Mobbing

Mobbing

Son dakika mobbing haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mobbing gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mobbing haber sayfamızda...

Mobbing

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 476 mobbing haberi bulunmuştur.
Muayene tartışmasında savcıya takipsizlik, doktora dava
Muayene tartışmasında savcıya takipsizlik, doktora dava Osmaniye'de Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Kemal Gökhan Günel ile Osmaniye Cumhuriyet Savcısı Mehmet Bülbül arasında yaşanan 'muayene' tartışması nedeniyle açılan soruşturmalar sonucunda savcı hakkında takipsizlik kararı verildi. Dr. Kemal Gökhan Günel hakkında ise 'kamu görevlisine hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
28.08.2021Gündem
Deniz Akkaya ile Efe Önbilgin'in dava kavgası yeniden başladı
Deniz Akkaya ile Efe Önbilgin'in dava kavgası yeniden başladıİş insanı Efe Önbilgin, Deniz Akkaya ile ilişkisinden olan kızının bikinili fotoğraflarının paylaşılmasının engellenmesi için dava açmış ancak kaybetmişti. Pes etmeyen Önbilgin'den yeni bir hamle geldi.
18.08.2021Cadde
Mikrofon isyanı
Mikrofon isyanıMuazzez Ersoy, TRT Müzik kanalında her hafta yaptığı ‘Sevgilerimle’ isimli programında mikrofonun sesinin iyi gelmediğini söyleyerek isyan etti.
12.08.2021Cadde
Meslektaşı olan doktoru vahşice katletti! Cezai ehliyeti araştırılacak
Meslektaşı olan doktoru vahşice katletti! Cezai ehliyeti araştırılacakSarıyer Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde birlikte çalıştığı meslektaşı doktor Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor Yavuz Sümter'in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada cezai ehliyetinin olup olmadığı araştırılacak.
28.05.2021Gündem
Gates’in yöneticisine mobbing suçlaması
Gates’in yöneticisine mobbing suçlamasıABD merkezli Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates geçtiğimiz günlerde boşanma kararı aldıklarını açıklayarak gündeme gelmişti.
28.05.2021Dünya
Broadway’de ‘mobbing’ istifası
Broadway’de ‘mobbing’ istifasıÜnlü Hollywood ve Broadway yapımcısı Scott Rudin, kendisine yöneltilen zorbalık suçlamasının ardından tiyatrodaki görevinden istifa ettiğini açıkladı.
21.04.2021Kültür Sanat
‘Dış görünüş kriter değil'
‘Dış görünüş kriter değil'Sera Kutlubey, “Yakışıklı mı yoksa zeki erkek mi?” sorusuna, “Dış görünüş kriter değil” cevabını verdi
3.04.2021Cadde
Müşteri her zaman haklı mı?
Müşteri her zaman haklı mı?Yeme-içme sektörü çalışanları ‘Müşteri her zaman haklıdır’ bakış açısı nedeniyle her türlü muameleyi görüyor. Garsonlar, “Bize sürekli ‘Güler yüzlü olun’ diyorlar. Sanki biz insan değiliz de robotuz” diyor
1.04.2021Gündem
'Her şeyi asistanlar yapsın istiyorlar'
'Her şeyi asistanlar yapsın istiyorlar'Türkiye’de her dört akademisyenden üçü mobbinge maruz kalıyor. Bir asistan, ‘Bazı bölüm hocaları okula bile gelmiyor her şeyi asistanından bekliyor. Buna itiraz etme durumunuz da yok’ diyor
31.03.2021Gündem
Podyum dünyasına mobbing suçlaması
Podyum dünyasına mobbing suçlamasıİngiliz manken Karen Elson, moda sektöründe kendisine sık sık “çirkin ve kilolusun” denilerek mobbing uygulandığını açıkladı. Karen Elson sürekli diyete zorlanmanın genç modellerde madde bağımlılığına ve depresyona neden olduğunu da söyledi
31.03.2021Dünya
Eğitimcilerin kâbusu oldu!
Eğitimcilerin kâbusu oldu!Kadro durumundan üye olduğu sendikaya kadar birçok konu bahane edilerek öğretmenlerin okul idaresi tarafından sistematik mobbinge maruz bırakıldığı öne sürülüyor.
30.03.2021Gündem
'Mobbing yapıyorum istediğine şikâyet et'
'Mobbing yapıyorum istediğine şikâyet et'Kıdemli meslektaşlarının mobbingine uğradığını öne süren asistan hekim ve internler (ön hekim), meslek yaşamlarının başında kötü muamele ve hakarete maruz kaldıklarını söylüyor. Kimi işine ağlayarak gittiğini kimi de istifa etmek zorunda kaldığını belirtiyor.
29.03.2021Gündem
'Mobbing, çalışana duygusal saldırıdır'
'Mobbing, çalışana duygusal saldırıdır'Pandemi sürecinde hem kamu hem de özel sektörde mobbinge uğrayanların sayısı giderek artıyor. Uzmanlar, liyakat, ehliyet ve adalet ilkelerinin zedelendiği ortamlarda mobbingin daha sık görüldüğüne dikkat çekiyor
28.03.2021Gündem
Son dakika... 10 bin lira tazminat 'sebepsiz zenginleşme' sebebi sayıldı!
Son dakika... 10 bin lira tazminat 'sebepsiz zenginleşme' sebebi sayıldı!Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Meral Or, rektörlükle ‘mobbing savaşı’nı kazandı. Ankara 13. İdare Mahkemesi, 10 bin lira manevi tazminata hükmetti. Ancak istinaf “sebepsiz zenginleşme” gerekçesiyle tazminatı 3 bin liraya indirdi.
14.03.2021Gündem
Dünyanın yükü omuzlarında
Dünyanın yükü omuzlarındaTüm dünyayı sarsan pandemi günlerinde verdikleri emek daha da görünür olan ve hayatlarımızı kolaylaştırmak için çırpınan kadınlar yaşadıklarını anlatıyor
7.03.2021Pazar
Beyaz yakalıların psikolojisini zorlayan 12 sorun
Beyaz yakalıların psikolojisini zorlayan 12 sorun Beyaz yakalı grup, işinin gereği olarak daha teknolojiye bağımlıdır. Üretim planlama, mühendislik, üretim yönetimi, laboratuvar, kalite yönetim ve kontrol, araştırma-geliştirme, pazarlama ve satış gibi birçok alanda çalışan bu grup, diğer çalışan gruplar gibi psikolojik risklerle karşı karşıyadır. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, beyaz yakalıların psikolojisini zorlayan 12 sorunu paylaştı.
22.02.2021Ruh Sağlığı
Kıdem mobbingi var
Kıdem mobbingi varAsistan doktor Mustafa Yalçın’ın gördüğü baskılar sonucu yaşamına son verdiği iddiası, sağlıkta mobbingi gündeme taşıdı. Kıdemli meslektaşlarının mobbingine uğradığını öne sürenler “Cebimde istifa dilekçemle gezdim. Meslekten de yaşamaktan da soğudum” diyor
19.02.2021Gündem
Buzlu yollarda yaşam mücadelesi
Buzlu yollarda yaşam mücadelesiDondurucu soğukta herkes sıcacık evine sığınırken, moto kuryeler soğuğun yanında buzlu yollarla da mücadele edip evine ekmek parası götürmeye çalışıyor.
17.02.2021Gündem
Sevgililer Gününü unutmak boşanma gerekçesi sayılabilir
Sevgililer Gününü unutmak boşanma gerekçesi sayılabilir14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken, avukat Zerrin Aslantaş Arpaşin, 2016 yılında Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi'nin aldığı kararı hatırlatarak, sevgililer günü dahil özel günleri unutmanın boşanma sebebi sayılabileceğini söyledi.
12.02.2021Haberler
Charisma Carpenter: Doğum sonrası  beni sebepsizce kovdu
Charisma Carpenter: Doğum sonrası beni sebepsizce kovduAmerikalı oyuncu Charisma Carpenter, “Buffy the Vampire Slayer” ve “Angel” dizilerinde oynadığı sırada Amerikalı çizgi roman yaratıcısı Joss Whedon’un kendisine mobbing uyguladığını iddia etti.
12.02.2021Kültür Sanat
'Fakirlik iğrençtir' diye hakaret eden öğretmene 5 ay hapis
'Fakirlik iğrençtir' diye hakaret eden öğretmene 5 ay hapisAntalya'da Manavgat ilçesinde bir sitede güvenlik görevlisi Halil Ayaz, aynı sitede oturan ilkokul öğretmen A.Ö.'nün kendisine 'Hurdacılar, yorgancılar, fakir, fakirlik iğrençtir' diye hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Manavgat'ta görülen duruşmada mahkeme A.Ö.'ye 5 ay hapis cezası verdi. Duruşmada savunma yapan A.Ö., kendisinin hakaret içerikli sözleri şikayetçiye karşı söylemediğini belirterek, "Ben kızımın istediği bebeği maddi durumumun elvermemesi nedeniyle alamadığım için kızıma fakirliğin kötü bir şey olduğunu söylemek niyeti ile 'fakirlik iğrençtir' diyorum. Bu kendi durumuma karşı bir isyan olarak söylediğim bir sözdür" dedi.
11.02.2021Haberler
'Fakirlik iğrençtir' diye hakaret eden öğretmene 5 ay hapis
'Fakirlik iğrençtir' diye hakaret eden öğretmene 5 ay hapisAntalya'da Manavgat ilçesinde bir sitede güvenlik görevlisi Halil Ayaz, aynı sitede oturan ilkokul öğretmen A.Ö.'nün kendisine 'Hurdacılar, yorgancılar, fakir, fakirlik iğrençtir' diye hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Manavgat'ta görülen duruşmada mahkeme A.Ö.'ye 5 ay hapis cezası verdi. Duruşmada savunma yapan A.Ö., kendisinin hakaret içerikli sözleri şikayetçiye karşı söylemediğini belirterek, "Ben kızımın istediği bebeği maddi durumumun elvermemesi nedeniyle alamadığım için kızıma fakirliğin kötü bir şey olduğunu söylemek niyeti ile 'fakirlik iğrençtir' diyorum. Bu kendi durumuma karşı bir isyan olarak söylediğim bir sözdür" dedi.
11.02.2021Gündem
Son dakika... Banka müdüründen çalışanına ölümcül şaka! Silahı kafasına dayadı
Son dakika... Banka müdüründen çalışanına ölümcül şaka! Silahı kafasına dayadıKahramanmaraş’ta bulunan özel bir bankanın şube müdürü, çalışanına akılalmaz bir şaka yaptı. Banka müdürü gün sonu kapaması için bekleyen çalışanının kafasına, güvenlik görevlisinin elinden aldığı silahını dayayıp ölümle tehdit etti. Genç kadın, yaşadığı şokun ardından şikayetçi olunca banka müdürü hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
11.02.2021Gündem
FETÖ mağdurundan ‘Vefa’ operasyonu
FETÖ mağdurundan ‘Vefa’ operasyonuAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 2006-2014 yılları arasında 780 Hava Harp Okulu öğrencisine kötü davranarak ve işkence ederek okuldan ayrılmasına neden olduğu iddiasına ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında dün sabah 15 ilde FETÖ’ye yönelik “Vefa operasyonu” düzenlendi. Kendisi de bir FETÖ mağduru olan eski Askeri Yargıtay üyesi, Cumhuriyet Savcısı Levent Bilgi’nin başlattığı soruşturma kapsamında 56 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
10.02.2021Gündem
FETÖ'nün işkence ve mobbing ekibine 15 ilde operasyon...
FETÖ'nün işkence ve mobbing ekibine 15 ilde operasyon...İstanbul merkezli 15 ilde dev FETÖ operasyonu... Kendilerinden olmayan 300'ün üzerinde Hava Harp okulu öğrencisine işkence ve mobbingle okulu bıraktıran 56 ihraç ve aktif rütbeliden 28'i gözaltına alındı.
9.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

mobingmobbingcaddemagazinantalya

Mobbing ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.