Murat Tabanlıoğlu

Murat Tabanlıoğlu

Son dakika Murat Tabanlıoğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Murat Tabanlıoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Murat Tabanlıoğlu haber sayfamızda...

Murat Tabanlıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 181 murat tabanlıoğlu haberi bulunmuştur.
Kül olup, moloz olup diriliş: Atatürk Kültür Merkezi
Kül olup, moloz olup diriliş: Atatürk Kültür MerkeziMimarlık şaheserlerini yıkarak, yakarak tarihe geçme sapkınlığı, Herostratos Kompleksi olarak anılır.
27.12.2021Vitrin
Roca Duş Teknesiyle Banyonuzu Yenileyin
Roca Duş Teknesiyle Banyonuzu YenileyinBanyonuzu yeni bir duş teknesi ile yenilemek, bu alanı daha ferah ve erişilebilir hissettiriyor. Roca'da her biri farklı stil ve malzeme kalitesine sahip çeşitli duş tekneleri arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı profillerden herkesin kullanımına olanak tanıyan Stonex® materyali ile üretilen duş teknesi, kayma önleyici özelliğiyle, yaşlı bir bireyin de banyo ihtiyaçlarına yenilikçi bir anlayış getirerek kullanıcı için kolaylık ve güvenlik sunuyor. Kaygan ve ıslak zeminin neden olabileceği yaralanmaların önüne geçiyor.
29.11.2021Vitrin
Celal Abdi Güzer: “Bu kurulmuş gerçeklik çağında eleştirel mesafeyi doğru kullanmalıyız...”
Celal Abdi Güzer: “Bu kurulmuş gerçeklik çağında eleştirel mesafeyi doğru kullanmalıyız...”Mimarlık eleştirisi denilince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden biri olan Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, halen ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde mimarlık eleştirisi üzerine dersler veriyor ve dördüncü sınıf tasarım stüdyosu yöneticiliği yapıyor. Abdi Güzer “Neden daha az mimarlık eleştirisi yazıyorsun?” sorularına karşın aslında yazmaya devam ettiğini; ancak sosyal medyanın etkisiyle mimari eleştiriye bakışın, algı ve önceliklerin değiştiğini; tekil yapılar üzerine ve doğrudan yargı içeren indirgemeci bir eleştiri beklentisinin öne çıktığını belirtiyor ve ekliyor: “Kurulmuş gerçeklik çağında çoğalarak artan bilgi kirliliği göz önüne alındığında önümüze çıkan eleştiri ve değerlendirmelere mesafe ile bakmak daha da önem kazanıyor.”
29.11.2021Vitrin
AKM’nin okuma köşesi
AKM’nin okuma köşesiYeni Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, 15 bin kitaptan oluşan koleksiyonuyla hem yapıya hem şehre dinamizm kazandırıyor
14.11.2021Kültür Sanat
Son dakika: Yeni AKM açıldı! Erdoğan: Bu eser eski ve yeni Türkiye'nin en belirgin görüldüğü yerdir
Son dakika: Yeni AKM açıldı! Erdoğan: Bu eser eski ve yeni Türkiye'nin en belirgin görüldüğü yerdirSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlan Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'nin açılışını cumhuriyetin 98. yılında gerçekleştirdi. Erdoğan, "Bu eser, eski Türkiye ve yeni Türkiye fotoğrafının en belirgin şekilde görüldüğü yerdir." sözlerine yer verdi. Erdoğan, "Burada yürütülecek her kültür sanat faaliyeti büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolunda kendi alanında atılmış bir adım olacaktır." ifadelerini kullandı.
29.10.2021Gündem
Taksim'de hummalı çalışma! AKM açılışa hazırlanıyor
Taksim'de hummalı çalışma! AKM açılışa hazırlanıyor 2019'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Atatürk Kültür Merkezi bugün yapılacak tören ile açılacak. Açılış öncesi Taksim Meydanı ve AKM etrafında geniş güvenlik önlemi alındı.
29.10.2021Gündem
AKM yarın açılıyor! Bakan Ersoy son gelişmeyi duyurdu
AKM yarın açılıyor! Bakan Ersoy son gelişmeyi duyurduGelen son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yarın açılacak olan Atatürk Kültür Merkezi'nin tanıtımında konuşma yaptı. Bakan Ersoy AKM'de sanat kurulunun oluşturulacağını açıklarken yarın gerçekleştirilecek açılış için dikkat çeken bilgilere yer verdi.
28.10.2021Gündem
Özel koleksiyon
Özel koleksiyonCemiyet hayatının ünlü isimlerinden Emir Bahadır, Punto Uomo için hazırladığı kıyafet koleksiyonunu Pera Palace Hotel’de özel bir davetle tanıttı
23.10.2021Cadde
İGART'tan gençlere yönelik ödüllü yarışma
İGART'tan gençlere yönelik ödüllü yarışma1 milyon TL büyük ödüllü İGART çatısı altındaki yarışmanın başvuruları devam ediyor. 35 yaş altı Türk ve yabancı genç sanatçı ve gruplara yönelik yarışmanın kazanan eseri, İstanbul Havalimanı’nın en dikkat çekici alanlarından birinde yolcularla buluşuyor. Başvuruları 1 Kasım’da sona eren yarışma, mimari ve sanatın bütünleşmesinin önemli bir temsili olarak görülüyor.
18.10.2021Kültür Sanat
Taksim'deki AKM için geri sayım! 29 Ekim'de açılacak
Taksim'deki AKM için geri sayım! 29 Ekim'de açılacakTaksim'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümünde hizmete açılacak Atatürk Kültür Merkezi'nde son hazırlıklar yapılıyor. 5 bloktan oluşan ve 30 bin metrekare arsa üzerine kurulu, 95 bin metrekare kapalı alana sahip AKM'nin cephesi ve iç mekanlarındaki doğal taş kaplamalarının tamamı bitirildi.
1.10.2021Gündem
Son dakika... Atatürk Kültür Merkezi 29 Ekim'deki açılışa hazırlanıyor
Son dakika... Atatürk Kültür Merkezi 29 Ekim'deki açılışa hazırlanıyorTaksim'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümünde hizmete açılacak Atatürk Kültür Merkezi'nde son hazırlıklar yapılıyor. 5 bloktan oluşan ve 30 bin metrekare arsa üzerine kurulu, 95 bin metrekare kapalı alana sahip AKM'nin cephesi ve iç mekanlarındaki doğal taş kaplamalarının tamamı bitirildi.
1.10.2021Gündem
Günümüzün eserleri
Günümüzün eserleriÇağdaş Sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ile Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması sonuçlandı.
23.09.2021Kültür Sanat
İstanbul Havalimanı, İGART ile sanatı dünyayla buluşturuyor
İstanbul Havalimanı, İGART ile sanatı dünyayla buluşturuyorİstanbul Havalimanı, kültür ve sanata verdiği değerle ön plana çıkan tüm çalışmaları İGART çatısı altında topluyor. İstanbul’un kültür ve sanatla harmanlanmış kimliğini ve Anadolu coğrafyasının kültürel hafızasını dünya ile buluşturacak olan İGART kapsamında sanatçılara, sergi, atölye çalışması, canlı müzik performansı olmak üzere yeteneklerini İstanbul Havalimanı’nda sergileme imkânı sunuluyor. İGART çatısı altındaki ilk çalışmada havalimanının metro çıkış alanındaki “Viyadük altı” yarışmaya açılıyor. Büyük ödül, bugüne kadar bir sanat projesinde verilen en büyük ödüllerden biri olacak.
15.09.2021Kültür Sanat
AKM'de son durum havadan görüntülendi
AKM'de son durum havadan görüntülendiİstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın 29 Ekim'de açılacağını açıkladığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasındaki son durum havadan görüntülendi.
14.09.2021Haberler
29 Ekim'de açılacak AKM'de son durum havadan görüntülendi
29 Ekim'de açılacak AKM'de son durum havadan görüntülendiİstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın 29 Ekim'de açılacağını açıkladığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasındaki son durum havadan görüntülendi.
14.09.2021Gündem
AKM yüzünü gösterdi
AKM yüzünü gösterdiTaksim’de yapımına devam edilen Atatürk Kültür Merkezi’nde sona geliniyor.
16.06.2021Kültür Sanat
Bodrum’da iki meydan bir cadde
Bodrum’da iki meydan bir caddeBodrum Belediyesi, öğrenciler arasında bir mimari ve kentsel tasarım fikir projeleri yarışması düzenliyor. “Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde” başlıklı yarışma Bodrum'un kalbi olarak tanımlanabilecek bir kentsel sit alanı ve 3. derece arkeolojik sit alanını kapsıyor. Alan sınırları içinde tescilli birçok sivil mimarlık eseri bulunuyor.
1.06.2021Mimarlık
‘Kültür ve sanatın kalbi olacak’
‘Kültür ve sanatın kalbi olacak’Yurdumuzda kültürel ve sanatsal pek çok etkinliğin öne çıkarılmasının yanı sıra turizm alanındaki çalışmaları ile gönüllerde taht kuran Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, önceki gün İstanbul’daydı.
4.05.2021Cadde
Karapınar’ın ‘Vaha’sı!
Karapınar’ın ‘Vaha’sı!Türkiye’nin en büyük; dünyanın ise altıncı büyük güneş enerjisi santrali olacak Karapınar GES’in mimari tasarım yarışmasını ‘Vaha’ projesi kazandı. Coğrafi koşullar nedeniyle çölleşmiş arazinin GES yatırımı ile çevreye ve ekonomiye kazandırılacağına dikkat çekildi.
9.04.2021Ekonomi
Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi yatırımı Karapınar GES geleceğin mimarisiyle buluşuyor
Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi yatırımı Karapınar GES geleceğin mimarisiyle buluşuyorKalyon Holding tarafından 1 milyar dolar yatırımla kurulan Karapınar Güneş Santrali’nin Denetleme, Kontrol ve Veri Merkezi (SCADA) için açılan mimari tasarım yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin en büyük yenilenebilir enerji projesinin yönetim binası için düzenlenen yarışmada Türkiye’nin önemli mimarlık ofisleri tarafından hazırlanan 61 proje yarıştı. Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren projeler 7 Nisan 2021’de düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Katılan projelerin, yenilenebilir enerjinin önemine ve geleceğine vurgu yapabilecek ikonik bir bina tasarımı hedefiyle, mekânsal bütünlük, yenilik, özgünlük, estetik ve uygulanabilirlik yönünden değerlendirildiği yarışmada Y. Mimar Caner Bilgin ve Mimar Begüm Yılmaz Bilgin’in “Vaha” isimli projesi birincilik ödülüne layık görüldü.
8.04.2021Vitrin
Mimar Sinan Müzesi ve Mimarlık Merkezi Proje Yarışması Başlıyor
Mimar Sinan Müzesi ve Mimarlık Merkezi Proje Yarışması BaşlıyorKayseri Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Mimarlar Odası Kayseri Şubesi, Büyük Usta Mimar Sinan’ın hayatının, eserlerinin tanıtıldığı bir müze yapısı, ülkemizde örneği az bulunan, kente değer katan bir mimarlık merkezi binası ve bu yapılara hizmet edecek açık-yarı açık kamusal mekanların tasarım sorununun çözülmesi için bir mimari proje yarışması düzenliyor.
29.03.2021Proje
Yeni AKM’nin son hali havadan görüntülendi
Yeni AKM’nin son hali havadan görüntülendiTemeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 10 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen törende atılan yeni Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yapımı tüm hızıyla sürüyor. Taksim'in simgeleri arasında olan AKM’nin havadan çekilen görüntülerinde küre şeklinde tasarlanan oditoryumun, dış cephesinin kırmızı taşlarla kaplandığı görüldü.
8.12.2020Haberler
Yeni Atatürk Kültür Merkezi inşaatının yüzde 78'i tamamlandı
Yeni Atatürk Kültür Merkezi inşaatının yüzde 78'i tamamlandıTaksim'de yapımı devam eden Yeni Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatının yüzde 78'i tamamlandı. 15 bin adet özel el yapımı kırmızı seramik kullanılarak yapılan küre şeklindeki opera kulesindeki çalışmalar sona yaklaştı.
26.11.2020Haberler
Atatürk Kültür Merkezi'nin son hali görüntülendi
Atatürk Kültür Merkezi'nin son hali görüntülendiTaksim'de yapımı devam eden Yeni Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatının yüzde 78'i tamamlandı. 15 bin adet özel el yapımı kırmızı seramik kullanılarak yapılan opera kulesindeki çalışmalar sona yaklaştı.
26.11.2020Gündem
Anadolu Ödülleri Sahiplerini Buldu
Anadolu Ödülleri Sahiplerini BulduBaksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Doğan Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen ödül programına, Müzecilik, Süreli Etkinlikler, Gösteri Sanatları, Arkeoloji ve Restorasyon kategorilerinde toplam 133 proje başvurdu. Türkiye’nin 35 ilinden adayların başvurduğu yarışmada, finale kalan 25 projeden altısı “Anadolu Ödülü”ne değer bulundu. Seçici Kurul, iki projeye de“Alana Katkı Ödülü” verilmesini kararlaştırdı.
12.11.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Murat Tabanlıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.