Msg

Msg

Son dakika MSG haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MSG gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MSG haber sayfamızda...

Msg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 129 msg haberi bulunmuştur.
Çin tuzu tüketimi alzheimer riski taşıyor!
Çin tuzu tüketimi alzheimer riski taşıyor!Uzman Diyetisyen Eda Balcı, Çin tuzu olarak bilinen monosodyum glutamatın (MSG) fazla tüketiminde yaşanacak sağlık sorunları hakkında uyarılarda bulundu. Balcı, "Yapılan çalışmalar, tükürük salgısını artırarak gıdanın lezzet özelliklerini güçlendiren ve daha hızlı ve sık yeme isteği uyandıran MSGyi fazla miktarda tüketenlerde diyabet, obezite, Alzheimer, Parkinson, öğrenme bozuklukları gibi ciddi hastalıkların ortaya çıkma ihtimalinde artış olduğu gösterdi" dedi.
15.02.2021Genel Sağlık
Pandemide gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destek
Pandemide gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destekKültür ve Turizm Bakanlığı, salgın döneminde mağdur olan müzik sektörü çalışanlarından başvurusu onaylanan 24 bin 522 kişiye 3 ay boyunca 1000 lira destek verileceğini açıkladı.
8.01.2021Ekonomi
Erciyes Üniversitesi 5 buluşun patentini lisansladı
Erciyes Üniversitesi 5 buluşun patentini lisansladıErciyes Üniversitesi (ERÜ), sahibi olduğu 5 buluşun patentini üretici firmalara lisanslayarak ticarileştirdi.
12.11.2020Teknoloji
MSÜ sınav yeri sorgulama için TIKLA! MSÜ giriş belgesi nasıl alınır?
MSÜ sınav yeri sorgulama için TIKLA! MSÜ giriş belgesi nasıl alınır?Milli Savunma Üniversitesi sınavına az bir zaman kaldı. MSÜ sınavına yaklaşırken öğrenciler giriş yerlerini yayınlanacak olan sınav giriş belgelerinde öğrenebilecekler. Sınav sonuçları ise 7 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak. Büyük bir heyecanla beklenen sına giriş belgeleri erişime açıldı. İşte MSÜ sınav tarihi ve giriş yerleri ile ilgili detaylar...
4.06.2020Gündem
Çin tuzu olarak bilinen MSG, vücuda bakın neler yapıyor
Çin tuzu olarak bilinen MSG, vücuda bakın neler yapıyorÇin tuzu olarak adlandırılan monosodyum glutamat (MSG) uzmanlar tarafından tehlikeli olarak nitelendiriliyor. Birçok hastalığa yol açarak vücudu mahveden bu ürünün zararları ise gerçekten inanılmaz. Peki monosodyum glutamat nelerde var, monosodyum glutamat içeren gıdalar nelerdir? Monosodyum glutamatın paketli ürünlerdeki kod numarası nedir? Monosodyum glutamat neden kullanılıyor? İşte Çin tuzu ile ilgili bütün merak edilenler...
28.04.2020Genel Sağlık
TOKİ Başkanı Bulut'tan önemli açıklama
TOKİ Başkanı Bulut'tan önemli açıklamaToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, geçtiğimiz hafta Nevşehir’de bulunan TOKİ inşaatında işçilerde korona virüs tespit edilmesinin ardından şantiyenin karantinaya alındığını ve süreci takip ettiklerini söyledi.
17.04.2020Ekonomi
Mahkemeden ‘Lambaya Püf De’ kararı
Mahkemeden ‘Lambaya Püf De’ kararıMerhum sanatçı Barış Manço’nun 'Lambaya Püf De' eseri Musiki Eserleri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) tarafından anonim olarak kayıtlara geçti. Müzikotek Şirketi ise 4 yıl önce eserin yayın hakkına sahip olduğunu belirterek, MSG’ye İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı.
14.04.2020Cadde
Son dakika |  Resmen zehir! Ölüm saçıyor... Yasak kapıda!
Son dakika | Resmen zehir! Ölüm saçıyor... Yasak kapıda! Doyma hissini baskılayan, epilepsiden obeziteye kadar hastalıklara davetiye çıkaran ‘Çin tuzu’nun (MSG) yasaklanması için MHP, Meclis’e yasa teklifi verdi. Bir çeşit kimyasal ürün olan ve ‘Çin tuzu’ olarak bilinen bu maddenin sadece kapalı gıdalarda değil, balıktan patates kızartmasına kadar gıda maddelerinde tat verici olarak kullanıldığı ifade edildi.
25.02.2020Gündem
Manuş Baba'ya büyük şok! O davada karar çıktı
Manuş Baba'ya büyük şok! O davada karar çıktıBesteci Atilla Yılmaz, Manuş Baba’ya 'Eteği Belinde' şarkısı için dava açmıştı. Yılmaz'ın, şarkının kendi albümündeki ‘Senden Gayri’ şarkısıyla aynı olduğunu ileri sürerek açtığı davada karar çıktı.
31.01.2020Cadde
MSG çalışanları artık sendikalı
MSG çalışanları artık sendikalıCandan Erçetin, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nin (MSG) olağanüstü genel kurulunda başkan olmasının ardından çalışmalarına devam ediyor.
29.08.2019Cadde
Beyrut'tan notlar
Beyrut'tan notlarŞarkın Paris’i, şehirlerin Elizabeth Taylor’ı; tarihi, coğrafi güzellikleri, muazzam gastronomisi! Masal gibi anlatılır Beyrut!
18.03.2019Cadde
Ozan Doğulu, MSG'den ayrıldı!
Ozan Doğulu, MSG'den ayrıldı!Candan Ercetin'in başkan olduğu Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'nin (MSG) yönetim kurulunda değişiklik yasandı. Ozan Doğulu yönetimden ayrıldı.
12.10.2018Cadde
Mahmut Tuncer hakkında 5 yıl hapis istemi
Mahmut Tuncer hakkında 5 yıl hapis istemiŞarkıcı Mahmut Tuncer hakkında "bir müzisyenin 'Cincon' adlı eserinin melodisini rızası olmaksızın kendi eseri 'Ankara'da kullandığı" iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istendi -
20.06.2018Cadde
'Sorun, Arif Sağ ve Orhan Gencebay sorunu değil'
'Sorun, Arif Sağ ve Orhan Gencebay sorunu değil'Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Recep Ergül, 31 Mayıs'ta MESAM'ın 9'uncu Olağanüstü ve 15'inci Olağan Genel Kurulları'nın bir arada yapılacağını açıkladı. MESAM da yaşanan sorun için "Arif Sağ ve Orhan Gencebay sorunu değil" ifadelerini kullanan Ergül, "Adil, şeffaf, denetlenebilen, her kuruşunu özenle harcayan, savurganca harcamalar yapmak yerine üyesine sahip çıkan, üyesini mağdur etmeyen bir MESAM'ı yeniden inşa etmeyi diliyoruz" şeklinde konuştu.
15.05.2018Cadde
Manuş Baba'dan MSG'ye tazminat davası
Manuş Baba'dan MSG'ye tazminat davasıAvukatı aracılığıyla açıklama yapan şarkıcı Menuş Baba, eser hırsızlığı ile itham edildiğini savunarak, Musiki Eser Sahipleri Grubu Meslek Birliği'ne (MSG) tazminat davası açacağını açıkladı.
13.04.2018Cadde
'Dokuz dilde şarkı söylüyorum'
'Dokuz dilde şarkı söylüyorum'Yeni single albümünü mayıs ayında çıkarmaya hazırlanan Nihan Akın, önceki gün Nişantaşı'ndaydı.
4.04.2018Cadde
Rober Hatemo: Çok fazla kas yaptım
Rober Hatemo: Çok fazla kas yaptımŞarkıcı Rober Hatemo, The Savoy Ottoman Palace’da sahne aldı.
2.04.2018Cadde
Candan'ı ben başkan yaptım!
Candan'ı ben başkan yaptım!Aydemir Akbaş, önceki akşam Etiler’de Galatasaray Lokali’ne girerken görüntülendi.
2.04.2018Cadde
MSG'nin yeni başkanı Candan Erçetin
MSG'nin yeni başkanı Candan ErçetinMusiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'nin (MSG) dün yapılan olağanüstü genel kurulunda yeni başkan Candan Erçetin oldu. Erçetin mevcut başkan Garo Mafyan'a karşı 98 oy farkla seçimi kazandı.
1.04.2018Cadde
MSG’nin yeni başkanı Candan Erçetin oldu
MSG’nin yeni başkanı Candan Erçetin olduCandan Erçetin, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nin (MSG) 10...
31.03.2018Gündem
'Her üyeye sigorta' hedefi
'Her üyeye sigorta' hedefiSeçime gidecek olan Musiki Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Yönetim Kurulu Başkanı Garo Mafyan, yeni dönemdeki hedefini açıkladı.
31.03.2018Cadde
Garo Mafyan: Aramzıda üç köstebek var
Garo Mafyan: Aramzıda üç köstebek varGaro Mafyan’dan şok iddia! MSG Başkanı Garo Mafyan, birliğe ait gizli bilgilerin yönetimden üç kişi tarafından, seçim öncesi MSG Değişim Hareketi’ne sızdırıldığını söyleyerek dava açtı. MSG Değişim Hareketi'nin liderliğini, Sezen Aksu destekli Candan Erçetin yapıyor
27.03.2018Cadde
Beste çalıntı değil, rastlantı!
Beste çalıntı değil, rastlantı!Atilla Yılmaz’ın ‘Senden Gayri’ şarkısının müziğini izin almadan ‘Eteği Belinde’ eserinde kullandığı için hakkında 51 bin TL'lik dava açılan Manuş Baba, iddiaları yalanladı.
9.03.2018Cadde
Telif davasında ilk round Ece’nin!
Telif davasında ilk round Ece’nin!Ece Seçkin’in ‘Follow Me’ parçasının sözlerini değiştirerek izinsiz olarak kullandığı öne sürülen Afaq Aslan’ın şarkısı yayından kaldırıldı. Aslan’ın avukatı gerekli itirazların yapılacağını söyledi.
22.02.2018Cadde
Candan Erçetin'in MESAM isyanı
Candan Erçetin'in MESAM isyanıŞarkıcı Candan Erçetin, MESAM'da (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) yaşanan yönetim krizi sonrası bir grup eser sahibinin desteğiyle değişim hareketi başlattı.
9.02.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

MSGcandan erçetinçin tuzuManuş Babaeteği belinde

Msg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.