Meclis Genel Kurulu

Meclis Genel Kurulu

Son dakika meclis genel kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan meclis genel kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan meclis genel kurulu haber sayfamızda...

Meclis Genel Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.155 meclis genel kurulu haberi bulunmuştur.
2022 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi
2022 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 1 aydır görüşülen 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi, oylanarak kabul edildi.
26.11.2021Ekonomi
Açık cezaevlerinde Kovid izni uzatıldı
Açık cezaevlerinde Kovid izni uzatıldıAçık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin Kovid-19 izin süresi 31 Mayıs 2022 tarihine kadar uzatıldı.
24.11.2021Siyaset
EYT çıkacak mı, ne zaman çıkacak? Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda son durum nedir?
EYT çıkacak mı, ne zaman çıkacak? Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda son durum nedir?2023 seçimleri yaklaşırken EYT konusu bir kez daha gündeme gelmiş durumda... Milyonlarca emeklilikte yaşa takılan vatandaş son gelişmeleri öğrenmek isterken "EYT çıkacak mı, ne zaman çıkacak?" diye soruyor.
14.11.2021Ekonomi
Meclis'te Lütfü Türkkan gerginliği! 'Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz'
Meclis'te Lütfü Türkkan gerginliği! 'Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz'İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına yönelik küfürlü ifadeleri Meclis Genel Kurulu'nda gündeme geldi. AK Parti ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri karşı karşıya geldi ve tansiyon bir anda yükseldi. İşte haberin ayrıntıları...
11.11.2021Haberler
Meclis'te Lütfü Türkkan gerginliği! 'Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz'
Meclis'te Lütfü Türkkan gerginliği! 'Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz'İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına yönelik küfürlü ifadeleri Meclis Genel Kurulu'nda gündeme geldi. AK Parti ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri karşı karşıya geldi ve tansiyon bir anda yükseldi. İşte haberin ayrıntıları...
11.11.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tezkere sorusu: Ortağın İYİ Parti ihanet mi etti?
Son dakika! Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tezkere sorusu: Ortağın İYİ Parti ihanet mi etti?Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Biz gördüğümüz yerde vurmazsak, onlar bizi vuracaklar. Türkiye teröre karşı savunmada değil taarruzdadır." dedi. CHP'nin tezkereye 'hayır' oyu vermesini işaret eden Bahçeli, "CHP, HDP'nin dayatmasına boyun eğmiştir. Ortağın İyi Parti de ihanet etti mi? İhanet edenlerle yol yürümek fıtratında mı var?" diyerek Kılıçdaroğlu'na seslendi.
2.11.2021Siyaset
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dedi
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dediIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon ile asker gönderme konusunda hükümete yetki veren tezkerinin süresi iki yıl daha uzatıldı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’te kabul edilen tezkere için CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı. Günlerdir "hayır" oyu için çağrı yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oylamada yanlışlıkla "Evet" oyu için elini kaldırması ise dikkatlerden kaçmadı.
27.10.2021Haberler
Özoğuz Meclis Başkanvekili seçildi
Özoğuz Meclis Başkanvekili seçildiAlmanya’da Sosyal Demokrat Partili (SPD) Aydan Özoğuz, Federal Meclis (Bundestag) Başkanvekilliği’ne ilk kez seçilen Türk kökenli milletvekili oldu.
27.10.2021Dünya
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dedi
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dediIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon ile asker gönderme konusunda hükümete yetki veren tezkerinin süresi iki yıl daha uzatıldı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’te kabul edilen tezkere için CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı. Günlerdir "hayır" oyu için çağrı yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oylamada yanlışlıkla "Evet" oyu için elini kaldırması ise dikkatlerden kaçmadı.
27.10.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Biz senin her dediğine mühür mü basacağız
Kılıçdaroğlu: Biz senin her dediğine mühür mü basacağızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye ve Irak'ta askeri varlığın 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ile ilgili, "Gönül isterdi ki gruplara bilgi verilsin. Her şeyi koymuşlar bir tezkerenin içine, 'gelin buna evet' deyin diyorlar. Hangi gerekçeyle? Biz senin her dediğine mühür mü basacağız?" dedi.
26.10.2021Siyaset
Maratonu onuruyla tamamladı
Maratonu onuruyla tamamladıUsta gazeteci Sami Kohen, ailesi, mesai arkadaşları ve meslektaşlarının katıldığı anma etkinliğiyle 68 yıllık evi Milliyet’ten duygu dolu sözlerle uğurlandı. Kohen’le anılarını anlatan Güneri Cıvaoğlu, Şansal Büyüka ve Attila Gökçe, duayen yazarı ‘Dünyada referans oldu’ ve ‘Maratonu onuruyla tamamladı’ sözleriyle andı.
21.10.2021Gündem
Tarımsal desteklerde çiftçiye 5 milyar lira ödenmesi bekleniyor
Tarımsal desteklerde çiftçiye 5 milyar lira ödenmesi bekleniyorÇiftçilere ödenen desteklerden kesilen stopaj vergisinin 5 yıl geriye dönük iadesine ilişkin düzenleme kapsamında, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde (ÇKS) kayıtlı 2 milyon kişiye, faiziyle birlikte yaklaşık 5 milyar liralık ödeme yapılması bekleniyor.
14.10.2021Ekonomi
Meclis'te CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Meclis'te CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmediMeclis Genel Kurulunda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi.
13.10.2021Siyaset
TBMM'de yeni yasama yılı 2.5 ay tatilin ardından başlıyor
TBMM'de yeni yasama yılı 2.5 ay tatilin ardından başlıyorTBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı için bugün toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama yılı açılışı dolayısıyla milletvekillerine hitap edecek.
1.10.2021Siyaset
AB’den Taliban hakkında açıklama geldi!
AB’den Taliban hakkında açıklama geldi!Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, "Taliban ile siyasi temasımız yok, Taliban'ı tanımıyoruz. Sadece insan hayatını kurtarmak için onlarla operatif temasımız var." dedi.
21.08.2021Dünya
Meclis dijital yasamaya geçiyor
Meclis dijital yasamaya geçiyorYasama döneminin sona ermesiyle birlikte Genel Kurul salonu şantiyeye döndü. Milletvekili koltukları, halılar ve zemindeki kaplama kaldırıldı. TBMM’ye yeni elektronik sistem kuruluyor. Yoklama tartışmaları ve oy pusulaları tarih olacak
9.08.2021Siyaset
Çekte infaz durdurma asgari ücrete destek
Çekte infaz durdurma asgari ücrete destekMeclis Genel Kurulu’nda, “torba teklif” olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Yasayla Çek Kanunu’nda düzenleme yapıldı. Karşılıksız çek düzenleme suçundan 30 Nisan 2021 itibarıyla mahkum olanlara, ödenmemiş çek bedellerinin onda birini 30 Haziran 2022’ye kadar, diğer taksitleri anılan tarihten itibaren ikişer ay arayla 15 eşit taksitte ödemeleri halinde mahkumiyetin bütün sonuçlarını ortadan kaldırma imkanı tanınacak.
19.07.2021Ekonomi
‘Torba teklife kesinlikle karşı çıkacağız, direneceğiz’
‘Torba teklife kesinlikle karşı çıkacağız, direneceğiz’CHP MYK toplantısında Kılıçdaroğlu’nun, Meclis Genel Kurulu’na gelecek olan Torba Teklife ilişkin, “Kesinlikle karşı çıkacağız. Sonuna kadar direneceğiz. ‘OHAL yasaları kalkacaktır’ denilmişti. Görünüyor ki bunlar ülkeyi seçimlere de OHAL yetkileriyle götürmek istiyorlar. Çünkü OHAL yasaları onların elini kolaylaştırıyor” dediği belirtildi.
13.07.2021Siyaset
Tamamen değişti! Artık... Terk etmek yasaklandı!
Tamamen değişti! Artık... Terk etmek yasaklandı!Yeni yasaya göre hayvanlar mal, eşya olmaktan çıkarılıp canlı statüsüne getirilecek. Sahiplerinin borçlarından dolayı haczedilmeyecek. Hayvanlara cinsel saldırıda bulunan kişiye 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası, dövüştürenlere ise 2 yıla kadar hapis cezası uygulanacak. Ayrıca terk fiili yasak kapsamına alınacak. Ev hayvanını terk etmek fiili ilk kez kabahat olarak düzenlenerek idari para cezası, hayvan başına 2 bin TL olarak öngörüldü.
10.07.2021Gündem
Hayvan hakları savunucuları yasaya tepki gösterdi: Hayvanları sürgüne gönderen yasa
Hayvan hakları savunucuları yasaya tepki gösterdi: Hayvanları sürgüne gönderen yasaHayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik öngören teklif Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşırken, hayvan hakları savunucuları ise kanunun, sorunu çözmediği gibi daha da derinleştireceğini belirtti.
10.07.2021Gündem
CHP’li vekil, Meclis kürsüsünden türkü okudu
CHP’li vekil, Meclis kürsüsünden türkü okuduCHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Meclis Genel Kurulu’nda kürsüye çıkar çıkmaz “Ferman padişahın hey dost dağlar bizimdir” türküsünü okudu. Genel Kurul Salonu’nda oturan vekiller, türküye alkışlarla eşlik etti.
9.07.2021Siyaset
Hayvanları koruma  kanunu TBMM’den geçti
Hayvanları koruma kanunu TBMM’den geçtiMeclis Genel Kurulu’nda, hayvanların mal, eşya olmaktan çıkarılıp canlı statüsüne getirilmesini öngören kanun teklifi kabul edildi. Teklifte, “hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak” fiili suç kapsamına alınmıştı. Dün verilen yeni önergeyle suçun ismi “hayvanlara cinsel saldırıda bulunmak” veya “tecavüz etmek” şeklinde değiştirildi.
9.07.2021Gündem
Tunus'ta muhalif parti Meclis Genel Kurulu'nu işgal etti!
Tunus'ta muhalif parti Meclis Genel Kurulu'nu işgal etti!Tunus'ta muhalefetteki Özgür Anayasa Partisi milletvekilleri, Katar Kalkınma Fonu'nun ülkedeki faaliyetlerini de içeren bir dizi yasa tasarısının oylanacağı Meclis oturumuna mahkeme yoluyla engel olamayınca Meclis Genel Kurulunu işgal etti.
29.06.2021Dünya
‘Örtülü af’ niteliği  taşıyabilir endişesi
‘Örtülü af’ niteliği taşıyabilir endişesiAK Parti’nin mini infaz düzenlemesi, geçen çarşamba Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Ancak görüşmeler sırasında AK Parti, teklifin en dikkat çeken maddelerinden birini son dakika önergesiyle metinden çıkardı.
19.06.2021Gündem
Ülke sorunlarına ‘Üç Yeni’ ile çözüm
Ülke sorunlarına ‘Üç Yeni’ ile çözümCHP, ‘Üç Yeni’ olarak adlandırdığı bir ajanda çalışması hazırladı. Yeni yasal düzenlemelerden oluşan çalışma ‘Yeni Kurallar’, ‘Yeni Kurumlar’ ve ‘Yeni Kadrolar’ aracılığıyla ülke sorunlarının çözümünü içeriyor...
16.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Meclis Genel Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.