vergi gelirlerine ilişkin açıklamaHazine ve Maliye Bakanlığı vergi gelirlerine ilişkin tahsilat/tahakkuk oranlarının düştüğüne yönelik çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.
10.08.2022Uzmanpara
Milyonlar merakla bekliyor! İşte EYT'de en güçlü formül
Milyonlar merakla bekliyor! İşte EYT'de en güçlü formülHükümet, 3600 ek göstergenin ardından emeklilikte yaşa takılanlar (EYT’liler) için de çözüm formülleri üzerinde çalışıyor. Peki EYT çalışmasında en güçlü formül hangisi? İşte detaylar...
10.08.2022Haberler
Hazine Bakanlığı'ndan tahsilat tahakkuk oranlarına ilişkin açıklama
Hazine Bakanlığı'ndan tahsilat tahakkuk oranlarına ilişkin açıklamaHazine ve Maliye Bakanlığı tahsilat tahakkuk oranlarına ilişkin basın açıklaması yaptı.
10.08.2022Ekonomi
Milyonlar merakla bekliyor! İşte EYT'de en güçlü formül
Milyonlar merakla bekliyor! İşte EYT'de en güçlü formülHükümet, 3600 ek göstergenin ardından emeklilikte yaşa takılanlar (EYT’liler) için de çözüm formülleri üzerinde çalışıyor. Peki EYT çalışmasında en güçlü formül hangisi? İşte detaylar...
10.08.2022Ekonomi
KPSS TAKVİMİ 2022 : Lisans sınavı (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) ne zaman yapılacak?
KPSS TAKVİMİ 2022 : Lisans sınavı (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) ne zaman yapılacak?KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT, KPSS Ön Lisans sınavları ertelendi. Geçen gün ÖSYM yeni takvimi adaylarla paylaştı. Şimdi sıkça "KPSS lisans sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak?" diye soruluyor.
9.08.2022Bilgi Rehberi
Botaş’a Deutsche Bank kredisi
Botaş’a Deutsche Bank kredisiBotaş, Alman yatırım bankası Deutsche Bank’tan LNG alımları için 925 milyon Euroluk kredi sağladı.
Rüzgar artık enerji verimliliği için esiyor!
Rüzgar artık enerji verimliliği için esiyor!AB, enerji krizi çanları çalarken, kısa vadeli çözüm olarak enerji tasarrufu ve verimliliğine döndü ancak vatandaşın ötesinde, sanayi için hangi mekanizmaların kullanılacağı hala bir muamma. Her koşulda, Rusya’nın gazı tamamen kesme riski yükseldikçe, bugüne kadar görmezden gelinen enerji verimliliğinin parladığı ise bir gerçek.
KPSS'de yeni tarih belli oldu
KPSS'de yeni tarih belli olduÖSYM, 2022-KPSS ile ilgili yeni sınav takvimini açıkladı. 2022-KPSS Lisans Sınavı’nın Genel Yetenek oturumu 18 Eylül, Alan Bilgisi oturumu 24-25 Eylül’de yapılacak.
8.08.2022Gündem
Japonya'nın döviz rezervleri yükseldi
Japonya'nın döviz rezervleri yükseldiDünya'nın en büyük rezervine sahip ikinci ülkesi olan Japonya'nın döviz rezervleri temmuz ayında 11,78 milyar dolar artış gösterdi.
5.08.2022Uzmanpara
Gıda komitesi toplantısı sonrası Bakan Nebati'den açıklama
Gıda komitesi toplantısı sonrası Bakan Nebati'den açıklamaGıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ev sahipliğinde toplandı.
3.08.2022Ekonomi
MEB AÇIKLADI! ÖĞRETMEN İL DIŞI ATAMA/TAYİN sonuçları belli oldu! 2022 MEB Öğretmenlerin iller arası atama tayin sonuçları sorgulama
MEB AÇIKLADI! ÖĞRETMEN İL DIŞI ATAMA/TAYİN sonuçları belli oldu! 2022 MEB Öğretmenlerin iller arası atama tayin sonuçları sorgulamaÖğretmen il dışı atama sonuçları MB tarafından ilan edildi! 25-29 Ağustos tarihleri arasında başvuruların alındığı Öğretmen il dışı atama başvurularının ardından sonuçların açıklanacağı tarih atama takviminde 1 Ağustos olarak duyurulmuştu. Peki Öğretmen il dışı atama tayin sonuçları açıklandı mı?
2.08.2022Bilgi Rehberi
E-faturaya geçenin tahsilatı hızlandı
E-faturaya geçenin tahsilatı hızlandıCirosal büyüklüğe göre getirilen zorunlulukla Türkiye’deki firmaların dörtte biri e-faturaya geçti. Geçişin ilk ayı geride kalırken e-faturanın tahsilatları üçte bir oranında hızlandırdığı gözlendi.
2.08.2022Kobi
Kredi kartı borçları için 3 formül masada
Kredi kartı borçları için 3 formül masadaKabine toplantısında takibe düşen kredi kartı borçları ele alınacak. Üzerinde çalışılan 3 formül borç öteleme, yeniden yapılandırma ve takip süresinin uzatılması olarak sıralanıyor.
1.08.2022Ekonomi
Takibe düşen kart borcu için 3 formül
Takibe düşen kart borcu için 3 formülGözler dar gelirlilerin kredi kartı ve icralık borçlarına yönelik çalışmada. Çalışmanın kabine toplantısına gelmesi bekleniyor. Takibe düşen kart borcu için 3 formül konuşuluyor.
31.07.2022Haberler
Emeklilik haberleri: Bugün EYT son dakika durumu nedir? İşte EYT formülleri ve şartları!
Emeklilik haberleri: Bugün EYT son dakika durumu nedir? İşte EYT formülleri ve şartları!EYT'de son durum, ilgililerin aramalarına konu oldu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili araştırmalar sürüyor. EYT ne oldu, canlı yayın açıklaması var mı? İşte 2022 Yılı içinde EYT çıkacak mı araştırmasında bulunanlar için ayrıntılar...
29.07.2022Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Maliye Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.