Merkez Bankası Başkanı

Merkez Bankası Başkanı

Son dakika Merkez Bankası Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Merkez Bankası Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Merkez Bankası Başkanı haber sayfamızda...

Merkez Bankası Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.837 merkez bankası başkanı haberi bulunmuştur.
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandıEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplandı.
18.01.2022Ekonomi
Merkez'de gözler perşembe gününde
Merkez'de gözler perşembe günündeTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ilk faiz kararını perşembe günü açıklayacak. Banka bir önceki toplantıda politika faizini yüzde 15'ten yüzde 14 seviyesine çekmişti.
15.01.2022Uzmanpara
'Fiyatlarda büyüme yüksek kalacak'
'Fiyatlarda büyüme yüksek kalacak'Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, enflasyonu daha yukarı iten küresel baskıların trendlerde büyük bir değişimi temsil ettiğini ve fiyatlarda büyümenin öngörülebilir gelecekte yüksek olmaya devam edeceğini söyledi.
14.01.2022Uzmanpara
ABD'de enflasyon rekor kırdı
ABD'de enflasyon rekor kırdıABD'de Aralık ayına ilişkin enflasyon rakamları açıklandı. Buna göre Aralık ayında 40 yılın en yüksek enflasyonu açıklandı. TÜFE Aralık ayında yıllık yüzde 7 arttı.
12.01.2022Ekonomi
Son dakika: Döviz hesaplarının TL mevduata dönüşüm esaslarında değişiklik
Son dakika: Döviz hesaplarının TL mevduata dönüşüm esaslarında değişiklikGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası tarafından Döviz hesaplarının Türk Lirası mevduata dönüşüm esaslarında değişiklik yapılmasına ilişkin Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Şirket ve kurumlar da artık döviz hesabını TL mevduata dönüştürebilecek. Tüzel kişiler 6 ay veya 1 yıl vadeli TL mevduat hesabı açabilecek.
11.01.2022Ekonomi
2022'nin ilk faiz kararı haftaya açıklanacak
2022'nin ilk faiz kararı haftaya açıklanacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ilk faiz kararını 20 Ocak Perşembe günü açıklayacak. TCMB bir önceki toplantıda politika faizini yüzde 15'ten yüzde 14 seviyesine çekmişti.
10.01.2022Uzmanpara
Maden ihracatı 2021'de rekor kırdı
Maden ihracatı 2021'de rekor kırdıİhracat ve üretim odaklı çalışan maden sektörü 2021 yılını rekor ihracat artışıyla kapattı.
7.01.2022Uzmanpara
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandı
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyon ile mücadele kapsamında tüm kurumların iş birliğinin en üst seviyede devam ettirilmesine ve gerekli tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir" dedi.
5.01.2022Uzmanpara
'Enflasyon tepe noktasına yakın'
'Enflasyon tepe noktasına yakın'Fransa Merkez Bankası Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi Francois Villeroy de Galhau, Fransa ve Euro Bölgesi'nde enflasyonun tepe noktasına yakın olduğuna inanıyor.
5.01.2022Uzmanpara
Son dakika: Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandı! İşte alınan kararlar
Son dakika: Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandı! İşte alınan kararlarHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında toplanan Fiyat İstikrarı Komitesi'nin 2'nci toplantısında, enflasyon ile mücadele kapsamında tüm kurumların iş birliğinin en üst seviyede devam ettirilmesine ve gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildiği belirtildi.
4.01.2022Ekonomi
'Varlık alımları 2023'ten önce sona erdirilmez'
'Varlık alımları 2023'ten önce sona erdirilmez'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve İtalya Merkez Bankası Başkanı Ignazio Visco, "Varlık alımları 2023'ten önce sona erdirilmez" dedi.
30.12.2021Uzmanpara
Berlusconi'nin hedefi cumhurbaşkanlığı koltuğu!
Berlusconi'nin hedefi cumhurbaşkanlığı koltuğu!İtalya'da 4 kez başbakanlık yapan Silvio Berlusconi, ilerleyen yaşı, sağlık sorunları, vergi kaçakçılığından aldığı mahkumiyet ve seks skandallarına rağmen "yeniden" geri dönme hazırlığında. Hakkında en fazla "geri dönüyor" haberi yapılan siyasetçilerden olan Berlusconi'nin yeni hedefi ise cumhurbaşkanlığı koltuğu.
29.12.2021Dünya
‘Enflasyonla mücadelede kurumlar koordineli hareket edecek’
‘Enflasyonla mücadelede kurumlar koordineli hareket edecek’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fiyat İstikrarı Komitesi'nin ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini duyurdu. Bakan Nebati, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Fiyat İstikrarı Komitesi toplantımızın ilkini gerçekleştirdik. Enflasyon ile ilgili gelişmeleri ve bu konudaki risklere ilişkin atılacak adımları konuştuk" dedi.
29.12.2021Ekonomi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısı sona erdi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısı sona erdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fiyat İstikrarı Komitesi'nin ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini duyurdu. Ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Toplantıda ilk olarak küresel enflasyon gerçekleşmeleri ve emtia piyasalarındaki gelişmelerin ele alındığı kaydedilen açıklamada, devamında ise yurt içi enflasyon gelişmeleri ve enflasyon görünümüne yönelik risklerin bütüncül bir bakış açısı ile ayrıntılı olarak değerlendirildiği aktarıldı.
28.12.2021Uzmanpara
Omicron vakaları artarken Biden ve Harris'in onay oranları düşüyor
Omicron vakaları artarken Biden ve Harris'in onay oranları düşüyorGallup'un yaptığı ve Amerikalıların federal liderler hakkındaki düşüncelerini gösteren yeni bir ankete göre, hem ABD Başkanı Joe Biden'ın hem de Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in onaylanmama oranı kayda değer ölçüde yüksek. Federal liderler arasında Yüksek Mahkeme Başkanı John Roberts en yüksek, Senato Azınlık Lideri McConnell ise en düşük onay oranına sahip.
28.12.2021Dünya
Fiyat İstikrarı Komitesi ilk toplantısını yaptı
Fiyat İstikrarı Komitesi ilk toplantısını yaptıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısının ardından "Enflasyon ile ilgili gelişmeleri ve bu konudaki risklere ilişkin atılacak adımları konuştuk" ifadelerini kullandı. Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, " Toplantıda, ilk olarak küresel enflasyon gerçekleşmeleri ve emtia piyasalarındaki gelişmeler ele alınmıştır. Ekonomi politikalarımızın önceliklerinden birisi olan fiyat istikrarı çerçevesinde yönetilen/yönlendirilen fiyatlar vasıtasıyla bugüne kadar hayata geçirilen uygulamalar ile bundan sonraki süreçte atılacak adımlar görüşülmüştür." ifadeleri kullanıldı.
28.12.2021Ekonomi
Bakan Nureddin Nebati başkanlığında Fiyat İstikrarı Komitesi ilk kez toplanıyor
Bakan Nureddin Nebati başkanlığında Fiyat İstikrarı Komitesi ilk kez toplanıyorFiyat İstikrarı Komitesi bugün ilk kez toplanıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin başkanlığında yapılacak ilk toplantıda, enflasyona ilişkin gelişmeler ve riskler ele alınacak.
28.12.2021Ekonomi
'Bu yıl enflasyon yüzde 8'in üzerinde olacak'
'Bu yıl enflasyon yüzde 8'in üzerinde olacak'Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, "Bu yıl enflasyon yüzde 8'in hafif üzerinde olacak" dedi.
28.12.2021Uzmanpara
BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusu
BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kur korumalı TL mevduat sistemine ilişkin yaptıkları açıklamalar nedeniyle Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer'in aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
27.12.2021Haberler
Son dakika: BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusu
Son dakika: BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kur korumalı TL mevduat sistemine ilişkin yaptıkları açıklamalar nedeniyle Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer'in aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
27.12.2021Ekonomi
BDDK'dan 5 kişi hakkında suç duyurusu
BDDK'dan 5 kişi hakkında suç duyurusuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kur korumalı TL mevduat sistemine ilişkin yaptıkları açıklamalar nedeniyle Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulundu.
27.12.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve fahiş fiyat açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve fahiş fiyat açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde ekonomist ve akademisyenlerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Merkez Bankası'nın rezervinin 115 milyar doların üstünde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, rezervlerin daha iyi bir konuma geleceğini belirtti. Fahiş fiyatlarla ilgili Erdoğan, 'Kurdaki fiyatları bahane ederek, fahiş fiyat artışları yapanlar oldu. Günde birkaç defa fiyat listesi düzenleyenlerin etiket değiştirenlerin millet adına takipçisi olacağımızı hatırlatmak istiyorum. İndirimi de özellikle yükselişteki hızdaki gibi bekliyoruz.' açıklamasını yaptı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Körfez ülkeler ve Azerbaycan ile swap görüşmeleri var olumlu haberler geliyor. Kripto para yasası hazır, gecikmeden Meclis'e göndererek bu konuda adım atacağız. Kura dayalı TL mevduatında vatandaş Merkez Bankası'nın garantör olduğunu görecek." dedi.
24.12.2021Siyaset
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyorGözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi. Para Politikası Kurulu, yılın son toplantısını bugün yapacak.Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, yılın son faiz kararı için Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanacak.
16.12.2021Haberler
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyorGözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi. Para Politikası Kurulu, yılın son toplantısını bugün yapacak.Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, yılın son faiz kararı için Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanacak.
16.12.2021Ekonomi
Stoltenberg ekonomiye dönüyor!
Stoltenberg ekonomiye dönüyor!Norveç Maliye Bakanlığı, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Merkez Bankası Başkanlığı koltuğuna oturmak isteyen adaylar arasında yer aldığını duyurdu.
15.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Merkez Bankası Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.