Mekan

Mekan

Son dakika mekan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mekan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mekan haber sayfamızda...

Mekan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.707 mekan haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan, 'Hepimiz Meryemiz Platformu'nun konferansına katıldı
Emine Erdoğan, 'Hepimiz Meryemiz Platformu'nun konferansına katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Üzeri silah dolu bir İsrail askerinin karşısında, küçücük yumruğunu kaldırmak zorunda kalan kız çocukları, hepimizin kalbini paramparça ediyor. Çocukların sesi en çok kahkahalara yakışır kardeşlerim, çığlıklara ve feryatlara değil. Onların gülmesini, parklarda oynamasını sağlamak boynumuzun borcudur." dedi.
16.10.2021Siyaset
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiTur Suresi adını Tevrat’ın meşhur 10 emrinin Hz. Musa’ya indirildiği bölge olduğuna inanılan Tur Dağı’ndan almaktadır. Bu dağ, Sina yarımadası sınırları içinde bulunmaktadır.
16.10.2021Sureler
Fatiha Suresi Oku: Fatiha Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fatiha Suresi Oku: Fatiha Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiFatiha suresi hakkında bilgilenmek isteyen vatandaşlar için haberimizin içeriğinde tüm detaylara yer verdik. Fatiha suresinin anlamı başta olmak üzere Arapça ve Türkçe Fatiha suresi okunuşu büyük ilgi görüyor. Peki Fatiha suresinin fazileti ve tefsiri nedir? İşte Fatiha suresi hakkında merak edilenler ve bilinmesi gerekenler...
16.10.2021Sureler
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim verme konusu üzerinde derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerine hayat boyu taşıyacakları isim verirken anne ve baba adayları seçici oluyor. Karar verme sürecinde zorlanan ebeveynler yakınlarına danışırken internet üzerinden kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi alıyor. Popüler olması ve modern çağa uygun olmasını isteyen anne ve baba adayları nadir bulunan, keşfedilmemiş, güzel anlamlar olan isimleri kızlarına vermek istiyor. M harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
G ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: G Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
G ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: G Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftlerin yaşadığı mutluluğun yanında bir telaş da sarıyor. Çocuklarının cinsiyetini öğrenme heyecanı yaşayan aileler ardından isim araştırmasına giriyor. Kız bebekleri için anlamlı isimler seçmek isteyen aileler nadir bulunan, modern ve günümüz çağına uygun isimleri tercih ediyor. İsmin kendisi kadar kulağa hoş gelmesi de anne ve baba adaylarının dikkat ettiği faktörler arasında yer alıyor. G harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “G ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
'Her gün misafir oluyoruz'
'Her gün misafir oluyoruz'‘Kırık Hayatlar’ dizisinin başrol oyuncuları Meltem Akçöl ve Erdem Yılmaz, “Seyircimizle bağımız çok kuvvetli. Her gün evlerine misafir oluyoruz ve bir süre sonra artık aileden birisi gibi hissediyorlar” dedi.
16.10.2021Cadde
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları...SERCAN KISMET / Lezzet ve müzik bir aradaBeyoğlu’ndaki Citycenter Hotel’in terasında 360 derece İstanbul manzarasına sahip Haydigel Teras, haftanın yedi günü hizmet veriyor...
16.10.2021Cadde
Kaplıca Ne Demek? Kapılıca Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Kaplıca Ne Demek? Kapılıca Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Kaplıca kelimesi günlük hayatta sıklıkla kullanılmasının yanında geçmiş dönemlerde daha çok yaygın olarak kullanılan bir alanı tabir ermek için kullanılmaktadır. Kaplıcalar yer altı sularını kullanarak şifa almak ve temizlenmek amacıyla kullanılan yerlerdir. Kaplıca ne demektir ve Türk Dil kurumuna göre kaplıca kelimesinin sözlük anlamı nedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
16.10.2021Sözlük
Hazır Ve Nazır Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hazır Ve Nazır Olmak Nedir?
Hazır Ve Nazır Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hazır Ve Nazır Olmak Nedir?Dilimize Arapçadan geçmiş olan hazır kelimesi huzur sözcüğünden türetilmiştir. Huzur, mekan, kürsü ve yer anlamına gelirken hazır kelimesi, bir işi yapmaya amade olmak demektir. Nezaret sözcüğüyle aynı kökten türemiş olan nazır ise bakan ve yetkili anlamına gelir. Hazır ve nazır ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Hazır ve nazır olmak nedir tüm detayları ile derledik.
15.10.2021Sözlük
Sahne çok büyülü bir alan!
Sahne çok büyülü bir alan!Oyunculuğu ilk kez lise son sınıfa giderken deneyimleyebildiğini belirten Birgen Engin, “Aynı yıl konservatuvar sınavlarına girecektim. Ancak kararımı 9 yaşımdayken vermiştim ve hayallerimden de hiç vazgeçmedim” dedi
15.10.2021Ege
Yeni Ford Focus tanıtıldı
Yeni Ford Focus tanıtıldıFord, yeni bir tasarıma, yakıt verimliliği sağlayan elektrikli güç aktarma organlarına, kişiselleştirilmiş ve sürüş deneyimini daha keyifli hale getiren ileri bağlantı ve sürücü destek teknolojilerine sahip yeni Ford Focus’u ilk kez tanıttı.
14.10.2021Otomobil
Ali Erbaş: Mevlid-i Nebi haftamızın konusu, 'Peygamberimiz ve Vefa Toplumu'
Ali Erbaş: Mevlid-i Nebi haftamızın konusu, 'Peygamberimiz ve Vefa Toplumu'Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mevlid-i Nebi Haftası kutlamalarının 16 Ekim'de İstanbul Büyük Çamlıca Camii konferans salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak bir toplantıyla başlayacağını belirterek, "Mevlid-i Nebi haftamızın konusu, 'Peygamber Efendimiz ve Vefa' olacak" dedi.
14.10.2021Gündem
Edremit’e modern otogar
Edremit’e modern otogarBalıkesir Büyükşehir Belediyesi, 14 bin 160 metrekare alana sahip olan Edremit Şehirlerarası Otobüs Terminalini yeniliyor.
13.10.2021Ege
Artık sahne senin
Artık sahne seninÖnemli organizasyonlara imza atan Zorlu PSM, bu sezon hayata geçirdiği PSM Atölye ile pandeminin yarattığı etkiyi sahnelerde yeni yeteneklere, yeni seslere ve eserlere yer açarak aşmayı hedefliyor
13.10.2021Kültür Sanat
Zaman ve mekândan bağımsız yüksek lisans
Zaman ve mekândan bağımsız yüksek lisansBeykoz Üniversitesi, 2021 güz dönemi yüksek lisans kayıtları 15 Ekim’de sona eriyor.
13.10.2021Eğitim
Genç sanatçılara tasarım desteği
Genç sanatçılara tasarım desteğiNG Kütahya Seramik tarafından ilki düzenlenen ‘Gülsüm Güral Seramik Tasarım Yarışması Ödülleri’ sahiplerini buldu. Şirket, gençleri destekleyen çalışmalarını sürdürürken, yeni projeler hayata geçirmeye devam edecek
12.10.2021Ekonomi
İspanya'da Kovid-19'da yeni vaka ve hasta sayısı en düşük seviyede
İspanya'da Kovid-19'da yeni vaka ve hasta sayısı en düşük seviyedeİspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başından bu yana yeni vaka ve hasta sayıları en düşük seviyeye geldi.
11.10.2021Dünya
3 yılda 5 bin kadına e-ticaret eğitimi!
3 yılda 5 bin kadına e-ticaret eğitimi!Uyumsoft ve E-Ticaret Kadınlar Kulübü arasında yapılan işbirliği kapsamında işlerini e-ticarete taşımak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kadın girişimcilerin e-ticaret sektöründe güç kazanmaları hedefleniyor. Bu proje ile, 3 yılda 5 bin kadına e-ticaret eğitimi verilmesi planlanıyor.
11.10.2021Yaşam
Yaşayan kütüphane! Kütüphanenin üye sayısı birçok ilçenin nüfusunu geride bıraktı
Yaşayan kütüphane! Kütüphanenin üye sayısı birçok ilçenin nüfusunu geride bıraktıİstanbul Fatih’te, Belediye Hizmet Binası içerisinde yer alan Fatih Merkez Kütüphanesi, bünyesindeki 40 bin kitapla büyük ilgi görüyor. Fatih Belediyesi'nin gençlere “eğitimde fırsat eşitliği” sunma amacıyla hizmete açtığı kütüphane, 25 bine yaklaşan üye sayısıyla Anadolu’daki pek çok ilçenin nüfusunu geride bıraktı. Fatih dışından birçok ilçeden gelen 7’den 70’e her yaştaki ziyaretçiler araştırmasını yaparken, öğrenciler de derslerine çalışıyor.
10.10.2021İstanbul
Tersane’de sanat inşa edildi
Tersane’de sanat inşa edildi16. Contemporary İstanbul, yeni mekânı Tersane İstanbul’da sanatseverlerle buluştu. Tersane’nin mimari detayları sergilenen eserlerin özelliklerini daha da öne çıkarırken İstanbul ile sanatın ayrılmaz bütün olduğunu ispat etti
10.10.2021Kültür Sanat
“Bodrum’un dönüşümü taşlarından başlar”
“Bodrum’un dönüşümü taşlarından başlar”“Sıtkı Kösemen: Bodrum-Dönüşümler” sergisi 16. Contemporary İstanbul’da sanatseverlerle buluştu.
10.10.2021Kültür Sanat
Renklerin gizemli dünyası
Renklerin gizemli dünyasıTürkiye’nin renk temalı ilk dergisi Milliyet Renkler’i okuyucuyla buluşturmaya hazırlanan renk uzmanı yazar Pelin Gülşen’le renklerle ilişkimizi konuştuk
10.10.2021Pazar
Nuri Alço ve Coşkun Göğen, Gaziantep'te sevenleriyle buluştu
Nuri Alço ve Coşkun Göğen, Gaziantep'te sevenleriyle buluştuGaziantep'te, dünyada tek olduğu belirtilen plak, gramofon, pikap ve radyoların bulunduğu kafenin açılış yıl dönümü etkinliğine katılan Yeşilçam'ın ünlü isimlerinden Nuri Alço ve Coşkun Göğen, sevenleriyle bir araya geldi. Nuri Alço, iki yeni film için anlaşma yaptığını ve filmlerden birinin Gaziantep'te çekileceğini söyledi.
9.10.2021Cadde
Demet Akalın-Okan Kurt teftişte
Demet Akalın-Okan Kurt teftişteŞarkıcı Demet Akalın ve iş insanı eski eşi Okan Kurt, önceki gün Aqua Florya AVM’de objektiflere takıldı. Daha önce Hirahan isminde bir restoran açan ve ikinci şubesini açmaya hazırlanan ikili, inşaatı devam eden restoranlarını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
9.10.2021Cadde
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları...SERCAN KISMETGeleneksel tatlarTAV Havalimanları iştiraki BTA ile iş birliğine giren şef Ömür Akkor’un yüzlerce yıllık tarifleri aslına uygun bir şekilde sunduğu The Oldest Cuisine in Anatolia, İstanbul Havalimanı’nda bulunan Tadında Anadolu içinde açıldı...
9.10.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

caddegazetekız isimleribebektdk

Mekan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.