Mucit

Mucit

Son dakika mucit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mucit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mucit haber sayfamızda...

Mucit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 695 mucit haberi bulunmuştur.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Eğitim
Paraşüt Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Paraşüt Hangi Dilden Geçmiştir?
Paraşüt Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Paraşüt Hangi Dilden Geçmiştir?Uçak ve helikopter gibi hava araçlarından güvenli bir şekilde atlamak için kullanılan aparatlara paraşüt denir. Paraşütler uçma prensibine göre birçok türe ayrılır. Dünya genelinde en çok kullanılan paraşütler yuvarlak olanlarıdır. Bunun nedeni yuvarlak paraşütlerin salınım seviyesinin diğer paraşütlere göre daha fazla olmasıdır. Paraşüt ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Paraşüt hangi dilden geçmiştir tüm detayları ile derledik.
30.11.2021Sözlük
N ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: N Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
N ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: N Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeğinin cinsiyetini öğrenen anne ve baba adaylarını isim telaşı alıyor. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına hayat boyu taşıyacağı ismi seçerken kararsız kalıyor. Ebeveynler çocuklarına en anlamlı ve en özel ismi vermek istiyor. Bunun için aileler derin bir isim araştırması sürecine giriyor. Kulağa hoş gelen isimlerin yanı sıra aileler anlamlarına da bakıyor. Keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış, değişik ve en anlamlı isimleri vermek istiyor. N harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “N ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.11.2021Bebek
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak erkek bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. M harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.11.2021Bebek
Tesla’nın Bitcoin’den elde ettiği kar arttı
Tesla’nın Bitcoin’den elde ettiği kar arttıÇılgın Mucit Elon Musk’ın sahibi olduğu ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla’nın son 1 yıl içerisinde Bitcoin’e yatırım yaptığı biliniyordu. Geçtiğimiz cuma günü Bitcoin fiyatının 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla birlikte Tesla’nın elde ettiği kar belli oldu. İşte detaylar…
17.10.2021Uzmanpara
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdi
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdiGaziantep'te yaşayan 9 yaşındaki  Ela Ersönmez, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalarının hayatını  kolaylaştırmaya yönelik "Kas Yetersizliği Yaşayan Hastalar İçin Her Yöne  Dönebilen Yaşam Destek Aparatı" geliştirdi.
13.10.2021Teknoloji
Kasetler ‘biz de döndük’ diyor
Kasetler ‘biz de döndük’ diyorSon birkaç senedir kasetler henüz plaklar gibi gözle görülür, elle tutulur bir yoğunlukta hayatlara geri dönmemiş olsalar da ‘biz de döndük’ diyor. Depolardan, kutulardan, tavan aralarından eski kasetler çıkıyor
10.10.2021Kültür Sanat
El Salvador’dan tarihi kripto para adımı
El Salvador’dan tarihi kripto para adımıİtibari para birimi yerine ülke genelinde kripto para kullanımına geçerek tüm dünyada yankı uyandıran El Salvador’dan tarihi bir hamle daha geldi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ‘ilk adım’ diyerek çok önemli bir gelişmeyi tüm dünyaya duyurdu. Bukele, Bitcoin madencilik tesisi kurduklarını ve bunun volkanik enerji ile çalışacağını açıkladı. Konuya ilişkin çarpıcı gelişmeler ise haberin detayında…
29.09.2021Uzmanpara
Gönül Dağı'nın genç mucitleri TEKNOFEST'te! Yoğun ilgi...
Gönül Dağı'nın genç mucitleri TEKNOFEST'te! Yoğun ilgi...TRT 1'in sevilen dizisi "Gönül Dağı"nın mucit gençleri, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e katıldı.
25.09.2021Teknoloji
Ev bilgisayarının mucidinden veda
Ev bilgisayarının mucidinden vedaİlk ev bilgisayarını icat ederek bilişim teknolojisini halkla buluşturan İngiliz mucit Sir Clive Sinclair, 81 yaşında öldü. Sinclair, zamanının çok ötesinde geliştirdiği teknolojik cihazlarla modern tüketici elektroniği dünyasının kapılarını açtı. Ama ne ilginçtir ki Sinclair bilgisayar kullanmıyordu!
18.09.2021Dünya
Bitcoin’e hayat veren ismin heykeli dikildi
Bitcoin’e hayat veren ismin heykeli dikildiTürkiye'de kripto para piyasasına yönelik ilgi giderek artarken, Macaristan’da yatırımcılara merak uyandıran bir adım atıldı. Bitcoin’in kurucusu olarak kabul edilen mucit Satoshi Nakamoto’nun heykeli dikildi. Yoğun ilgi gören heykelde ziyaretçiler fotoğraf çekilebilmek için sıraya girerken, bu gelişme kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı. Peki Bitcoin’in kurucusu Nakamoto kimdir? Ortaya pek çok iddianın atıldığı gizemli kurucuyla ilgili tüm merak edilenler haberin detayında…
17.09.2021Uzmanpara
Mevcut yasalar yapay zekayı mucit olarak görmüyor!
Mevcut yasalar yapay zekayı mucit olarak görmüyor!ABD'de Leonie Brinkema isimli bir federal bir yargıç, yapay zekanın ülke yasaları uyarınca mucit olarak kabul edilemeyeceğine ve herhangi bir icadın patentini alamayacağına karar verdi.
7.09.2021Teknoloji
Erbakan Malkoç, dünyanın takip ettiği Türk
Erbakan Malkoç, dünyanın takip ettiği TürkOtomobili yeniden tanımlayan dönüştüren ve konuşturan teknolojilerin mucidi DizaynVip’in kurucusu Erbakan Malkoç yurtdışında Türkiye’nin adını markalaştırıyor
30.08.2021Ege
Eşek arılarına ev yapımı tuzak
Eşek arılarına ev yapımı tuzakArı kovanlarının yarısını Asya eşek arılarına kaptıran Fransız arı yetiştiricisi Denis Jaffré, arılarını korumak için geliştirdiği kapanla mucit oldu, ihracata başladı
28.08.2021Dünya
Mucit öğrencileri ağırladı
Mucit öğrencileri ağırladıManisa Fen Lisesi İnsansız Sualtı Aracı Takımı, Eylül ayında İstanbul’da yapılacak TEKNOFEST 2021 öncesi Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret ederek aracı tanıttı. Mucit öğrencilere yarışmada başarılar dileyen Başkan Çerçi, geleceğin bilim insanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
11.08.2021Ege
Boğaz’a ‘Hülagü heykeli’ önerisi
Boğaz’a ‘Hülagü heykeli’ önerisiYaptığı özel donanımla İstanbul Boğazı’nı yürüyerek geçen Atilla Hülagü’nün heykelinin Boğaz’a dikilmesi gündemde. Sunay Akın, ‘Kentin yeni simgesi olur’ diyor.
29.07.2021Gündem
İnsanlığın parfümle dansı
İnsanlığın parfümle dansıMısır Kraliçesi Kleopatra erkekleri etkilemek için parfüm kullanıyordu; Romalı komutan Marcus Antonius’u yasemin ve gül kokularıyla baştan çıkarmıştı. Hollywood yıldızı Marilyn Monroe ise “Pijamayla mı yoksa gecelikle mi uyuyorsun?” sorusunu “Yatarken üzerimde sadece Chanel No. 5 bulunuyor” diye yanıtlıyordu.
25.07.2021Dünya
Geleceğin mucitlerini bilim ve teknolojiyle buluşturuyor
Geleceğin mucitlerini bilim ve teknolojiyle buluşturuyorKütüphanedeki "Keşif", "Tasarım ve Üretim" ile "Teknoloji" atölyelerinde, 5-17 yaş arasındaki çocukların bilimsel düşünme, tasarım, modelleme, üretim ve elektronik programlama becerilerinin artırılması için etkinlikler düzenleniyor.
22.07.2021Teknoloji
Türk futbol tarihinde Macarların izleri Macar Kültür Merkezi'nde
Türk futbol tarihinde Macarların izleri Macar Kültür Merkezi'ndeMacaristan Olimpiyatlar ve Spor Müzesi öncülüğünde, Gül Baba Türbesi Mirasını Koruma Vakfı ve İstanbul Macar Kültür Merkezi işbirliğiyle Macar ve Türk ortak futbol tarihini anlatan “Yeşil Sahada Kardeşler – Birlikte, Karşılaşmada” sergisi 27 Temmuz 2021’den itibaren kapılarını tüm futbol severlere açıyor. Sergi, asıl olarak Macar teknik direktörler üzerinden Türkiye’nin futbol tarihinde Macarların izini sürüyor. Macar futbol oyuncuları ve karşılıklı oynanan maçlara da yer veren sergi, Türkiye’deki üç büyükler başta olmak üzere spor kulüplerinde görev almış ve bunlara galibiyet kazandırmış isimleri arşivleri tarayarak gün yüzüne çıkartıyor. Küratörlüğünü Lajos Szabó’nun üstlendiği sergi, Fenerbahçe ve Galatasaray spor kulüplerinin arşiv ve araştırma anlamında desteğini de yanına alıyor. Ayrıca sergiye, Macar tasarımcıların bir buluşu olan, kavisli bir masa üstünde futbol topuyla oynanan ve yurtdışında büyük ilgi gören Teqball yeniden Türkiye’ye geliyor.
14.07.2021Kültür Sanat
Rekabet Kurumu Başkanı Küle "e-Pazaryeri Sektör Çalıştayı"nda konuştu
Rekabet Kurumu Başkanı Küle "e-Pazaryeri Sektör Çalıştayı"nda konuştuRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, özellikle son 10 yılda dijitalleşmenin geleneksel pazarlar da dahil, geniş bir ekosistemde rekabet kısıtları sergileyebildiğini belirterek, "Nasıl ki piyasalar kusursuz değilse dijitalleşme ile şekillenen piyasalar da belli aksaklıklar barındırabilmektedir." dedi.
6.07.2021Ekonomi
Kedigözü nasıl bulundu?
Kedigözü nasıl bulundu?Bu sorunun yanıtını vermeden önce açıklamamız gerekiyor; kedigözü bildiğin kedinin gözü değil. Trafik işaretlerinde kullanılan ve üzerine ışık geldiğinde parlayan yüzeylere kedigözü denirmiş.
16.06.2021Bilim ve Çocuk
Fonograf Nedir, Ne İşe Yarar? Fonograf Nasıl Çalışır, Özellikleri Nelerdir?
Fonograf Nedir, Ne İşe Yarar? Fonograf Nasıl Çalışır, Özellikleri Nelerdir?Geçmişten günümüze topluma mal olmuş pek çok buluş insanlık adına önemli getiriler sağlamıştır. Özellikle elektronik amaçlı kullanılan cihazların birçoğu kendinden sonra gelen buluşların önünü açmış ve yaşamı kolaylaştırma anlamında büyük bir aşama kaydedilmesini sağlamıştır. Bu buluşlar içerisinde yer alan fonograf da 1877 yılında icat edilmiş cihazlardan bir tanesidir. Ses kayıt teknolojilerinin temelini oluşturma özelliği taşıyan cihaz dünyada yaygın bir kullanım ağının oluşmasını sağlamıştır. Peki geniş anlatımıyla fonograf nedir, ne işe yarar? Fonograf nasıl çalışır, özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Mucit Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mucit Kime Denir?
Mucit Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mucit Kime Denir?Dilimize başka ülkelerden gelen birçok kelime bulunmaktadır. Bazı kelimeler yabancı dillerden girdiği için anlamları tam olarak bilinmemektedir. Mucit kelimesi dilimize başka bir dilden girmiştir. Mucit nedir? Mucit kelimesinin TDK anlamı nedir? Mucit kelimesi hangi dilden alınmıştır? Mucit kelimesi kime denmektedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Rizeli mucitten pandemi sığınağı
Rizeli mucitten pandemi sığınağıRize’de ilginç evler artık sıradan olmaya başladı. Dönen evler, komşusunun evinin üstüne kurulan evler derken işte Rize’den bir başka ilginç ev haberi… Mucit ruhlu Rizeli marangoz kendisine dev bir ağaç ev inşa etti. Pandemi döneminde doğanın içinde izole bir yaşam sürmek isteyen marangoz Kadir Aksoy, evinde manzaranın tadını çıkarıyor.
18.05.2021Emlak
İletki' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'iletki' Yanıtları
İletki' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'iletki' YanıtlarıMatematik ve geometri derslerinde kullanılan iletki, açıları ölçmek için kullanılan bir cetvel türüdür. En küçük iletkiler 60 dereceye kadar ölçüm yapabilir. 90 ve 180 derece ölçüm yapabilen iletkiler ise genellikle mimarlar ve mühendisler tarafından kullanılır. Orta kısmında nişanlama dürbününün bulunduğu iletki, 19. yüzyılda mucit William Hyde Wollaston tarafından icat edilmiştir. İletki bulmaca cevabı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.05.2021Oyun

Benzer Haber Etiketleri

Mucit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.