Maliyet

Maliyet

Son dakika maliyet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan maliyet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan maliyet haber sayfamızda...

Maliyet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.036 maliyet haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktı
Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktıKartal'da yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremin, denizde yaşanan depremlerden farklı ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Kuzey Anadolu Fayı’nın ikinci kollarının bir kaç tanesinin kara üzerine çıktığını biliyoruz' dedi.
21.06.2021Haberler
Son dakika haberi... Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktı
Son dakika haberi... Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktıKartal'da yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremin, denizde yaşanan depremlerden farklı ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Kuzey Anadolu Fayı’nın ikinci kollarının bir kaç tanesinin kara üzerine çıktığını biliyoruz' dedi. İşte Ersoy''un İstanbul'daki depreme ilişkin yaptığı önemli açıklamalar...
21.06.2021Gündem
BDDK salgın dönemine ilişkin bazı destekleri eylül sonuna uzattı
BDDK salgın dönemine ilişkin bazı destekleri eylül sonuna uzattıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 30 Haziran'da süresi dolacak olan bazı destekleri 30 Eylül'e kadar uzattı.
21.06.2021Ekonomi
BDDK bazı destekleri eylül sonuna uzattı
BDDK bazı destekleri eylül sonuna uzattıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 30 Haziran'da süresi dolacak olan bazı destekleri 30 Eylül'e kadar uzattı.
21.06.2021Uzmanpara
Son dakika - Fenerbahçe'de Attila Szalai sevinci! EURO 2020 beklentisi
Son dakika - Fenerbahçe'de Attila Szalai sevinci! EURO 2020 beklentisiMacaristan’ın Fransa ile berabere kaldığı maçta tam not alan Szalai bir kez daha Fenerbahçe’nin gurur kaynağı oldu
21.06.2021Fenerbahçe
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Dost ve kardeş ülkelerle iş birliği süreçlerine girdik
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Dost ve kardeş ülkelerle iş birliği süreçlerine girdikCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, dost ve kardeş ülkelerle iş birliği süreçlerine girdiklerini, başlatılmış ve üzerinde çalışılan iş birliği programları olduğunu söyledi.
19.06.2021Teknoloji
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! Van ve Mardin'de C4 patlayıcılar ele geçirildi
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! Van ve Mardin'de C4 patlayıcılar ele geçirildiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) Olağan Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, 17 Haziran'da Van'da durdurulan araçta C-4 patlayıcı ile hazırlanan düzenek, dün Nusaybin'de bir araçta 1.6 kg plastik patlayıcı ele geçirildiğini bildirdi.
19.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduMerkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
17.06.2021Uzmanpara
Perakende sektörü turistlerin yolunu gözlüyor
Perakende sektörü turistlerin yolunu gözlüyorBirleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, gelecek günlerde Rusya’nın yurttaşlarına Türkiye’ye turistik seyahat kısıtlamasını kaldıracağı beklentisinin perakende sektörünü umutlandırdığını belirterek, "Sezon bitmeden Almanya, İngiltere gibi ülkelerin de Türkiye’ye turistik seyahat kısıtlamalarını kaldırması halinde sektörde çok daha büyük bir rahatlama görülebilecek." dedi.
17.06.2021Ekonomi
Ulusal Süt Konseyi 1 Temmuz-31 Aralık dönemi için çiğ süt tavsiye fiyatını belirledi
Ulusal Süt Konseyi 1 Temmuz-31 Aralık dönemi için çiğ süt tavsiye fiyatını belirlediUlusal Süt Konseyi, 1 Temmuz-31 Aralık tarihlerinde kalite esaslı soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını litre başına 3,20 lira olarak belirledi.
16.06.2021Ekonomi
Faiz indirimi için haziran ayı pas geçilebilir
Faiz indirimi için haziran ayı pas geçilebilirTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında değişikliğe gitmesi beklenmezken, PPK'nın erken faiz indirimini öteleyecek açıklamalarda bulunabileceği ve faiz indiriminin yaklaştığı yönündeki öngörülerin piyasaların odağında olduğu belirtiliyor.
16.06.2021Uzmanpara
KOBİ’leri buluta çıkarıyor
KOBİ’leri buluta çıkarıyorBulut tabanlı ön muhasebe programları hem e-ticaret yapan hem de geleneksel işletmelere faturadan stok takibine ve tahsilata kadar pek çok iş sürecine her yerden erişme imkanı sunuyor. Bunun yanında maliyetleri de ciddi oranda düşürmeleri dönüşümü hızlandırıyor.
15.06.2021Kobi
Değerlenirken vergi düşecek
Değerlenirken vergi düşecekGayrimenkul ve amortismana tabi kıymetlerin yeniden değerlendirmesi konusunda kapsam genişlerken mükellefler daha düşük bir vergi oranından yararlanabiliyor
13.06.2021Ekonomi
‘Dünyanın en ucuz çimentosu bizde’
‘Dünyanın en ucuz çimentosu bizde’TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, ana maliyet girdilerinde önemli artışlar yaşanmasına rağmen çimento sektörünün dünyanın en ucuz çimentosunu sağlayarak ülke ekonomisine desteğini sürdürdüğünü söyledi.
13.06.2021Ekonomi
Yer altı maden işletmelerine destek verilmesine ilişkin kararda değişiklik
Yer altı maden işletmelerine destek verilmesine ilişkin kararda değişiklikYer Altı Maden İşletmelerinde Meydana Gelen Maliyet Artışlarının Karşılanması Amacıyla Destek Verilmesine İlişkin Karar'da değişikliğe gidildi.
12.06.2021Ekonomi
Matrah artırana ‘vergi barışı’
Matrah artırana ‘vergi barışı’Yürürlüğe giren yapılandırma kanunu, bir anlamda ‘vergi barışı’ özelliği de taşıyor. Geriye dönük olarak beş yıllık süre için vergi ve matrah artırımına giden mükellefler hakkında söz konusu yıllara ilişkin olarak başlatılmış incelemeler ortadan kalkacak.
12.06.2021Ekonomi
Doğal Gaz Nasıl Çıkarılır? Doğal Gaz Çıkarma İşlemleri Nelerdir?
Doğal Gaz Nasıl Çıkarılır? Doğal Gaz Çıkarma İşlemleri Nelerdir?Doğal gazlar, yer altındaki kayaçların, gözle görülmeyecek durumda olan, çok küçük, mikroskobik gözeneklerin ve çatlakların içinde yer alır. Doğal gaz ve petrol aranması, jeoloji ve jeofizik hatta petrol mühendisliği dallarının ortak çalışmasını gerektiren üç mühendisin bilgisini gerektiriyor. Doğal gaz bulmak için bu üç bilimin koordine bir şekilde çalışması gerekiyor. Doğalgaz nasıl çıkarılır? İşte, tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
ÇEİS’ten çimento fiyatlarına ilişkin açıklama
ÇEİS’ten çimento fiyatlarına ilişkin açıklamaTürk Çimento Sektörünün çatı kuruluşlarından Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), kamuoyunda son dönemde tartışmaya açılan çimento fiyatlandırma politikalarıhakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’ye sağladıkları katma değer ve katkıyla gurur duyduklarının altının çizen ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Suat ÇALBIYIK; “Sektörümüzün iç pazarda yakaladığı istikrarlı ivmeyi korumak ve yurt dışı pazarlarda üstlendiğimiz kritik rolü sürdürerek başarılarımızı taçlandırmak için elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. Türk Çimento Sektörü, 2018-2019 yıllarında üst üste daralmasına rağmen, Türkiye için fedakârlık yapmaktan kaçınmamış bir endüstridir.” dedi.
10.06.2021Vitrin
Bio Korea 2021'de Türk biyoteknolojik ilaç şirketleri konuşuldu
Bio Korea 2021'de Türk biyoteknolojik ilaç şirketleri konuşulduTürkiye, T.C. Cumhurbaşkanlığı koordinatörlüğünde, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) -Türkiye Biyoteknolojik İlaç Platformu destekleri ve 5 Türk biyoteknolojik ilaç şirketinin katılımları ile; alanında düzenlenen en büyük uluslararası etkinlikler arasında yer alan Uluslararası Biyoteknoloji Fuarı ve Konferansı BIO KOREA 2021’e katıldı. Bu yıl 15 incisi, 9-11 Haziran 2021 tarihlerinde Güney Kore’de gerçekleştirilen hibrid organizasyonda, tüm dünyadan çok sayıda firma ve ülke temsilcisi, biyoteknoloji alanındaki gelişmeleri paylaşmak, önemli ortaklıkların ilk adımlarını atabilmek ve ilgili eğitimlerden yararlanabilmek adına bir araya geldi.
10.06.2021Vitrin
SpaceX, Starlink'i internetini uçaklara entegre edecek
SpaceX, Starlink'i internetini uçaklara entegre edecekElon Musk'ın çok büyük yatırımlar yaptığı ve üst düzey teknoloji altyapısını kullandığı Starlink için yeni bir anlaşma ortaya çıktı. Uzaydan internet projesi olarak da bilinen Starlink uyduları sadece evler ya da iş yerleri değil uçaklar da hedefleniyor.
10.06.2021Teknoloji
Karadeniz'de gaz masrafı azalacak
Karadeniz'de gaz masrafı azalacakMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Maden, Enerji Yönetimi ve Yatırımları Komitesi Başkanı Dr. Cihad Terzioğlu, Türkiye'nin Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin, küresel petrol ve gaz endüstrisinde büyük hareketlerin olmadığı bir döneme denk geldiğini belirterek, "Tüm dünyada şu an keşif sayısında bir azalma söz konusu. Salgın nedeniyle fiyatlarda gerileme olduğu için Türkiye çok uygun maliyetlerle platform ve teknik çözümler bulabilir. Olası iş birlikleriyle, kiralama çözümleriyle çok hızlı hareket etme imkanına sahip." dedi.
10.06.2021Ekonomi
AK Parti'li Sürekli'den, Tunç Soyer'e 'şehir içi ulaşım' tepkisi
AK Parti'li Sürekli'den, Tunç Soyer'e 'şehir içi ulaşım' tepkisiAK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in şehir içi trafik sorununun çözümü konusunda, "Elimizde sihirli değnek yok" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.
10.06.2021Siyaset
İnşaat maliyet endeksi nisanda arttı
İnşaat maliyet endeksi nisanda arttıİnşaat maliyet endeksi, nisan ayında aylık bazda yüzde 3,54, yıllık bazda yüzde 35,48 artış kaydetti.
10.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

faizşükrü ersoydepremkartalson dakika haberler

Maliyet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.