Mevsim Geçişleri

Mevsim Geçişleri

Son dakika mevsim geçişleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mevsim geçişleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mevsim geçişleri haber sayfamızda...

Mevsim Geçişleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 224 mevsim geçişleri haberi bulunmuştur.
Çocuklar mevsim geçişlerinde nasıl giydirilmeli? Hava değişimine iyi geliyor
Çocuklar mevsim geçişlerinde nasıl giydirilmeli? Hava değişimine iyi geliyor Mevsim geçişleri söz konusu olduğunda çocuklar yetişkinlere kıyasla çok daha hassas olabilir. Mevsim geçişlerinin oluşturduğu rüzgarla hasta olma tehlikesi artar. Peki, çocukları mevsim geçişlerine nasıl hazırlayabiliriz?
18.04.2024 Ebeveyn
Saç ekimi için en uygun zaman
Saç ekimi için en uygun zaman Saç ekimi tedavisi için en uygun zamanlar ne çok sıcak ne de çok soğuk olmayan aylar... Çünkü bu aylarda saç köklerinin büyümesi ve ortama uyum sağlaması daha kolay oluyor.
3.12.2023 Pazar
Kafada değdiği her noktadan 4 saatte saç fışkırtıyor! 3 malzemeli karışım adeta ilaç gibi
Kafada değdiği her noktadan 4 saatte saç fışkırtıyor! 3 malzemeli karışım adeta ilaç gibi Mevsim geçişleri başta olmak üzere birçok faktör saç dökülmesine neden olabilir. Ancak herkesin evinde bulunan bu malzemelerle ortaya çıkan karışım sağlıklı saçlara kavuşmanın anahtarı olacak.
13.10.2023 Saç Bakımı
Sonbahara bomba gibi hazırlıyor! İçi vitamin dolu, çarşıda pazarda bulması çok kolay
Sonbahara bomba gibi hazırlıyor! İçi vitamin dolu, çarşıda pazarda bulması çok kolay Mevsim geçişleri birçok kişinin günlük rutinlerini ve vücut dengelerini değiştirir. Eylül ayı da yaz ve sonbahar arasındaki geçişin yaşandığı ay olarak öne çıkıyor. Bu dönemde pek çok kişi bağışıklık sistemini destekleyemiyor ve çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkıyor. İşte 5 adımda sonbahara bomba gibi geçmeyi sağlayan püf noktaları.
13.09.2023 Genel Sağlık
Ağrı sağ taraftan başlıyor: Birkaç saat sonra şiddetleniyor!
Ağrı sağ taraftan başlıyor: Birkaç saat sonra şiddetleniyor! Baş ağrısı herkesin yaşayabileceği rahatsızlıklardan biridir. Ancak ağrı sağ taraftan başlıyor ve giderek şiddetli bir ağrı haline geliyorsa küme baş ağrısına sahip olabilirsiniz. Küme baş ağrısı hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
28.07.2023 Genel Sağlık
'Tıkalı burun bebeğinizi uyutmaz' diyerek açıkladı! Dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı
'Tıkalı burun bebeğinizi uyutmaz' diyerek açıkladı! Dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı Bebek sağlığı, çocuğun sağlıklı şekilde büyüyüp gelişmesi ve yetişkin hayatında da herhangi bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalmaması için oldukça dikkat edilmesi gereken bir husus. Uzmanlar anne babaları bebeklik sürecinin dikkatle izlenmesi gerektiği konusunda uyarırken bebekler için uykunun çok önemli olduğunun altını çizdi ve uykunun bölünmesi konusundaki en önemli rahatsızlıklardan biri olan burun tıkanıklığına dikkat çekti.
25.07.2023 Genel Sağlık
Tekrarlayan orta kulak iltihabı göz ardı edilirse ne olur?
Tekrarlayan orta kulak iltihabı göz ardı edilirse ne olur? Halk arasında 'kulak enfeksiyonu' olarak bilinen orta kulak iltihabı dönem dönem hepimizin yaşadığı bir hastalık. Bilimsel olarak yetişkinlere oranla çocuklarda daha sık görülen bu sorun için Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Kemal Akpınar'a göre erken davranıp doğru tedaviyi uygulamak büyük önem taşıyor.
11.07.2023 Genel Sağlık
Grip aşısı ücretli mi, ne kadar? Grip aşısı randevusu nasıl alınır? (E-Nabız)
Grip aşısı ücretli mi, ne kadar? Grip aşısı randevusu nasıl alınır? (E-Nabız) Mevsim geçişleri ile birlikte grip vakaları da görülmeye başlandı özellikle Eylül Ekim aylarında karşılaşılan grip vakalarını önlemek adına grip aşısı ile ilgili aramalar da arttı. Uzmanlar Kovid-19'un da hala devam etmesi ile birlikte gribin de bulaşmaya devam ettiği ve grip aşısının özellikle risk grubundaki kişiler için yapılması gerektiği uyarında bulunuyor. Peki, grip aşısı ücretli mi, ne kadar?
13.10.2022 Bilgi Rehberi
Daha önce geçirenler ve kadınlar risk altında! Mevsimsel depresyon ve tedavisi
Daha önce geçirenler ve kadınlar risk altında! Mevsimsel depresyon ve tedavisi Etkilerin bazen normalin üzerinde yaşanarak tedavi gerektiren bir tabloya dönüştüğünü belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. Erman Şentürk'e göre mevsimsel depresyon genellikle sonbahar ve kış aylarında başlıyor, ilkbahar ve yaz aylarında geriliyor. Tedavide antidepresanlar, D vitamini, ışık tedavisi ve bilişsel davranışçı terapilerinin uygunlandığını söyleyen Şentürk, daha önce depresyon geçirenlerde ve kadınlarda mevsimsel depresyon riskinin daha fazla olduğuna dikkat çekti.
15.07.2022 Ruh Sağlığı
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm yöntemleri
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm yöntemleri Kış aylarının gelmesi ile birlikte kendini gösteren grip belirtileri kişiden kişiye farklıdır. Virüslerin neden olduğu hastalık önem verilmediği taktirde daha kötü sonuçları doğurabilir. Viral bir hastalık olan grip belirtileri arasında, yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı gibi semptomlar yer alır. Bulaşıcı olan gribi evde doğal ve bitkisel yollarla atlamak mümkündür. Bitki çayları, çorbalar, bazı meyveler gribi yenmeye yardımcı olur. Gripten korunmak için salgın yaptığı dönemlerde kalabalıktan uzak durmak ve hijyene dikkat etmek gerekir. Gribe ne iyi gelir? diyorsanız Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
21.06.2022 Sağlık
Gözleri bahar alerjisinden korumanın 8 yolu
Gözleri bahar alerjisinden korumanın 8 yolu Alerjik konjonktivit olarak da adlandırılan göz alerjilerinin bahar aylarında oldukça yaygın olduğunu belirten Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Erkan Bulut, “Ülkemizde her 10 kişinin birinde görülen göz alerjisi, bahar aylarında uygun nem ve sıcaklıkla doğada ağaç ve çayır polenlerin artmasıyla yaygınlaşıyor” dedi. Dr. Öğr. Üyesi Bulut, gözleri bahar alerjisinden korumak için 10.00 ile 17.00 saatleri arasında zorunlu olmadıkça güneşe çıkılmaması, dışarı çıkarken güneş gözlüğü, şapka, şemsiye kullanılması, evde polen filtresi olan klima cihazlarının kullanılması gibi 8 öneride bulundu.
11.05.2022 Sağlık
Mevsim geçişlerinde yaşanan kızarıklık, kepeklenme ve kaşıntı için 10 tavsiye
Mevsim geçişlerinde yaşanan kızarıklık, kepeklenme ve kaşıntı için 10 tavsiye Mevsim geçişleri saç derisinde kızarıklık, kepeklenme ve kaşıntı gibi deri hastalıklarına yol açabiliyor. Saç derisinde, yüz ve göğüs arası pullanma ile kepeklenmeye sebep olan seboreik dermatit hastalığının yetişkinler kadar bebeklerde de görülebildiğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, "Bizi dış etkenlerden koruyan cildimiz bazı hastalıklara maruz kalabiliyor. Onlardan biri de 'seboreik dermatit' yani seboreik egzama dediğimiz cilt hastalığı" diyerek tavsiyelerde bulundu.
19.04.2022 Saç Bakımı
Karadeniz'de çığ riski arttı, uyarı geldi
Karadeniz'de çığ riski arttı, uyarı geldi Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkileriyle buzulların erimeye başlaması üzerine dağcıların kullandığı kuzey tırmanış rotalarında değişikliğe gidilen Doğu Karadeniz’de, 3 bin 937 metre yüksekliğindeki Kaçkar Dağları'nda mevsim geçişlerinde hava sıcaklıkları ile birlikte çığ riskinin arttığı belirlendi. Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar “Kaçkarlarda doğa sporlarıyla ilgilenenler, avcılar, çobanlar ve o bölgede yaşayanlar çok dikkat etmeli" dedi.
23.02.2022 Gündem
Burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer? Evde doğal yöntemlerle tıkanık burun nasıl açılır?
Burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer? Evde doğal yöntemlerle tıkanık burun nasıl açılır? Soğuk kış aylarında grip, nezle, soğuk algınlığı artmasıyla burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi şikayetlerle sıklıkla karşılaşılır. Bazen burun tıkanıklığı tek taraflı olabilir. İnsanın günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen buru tıkanıklığı nefes almayı zorlaştırır ve gece sağlık bir uyku uyumasını imkansız hale getirir. Burun tıkanıklığı grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıkların yanı sıra alerji, sinüzit gibi daha farklı sağlık problemleri nedeniyle de ortaya çıkabilir. İnsanın günlük rutinini sekteye uğratan burun tıkanıklığını evde doğal yöntemlerle açma ise mümkün. Burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız, Evde doğal yöntemlerle burun tıkanıklığı nasıl açılır? İçeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
2.12.2021 Gündem
Mevsim geçişlerinde yaşanan duygusal dalgalanmalara dikkat
Mevsim geçişlerinde yaşanan duygusal dalgalanmalara dikkat Yaz aylarına veda edip sonbahara merhaba dediğimiz mevsimsel bir geçiş söz konusudur. Mevsimsel geçişler kişilerin ruh sağlıkları üzerinde farklı etkiler oluşturabilmektedir. Kln. Psk. Müge Leblebicioğlu Arslan, mevsimsel geçiş sürecinde yaşanan duygusal dalgalanmalar hakkında bilgi verdi.
30.09.2021 Ruh Sağlığı
Mevsim değişikliklerinde bağışıklığı güçlendirmenin yolları
Mevsim değişikliklerinde bağışıklığı güçlendirmenin yolları Sonbaharı karşılarken fiziksel aktiviteler azalıyor, havaların da serinlemesiyle enfeksiyon riski artıyor. Bağışıklık sistemi kabaca vücuda giren hastalık yapıcı mikropları ortadan kaldırmak için savaşan bir işleyiş düzeni olarak tanımlanabilir. Bağışıklığın zaman zaman çeşitli faktörlerden etkilenerek zayıf duruma düşebildiğini ve buna bağlı olarak da bazı hastalıkların ağır veya tekrar tekrar yaşanabildiğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, özellikle mevsim geçişleri ve sonbaharda bağışıklığı güçlendirmenin yollarını paylaştı.
19.09.2021 Genel Sağlık
Muhabbet Kuşu Neden Sürekli Tüy Döker?
Muhabbet Kuşu Neden Sürekli Tüy Döker? Evde beslenebilecek olan en sevimli hayvanlar içerisinde muhabbet kuşları gelir. Konuşmaları ve şirin ötüşleri ile beraber rengarenk günümüzde birçok farklı muhabbet kuşu bulunmaktadır. Tabii sürekli tüy dökmeleri ile beraber bunu neden yaptığı da birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, muhabbet kuşu neden sürekli tüy döker tüm detayları ile derledik.
10.08.2021 Evcil Hayvan
Kulak Hastalıkları Nelerdir? En Sık Görülen Kulak Hastalıkları Ve Belirtileri...
Kulak Hastalıkları Nelerdir? En Sık Görülen Kulak Hastalıkları Ve Belirtileri... Duyu organlarımızdan, sesleri işitmemize yarayan kulaklar, aynı zamanda vücut dengesini de sağlayıcı bir organdır. Kış mevsimi, soğuk havalar, mevsim geçişleri ya da enfeksiyonlar kulakta bazı hastalıklara yol açabiliyor. Peki nedir bu kulak rahatsızlıkları? Kaç çeşidi vardır? Nasıl belirti gösterir gibi soruların cevabını merak ediyorsanız sizler için detaylı olarak derledik.
5.03.2021 Sağlık
Mevsimsel Adet Gecikmesi Maksimum Ne Kadar Sürer? Hormonları Nasıl Etkiler?
Mevsimsel Adet Gecikmesi Maksimum Ne Kadar Sürer? Hormonları Nasıl Etkiler? Kadınların her ay yaşadıkları hormonal durumlardan biri olan adet, mevsimsel olarak bazı zamanlar sekmeye uğrayabilmektedir. Regl döneminin gecikmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenlerin en başında ise mevsim değişiklikleri gelmektedir. 21 ila 35 gün arasında gerçekleşen adet dönemi hakkında mevsimsel adet gecikmesi ne kadar sürer sorusunun yanıtlarını derledik.
4.03.2021 Sağlık
Uzmanından cilt bakımına dair ipuçları
Uzmanından cilt bakımına dair ipuçları Mevsim geçişleri ile birlikte sıcaklık, nem ve diğer iklimsel faktörlerin değişmesi cilt sağlığı ve görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir. Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Oya Yeşim Hacımustafaoğlu Utkan, cilt bakımına dair ipuçları paylaştı.
15.02.2021 Cilt Bakımı
Saç Dökülmesi Nedir, Nedenleri Nelerdir? Aşırı Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?
Saç Dökülmesi Nedir, Nedenleri Nelerdir? Aşırı Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? Kadın ve erkek bireylerin ortak olarak karşılaştıkları vücut problemlerinden birisi de saç dökülmesi olmaktadır. Saç dökülmesini durdurmak ile alakalı birçok yöntem bulunmaktadır. Özellikle erkek bireylerin en çok sorduğu sorular arasında Saç dökülmesi nedir, nedenleri nelerdir? Aşırı saç dökülmesi nasıl önlenir? İşte, tüm detaylar.
14.02.2021 Sağlık
Mevsim Geçişlerinde Bağışıklık Güçlendirmek İçin Ne Yapılmalı?
Mevsim Geçişlerinde Bağışıklık Güçlendirmek İçin Ne Yapılmalı? Mevsim geçişleri içinde vücudun alıştığı düzen değiştiği için bağışıklık sistemi adapte edilmelidir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için özen gösterilmesi, hastalık ve rahatsızlık oluşumlarını engellemektedir. Mevsim geçişleri içinde özellikle belli ürünler daha düzenli olarak tüketilmelidir. Bu sayede vücut, mevsimler arası geçişlere daha hazır olacaktır. Mevsim geçişleri içinde bağışıklık nasıl daha güçlü hale getirilebilir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
10.02.2021 Sağlık
Cilt kuruluğuna ne iyi gelir, nasıl geçer? Hangi vitamin eksikliği sebep olur?
Cilt kuruluğuna ne iyi gelir, nasıl geçer? Hangi vitamin eksikliği sebep olur? Ciltte meydana gelen kuruluk, cildin pul pul dökülmesine neden olur. Cilt kuruluğu, A vitaminin yeteri kadar alınamamasından dolayı ortaya çıkar. Cildinde kuruluk şikayeti yaşayan kişiler, gerilme ve çatlama gibi problemler yaşar. Bu durumda cildinize uygulayacağınız nemlendiriciler ve bakım kürleri ile bu durumdan kurtulmak neredeyse imkansız hale gelir. Cilt kuruluğuna ne iyi gelir sizler için derledik.
10.02.2021 Sağlık
Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Ve Ateş Neden Olur, Nasıl Geçer? Tıkanıklık Nasıl Anlaşılır?
Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Ve Ateş Neden Olur, Nasıl Geçer? Tıkanıklık Nasıl Anlaşılır? Bebeklerin yaşamakta olduğu burun tıkanıklığı ve ateş durumları keyifsizlik ve ya ağlama nöbetlerine sebep olabilir. Bu nedenle sizler için detaylı olarak bebeklerde burun tıkanıklığı ve ateş neden olur, nasıl geçer? Tıkanıklık nasıl anlaşılır? İşte, tüm detaylar.
25.12.2020 Ebeveyn
Beta Mikrobu Nedir, Neden Olur? Çocuklarda Beta Mikrobu Bulaşıcı Mıdır?
Beta Mikrobu Nedir, Neden Olur? Çocuklarda Beta Mikrobu Bulaşıcı Mıdır? Çocukların sıklıkla yaşadığı virüslerden biriside beta mikrobudur. Kış aylarında veya mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen bir hastalıktır. Boğazda iltihaplanmaya neden olur. Genellikle üst solunum yolu ile ilgili bir mikroptur. Beta mikrobu bir çeşit bakteridir. Belirtileri oldukça fazladır. Beta mikrobu nedir, neden olur? Çocuklarda beta mikrobu bulaşıcı mıdır? Sorularına ilişkin cevapları içeren bilgileri araştırıp detayları ile derledik.
24.12.2020 Ebeveyn

Benzer Haber Etiketleri

Mevsim Geçişleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.