Mor Çatı

Mor Çatı

Son dakika mor çatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mor çatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mor çatı haber sayfamızda...

Mor Çatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 295 mor çatı haberi bulunmuştur.
Kadınlar sığınmasız!
Kadınlar sığınmasız! Nüfusu 100 bini aşan belediyelerin şiddete uğrayan kadınlar için sığınma evi açması gerekiyor ancak megakent İstanbul’daki birçok ilçe belediyesinde sığınma evi yok.
23.03.2024 Gündem
Depremzede kadınlar şiddetle de sarsıldı
Depremzede kadınlar şiddetle de sarsıldı Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, 2023 faaliyet raporunu açıkladı.
3.03.2024 Gündem
Eşitliğe ses bebeklere ninni
Eşitliğe ses bebeklere ninni Daha çok kadınlarla özdeşleşen ninni söyleme ritüelini tersine çevirmek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dkikkat çekmek amacıyla hazırlanan "Eşitlik Ninnileri", YANINDAYIZ Derneği ve Artı Prodüksiyon, Enerjisa Enerji'nin desteği ile hayata geçirildi. "Eşitlik Ninnileri" albümü, tüm müzik platformlarından dinlenebilecek.
25.12.2023 Ekonomi
Eşitlikçi ninniler
Eşitlikçi ninniler Toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek için Yanındayız Derneği ve Artı Prodüksiyon’un ‘Eşitliğin Sesi, Bebeklerin Ninnisi Olacak’ sloganıyla hayata geçirdiği ‘Eşitlik Ninnileri’ albümünün lansmanı önceki akşam Metropol İstanbul Das Das’ta gerçekleştirildi.
21.12.2023 Cadde
Gökhan Özoğuz'dan Nurgül Yeşilçay'a cevap!
Gökhan Özoğuz'dan Nurgül Yeşilçay'a cevap! Nurgül Yeşilçay, geçtiğimiz hafta oğlu Osman Nejat ile Athena konserine gitmişti. Konser sonrası tebrik için müzisyenlerin kulisini ziyaret eden ünlü oyuncu, grubun solisti Gökhan Özoğuz'a, soğuk bir tavırda bulunduğu gerekçesiyle tepki göstermişti. Athena Gökhan, Yeşilçay'ın gündem olan sözleri hakkında konuştu.
20.12.2023 Cadde
Yaşamın tüm yükü kadının omzunda!
Yaşamın tüm yükü kadının omzunda! Türkiye’de ev içi ücretsiz bakım hizmetleri, çok büyük oranda kadınlar tarafından yapılıyor. Ev içi hizmetlerde kadının görünmeyen bu emeği, fiziksel yorgunluk ve yıpranmanın yanı sıra hem zaman yoksulluğuna hem de zihinsel yüke neden oluyor...
13.12.2023 Gündem
Şiddet döngüsünden nasıl çıkarsınız?
Şiddet döngüsünden nasıl çıkarsınız? Mor Çatı gönüllüsü psikolog Leyla Soydinç ‘Şiddet uygulamak seçimli bir eylem ve tekrar etmesi çok olası. Her ilişkide farklı dinamikler olsa da erkek şiddetinin çok tipik, üç aşamalı bir döngüsü olduğunu görüyoruz” diyor.
4.12.2023 Gündem
Şiddete karşı en önemli sığınak
Şiddete karşı en önemli sığınak 6284 Sayılı Kanun, şiddet mağdurunun güvenli bir yere yerleştirilmesinden koruma verilmesine, saldırgan hakkında uzaklaştırma kararı çıkarılmasından mağdur kadının adres ve resmi kayıtlarının gizlenmesine kadar kapsamlı tedbirleri içeriyor...
28.11.2023 Gündem
'Bu kadar kendini dövdürecek ne yaptın?'
'Bu kadar kendini dövdürecek ne yaptın?' Raporda kolluk görevlileri şiddet mağdurunun kendilerine başvurduğu durumlarda genellikle sulh yoluyla çözümün öncelendiğini ya da geçici uzaklaştırma çıkardıklarını söyledi. Bir kolluk personeli ise “Erkekleri genelde parayla korkutacaksın. ‘Ceza yazarım’ dedin mi, erkekler biraz düzeliyor” önerisinde bulundu...
12.08.2023 Gündem
11 şairden ‘belgesel şiir’
11 şairden ‘belgesel şiir’ Asuman Susam’ın hazırladığı, 11 şairin belgesel niteliğindeki şiirlerinin yer aldığı “Oraya Kendimi Koydum” Everest Yayınları’ndan çıktı.
18.06.2023 Kültür Sanat
Her şey psikolojik şiddetle başlıyor
Her şey psikolojik şiddetle başlıyor Mor Çatı’nın 2022 raporuna göre, kadınlar en çok psikolojik şiddete maruz kalıyor. Bunu, fiziksel, ekonomik ve cinsel şiddet ile ısrarlı takip ve flört şiddeti takip ediyor.
15.03.2023 Gündem
Melike Şahin depremzede kadınlar için söyledi
Melike Şahin depremzede kadınlar için söyledi Melike Şahin, 10 Mart Cuma akşamı Volkswagen Arena’da, 11 ilimizde yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası afet bölgesindeki kadınlara destek vermek için sahneye çıktı. Ünlü şarkıcıyı binlerce hayranı yalnız bırakmadı.
11.03.2023 Cadde
En çok sorulan soru... Şiddete rağmen neden?
En çok sorulan soru... Şiddete rağmen neden? Kadınlar şiddete rağmen ilişkilerini sürdürme kararı aldıklarında en çok ‘neden’ sorusuyla karşılaşıyor.
7.12.2022 Gündem
Şiddete uğradığımda ne yapacağım?
Şiddete uğradığımda ne yapacağım? Kadınlara yönelik şiddet artarken en büyük sorunlardan biri de şiddete uğrayan kadının ne yapacağını bilememesi. Uzmanlar öncelikle güvenlik uyarısında bulunuyor. Peki sonrasında nasıl bir yol izlenmeli? İşte o soruların yanıtları...
4.12.2022 Gündem
Bu tür erkeklerden derhal uzaklaşın!
Bu tür erkeklerden derhal uzaklaşın! Uzmanlar şiddetin, ‘Eteğinin boyu kısa’, ‘Makyaj yapma’, ‘Rujun çok mu kırmızı’, ‘Yakan çok mu açık’, ‘Sensiz yaşayamam’ söylemleriyle başladığına dikkati çekerek, uzak durulması gereken şiddete meyilli erkek figürünü Milliyet’e anlattı...
10.08.2022 Gündem
Kitsch rüzgârı
Kitsch rüzgârı Atölye X Art Gallery ile kiAtölye X Art Gallery ile kitsch dünyasına doğru bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. tsch dünyasına doğru bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.
5.05.2022 Kültür Sanat
Tek suçlu anne mi?
Tek suçlu anne mi? Nisa bebeğin 20 yaşındaki annesi, şiddet nedeniyle sığındığı sığınma evinden çıkarılınca çaresizlikten çocuğunu sokağa terk ettiğini söyledi.
7.04.2022 Gündem
Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'un program detayları belli oldu
Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'un program detayları belli oldu Bu yıl WOW – Dünya Kadınlar Vakfı ve British Council ortaklığında ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) desteği ile 19-20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’un program detayları belli oldu.
17.03.2022 Kültür Sanat
Etkinlik geliri, Mor Çatı’ya gidecek
Etkinlik geliri, Mor Çatı’ya gidecek Doktor, mimar, mühendis, sporcu gibi çeşitli meslek gruplarından olan İzmirli kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Mor Çatı Vakfı yararına düzenledikleri etkinlikte kutladı.
9.03.2022 Ege
Ünlü isimlerden '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' paylaşımları
Ünlü isimlerden '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' paylaşımları Sanat dünyasının önemli isimleri '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla kutladı. Her gün başka bir kadına şiddet ve kadın cinayeti haberlerinin gündeme geldiği günlerde duygularını paylaşan ünlü isimlerin ortak dileği, şiddet ve cinayetlerin son bulduğu eşit bir dünya oldu.
8.03.2022 Cadde
Dominik öncesi yardım!
Dominik öncesi yardım! Batuhan Karacakaya, özel tasarım bileklik ve kolyelerle hem ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattı hem de hayranlarını sevindirdi.
25.01.2022 Cadde
‘Şikâyet edersin ama 3 gün yatar çıkar’
‘Şikâyet edersin ama 3 gün yatar çıkar’ Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'nın raporuna göre, şiddet mağduru kadınlar polis ve jandarmaya başvurduğunda yanlış yönlendirmelere maruz kalabiliyor. Raporda, sığınma evine gitmek isteyen kadına gitmemesi için yanlış bilgi verildiği, şiddet görene "Bir şey yapamayız" denildiği belirtiliyor.
10.01.2022 Gündem
Türkiye’nin yardım atlası
Türkiye’nin yardım atlası KızBaşına Platformu tarafından hazırlanan ‘Yardım Atlası’ Projesi, Türkiye’de şiddete uğrayan kadın ve kız çocukları için altın rehber olacak.
7.12.2021 Gündem
Kadına şiddete karşı okuma tiyatrosu
Kadına şiddete karşı okuma tiyatrosu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri”nin bir parçası olarak, İBB Şehir Tiyatroları’na bağlı Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi, Mor Çatı Sığınağı Vakfı’yla birlikte bir okuma tiyatrosu, söyleşi ve atölye gerçekleştirilecek.
1.12.2021 Kültür Sanat
Gürül gürül sesin birer parçasıyız
Gürül gürül sesin birer parçasıyız Son romanı “Ev” ile Duygu Asena Roman Ödülü’nün sahibi olan Nermin Yıldırım “Hepimiz büyümesine ve yayılmasına katkı sağlamaya çalıştığımız gürül gürül bir sesin parçasıyız” diyor
11.07.2021 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Mor Çatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.