Maliyet

Maliyet

Son dakika maliyet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan maliyet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan maliyet haber sayfamızda...

Maliyet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.321 maliyet haberi bulunmuştur.
Türk mühendisi "gücü çevirdi" ambargoyu aştı
Türk mühendisi "gücü çevirdi" ambargoyu aştıTürk savunma sanayisi bünyesinde yürütülen faaliyetlerle kritik önemdeki alt sistem ve birimlerin yerlileştirme çalışmaları hız kesmeden sürüyor.
27.10.2021Teknoloji
Zincir marketler 'fahiş fiyat' soruşturmasında savunma yaptı
Zincir marketler 'fahiş fiyat' soruşturmasında savunma yaptıRekabet Kurumu, koronavirüs salgını sürecinde fiyat davranışlarının incelenmesine yönelik haklarında soruşturma başlatılan zincir marketler ile tedarikçi firmaların temsilcilerinden sözlü savunma aldı. Rekabet Kurumu soruşturma heyeti, inceleme ve tespitler sonucunda, 5 zincir market, 2 tedarikçi firma hakkında idari para cezası uygulanmasını talep etti.
27.10.2021Ekonomi
Rusya, Afganistan çevresinde ABD üssü istemiyor
Rusya, Afganistan çevresinde ABD üssü istemiyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan’a komşu ülkelere, topraklarında "ABD ve NATO askeri varlığını konuşlandırmama" çağırısında bulundu.
27.10.2021Dünya
ÇAYKUR 860 bin yaş çay aldı
ÇAYKUR 860 bin yaş çay aldıÇay İşletmeleri (ÇAYKUR) Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, 2021 yılı çay alım kampanyasında 860 bin 400 ton yaş çay aldıklarını ve 164 bin ton kuru çay ürettiklerini bildirdi.
27.10.2021Ekonomi
TÜBİTAK '2053'e kadar sıfır emisyon' hedefine yönelik çalışmalara yoğunlaştı
TÜBİTAK '2053'e kadar sıfır emisyon' hedefine yönelik çalışmalara yoğunlaştıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, TBMM tarafından onaylanan Paris İklim Anlaşması'ndan doğan yükümlülükleri yerine getirmek için belirlenen "2053 yılı için sıfır emisyon" hedefine yönelik çalışmalarına odaklandı.
27.10.2021Teknoloji
Mobilyada milyar $ hedefli güçbirliği
Mobilyada milyar $ hedefli güçbirliğiMobilya sektörü firmaları Adore, Çilek, Doğtaş Kelebek, Gündoğdu, İşbir, Kilim ve Nurus, güçbirliği yaparak F-TR Furniture Partners adlı bir dış ticaret şirketi kurdu. 10 milyon lira ödenmiş sermayesi bulunan şirkette kurucular eşit pay sahibi olurken Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul ile Sistem Global Danışmanlık, F-TR Furniture’a kuruluş süreci ve esas sözleşmenin hazırlanmasında destek verdi.
27.10.2021Ekonomi
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
‘Bühtandan geri dönüldü’
‘Bühtandan geri dönüldü’ Erdoğan, “Niyetimiz kriz çıkarmak değil, egemenlik haklarımızı korumaktır. Ülkemize dönük bühtandan geri dönüldü. Büyükelçilerin daha dikkatli olacaklarına inanıyorum” dedi.
26.10.2021Siyaset
Kamu kredisiyle konut canlanacak
Kamu kredisiyle konut canlanacakKamu bankaları 1 milyon lira altındaki konutlar için kredi faiz oranını yüzde 1.29’a çekti. 2 milyon lira altındaki tüm konutlarda satışın hızlanacağı tahmin edilirken, özel bankalardan da benzer beklentiler var.
26.10.2021Ekonomi
‘Merkez’de yeşil dönem
‘Merkez’de yeşil dönemMerkez Bankası’nın faizleri indirmesi beklentilerin ötesinde bir adımdı. Bankanın toplantıdan sonra yaptığı bir sayfalık açıklama çok ses getirdi. Ancak açıklamada dikkatlerden kaçan ve gündemde kendisine yer bulamayan önemli bir cümle vardı.
26.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklar
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 büyükelçinin geri adım atması ilgili olarak, "Viyana Sözleşmesi'nin 41'inci maddesine, yani ülkelerin kanunlarına ve nizamlarına uyulacağı, içişlerine karşılamayacağı taahhüdüne bağlılıklarını ifade eden bu büyükelçilerin artık Türkiye'nin egemenlik hakları konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz." dedi.
25.10.2021Siyaset
Açık Maliyet Nedir? Açık Maliyet Örnekleri Nelerdir?
Açık Maliyet Nedir? Açık Maliyet Örnekleri Nelerdir?Ticaret, ekonominin devamı içi gerekli olan başlıca unsurdur. Evimize giren her ürün aslında ticaret yolu ile ulaşır. Ticarette ve iktisat yaşamında kullanılan bazı terimler vardır. Bu terimler, herkes tarafından bilinmese bile alanında uzman kişiler tarafından öğrenilmelidir. Açık maliyet bu alanın terimlerinden olup, açık maliyet nedir? Açık maliyet örnekleri nelerdir detayları ile derledik.
25.10.2021Eğitim
Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satmaya başlayacak
Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satmaya başlayacakTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, "Büyük mağazalarımızda kasap reyonlarımız olacak. Küçük marketlerde takdir ederseniz bunların her biri bir maliyet olduğu için işlenmiş ve paketlenmiş ürünler halinde tüketicimize ulaştıracağız. İnşallah mağazalarımızda kendi ürünlerimizi koymayı hedefliyoruz." dedi.
25.10.2021Haberler
Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satmaya başlayacak
Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satmaya başlayacakTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, "Büyük mağazalarımızda kasap reyonlarımız olacak. Küçük marketlerde takdir ederseniz bunların her biri bir maliyet olduğu için işlenmiş ve paketlenmiş ürünler halinde tüketicimize ulaştıracağız. İnşallah mağazalarımızda kendi ürünlerimizi koymayı hedefliyoruz." dedi.
25.10.2021Ekonomi
Şaşırtan elektrikli otomobil yorumu! Gelecekte fiyatlar artar mı azalır mı?
Şaşırtan elektrikli otomobil yorumu! Gelecekte fiyatlar artar mı azalır mı?Gelişen teknolojiyle birlikte son dönemde artan elektrikli otomobil talebiyle ilgili Fransız medyasından şaşırtan bir yorum geldi. Fiyatlar orta ve uzun vadede düşer mi artar mı? İşte merak edilen sorunun yanıtı...
25.10.2021Otomobil
Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyor
Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyorSon dönemde IKEA, Boehringer Ingelheim, LPP ve DW Reusables gibi bazı uluslararası şirketler Türkiye'ye yatırım kararı alırken, yatırımcıların, lojistik altyapısı, teşvik sistemi gibi sağladığı avantajlar dolayısıyla Türkiye ilgisinin devam etmesi bekleniyor.
25.10.2021Uzmanpara
Azerbaycan'da kurulan tarım parkına Aydın'dan da makine gönderiliyor
Azerbaycan'da kurulan tarım parkına Aydın'dan da makine gönderiliyorAydın'da faaliyet gösteren firma, Ermenistan işgalinden kurtarılan Azerbaycan'ın Zengilan şehrine modern teknolojilerle kurulan tarım parkı için toprak işleme makineleri göndermeye başladı.
24.10.2021Ekonomi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildiKüresel pay piyasaları, beklentilerden iyi gelen 3. çeyrek şirket bilançolarıyla alış ağırlıklı bir seyir izlerken, gelecek hafta başta Avrupa ve Japonya merkez bankalarının faiz kararları ile ABD ve Almanya'daki büyüme verileri olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
23.10.2021Uzmanpara
Bakan Pakdemirli, Çorum'da tarım sektörü temsilcileriyle buluştu
Bakan Pakdemirli, Çorum'da tarım sektörü temsilcileriyle buluştuTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Emtia fiyatlarındaki artış ciddi anlamda bugüne kadar belki çiftçimizi etkilememiş olsa da bundan sonraki maliyet yapısı açısından etkileyecek gibi görünüyor. Son 3 yıldır çiftçimizin emeğini yerde bırakmadık, alın terini boşa akıtmadık. Doğru fiyat politikaları, doğru alım politikaları ve doğru piyasaların oluşmasını sağlayarak çiftçimizin doğru fiyatlara ulaşması gayretinde olduk." dedi.
22.10.2021Ekonomi
Bakan Soylu: Türkiye'de terörist sayısı 180'in altına düştü
Bakan Soylu: Türkiye'de terörist sayısı 180'in altına düştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de 180 sayısının altına düştü teröristler. Büyük bir mücadele veriliyor." dedi.
22.10.2021Siyaset
Siber saldırılar artacak
Siber saldırılar artacakMikrolink’ten Celal Ünalp, “Dijital kullanımın artmasıyla siber saldırılar artıyor. 5G’yle internet 100 kat hızlanacak. Önümüzdeki dönemde savaşların siber ataklar üzerinden olacağı tahmin ediliyor. Kişisel verilerin ve devletlerin gizli verilerinin korunması aynı zamanda bir sınır koruması kadar önemli” dedi.
22.10.2021Teknoloji
Gram gram düşüyor kuruş kuruş artıyor
Gram gram düşüyor kuruş kuruş artıyorİstanbul’da fırıncılar ekmeğe yine zam talep ediyor. Şu an ekmeğin gramajı neredeyse her sokaktaki fırında farklı farklı. Bu nedenle zam gelse bile adeta ‘gizli’ kalıyor. İstanbul’un bazı ilçelerinde ise fırıncılar, ‘maliyet’ bahanesine sığınarak Valilik ve İstanbul Ticaret Odası’nın kararını beklemeden ekmeği 2.5 liradan satmaya başladı.
22.10.2021Ekonomi
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,58 değer kazanarak günü 1.455,42 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 22,62 puan artarken, toplam işlem hacmi 27,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
21.10.2021Ekonomi
Marmarabirlik zeytin alım fiyatlarını açıkladı
Marmarabirlik zeytin alım fiyatlarını açıkladıMarmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), 2021-2022 yılı ürün alım kampanyası fiyatlarını açıkladı.
21.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Su kaynaklarının geliştirilmesi kritik hal aldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Su kaynaklarının geliştirilmesi kritik hal aldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, suyu daha fazla korumak ve tasarruflu kullanmak için daha etkin politikalar uygulamakta kararlı olduklarını belirterek, "Mevcut su kaynaklarının korunması, alternatif su kaynaklarının geliştirilmesi, ekolojik çevre ile uyumlu teknolojilerin kullanılması ve sürdürülebilir su politikalarının oluşturulması; iklim değişikliği etkilerinin fazlasıyla hissedildiği günümüzde daha da kritik bir hal almıştır" dedi.
21.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeetsatıştarımtürk

Maliyet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.