Mkek

Mkek

Son dakika MKEK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MKEK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MKEK haber sayfamızda...

Mkek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 331 mkek haberi bulunmuştur.
Son dakika: Terör örgütüne en derinde bile rahat yok! İşte 'kalelerini' başlarına yıkan bomba
Son dakika: Terör örgütüne en derinde bile rahat yok! İşte 'kalelerini' başlarına yıkan bombaTürkiye’nin yaklaşık 200 kilometre derinlikte icra ettiği operasyonla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Çok hassas bir şekilde vurulan hedefler yerle bir olurken, örgütün ‘kale’ olarak gördüğü mağaralar da milli olarak üretilen nüfuz edici bombalarla imha edildi.
25.08.2021Gündem
Bakanlar Akar ve Varank, Savunma Sanayi Fuarı'nda bir araya geldi
Bakanlar Akar ve Varank, Savunma Sanayi Fuarı'nda bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda (IDEF'21) bir araya geldi.
20.08.2021Ekonomi
İYİ Parti’den ‘MKE AŞ’ teklifine itiraz
İYİ Parti’den ‘MKE AŞ’ teklifine itirazİYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifine ilişkin partinin itirazlarını açıkladı.
30.06.2021Siyaset
AK Parti'li Can: MKEK, özelleşme baskısından kurtulacak
AK Parti'li Can: MKEK, özelleşme baskısından kurtulacakAK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) hazinenin malı olacak, özelleşme baskısından kurtulacak" dedi.
25.06.2021Siyaset
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’HGK-82 hassas güdüm kitinin teslim töreninde konuşan Akar, “Artık cin şişeden çıktı. Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız. Önce biz inanacağız, sonra çevremizi inandıracağız” dedi
25.06.2021Siyaset
TBMM'de muhalefete 'MKE' bilgilendirmesi
TBMM'de muhalefete 'MKE' bilgilendirmesiTBMM'de muhalefet partilerinin temsilcileri, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) Anonim Şirketi Kanun Taslağı ile ilgili bilgilendirildi.
24.06.2021Siyaset
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazır
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazırSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda (MKEK) planlanan değişikliğe ilişkin "MKEK özelleştiriliyor" şeklinde dezenformasyon yürütüldüğünü belirterek, "Mecliste görüşülecek kanun teklifine göre, MKEK özelleştirilmeyecek, aksine kamu hüviyetini kanunla korumaya devam edecek. MKEK, sermayesi Hazinede, yönetimi, hak ve yetkileri Milli Savunma Bakanlığında olan özel hukuk hükümlerine tabi bir kamu şirketine dönüşecek." dedi.
24.06.2021Teknoloji
Akşener: Tıpış tıpış gidecekler
Akşener: Tıpış tıpış gideceklerİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
24.06.2021 Siyaset
‘Afganistan’a asker göndermeyeceğiz’
‘Afganistan’a asker göndermeyeceğiz’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ‘nöbetçi bakan’ uygulaması kapsamında geldiği TBMM’de, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
24.06.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Akar'dan 'MKE özelleşiyor' iddiasına yanıt!
Son dakika... Bakan Akar'dan 'MKE özelleşiyor' iddiasına yanıt!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Karadeniz'de yaşanan gerilimle ilgili son dakika açıklaması yaptı. Bakan Akar, İngiltere ve Rusya'nın açıklamalarının uyumlu olmadığını belirterek, 'Arkadaşlarımız çalışıyor, takip ediyoruz.' dedi. Öte yandan MKE özelleştiriliyor' iddiasıyla ilgili Bakan Akar, 'MKE'yi hantal yapıdan kurtarmaya çalışıyoruz. Özelleştirme yok. Özlük hakları korunacak' açıklamasını yaptı.
23.06.2021Siyaset
Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu araştırmasına ASO'dan 37 firma girdi
Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu araştırmasına ASO'dan 37 firma girdiİstanbul Sanayi Odasının (İSO) hazırladığı "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması"nda geçen yıl 37 Ankara Sanayi Odası (ASO) üyesi firma yer aldı.
27.05.2021Ekonomi
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldı
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında hem memura hem de esnafa müjdeleri duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı.
30.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'MKEK Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi' paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'MKEK Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı'na ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.
29.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'na katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'na katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı'na katıldı. Erdoğan, "Bizim mühendislerimiz M113 askeri zırhlı personel taşıyıcı araçları elektrikli motor ile çalışan hibrit hale getirdiler. Uzaktan kumanda ile insansız çalışabilen ve 27 tane çok zorlu askeri testi başarıyla geçen kısaca e-ZMA denen bu elektrikli zırhlı muharebe aracımız artık Silahlı Kuvvetlerimizin emrindedir." dedi.
29.04.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlerle birlikte iftar yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlerle birlikte iftar yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Kolordu Komutanlığı'nı ziyaret ederek askerlerle birlikte iftar yaptı.
29.04.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlerle birlikte iftar yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlerle birlikte iftar yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Kolordu Komutanlığı'nı ziyaret ederek askerlerle birlikte iftar yaptı.
29.04.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisi test etti: Artık TSK'nın emrindedir
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisi test etti: Artık TSK'nın emrindedirCumhurbaşkanı Erdoğan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı'na katıldı. Erdoğan, "Bizim mühendislerimiz M113 askeri zırhlı personel taşıyıcı araçları elektrikli motor ile çalışan hibrit hale getirdiler. Uzaktan kumanda ile insansız çalışabilen ve 27 tane çok zorlu askeri testi başarıyla geçen kısaca e-ZMA denen bu elektrikli zırhlı muharebe aracımız artık Silahlı Kuvvetlerimizin emrindedir." dedi.
30.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, memur ve esnaf için müjdeli haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, memur ve esnaf için müjdeli haberlerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında hem memura hem de esnafa müjdeleri duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı.
29.04.2021Haberler
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’te
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’teABD’nin Türkiye’yi F-35 savaş uçağı projesinden resmen çıkarması, Milli Muharip Uçak (MMU) projesinin önemini  ortaya koydu.
23.04.2021Ekonomi
MKEK Genel Müdür Yardımcılığına ve DHMİ Genel Müdür Yardımcılığına atama
MKEK Genel Müdür Yardımcılığına ve DHMİ Genel Müdür Yardımcılığına atamaMakine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdür Yardımcılığına Durmuş Ali Keskinkılıç, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcılığına da Enes Çakmak getirildi.
30.03.2021Ekonomi
Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH'nin kalifikasyonu tamamlandı
Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH'nin kalifikasyonu tamamlandıSAVUNMA Sanayii Başkanı İsmail Demir, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından tasarlanan hafifleştirilmiş Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH'nin kalifikasyonun tamamlandığını açıkladı.
7.02.2021Haberler
Türk mühendis geliştirdi! Hafifleyen Milli Piyade Tüfeği göreve hazır
Türk mühendis geliştirdi! Hafifleyen Milli Piyade Tüfeği göreve hazırSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından hafifleştirilmiş Milli Piyade Tüfeği MPT-76-MH'nin kalifikasyonun tamamlandığını açıkladı.
7.02.2021Teknoloji
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dır
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dırGelen son dakika haberine göre; Akar: "Akdeniz’de gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan’dır. Maalesef iyi komşuluk çerçevesinde çözüme, barışa uzanan elimiz hep havada bırakıldı." açıklamasında bulundu.
9.12.2020Siyaset
Son dakika... MSB duyurdu! 24 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 24 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, 'Terörle mücadele faaliyetlerine; başta Irak Kuzeyi olmak üzere yurt içinde ve dışında aralıksız ve taarruz anlayışıyla devam edilmektedir. İcra edilen başarılı operasyonlar neticesinde son 10 gün içerisinde 24 terörist etkisiz hale getirilmiştir' denildi.
9.10.2020Gündem
TSK’ya yerli, milli uçaksavar topu
TSK’ya yerli, milli uçaksavar topuTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilerek atış testlerini başarıyla geçen 25 milimetrelik uçaksavar topu sistemini envanterine katmaya hazırlanıyor.
28.09.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

mkekerdoğanCumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğanakar

Mkek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.