Metin Akpınar

Metin Akpınar

Türk, oyuncu. Pertevniyal Lisesi'nde eğitim gördü. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu. İlk olarak 1964 yılında Ulvi Uraz tiyatrosunda "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" profesyonel oyununa imza atan Akpınar, 1967 yılında Türkiye'nin ilk kabare tiyatrosu olan Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun kurucuları arasında yer aldı. Kurulduğu andan itibaren kapanana kadar tiyatronun idari müdürlüğünü yaptı. Birçok filme de imza atan sanatçı, Zeki Alasya ile birlikte oynadığı toplumsal içerikli komedi filmleriyle tanındı.   Oynadığı Tiyatro Oyunları Ulvi Uraz Tiyatrosu Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Devekuşu Kabare Tiyatrosu Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Vatan Kurtaran Şaban Astronot Niyazi Ha Bu Diyar Haneler Keşanlı Ali Destanı Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Aşk Olsun Deliler Geceler Yasaklar Beyoğlu Beyoğlu Reklamlar Dün Bugün

Metin Akpınar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.076 metin akpınar haberi bulunmuştur.
Metin Akpınar'ın kızından manidar paylaşım! 'Gerçek olan sensin babam'
Metin Akpınar'ın kızından manidar paylaşım! 'Gerçek olan sensin babam' Usta oyuncu Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararı ile 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturmuştu. Nebioğlu, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti.
11.01.2024 Cadde
2023'e damga vuranlar
2023'e damga vuranlar Evlenenler, boşananlar, sürpriz birliktelikler, sonu hapishanede biten ‘fenomen hayatlar’, polemikler ve kaybettiklerimiz...
27.12.2023 Cadde
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu: Zamanı geldiğinde her şeyin hesabını soracağız
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu: Zamanı geldiğinde her şeyin hesabını soracağız Usta oyuncu Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararı ile 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturmuştu. Nebioğlu, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti.
24.12.2023 Cadde
'Evden dışarı çıkmıyor' demişti! Duygu Nebioğlu babası Metin Akpınar'ı paylaştı
'Evden dışarı çıkmıyor' demişti! Duygu Nebioğlu babası Metin Akpınar'ı paylaştı Usta tiyatrocu Metin Akpınar'ın 35 yıl önce evlilik dışı bir ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Akpınar'a açtığı babalık davasını kazanan Duygu Nebioğlu, Akpınar hakkında geçtiğimiz günlerde "Öğrendiğim kadarıyla evden dışarı çıkmıyor" demişti. Akpınar, programa katılınca Nebioğlu'nun paylaşımı dikkat çekti.
17.12.2023 Cadde
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu: Eşinden dolayı benimle gizli görüşüyordu
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu: Eşinden dolayı benimle gizli görüşüyordu Usta tiyatrocu Metin Akpınar'ın 35 yıl önce evlilik dışı bir ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Akpınar'a açtığı babalık davasını kazanan Duygu Nebioğlu, katıldığı programda itiraflarıyla dikkat çekti. Nebioğlu, annesinin bu olayın basına yansıdığında Almanya'da sinir krizi geçirdiği ifade etti.
7.12.2023 Cadde
KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE OYUNCULARI ve konusu! Köyden İndim Şehire filmi nerede çekildi, ne zaman çekildi?
KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE OYUNCULARI ve konusu! Köyden İndim Şehire filmi nerede çekildi, ne zaman çekildi? Salak Milyoner filminin devam niteliğindeki ikinci filmi Köyden İndim Şehire'de yine başrolleri Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Halit Akçatepe paylaşıyor. Film, 1974 yılında beyazperdedeki yerini alıyor. Peki, Köyden İndim Şehire filmi oyuncu kadrosunda kimler var?
3.12.2023 Cadde
SALAK MİLYONER OYUNCULARI - KARAKTERLER: Salak Milyoner filmi ne zaman, nerede çekildi, konusu nedir?
SALAK MİLYONER OYUNCULARI - KARAKTERLER: Salak Milyoner filmi ne zaman, nerede çekildi, konusu nedir? Salak Milyoner filmi, 1974 yılında vizyona giren yerli komedi türündeki filmdir. Filmde Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar gibi isimler başrolde yer alıyor. Yeşilçam'ın unutulmaz yapımlarından Salak Milyoner'in çekimleri ise İstanbul'da farklı noktalarda gerçekleştirildi. İşte, Salak Milyoner oyuncu kadrosu...
27.11.2023 Cadde
Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran film sorusu! 'Seyirci tokat yemeyi size yakıştıramadı'
Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran film sorusu! 'Seyirci tokat yemeyi size yakıştıramadı' İlgiyle takip edilen 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasında hem yarışmacı Tahir Akay'ı, hem de seyircileri şaşırtan bir sinema sorusu soruldu. Şıklar arasında sunucu Kenan İmirzalıoğlu'nun adının da bulunduğu soruda yarışmacı, seyirci jokerinin kurbanı oldu.
27.11.2023 Cadde
Tehdit ve şantajla suça sürüklendi
Tehdit ve şantajla suça sürüklendi Aralarında futbolcuların da olduğu kişileri dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan, vadedilen parayı almak isteyenlerin tehdit ve şantajına maruz kaldığını öne sürdü.
25.11.2023 Gündem
Çöplükte insan kemikleri bulunmuştu... Acı gerçek ortaya çıktı
Çöplükte insan kemikleri bulunmuştu... Acı gerçek ortaya çıktı Aydın'ın Germencik ilçesindeki çöplükte bulunan insan kemikleri ile ilgili acı gerçek ortaya çıktı.
24.11.2023 Gündem
Metin Akpınar'ın kızından Öğretmenler Günü mesajı: Onlar sayesinde tabut ile değil, diploma ile döndüm!
Metin Akpınar'ın kızından Öğretmenler Günü mesajı: Onlar sayesinde tabut ile değil, diploma ile döndüm! Usta oyuncu Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararı ile 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturmuştu. Son olarak sosyal medya hesabından yaptığı Öğretmenler Günü paylaşımıyla dikkat çeken Nebioğlu, mesajında Metin Akpınar'dan da söz etti.
25.11.2023 Cadde
Metin Akpınar'ın kızı isyan etti: Yüklerimi de alır yaşarsınız bir zahmet!
Metin Akpınar'ın kızı isyan etti: Yüklerimi de alır yaşarsınız bir zahmet! Usta oyuncu Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıktı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararı ile 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturdu. Nebioğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla babası hakkında yaptığı paylaşımları eleştiren takipçilerine seslendi.
8.11.2023 Cadde
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu: Babamı baştan çizmeliyim demek ki!
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu: Babamı baştan çizmeliyim demek ki! Usta sanatçı Metin Akpınar'ın yıllar sonra ortaya çıkan ikiz kızlarından Duygu Nebioğlu, babasının resmini yıllar sonra yeniden yayınladı. Nebioğlu, kendi çizdiği fotoğrafa düştüğü notla sosyal medyada gündem oldu.
7.11.2023 Cadde
Metin Akpınar'ın doğum gününü kutladı: Anlarsın bu Duygu'yu, sever seni görmeyi
Metin Akpınar'ın doğum gününü kutladı: Anlarsın bu Duygu'yu, sever seni görmeyi Usta oyuncu Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararı ile sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturmuştu. Nebioğlu, son olarak sosyal medya hesabından babasının doğum gününü kutladı.
3.11.2023 Cadde
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu isyan etti! '35 yılı bildiğini şahitlerle kanıtlayacağız'
Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu isyan etti! '35 yılı bildiğini şahitlerle kanıtlayacağız' Usta oyuncu Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıktı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararı ile 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturdu. Nebioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla hakkında yapılan eleştirilere isyan etti.
28.10.2023 Cadde
'Erkeğe sormadan çocuk sahibi olmak doğru değil!'
'Erkeğe sormadan çocuk sahibi olmak doğru değil!' Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden olan Metin Akpınar'a verdiği destekle gündeme gelen Nilgün Belgün, ikizler Duygu Nebioğlu ve Sevgi Nerbioğlu'nun biyolojik annesine yönelik çarpıcı bir açıklamaya imza attı. "Herkesin başına gelebilecek bir durum" diyen ünlü oyuncu, sadece erkeği suçlamanın hata olduğunu savundu.
25.10.2023 Cadde
Son dakika! Bakan Yerlikaya duyurdu: 77 ilde FETÖ operasyonu
Son dakika! Bakan Yerlikaya duyurdu: 77 ilde FETÖ operasyonu İçişleri Bakanı Yerlikaya, 77 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı düzenlenen ‘Kıskaç’ operasyonlarında 611 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
24.10.2023 Gündem
Metin Akpınar'ın ikiz kızlarından Sevgi Nebioğlu Katkıcı: Benden şüphe duydu!
Metin Akpınar'ın ikiz kızlarından Sevgi Nebioğlu Katkıcı: Benden şüphe duydu! Duygu Nebioğlu, geçtiğimiz günlerde sonuçlanan babalık davasıyla Metin Akpınar’ın kızı olduğunu kanıtladı. 'Neler Oluyor Hayatta' canlı yayınında konuşan Dugu Nebioğlu'nun ardından ikiz kardeşi Sevgi Nebioğlu Katkıcı da sessizliğini bozdu. İki çocuk annesi Katkıcı, geçtiğimiz yıl Akpınar’ı torunlarıyla tanıştırdığını açıkladı ve buluşmanın fotoğrafını gösterdi.
24.10.2023 Cadde
İsyan 'karpuz'la başladı, devamı böyle geldi! 'Susturmak isterseniz başka yol buluruz'
İsyan 'karpuz'la başladı, devamı böyle geldi! 'Susturmak isterseniz başka yol buluruz' İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılar devam ederken, Filistinliler de günlerdir hem sosyal medyada hem de polis tarafından meydanlarda yasaklanan Filistin bayrağı yerine 'karpuz' görselleri paylaşıyor. Aynı yöntem 1967’deki Altı Gün Savaşı'ndan sonra da uygulanmıştı. En bilinen simge karpuz olsa da bu isyanı dünyaya duyuran başka semboller de var.
24.10.2023 Dünya
Dahi papağan Alex'in son sözü bu oldu! 'Kuş beyinli demek iltifat'
Dahi papağan Alex'in son sözü bu oldu! 'Kuş beyinli demek iltifat' Dünya tarihinde yetenekleriyle şaşkına çeviren birçok canlı türü var. Onlardan biri de 100’den fazla kelime bilen, basit matematik işlemlerini doğru şekilde yapan, hatta sinirlendiğinde bilerek yanlış cevap veren Afrika gri papağanı Alex'ti. Zekasıyla tarihe geçen papağanın ölmeden önceki son sözleri ise yürek burktu.
24.10.2023 Yaşam
Öğrencilerin kanlı oyunu! Okullarda giderek yayılıyor
Öğrencilerin kanlı oyunu! Okullarda giderek yayılıyor ‘Kanlı Para’ adlı oyun okullarda giderek yayılıyor. Şiddet içeren oyun yasaklansa da öğrenciler gizlice ellerinden kan akana kadar oynuyor. Uzmanlar oyunun bulaşıcı hastalıklara ve kalıcı hasarlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor...
24.10.2023 Gündem
Tabak tabak yeseniz de kalorisi sıfır! Prof. Dr. Yörükoğlu: 'Evdeki sırrım bu'
Tabak tabak yeseniz de kalorisi sıfır! Prof. Dr. Yörükoğlu: 'Evdeki sırrım bu' Kilosuna dikkat edenler, kilo verme çabasında olanlar ve özellikle şeker hastaları gün içinde tükettiklerinin kalori değerlerini merak edip çok temkinli davranıyor. Ancak bazı gıdalar var ki bu çabaya gerek bırakmıyor. Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, yağlardan gelen kalori değerleri net sıfır, şeker ve karbonhidratlardan gelen kalori değerleri ya çok düşük ya da sıfıra çok yakın 7 gıdayı açıkladı.
22.10.2023 Genel Sağlık
12 parmaklı doğdu, ortalık karıştı! 'Fotoğrafına bakıp alay ettiler'
12 parmaklı doğdu, ortalık karıştı! 'Fotoğrafına bakıp alay ettiler' 9 ay boyunca her şey normal ilerlemiş, doğum zamanı gelip çatmıştı. Dört gözle bekledikleri oğulları dünyaya gözlerini açtı ancak ortada bir tuhaflık vardı. Bebeğin ayaklarını gören aile ve doktorlar şaşkındı; tam tamına 12 ayak parmağı vardı. "Fotoğrafını görenler bakıp bakıp alay ettiler" diyen genç anne-baba yaşadıkları anlattı.
22.10.2023 Genel Sağlık
Metin Akpınar'ın ikiz kızlarından sürpriz paylaşım! 'Adile annemize gidiyoruz'
Metin Akpınar'ın ikiz kızlarından sürpriz paylaşım! 'Adile annemize gidiyoruz' Usta oyuncu Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıktı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararı ile 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturdu. Sevgi Nebioğlu Kantarcı'nın ise mahkeme süreci devam ediyor. İki kardeş, annelerinin henüz iki aylıkken kendilerini bıraktığı bakıcı Adile Hanım'ı buldu.
21.10.2023 Cadde
Yeni mekanlar insanlar
Yeni mekanlar insanlar Eski kentsel alanlar soylulaştı, köyden kente göç hızlandı. Yeni hayatın yeni mekânları ardı ardına açıldı. Hamburgerle tanıştığımız bu dönemde, ithal edip tüketen bir toplum olduk. Bu değişim, İstanbul’dan başlayarak dalga dalga Türkiye’ye yayıldı.
21.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Metin Akpınar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.