Mart

Mart

Son dakika mart haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mart gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mart haber sayfamızda...

Mart

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 103.581 mart haberi bulunmuştur.
Rusya'da günlük vakalar 20 bini aştı! 24 Ocak'tan bu yana en yüksek seviye
Rusya'da günlük vakalar 20 bini aştı! 24 Ocak'tan bu yana en yüksek seviyeRusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) son 24 saatte 20 bin 182 ile 24 Ocak'tan bu yana "en yüksek günlük vaka sayısı" görülürken, toplam vaka sayısı 5 milyon 388 bini geçti.
24.06.2021Dünya
İkinci çeyrek büyümeye dair iyimserlik arttı
İkinci çeyrek büyümeye dair iyimserlik arttıTürkiye'de son dönemde aşılamanın ivme kazanması, kısıtlamaların kaldırılması ve dış talepteki toparlanmanın etkisiyle büyüme patikasına ışık tutan öncü göstergelerde yüksek seviyeler görülmeye başlandı.
24.06.2021Ekonomi
İkinci çeyrek büyümesine dair iyimserlik arttı
İkinci çeyrek büyümesine dair iyimserlik arttıTürkiye'de son dönemde aşılamanın ivme kazanması, kısıtlamaların kaldırılması ve dış talepteki toparlanmanın etkisiyle büyüme patikasına ışık tutan öncü göstergelerde yüksek seviyeler görülmeye başlandı.
24.06.2021Uzmanpara
Şef Akademi sunucusu kimdir? Öykü Serter kimdir, kaç yaşında?
Şef Akademi sunucusu kimdir? Öykü Serter kimdir, kaç yaşında?Şef Akademi yarışması geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı. Ayhan Sicimoğlu, Arda Türkmen ve Ali Ronay, Şef Akademi programının jüri üyeliğini üstleniyorlar. Öykü Serter ise Şef Akademi sunuculuğunu gerçekleştiriyor. Peki Şef Akademi sunucusu Öykü Serter kimdir, kaç yaşında?
24.06.2021Cadde
Merkel: 'Türkiye ile diyalog gündemini hızla hayata geçirmeliyiz'
Merkel: 'Türkiye ile diyalog gündemini hızla hayata geçirmeliyiz'Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği’nde (AB) ortak çıkarlar üzerine iş birliğinin ilerletilmesi için Türkiye ile diyalog gündeminin hızla hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.
24.06.2021Dünya
Bülent Ersoy kimdir, kaç yaşında ve nereli?
Bülent Ersoy kimdir, kaç yaşında ve nereli?Bülent Ersoy zaman zaman magazin dünyasının gündemine oturuyor. Bu vesileyle de hakkındaki bilgiler merak konusu oluyor. İşte "Bülent Ersoy kimdir, kaç yaşında ve nereli?" sorusunun cevabı...
24.06.2021Cadde
Turkovac aşısının kahramanı ilk kez konuştu: Virüs tanıdıktı
Turkovac aşısının kahramanı ilk kez konuştu: Virüs tanıdıktıBugüne kadarki 2 aşamayı büyük bir başarıyla geçen Turkovac’ı geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ilk kez konuştu. Özdarendeli, “Doktora sonrası ABD’de üç yıl koronavirüs üzerinde çalışmıştım. Pandemi çıkınca en azından tanıdık bir virüs, bunu yenebiliriz diye düşündüm.” ifadelerini kullandı.
24.06.2021Gündem
30 Haziran'dan sonra yeni dönem başlıyor! Tazminat ve emeklilik...
30 Haziran'dan sonra yeni dönem başlıyor! Tazminat ve emeklilik...30 Haziran’da, salgının başından bu yana işverenlere ve çalışanlara verilen desteklerin tamamı son bulacak. Kimileri yeni dönemde işten çıkarma durumu ile karşı karşıya kalınırsa kıdem tazminatını nasıl alacağını, emekliliği gelenler ise emekli olup olamayacağını merak ediyor. İşte desteksiz yeni dönemin merak edilen ayrıntıları...
24.06.2021Ekonomi
'Bu ülkede vatandaş demokrasiye inanır'
'Bu ülkede vatandaş demokrasiye inanır'CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı İmamoğlu’nun göreve gelişinin 2. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada “İnsanlar demokrasiye inanıyorlar. Haksızlık yapanlara ders vermesini biliyorlar. İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır” dedi.
24.06.2021Siyaset
İstifa ve izin  yasağı kaldırılıyor
İstifa ve izin yasağı kaldırılıyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın imzasıyla illere gönderilen yazıda, Kovid-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz ve etkin sürdürülmesi, yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede görevli personelin korunması amacıyla düzenlemeler yapıldığı hatırlatıldı.
24.06.2021Gündem
Son dakika: Sahte altın ile büyük vurgun! Kuyumcular bile farkı anlamadı
Son dakika: Sahte altın ile büyük vurgun! Kuyumcular bile farkı anlamadıKahramanmaraş'ta ve çevre illerde dolandırılan kuyumculara satılan sahte altın bilekliklerin 13 gram olması polisin dikkatini çekince 22 kişilik bir şebeke ortaya çıkarıldı. Özel ekibinin 4 aylık takibi sonunda şebekeye yönelik 3 ilde özel harekât destekli 210 polisle yapılan operasyonda 18 kişi gözaltına alındı, adreslerinde bulunamayan 4 kişiyi yakalamak için çalışma sürüyor.
24.06.2021Gündem
Kolombiya'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 4 milyonu aştı
Kolombiya'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 4 milyonu aştıKolombiya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle virüs görülen kişi sayısı 4 milyonu geçti. İlk Kovid-19 vakası 6 Mart'ta tespit edilen Kolombiya'da, virüse bağlı ilk ölüm ise 22 Mart'ta olmuştu.
24.06.2021Dünya
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyiz
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyizSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 sürecine ilişkin, "Hastalığı geçirdikten ve tamamen iyileştikten 45 gün sonrasında yaşanan ölüm olaylarını incelediğimizde, özellikle 65 yaş üzeri grupta vefat sayılarının 2 kattan fazla arttığını tespit ettik. Öyle görünüyor ki gelecek 3 yıl, bu hasarı telafi etmekle geçecek." dedi. ​​​​​​​
23.06.2021Gündem
ABD'nin cari açığı arttı
ABD'nin cari açığı arttıABD'de cari işlemler açığı, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 11,8 artarak 195,7 milyar dolar oldu.
23.06.2021Uzmanpara
EPDK Başkanı Yılmaz, Akşener'in iddialarına yanıt verdi
EPDK Başkanı Yılmaz, Akşener'in iddialarına yanıt verdiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik tarifeleri üzerinde titizlikle çalıştıklarını belirterek, "Tarifede dağıtım şirketlerine bir teşvik, imtiyaz, ayrıcalık ama en önemlisi kesinlikle herhangi bir haksız kazanç yoktur. Zaten tarife bir teşvik metodu da değildir." dedi.
23.06.2021Ekonomi
Vaka sayısı düşen Edirne'de banklar yeniden konuldu
Vaka sayısı düşen Edirne'de banklar yeniden konulduSağlık Bakanlığı’nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında en az vakanın olduğu iller arasında bulunan Edirne’nin en işlek caddesi Saraçlar’da kaldırılan banklar ve oturma grupları yeniden yerlerine kondu. Özellikle 65 yaş üstünün sıkça kullandığı oturma alanları tekrardan kullanılmaya başlandı.
23.06.2021Gündem
Yerli yatırımcıların hisse senedi varlıkları arttı
Yerli yatırımcıların hisse senedi varlıkları arttıTürkiye’de yerleşik kurumsal, tüzel ve bireysel yatırımcıların finansal varlıkları, mayıs sonu itibarıyla bir yıllık dönemde yüzde 27 artışla 4 trilyon 466 milyar liradan, 5 trilyon 677 milyar liraya çıktı.
23.06.2021Uzmanpara
Meditera halka arz oluyor
Meditera halka arz oluyorBir Türk markası olarak dünya pazarında söz sahibi olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Meditera, 23-24-25 Haziran tarihlerinde talep toplayarak, paylarının %20,59’unu halka arz ediyor. Şirket, Gedik Yatırım liderliğinde 7 milyon TL nominal değerli paylarını 28 TL fiyatla halka arz edecek. Meditera, sermaye artırımı yoluyla elde edeceği kaynak ile Ar-Ge yatırımlarını geliştirmeyi, uluslararası patentli ürünleri ile dünyadaki marka bilinirliğini artırarak pazar payını büyütmeyi ve dünyada söz sahibi olmayı hedefliyor.
23.06.2021Vitrin
Son dakika! Sağlık çalışanlarının istifa kısıtlaması kalkıyor
Son dakika! Sağlık çalışanlarının istifa kısıtlaması kalkıyorSağlık çalışanlarına uygulanan istifa kısıtlaması 1 Temmuz itibarıyla kaldırılacak.
23.06.2021Gündem
Rusya koronavirüsün yeni varyantlarıyla kavruluyor
Rusya koronavirüsün yeni varyantlarıyla kavruluyorRusya’da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni varyantları hızla yayılıyor.
23.06.2021Dünya
Rusya Turizm Ajansı'ndan tur şirketlerine 'borçları kapatın' tavsiyesi
Rusya Turizm Ajansı'ndan tur şirketlerine 'borçları kapatın' tavsiyesiRusya Turizm Ajansı (Rosturizm), Rus tur şirketlerine, Türkiye’ye yönelik kısıtlamalar nedeniyle tatillerini ertelemek zorunda kalan vatandaşlara yönelik borçların kapatılması tavsiyesinde bulundu.
23.06.2021Ekonomi
Rusya bilgisayarların beyin ile kontrolü üzerinde çalışıyor!
Rusya bilgisayarların beyin ile kontrolü üzerinde çalışıyor!Kommersant’ın haberinde, Rusya’da bilim insanları tarafından insan beynine yerleştirilebilen ve böylelikle insanların bilgisayarları beyin güçleri ile kontrol edebilmesini sağlayan bir teknoloji üzerinde çalışıldığı iddia edildi. Ancak Kremlin ile Eğitim ve Bilim Bakanlığı, iddiayı doğrulamadı.
23.06.2021 Teknoloji
Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kazandı
Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kazandıAlmanya'da Kovid-19 tedbirlerinin daha da gevşetilmesinin etkisiyle bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) haziranda hizmet sektöründe toparlanma ile 60,4 puana yükseldi.
23.06.2021Uzmanpara
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyor
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyorİnsansız hava araçları (İHA) için geliştirilen yerli uydu terminalleri Anka-S ve Aksungur ile 500 saatlik uçuş süresine ulaştı.
23.06.2021Teknoloji
2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı
2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştıDünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft bunu rakamlara da yansıttı. Microsoft, resmi olarak en seçkin şirketler arasına girdi. Bunu ise piyasa değerini 2 trilyon doları aşarak kazanmış oldu.
23.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

rusyasağlık bakanlığıkovid-19büyümeAlmanya

Mart ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.