İcat

İcat

Son dakika icat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan icat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan icat haber sayfamızda...

İcat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.088 icat haberi bulunmuştur.
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi Türkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Saatlerin Anlamı ve Yorumu 2021: Çift, Ters, Aynı ve Üçlü Saatler Ne Anlama Gelir?
Saatlerin Anlamı ve Yorumu 2021: Çift, Ters, Aynı ve Üçlü Saatler Ne Anlama Gelir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın den geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2021 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
18.10.2021Yaşam
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Eğitim
Hadid Suresi Oku: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hadid Suresi Oku: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİslam alemi için önemli bir yere sahip olan Hadid Suresi, Medine devrinde tebliğ edilmiştir. Toplamda 29 ayeti bulunan sure, Mushaf sıralamasında 57. sırada yer almaktadır. Surenin adı il ayette paylaşılan “hadid” kelimesinden gelmektedir. Yani bu ismin manası; demir, öfkeli ve kızgın manalarına gelmektedir.
16.10.2021Sureler
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak erkek bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. M harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
Fuat Oktay: Rektörünün aracının üzerinde tepinen bir şahıs öğrenci olamaz
Fuat Oktay: Rektörünün aracının üzerinde tepinen bir şahıs öğrenci olamazCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Akademik nitelik ve üretimden yana attığımız adımların önünü kesemeyenler, öğrencilere rektörlerin aracının önünü kestirip, gençlerimizi teröre ve fitneye alet ediyorlar. Rektörünün aracının üzerinde tepinen bir şahıs öğrenci olamaz" dedi.
13.10.2021Siyaset
Erdal Öz Ödülleri sahiplerini buldu
Erdal Öz Ödülleri sahiplerini bulduCan Yayınları'nın kurucusu Erdal Öz'ün anısını yaşatmak için ailesi tarafından her yıl düzenlenen Erdal Öz Edebiyat Ödülü, Dada Salon'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
13.10.2021Kültür Sanat
Selçuk Bayraktar 15 sene önce denedi! 'Düşen İHA'ları alıp nizamiyeye teslim ediyorduk'
Selçuk Bayraktar 15 sene önce denedi! 'Düşen İHA'ları alıp nizamiyeye teslim ediyorduk'Şırnak'ın Akçay köyünün sakinleri, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen, 15 yıl önce otomatik iniş kalkış deneme uçuşları Gabar Dağı'nda yapılan ve terörle mücadele operasyonlarında başarıyla kullanılan insansız hava araçlarının (İHA) başarısıyla gurur duyuyor.
12.10.2021Haberler
Selçuk Bayraktar 15 sene önce denedi! 'Düşen İHA'ları alıp nizamiyeye teslim ediyorduk'
Selçuk Bayraktar 15 sene önce denedi! 'Düşen İHA'ları alıp nizamiyeye teslim ediyorduk'Şırnak'ın Akçay köyünün sakinleri, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen, 15 yıl önce otomatik iniş kalkış deneme uçuşları Gabar Dağı'nda yapılan ve terörle mücadele operasyonlarında başarıyla kullanılan insansız hava araçlarının (İHA) başarısıyla gurur duyuyor.
12.10.2021Ekonomi
İngiltere'de casusluk şoku! Gözler Putin'e çevrildi
İngiltere'de casusluk şoku! Gözler Putin'e çevrildiİngiltere'nin ünlü Oxford üniversitesi ile ortaklaşa çalışan AstraZeneca'nın ürettiği aşının, Rus casuslar tarafından çalındığı ve bu sayede Sputnik V'in yapıldığı haberleri gündemde bomba etkisi yarattı.
11.10.2021Dünya
Çin'de gençler sokakta dans eden yaşlı kadınlardan şikayetçi
Çin'de gençler sokakta dans eden yaşlı kadınlardan şikayetçi Çin'de parklarda veya meydanlarda toplanıp müzik eşliğinde dans eden yaşlı kadınlardan şikayetçi yurttaşlar, internette satılan bir cihazla grupların dinlediği müziği uzaktan kapatabiliyor.
9.10.2021Dünya
T İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu T Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
T İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu T Harfi İle Biten Kelimeler ListesiKelimelerin başladığı ve bittiği harfler farklılık göstermektedir. Alfabemiz de yer alan harfler cümlelerin başında, sonunda ve ortasında yer almaktadır. T ile biten kelimeler nelerdir? Sonu T harfi ile biten kelimeler listesi ve örnekleri ne şekilde olmalıdır tüm detayları ile sizler için derledik.
9.10.2021Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
‘Şimdi meydan okuma zamanı’
‘Şimdi meydan okuma zamanı’Ünlü yönetim gurusu Peter Fisk, iş dünyasının pandeminin etkisinden sıyrıldığını belirterek, “Şimdi meydan okuma, işletmeleri yeniden şekillendirme zamanı. Türkler girişimciliklerini yeniden keşfetmeli” dedi önerisinde bulundu.
5.10.2021Ekonomi
TEKNOFEST 2022'de Samsun'da yapılacak
TEKNOFEST 2022'de Samsun'da yapılacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun'un güçlü altyapısı ve üstyapısıyla, konaklama kapasitesiyle, ulusal ve uluslararası organizasyonların gerçekleştirilmesine olanak sağlayan tesisleriyle, 2 devlet üniversitesiyle, gençlere sunduğu imkanlarla 2022'de Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e en iyi şekilde ev sahipliği yapacağını belirtti.
26.09.2021Teknoloji
ABD'li muhafızlar, dizginleri kırbaç gibi kullanarak göçmenlere müdahale etti
ABD'li muhafızlar, dizginleri kırbaç gibi kullanarak göçmenlere müdahale ettiGöçmen krizinin sürdüğü ABD'nin Teksas eyaletinde sınır muhafızlarının pazar günkü müdahalesi tepki çekti.
22.09.2021Dünya
Belgegeçer Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Belgegeçer Ne İşe Yarar?
Belgegeçer Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Belgegeçer Ne İşe Yarar?Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi günlük hayatı kolaylaştıran pek çok duruma katkı sağlamaktadır. Bu alanlardan biri de haberleşme hizmetlerinin yapıldığı alan olmaktadır. Arada mesafenin olduğu ve hızlı yapılması gereken işler için icat edilen sistemlerden biri de belgegeçerler olmaktadır. Peki, belgegeçer ne demek, TDK sözlük anlamı ne olmaktadır? Belgegeçer ne işe yarar tüm detayları ile derledik.
20.09.2021Sözlük
Ev bilgisayarının mucidinden veda
Ev bilgisayarının mucidinden vedaİlk ev bilgisayarını icat ederek bilişim teknolojisini halkla buluşturan İngiliz mucit Sir Clive Sinclair, 81 yaşında öldü. Sinclair, zamanının çok ötesinde geliştirdiği teknolojik cihazlarla modern tüketici elektroniği dünyasının kapılarını açtı. Ama ne ilginçtir ki Sinclair bilgisayar kullanmıyordu!
18.09.2021Dünya
Nolan’dan Oppemheimer filmi
Nolan’dan Oppemheimer filmiYıldız yönetmenlerden Christopher Nolan’ın atom bombasını icat eden ABD’li bilim insanı J. Robert Oppenheimer’ı konu alan ve 2. Dünya Savaşı sırasında geçen bir filme hazırlandığı konuşuluyor.
12.09.2021Kültür Sanat
Hurdadan topladığı malzemelerle ATV yaptı
Hurdadan topladığı malzemelerle ATV yaptıKARS'ın Arpaçay ilçesinde yaşayan lise öğrencisi Ahmet Ada (17), hurdadan topladığı malzemelerle ATV yaptı. Test sürüşleri de yapan Ahmet Ada "Bütün malzemeleri hurdadan topladım. ATV, her türlü arazi şartında gayet rahatlıkla gidebiliyor" dedi.
9.09.2021Yaşam
Mevcut yasalar yapay zekayı mucit olarak görmüyor!
Mevcut yasalar yapay zekayı mucit olarak görmüyor!ABD'de Leonie Brinkema isimli bir federal bir yargıç, yapay zekanın ülke yasaları uyarınca mucit olarak kabul edilemeyeceğine ve herhangi bir icadın patentini alamayacağına karar verdi.
7.09.2021Teknoloji
İnsan öğrenmek zorundadır
İnsan öğrenmek zorundadır“Şampiyonluk, en etkili leke çıkarıcıdır! Kazandığınızda kafanıza konan taç, bakan gözleri kamaştırdığı için, insanlar kusurlarınızı göremez hale gelir...
30.08.2021Ege
Dünyada bir ilk! Taşınabilir MRI cihazı geliştirildi
Dünyada bir ilk! Taşınabilir MRI cihazı geliştirildiTeknoloji geliştikçe özellikle sağlık alanında önemli adımlar atılıyor. Bu noktada geliştirilen taşınabilir MRI cihazı, dünyada bir ilk olmasıyla dikkat çekiyor. Zira bildiğiniz üzere MRI cihazları çok büyük boyutlarda olabiliyor ve taşınması da oldukça zor. Bunun önüne geçmek adına icat edilen cihaz, 15 ila 90 dakika arasında kullanıcının değerlerini ölçebiliyor.
29.08.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

selçuk bayraktarabdTürkçe2021eğitim

İcat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.