Mühendis

Mühendis

Son dakika mühendis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mühendis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mühendis haber sayfamızda...

Mühendis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.136 mühendis haberi bulunmuştur.
Yıllar sonra gelen itiraf! 'Sanatçı Ercan'a yazık ettim'
Yıllar sonra gelen itiraf! 'Sanatçı Ercan'a yazık ettim' İzel-Çelik-Ercan, 30 yıl aradan sonra 2022'de yeniden bir araya gelmiş, peş peşe konserler vermişti. Geçtiğimiz haftalarda "tekrar dağılma kararı aldıkları" iddiasıyla gündeme gelen efsane müzik grubundan Ercan Saatçi, müzik kariyerine dair çarpıcı açıklamalar yaptı.
25.05.2024 Cadde
Selçuk Bayraktar, AKINCI'nın enkazı nasıl bulduğunu anlattı!
Selçuk Bayraktar, AKINCI'nın enkazı nasıl bulduğunu anlattı! İran Cumhurbaşkanı Reisi ve heyetinin bulunduğu helikopteri arama çalışmalarında Akıncı TİHA, ısıya duyarlı kameraları sayesinde önemli rol oynadı ve enkazın yerini tespit etti. Akıncı’nın kritik görevinin ardından Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKINCI'nın enkazı nasıl bulduğunu anlattı
21.05.2024 Haberler
Selçuk Bayraktar, AKINCI'nın enkazı nasıl bulduğunu anlattı!
Selçuk Bayraktar, AKINCI'nın enkazı nasıl bulduğunu anlattı! İran Cumhurbaşkanı Reisi ve heyetinin bulunduğu helikopteri arama çalışmalarında Akıncı TİHA, ısıya duyarlı kameraları sayesinde önemli rol oynadı ve enkazın yerini tespit etti. Akıncı’nın kritik görevinin ardından Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKINCI'nın enkazı nasıl bulduğunu anlattı.
21.05.2024 Ekonomi
James Dyson, dünya için fark yaratan fikirleri bekliyor!
James Dyson, dünya için fark yaratan fikirleri bekliyor! James Dyson Vakfı tarafından öğrenciler için her yıl düzenlenen ve bugüne kadar 400'den fazla genç mucide 1 milyon Sterlin’den fazla destek sağlayan James Dyson Ödülü başvuruları 17 Temmuz’a kadar devam ediyor.
20.05.2024 Advertorial
Çorlu tren faciası davasında gerekçeli karar açıklandı
Çorlu tren faciası davasında gerekçeli karar açıklandı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası davasında 9 sanığın 8 yıl 4 ay ile 17 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları alması, 4 sanığın da beraatine ilişkin mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. 4 sanığın tutuklanması ile sonuçlanan davanın 370 sayfalık gerekçeli kararında, sanıkların 'kusur' ve 'ihmalleri' tek tek sıralanıp, "Bütün delillerin birlikte incelenmesi neticesinde, her bir sanık yönünden kendi başlığı altında ayrıntılı olarak açıklanacağı üzere, eldeki dava sanıkları bakımından manevi unsurun taksir (basit veya bilinçli hali) olduğu kanısına varılmıştır" denildi.
20.05.2024 Gündem
105 yıldır sönmeyen meşale! İlelebet izinde
105 yıldır sönmeyen meşale! İlelebet izinde 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile kurtuluşun meşalesi yakıldı. Kurtuluşa giden “ilk adım”, dün Türkiye’nin dört bir yanında 105 yıl önceki ruhla kutlandı.
20.05.2024 Gündem
Savaş arkadaşlığından dostluğa uzanan yolculuk
Savaş arkadaşlığından dostluğa uzanan yolculuk Bu haftaki röportajımızda, Türk siyasetinin önemli isimlerinden Gülsün Bilgehan ile bir araya geldik. Bilgehan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu olarak, Atatürk ve İnönü’nün dostluğunu, savaş arkadaşlığını ve birlikte geçirdikleri süreçleri anlattı
18.05.2024 Ege
Son parasını ATM'ye yatırdı! 1447 kiracısından kira almamıştı: 'Yine olsa yine yaparım'
Son parasını ATM'ye yatırdı! 1447 kiracısından kira almamıştı: 'Yine olsa yine yaparım' ATM ve para sayma makineleri, milyonlarca kişinin günlük yaşamının kolaylaştırılmasında ve finans işlerinin hatasız yapılmasında önemli rol oynuyor. Bu makinelerin 1920’lere uzanan geçmişine rağmen Türkiye’ye 67 yıl sonra gelmesi şaşırtıcı olsa da serüvenin ardında elindeki son parayı bu işe yatırarak Türkiye’ye getiren biri var!
18.05.2024 Yaşam
14 yıl önce grizu patlamasında ölen madenciler anıldı
14 yıl önce grizu patlamasında ölen madenciler anıldı Zonguldak'ta 17 Mayıs 2010'da yaşanan grizu patlamasında hayatını kaybeden 30 madenci dualarla anıldı.
17.05.2024 Gündem
‘Mesleki eğitim’in ilk zirvesi İzmir’de
‘Mesleki eğitim’in ilk zirvesi İzmir’de Milliyet’in öncülüğünde İzmir’de ‘Mesleki Eğitim Zirvesi’ düzenlendi. Moderatörlüğünü Abbas Güçlü’nün yaptığı zirve kapsamında düzenlenen oturumlarda, eğitim ve sektör temsilcileri sorunları masaya yatırdı; ‘daha nitelikli mesleki eğitim’ için görüşlerini paylaştı...
15.05.2024 Gündem
‘Mühendis Kızlar’ İstanbul’da buluştu
‘Mühendis Kızlar’ İstanbul’da buluştu Limak Vakfı’nın uzun soluklu projesi Türkiye’nin Mühendis Kızları artık küresel bir sosyal etki hareketine dönüştü.
12.05.2024 Ekonomi
Sevgi'nin intiharında komşuların anlattıkları aileyi yıktı: Her gün ölüyoruz
Sevgi'nin intiharında komşuların anlattıkları aileyi yıktı: Her gün ölüyoruz Ümraniye'de eşi ile sorunları olduğu ve sık sık darbedildiği öne sürülen Sevgi Eren Koç, göğsüne ateş edilmiş halde evinde ölü bulundu. Polis ekiplerinin olayla ilgili soruşturması devam ederken 26 yaşındaki kadının ailesi, cinayet iddiasında bulundu.
11.05.2024 Gündem
Çift yelek taşıyor! Sokakta polis, inşaatta mühendis
Çift yelek taşıyor! Sokakta polis, inşaatta mühendis Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü’nde görevli Şehrigül Atılgan, hem sahada polis olarak görev yapıyor hem de müdürlüğe ait kent merkezi ve ilçelerde inşaatlarda mühendis olarak denetimlerde yer alıyor. Çift yelek taşıdığını söyleyen Atılgan, “Devletimize ve milletimize hizmet etmekten gurur duymaktayız” dedi.
11.05.2024 Haberler
Çift yelek taşıyor! Sokakta polis, inşaatta mühendis
Çift yelek taşıyor! Sokakta polis, inşaatta mühendis Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü’nde görevli Şehrigül Atılgan, hem sahada polis olarak görev yapıyor hem de müdürlüğe ait kent merkezi ve ilçelerde inşaatlarda mühendis olarak denetimlerde yer alıyor. Çift yelek taşıdığını söyleyen Atılgan, “Devletimize ve milletimize hizmet etmekten gurur duymaktayız” dedi.
11.05.2024 Gündem
Dünyanın farklı ülkelerinden Mühendis Kızlar 10-12 Mayıs’ta İstanbul'da buluşacak
Dünyanın farklı ülkelerinden Mühendis Kızlar 10-12 Mayıs’ta İstanbul'da buluşacak Limak Şirketler Grubu’nun, STEM alanlarında kadın istihdamını artırmayı amaçlayan ve ülke sınırlarını aşarak küresel bir sosyal etki hareketine dönüşen projesi Global Engineer Girls (GEG) 10-12 Mayıs tarihleri arasında Kosova, Kuzey Makedonya, Suudi Arabistan ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen mühendis kızları İstanbul’da ağırlayacak.
8.05.2024 Stil
Dünyanın en pahalı baharatını ekti! Kilosu 200 bin lira
Dünyanın en pahalı baharatını ekti! Kilosu 200 bin lira Elazığlı mühendis Bayram Çalışkan, 4 yıl önce Safranbolu'da keşfettiği safran bitkisiyle başladığı tarımsal faaliyetlerde başarıya ulaştı. Çalışkan'ın, gramı 200 liraya satılan safranı hem yüksek fiyatıyla hem de sağlık faydalarıyla dikkat çekiyor.
7.05.2024 Ekonomi
Bilirkişi raporu Edanur’un ölümünü böyle değerlendirdi: Ağır tedbirsizlik ve ilgisizlik var
Bilirkişi raporu Edanur’un ölümünü böyle değerlendirdi: Ağır tedbirsizlik ve ilgisizlik var İstanbul’da beş yaşındaki Edanur’un parkta su dolu çukura düşüp ölmesiyle ilgili İBB iştiraki İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Ali Sukas’ı yakalamak için çalışmalar sürerken, şirkette görevli bir mühendis tutuklandı.
6.05.2024 Gündem
Minik Edanur'un ölümüne 1 tutuklama
Minik Edanur'un ölümüne 1 tutuklama Küçükçekmece'de 5 yaşındaki Edanur Gezer'in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 3 İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanından 1’i tutuklanırken, 2 işçi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
5.05.2024 Haberler
Ziraat mühendisleri sahaya indi
Ziraat mühendisleri sahaya indi Şanlıurfa'da son günlerde yaşanan sağanak yağış, dolu ve seller nedeniyle sahaya inen ziraat mühendisleri, çiftçileri tarım sigortalarının önemi konusunda konusunda bilgilendirdi.
5.05.2024 Ekonomi
4 İBB çalışanı için gözaltı kararı
4 İBB çalışanı için gözaltı kararı İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki Edanur Gezer’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından açılan çukura düşürek boğulmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
5.05.2024 Gündem
Konuşan ölüyor! Havacılık devini ifşa eden eski çalışanlar peş peşe hayatını kaybetti
Konuşan ölüyor! Havacılık devini ifşa eden eski çalışanlar peş peşe hayatını kaybetti Sık sık yaşadığı teknik sorunlarla gündeme gelen ABD'li havacılık devi Boeing'i ifşa eden eski çalışanlar peş peşe yaşamını yitirdi. Uçağın yapımındaki skandallarla ilgili davada ifade verecek ismin şüpheli intiharından sonra, bir diğer eski çalışan aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.
4.05.2024 Dünya
Son dakika: İhmal kurbanı Edanur Gezer'in ölümünde 4 gözaltı
Son dakika: İhmal kurbanı Edanur Gezer'in ölümünde 4 gözaltı İstanbul Küçükçekmece’de beş yaşındaki Edanur Gezer’in su dolu çukura düşüp öldüğü olayla ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.
4.05.2024 Gündem
'İşçi kenti'nde Çinli mühendisler yürüdü
'İşçi kenti'nde Çinli mühendisler yürüdü İşçi kenti olarak anılan Zonguldak'ta, meslek örgütleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için İstasyon Caddesi'nde bir araya geldi.
1.05.2024 Gündem
Yapay zeka için yetenek savaşları
Yapay zeka için yetenek savaşları Teknoloji şirketi birbirinden yapay zeka projesinde çalışan mühendis kapma yarışına girdi.
1.05.2024 Teknoloji
İzmir depreme bilimin ışığında hazırlanacak
İzmir depreme bilimin ışığında hazırlanacak Bu yıl ikincisi düzenlenen Jeoloji Festivali -JEOFEST’24 Kültürpark’ta yapılıyor. Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir’in Deprem Master Planı’na ihtiyacı olduğunu belirterek acil mikrobölgeleme çalışması yapılması gerektiği söyledi.
27.04.2024 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Mühendis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.