Mehmet Ali Şahin

Mehmet Ali Şahin

Türk avukat ve siyasetçi, Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığı yapmıştır.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık mesleğiyle beraber siyasete de atıldı; Refah Partisi Eminönü İlçe başkanlığını yaptı. 1994 yerel seçimleri'nde Refah Partisi'nden Fatih belediye başkanlığına aday oldu. Seçimi kazanmasına rağmen oy pusulalarındaki baskı hatası nedeniyle seçimler iptal edildi. Temmuz 1994'te yenilenen seçimlerde Anavatan Partisi adayı Sadettin Tantan'a karşı yenildi. 1995 Genel Seçimleri'nde Refah Partisi listesinden İstanbul milletvekili seçilerek TBMM'ye girdi. 1999'da ise Refah Partisi'nin ardılı olan Fazilet Partisi listesinden gene İstanbul milletvekili seçildi.2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyesi oldu. 20., 21. ve 22. dönem İstanbul, 23. dönem Antalya milletvekili olarak TBMM'de görev almıştır. AK Parti’de grup başkanvekilliği görevinin yanı sıra Adalet Komisyonu üyeliğinde de bulundu. 59. Hükümette devlet bakanı ve başbakan yardımcılığı görevinde de bulundu. 60. Hükümette ise adalet bakanı olarak görev yaptı. 5 Ağustos 2009'da seçildiği TBMM Başkanlığını iki yıl sürdürdü.24. Dönem Karabük milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girmiştir.

Mehmet Ali Şahin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.880 mehmet ali sahin haberi bulunmuştur.
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildi
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildiAK Parti’yi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni yönetim kadrosu belli oldu. Üye sayısı 50’den 75’e yükseltilen yeni MKYK’da 47 yeni isim yer aldı, 28 mevcut üye yerini korudu, 22 isim ise liste dışı kaldı. Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım parti yönetimine girerken, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kurulun yeni üyeleri arasında yer aldı
25.03.2021Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin' dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
17.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irkçı yüzler kendini belli etmeye başladı"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irkçı yüzler kendini belli etmeye başladı"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda, batı toplumlarında yükselişe geçen yabancı ve İslam düşmanlığı konusu ele alındı.
27.01.2021Televizyon
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan batıya İslam düşmanlığı mesajı: Irkçı yüzler kendini belli etmeye başladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan batıya İslam düşmanlığı mesajı: Irkçı yüzler kendini belli etmeye başladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda, batı toplumlarında yükselişe geçen yabancı ve İslam düşmanlığı konusu ele alındı.
27.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geçmiş olsun telefonu
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geçmiş olsun telefonuGelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evinin önünde silahlı ve sopalı bir grubun saldırısı sonucu yaralanan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ı telefonla arayarak olayla ilgili bilgi aldı.
18.01.2021Siyaset
Son dakika... YİK toplantısı sonrası flaş açıklama! ABD'nin skandal kararı kınandı
Son dakika... YİK toplantısı sonrası flaş açıklama! ABD'nin skandal kararı kınandıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda, ABD'nin Türkiye'nin S-400 tedarikine yönelik tek taraflı yaptırım kararı kınandı.
15.12.2020Siyaset
Şahin’den Arınç’a tepki: Ne söyleyeceksek YİK’te söyleyelim
Şahin’den Arınç’a tepki: Ne söyleyeceksek YİK’te söyleyelimCumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç’ın, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın serbest bırakılması gerektiği yönündeki ifadelerine bir tepki de eski Meclis Başkanı ve YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin’den geldi.
24.11.2020Siyaset
Tahammülümüz artık kalmamıştır
Tahammülümüz artık kalmamıştırDoğu Akdeniz’de Türkiye’nin ve KKTC’nin adil bir şekilde yer almadığı hiçbir denklemin barış ve istikrar üretemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, “Diplomasi oyunlarına tahammülümüz kalmamıştır. Sismik ve sondaj faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi
16.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidirSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’nin açılış töreninde konuştu. Lefkoşa Acil Durum Hastanesi açılış töreninde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "KKTC ile gönül birliğimiz olmasa 45 gün gibi kısa bir sürede burayı tamamlayamazdık. 500 yataklı bir hastaneyi daha KKTC'ye kazandıracağız" açıklamasını yaptı.
15.11.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maraş için yeni süreç başlamıştır
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maraş için yeni süreç başlamıştırSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Kapalı Maraş'ta açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Maraş için yeni bir süreç başlamıştır." dedi.
15.11.2020Siyaset
Erdoğan’dan dış politika mesajı: Tavizsiz ve çözüm odaklıyız
Erdoğan’dan dış politika mesajı: Tavizsiz ve çözüm odaklıyızCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen YİK toplantısının ardından yapılan açıklamada Türkiye’nin yakın coğrafyasının küresel güç savaşlarının da merkezi olduğuna işaret edilerek, Türkiye’nin ilkeli, adil, tavizsiz ve çözüm odaklı bir dış politikadan vazgeçmediği belirtildi.
5.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandı
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda, Kurul üyeleri, eğitim ve kültür alanları ile bölgesel gelişmeler üzerine fikir teatisinde bulundu.
4.11.2020Siyaset
Eski Meclis başkanları yemekte buluştu
Eski Meclis başkanları yemekte buluştuTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’nin eski başkanları, yüksek yargı başkan ve üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
8.10.2020Siyaset
TBMM Başkanlık Resmi Konutu'nda yemek daveti
TBMM Başkanlık Resmi Konutu'nda yemek davetiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin eski başkanları, yüksek yargı başkan ve üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
7.10.2020Haberler
TBMM Başkanı Şentop, eski başkanlar ve yüksek yargı başkanlarıyla bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, eski başkanlar ve yüksek yargı başkanlarıyla bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin eski başkanları, yüksek yargı başkan ve üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
7.10.2020Siyaset
Eski Bakan Ergezen için TBMM’de tören
Eski Bakan Ergezen için TBMM’de törenVefat eden eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen (71) için dün TBMM’de tören düzenlendi.
4.10.2020Siyaset
Korona teşhisi kondu! 3 gün sonra gelen telefonla hayatları altüst oldu
Korona teşhisi kondu! 3 gün sonra gelen telefonla hayatları altüst olduGaziantep’te yaşayan Ayşe Şahin hastalanınca, Yeşilçam'ın unutulmaz oyunculardan Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı Korkusuz Korkak filmini aratmayan olaylar yaşadı. Korona virüs testi yapılan Ayşe Şahin ve ailesinden temas ettiği 19 kişi evlerinde karantinaya alınırken, günler sonra gelen telefonda, test sonuçlarının karıştığı belirtildi.
16.09.2020Gündem
Son dakika! YİK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
Son dakika! YİK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda, Doğu Akdeniz, Libya ve Suriye başta olmak üzere dış politika gelişmeleri ele alındı.
2.09.2020Siyaset
Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin, AK Parti Safranbolu İlçe Kongresi'nde konuştu
Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin, AK Parti Safranbolu İlçe Kongresi'nde konuştuCumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, birilerinin Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal göklerdedir" sözünün yazıldığı pankartın altında resim çektirmeyi 30 Ağustos'u kutlamak olarak gördüğünü belirterek, "Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milleti ve devletiyle 'Bu toprakların gerçek sahibi biziz. Havada da karada da denizde de ne hakkımız varsa kimseye bir milim yedirmeyiz.' mesajını veriyor." dedi.
29.08.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop eski Meclis Başkanlarının bayramını kutladı
TBMM Başkanı Şentop eski Meclis Başkanlarının bayramını kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, eski Meclis Başkanlarıyla görüşerek bayramlarını kutladı.
31.07.2020Siyaset
‘15 Temmuz tarihi kırılma noktasıdır’
‘15 Temmuz tarihi kırılma noktasıdır’Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında TBMM 15 Temmuz Anıtı önünde düzenlenen törende birlik çağrısında bulundu. Erdoğan, 15 Temmuz’daki direniş için “Varlık yokluk mücadelesi zincirinin en son halkası” ifadesini kullandı.
16.07.2020Siyaset
Gazi Meclis'te 15 Temmuz anması! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütün yöneticileri katledeceklerdi
Gazi Meclis'te 15 Temmuz anması! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütün yöneticileri katledeceklerdiSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'na çelenk bıraktı. Öte yandan Gazi Meclis'te düzenlenen 15 Temmuz anmasına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler anıtına da çiçek bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazi Meclis'te 15 Temmuz anma töreninde konuşma yaptı. FETÖ'cü darbeciler için Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Eğer güçleri yetseydi, bu Meclisi taş üstünde taş bırakmayacak şekilde yıkmaktan çekinmeyeceklerinden emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı başta olmak üzere, seçilmiş tüm yöneticilerini katletmekten çekinmeyeceklerinden emin olunuz' dedi.
15.07.2020Siyaset
Yüksek İstişare Kurulu toplantısı sona erdi
Yüksek İstişare Kurulu toplantısı sona erdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda, 1915 olayları hakkında Türkiye karşıtı asılsız iddialara karşı atılacak adımlar ele alındı.
16.06.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, eski Meclis Başkanları'nın bayramlarını kutladı
TBMM Başkanı Şentop, eski Meclis Başkanları'nın bayramlarını kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, eski Meclis Başkanlarıyla görüşerek bayramlarını kutladı.
24.05.2020Siyaset
Bizimkiler Katil olarak bilinen Aykut Oray kimdir, kaç yaşında, nereli? Aykut Oray ne zaman öldü?
Bizimkiler Katil olarak bilinen Aykut Oray kimdir, kaç yaşında, nereli? Aykut Oray ne zaman öldü?Türk dizi tarihinin en sevilen yapımları arasında yer alan Bizimkiler'in unutulmaz ismi Aykut Oray, bugünün en çok merak edilen isimlerinden biri oldu. Bizimkiler Katil olarak bilinen Aykut Oray kimdir, kaç yaşında, nereli?
6.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğancumhurbaşkanıYİKAK PARTİtoplantı

Mehmet Ali Şahin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.