Mezoterapi

Mezoterapi

Son dakika mezoterapi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mezoterapi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mezoterapi haber sayfamızda...

Mezoterapi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 221 mezoterapi haberi bulunmuştur.
Saçları yaza hazırlayın
Saçları yaza hazırlayınMevsimlerin en sevileni yazın geldiği şu günlerde saç stilisti İbrahim Zengin’den bakım sırlarını dinledik.
22.05.2022Pazar
Mezoterapi hangi problemlerde tercih edilebilir?
Mezoterapi hangi problemlerde tercih edilebilir?Kardiyoloji Uzmanı Dr. Emre Topal, mezoterapi işleminin hangi hastalıklarda ve problemlerde uygulandığını tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.Mezoterapi, cildin orta tabakasına gereken ürünleri, gerektiği miktarda özel iğnelerle enjekte ettiğimiz bir tedavi yöntemidir. Birçok rahatsızlıkta kullanılan mezoterapi çok kozmetik amaçla kullanılmasının yanı sıra, aynı zamanda ağrı mezoterapisi de bazı rahatsızlıklarda iyi bir destek sağlamaktadır. Çok daha az ürünü, çok daha hızlı bir şekilde ilgili alanda rahatlama yaratacak şekilde vermek mümkün olmaktadır. Saç mezoterapisi, vücutta lipolize (yağ yakımına) yönelik yapılabilecek mezoterapi yöntemleri mevcuttur. Mezoterapide; polipeptitler, vitaminler, hyalüronik asit, kollajen, cildi tamir eden birçok kimyasallar ve maddeler kullanılabilmektedir. Uygun teknik, uygun mesafe ve uygun aralıklarla uygulama yapılması ve kişiye özel çözümler yaratılması esastır.
20.05.2022Güzellik
Saç dökülmesine dur demek mümkün mü?
Saç dökülmesine dur demek mümkün mü?Saç dökülmesi başladığında erken tedavi uygulanmasının büyük önem taşıdığını belirten Saç Ekim Cerrahisi Uzmanı Dr. Gökay Bilgin, saç dökülmesini önlemenin yollarını tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.Saç dökülmesinin en büyük sebebi hormonlardır. Hormonlara yönelik uygulanan tedavilerle saç dökülmesine karşı çok ciddi başarılar elde edebiliyoruz. Hatta bazen hormon tedavisi alan hastalarımızda tamamıyla saçı kaybolmuş görünen yerlerde tekrar saçlanma da görebiliyoruz. Bunun yanında PRP ve mezoterapi uygulamalarıyla incelmiş ve güçsüzleşmiş saçları tekrar kalınlaştırıp, doğal ve canlı görünümlerine kavuşturabiliyoruz. Kombine saç tedavilerine saçların ilk dökülmeye başladığı zaman başlanması en iyi sonucu vermektedir çünkü ilerleyen süreçte saçları bir kere kaybettikten sonra geri kazanmak mümkün olmayabiliyor ve yapılacak tek işlem saç ekimi oluyor.
5.04.2022Sağlık
Botoks orucu bozar mı? Dolgu yaptırmak orucu bozar mı?
Botoks orucu bozar mı? Dolgu yaptırmak orucu bozar mı?Ramazan ayına sayılı günler kala botoks ve dolgu gibi enjeksiyonlu medikal estetik uygulamaların orucu bozup bozmadığı merak konusu oldu. Peki oruçluyken botoks yaptırılır mı, dolgu yaptırmak orucu bozar mı? İşte ayrıntılar...
Göz çevresi problemlerinde cerrahisiz tedavi: Frozen Eyes
Göz çevresi problemlerinde cerrahisiz tedavi: Frozen EyesYüzümüzde estetik açıdan en çok sorun yaşadığımız bölgelerin başında göz çevresi geliyor. Özellikle pandemi döneminde maske kullanımı ile birlikte göz çevresi tedavilerine olan ilgi daha da artmış durumda. Frozen Eyes, göz çevresinde oluşan gözaltı torbaları, kırışıklıklar, gözaltı morlukları ve renk eşitsizlikleri gibi birçok sorunun tedavisi için cerrahi gerektirmeyen, yeni bir çözüm. Uzman Estetisyen Nur Bilen Yavuzer ve Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof Dr Reha Yavuzer Frozen Eyes'i anlattı.
21.03.2022Estetik
Göz estetiği yaptıracaklar dikkat! 'Badem göz', 'tilki göz'ün ardındaki tehlike
Göz estetiği yaptıracaklar dikkat! 'Badem göz', 'tilki göz'ün ardındaki tehlikeFiziksel ve ruhsal sağlığımızın en belirgin dışa vurumunu gözlerimiz sergiliyor. Özellikle de sosyal medyada yapılan fotoğraf paylaşımılarında yorgun, mutsuz ve üzgün bakışlar istemeyenler, göz çevresinde bazı estetik uygulamalara yöneliyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Abul, bu kapsamda revaçta olan 'badem gözü' ve 'tilki gözü' olarak adlandırılan göz yapılarını anlattı, göz estetiği yaptırmayı düşünenleri uyardı.
15.03.2022Estetik
Son yılların gözdesi: Medikal estetik
Son yılların gözdesi: Medikal estetikSon birkaç yıldır hayatımıza damga vuran pandemi ve eve kapanma süreci sonrası, medikal estetik işlemleri yoğun ilgi görüyor. Ameliyat gerektiren estetik operasyonlara göre daha pratik ve ekonomik olması da medikal estetiği son yılların gözdesi haline getiriyor.
7.03.2022Estetik
Kovid geçirdiyseniz saçınızın ekstra bakıma ihtiyacı var!
Kovid geçirdiyseniz saçınızın ekstra bakıma ihtiyacı var!Kovid sonrası saç dökülmesinin mevsimsel olağan dökülmelerle karıştırılmaması ve daha ciddi tedbirler alınması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Saç Ekim Dr. Hamid AYDIN özellikle saç dostu beslenmeye dikkat çekti.
14.02.2022Saç Bakımı
Saç lazeri hakkında bilinmesi gerekenler
Saç lazeri hakkında bilinmesi gerekenlerSaç Ekimi ve Saç Tedavileri Hekimi Dr. Servet Terziler, saç gürleştirme tedavisi olarak uygulanan saç lazeri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.
25.01.2022Sağlık
Göz çevresi gençleştirme yöntemleri
Göz çevresi gençleştirme yöntemleriVücudunuzda yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yer göz çevresidir. Kişilerin yaşam tarzları ve ileri yaş ile birlikte özellikle bu bölgede bazı değişiklikler olur. Göz çevresi gençleştirme için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunlar, ameliyatsız göz kapağı estetiği, göz mezoterapisi, göz peelingi, göz altı dolgusu, botoks, göz altı yağ butonlarının tedavisidir. Dr. Yasemin Savaş, göz çevresi gençleştirme tedavileri hakkında bilgi verdi.
16.11.2021Estetik
Geç başlanan estetik uygulamalarda başarı elde etmek mümkün mü?
Geç başlanan estetik uygulamalarda başarı elde etmek mümkün mü? Cilt yaşlanması estetik görünümüne ve bakımına önem veren pek çok insanın ortak sorununu oluşturuyor. Deri yaşlanmasına bağlı sorunların çözümü için ise cerrahi ya da ameliyatsız pek çok farklı teknik kullanılıyor. Estetik amaçlı tıbbi destek için belirli bir yaş vermenin mümkün olmadığını belirten uzmanlar örneğin, botox gibi uygulamalara eğer ihtiyaç varsa 18 yaşından itibaren başlanabileceğini belirtiyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Erol Özan, deri yaşlanması ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
2.11.2021Cilt Bakımı
Saç dökülmesinin önüne geçmek zor değil!
Saç dökülmesinin önüne geçmek zor değil!Saç dökülmesi hem erkekler, hem de kadınlar için oldukça sinir bozucu bir durum. Bazen mevsime bağlı dökülmeler olsa da, hormonal bozukluklardan da kaynaklanabilen saç kayıpları, artık çeşitli yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Uzm. Dr. Şafak Göktaş, saç dökülmesi için geliştirilen uygulamalar hakkında önemli bilgiler verdi.
21.10.2021Saç Bakımı
Yoga yapanlarda boyun daha erken mi deforme olur?
Yoga yapanlarda boyun daha erken mi deforme olur? Yıllar geçtikçe ve yaş almaya başladıkça pek çok medikal ve dermokozmetik desteklerle daha genç, daha dinç görünmek için çaba göstersek ve cildimize, özellikle yüzümüze özen göstersek de boynumuz, dikkatimizden çoğunlukla kaçan bir parçamız olarak kalıyor. Oysa boyun, kişinin biyolojik yaşını ortaya koyan en önemli belirteçlerden biridir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Üregen konu hakkında bilgiler verdi.
11.10.2021Estetik
Güneş lekelerine mezoterapi dokunuşu
Güneş lekelerine mezoterapi dokunuşuYaz aylarının bıraktığı güneş lekeleri, kalıcı izler haline dönüşmeden tedavi edilebiliyor. En az 50 faktörlü bir güneş koruyucu kullanılmadığı takdirde ve genetik yatkınlıkla oluşan güneş lekeleri için çare ise yüz mezoterapisi... Uzm. Dr. Şafak Göktaş yüz mezoterapisi ile ilgili bilgi verdi.
16.09.2021Estetik
Daha genç bir görünüm için el bakımınızı ihmal etmeyin
Daha genç bir görünüm için el bakımınızı ihmal etmeyinKonu cilt bakımı olunca güzellik rutinlerini yüzümüzle sınırlı sanıyoruz. Ancak ellerimiz de en az yüzümüz kadar ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyuyor. Dr. Sevgi Ekiyor, ellerde oluşan kırışıklıklara karşı yaşlanma karşıtı tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Güneş kremi cilt yapısına uygun seçilmeli mi?
Güneş kremi cilt yapısına uygun seçilmeli mi?Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Efşan Gürbüz Yontar, özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan güneş lekelerinin oluşumunu önlemek amacıyla cilt yapısına uygun güneş kremlerinin kullanılması ve bu kremlerin de en az 30 güneş koruma faktörüne sahip olması gerektiğini belirtti.
16.07.2021Genel Sağlık
Çamaşır ipiyle tedavi skandalı! Belinde iki delik açıp yaptılar
Çamaşır ipiyle tedavi skandalı! Belinde iki delik açıp yaptılarElazığ'da yaşayan 25 yaşındaki erkek hasta, bel ağrısı şikâyeti ile doktora gitti. Muayeneye başlayan Ortopedi Uzmanı Dr. Noyan Dirlik, gördükleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Hastanın belinden iki adet delik açılmış ve deri altından çamaşır ipi geçirilmişti. Hastanın şikâyetini tedavi edeceğini söyleyen, hiçbir eğitimi olmayan birinin bunu yaptığı ve uygulama sonucu belinde enfeksiyon geliştiği belirlendi.
26.06.2021Gündem
Filtreler estetik yaptırma isteğini artırıyor…
Filtreler estetik yaptırma isteğini artırıyor…Pembenar TV için Melis Baştuğ’a konuk olan ve ikizler Nur Oruç ve Gül Ocakçı, 20 yaşından bu yana pek çok estetik operasyon geçirmiş ve değişimleri ile şaşırtan isimler. İşte bu nedenle biz de bu sefer estetik konusunu bir de yaptıran kişilere, pek çok operasyon birden geçiren Nur-Gül kardeşlere sorduk. Onlar da tüm operasyon süreçlerini, estetiğe neden merak duyduklarını Pembenar TV izleyicilerine anlattı. Aynı zamanda dolgu, botoks ya da farklı estetik cerrahi uygulamaları yaptırmak isteyen kişiler için de operasyon süreçlerini açıkladılar. Hangi uygulamanın nasıl, ne kadar sürede sonuç verdiği hakkında da bilgiler verdiler.
22.06.2021Güzellik
Selülit oluşumunu önlemek için 5 altın tavsiye
Selülit oluşumunu önlemek için 5 altın tavsiyePandemi nedeniyle evlerine kapanan çok sayıda insanın en önemli sorunlardan biri de günlük alışkanlıklardaki değişime bağlı olarak ortaya çıkan gereğinden fazla tüketim, düzensiz yeme alışkanlıkları ve hareketsizlik. Bu durum özellikle kadınların kabusu olan selülit oluşumuna veya var olan selülitlerin daha da belirginleşmesine yol açtı. Medikal Estetik Hekimi Dr. Kemali Güneş, selülitten kurtulmak ve uzun süreli bir etki alabilmek için mezoterapi tedavisi hakkında bilgi verdi.
27.04.2021Güzellik
Cildinizi yanlış medikal estetik işlemlerden korumanın yolları
Cildinizi yanlış medikal estetik işlemlerden korumanın yollarıBaharın gelmesiyle güneş lekeleri, ince kırışıklıklar ve birçok cilt lekesi problemi de gündeme geliyor. Botoks, dolgu, mezoterapi, lazer gibi medikal estetik işlemlere artan ilgi ile ilgili Dermatoloji Uzmanı Dr. Süleyman İzzet Karahan "Yanlış ellerde yapılan bu işlemler kalıcı leke, asimetri, iz ve hatta ölüme kadar götürebilir” diye konuştu. İşte medikal estetik işlemlerde dikkat edilmesi gereken noktalar...
27.04.2021Cilt Bakımı
Gelenekler, modern yöntemlerle buluştu
Gelenekler, modern yöntemlerle buluştuModern tıp alanındaki başarılarıyla Türkiye’nin önde gelen hastaneleri arasında yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesi bünyesinde kurulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kupa, hacamat, ozon gibi yöntemlerle tedavi hizmeti veriliyor.
9.04.2021Ege
Medikal Estetik Nedir? Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Nasıl Yapılır, İşe Yarar Mı?
Medikal Estetik Nedir? Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Nasıl Yapılır, İşe Yarar Mı?Estetik işlemleri birçok insanın başvurduğu sorun giderici yöntemdir. Çok sayıda insan tarafından kullanıldığı için estetik konusu ayrıntılı olarak araştırılmalıdır. Medikal estetik de bilinmesi gereken ve araştırılması gereken estetik çeşididir. Bu durumun yanında estetik konusunda bireyler ameliyat faaliyetinden korkmaktadır. Bu korku estetiğin ameliyatsız olarak yapılmasına yönlendirmektedir. Bu amaçla medikal estetiğin tam olarak ne olduğu, ameliyatsız estetik uygulamalarının nasıl yapıldığı ve işe yarayıp yaramadığı konusunu detaylı olarak derledik.
3.04.2021Sağlık
Mezoterapi Nedir, Nasıl Uygulanır? Saç Ve Yüz Mezoterapisi Ne İşe Yarar?
Mezoterapi Nedir, Nasıl Uygulanır? Saç Ve Yüz Mezoterapisi Ne İşe Yarar?1952'de Doktor Michel Pistor'un ilk olarak uyguladığı mezoterapi, estetik amaçla yapılan tıbbi işleme verilen isimdir. Pek çok sorun için kullanılan bu yöntem, saç ve yüz mezoterapisi olarak ikiye ayrılır. Mezoterapi nedir, nasıl uygulanır, saç ve yüz mezoterapisi ne işe yarar sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
16.02.2021Sağlık
Ciltte Kahverengi Lekeler Neden Olur? Vücutta Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer?
Ciltte Kahverengi Lekeler Neden Olur? Vücutta Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer?Cilt üzerinde pek çok farklı hastalılar oluşabilmektedir. Bunlardan birisi de kahverengi lekelerin oluşmasıdır. Cilt üzerinde oluşan kahverengi lekelerin oluşması genellikle günümüzde pek çok kişinin şikayet ettiği bir problem olmaktadır. Peki, ciltte kahverengi lekeler neden olur? Vücutta kahverengi lekeler nasıl geçer? Sizlere vücutta görülen bu lekelerin neden olduğu ve tedavisi hakkında merak edilenleri derledik.
10.02.2021Sağlık
Kozmetik, DEÜ’de tıpla buluştu
Kozmetik, DEÜ’de tıpla buluştuDokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Dermatoli Anabilim Dalı Tıbbi Estetik ve Kozmetoloji kliniği hizmet vermeye başladı.
9.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Mezoterapi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.