Neonazi

Neonazi

Son dakika neonazi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan neonazi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan neonazi haber sayfamızda...

Neonazi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 140 neonazi haberi bulunmuştur.
NSU davasında baş sanık Zschaepe ile iki sanık hakkındaki kararları onandı
NSU davasında baş sanık Zschaepe ile iki sanık hakkındaki kararları onandıAlmanya'da Yargıtay, Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) davasında Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinin baş sanık Beate Zschaepe ile iki sanık hakkındaki kararlarını onadı.
19.08.2021Dünya
Vali öldüren Neo-Nazi'ye ömür boyu hapis
Vali öldüren Neo-Nazi'ye ömür boyu hapisAlmanya'da Kassel Valisi Walter Lübcke'yi öldürmek suçundan yargılanan aşırı sağcı Stephen Ernst, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
28.01.2021Dünya
Hollanda'da koronavirüs protestosu yağma eylemlerine dönüştü
Hollanda'da koronavirüs protestosu yağma eylemlerine dönüştüHollanda’da pandemi nedeniyle konulan sokağa çıkma yasağına karşı başlayan protestolar pazartesi gecesi de devam etti. Birçok kentte göstericiler dükkanları yağmaladı ve polisle çatıştı.
26.01.2021Dünya
Almanya'da ırkçı örgüt yasaklandı
Almanya'da ırkçı örgüt yasaklandıAlmanya'da İçişleri Bakanlığı'nın "Sturmbrigade 44" adlı ırkçı Neonazi örgütü yasakladığı bildirildi.
1.12.2020Dünya
BBP Genel Başkanı Destici'den İslam dinine yönelik saygısızlığa tepki
BBP Genel Başkanı Destici'den İslam dinine yönelik saygısızlığa tepkiBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "İslam'ı dizayn etme çabalarına girişme, İslam değerlerine ve kutsallarına saldırma hadsizliği ve cüretkarlığında bulunan herkesi bir kere daha lanetliyorum ve herkesi haddini bilmeye, İslam'ın kutsallarına, bizim kutsallarımıza hakaretten uzak durmaya davet ediyorum." ifadesini kullandı.
28.10.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransız mallarına boykot çağrısı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransız mallarına boykot çağrısıGelen son dakika haberlerine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Fransız markalarına boykot çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunları satın almayın' dedi.
26.10.2020Siyaset
Altın Şafak yöneticileri hapse giriyor
Altın Şafak yöneticileri hapse giriyorYunanistan'da 13'er yıl hapis cezası alan Neo-Nazi partinin lider kadrosu tutuklanacak, mahkeme ceza erteleme talebini kabul etmedi.
22.10.2020Dünya
Son dakika...Altın Şafak Partisinin yöneticilerine 13'er yıl hapis cezası!
Son dakika...Altın Şafak Partisinin yöneticilerine 13'er yıl hapis cezası! Yunan mahkemesi, aşırı sağcı suç örgütü Altın Şafak Partisinin lideri Nikos Mihaloliakos ve yönetici kadrosunu "suç örgütü yönetmekten" 13'er yıl hapis cezasına çarptırdı.
14.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'sen kimsin' diyerek sert çıktı: Hadsizlik, edepsizlik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'sen kimsin' diyerek sert çıktı: Hadsizlik, edepsizlikGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Macron'un Müslümanların yoğunlukta olduğu bir şehirde yaptığı 'İslam krizde' açıklaması, saygısızlıktan öte açık bir provokasyondur. Fransız Devlet Başkanı olarak 'İslam'ın yapılandırılması'ndan bahsetmesi hadsizliktir, edepsizliktir' dedi.
6.10.2020Siyaset
Almanya'da ırkçı polisler açığa alındı
Almanya'da ırkçı polisler açığa alındıTürklerin yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde WhatsApp'daki sohbet gruplarında ırkçı paylaşımlarda bulunan 29 polis yakalandı.
16.09.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama! İdlib'den acı haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama! İdlib'den acı haberCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Siyaset Akademisi’nin açılış dersinde konuşma yaptı. İdlib'de 3 şehidimizin olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 tane şehidimiz var mekanları cennet olsun. Onun yanında rejim güçlerinin kaybı çok büyük. Mücadele orada hala devam ediyor, edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek. Biz şunu söylüyoruz. Biz Adana Mutabakatı ile İdlib'deyiz" dedi.
27.02.2020Siyaset
Büyükelçi Ozan Ceyhun hakkındaki iddialara cevap verdi
Büyükelçi Ozan Ceyhun hakkındaki iddialara cevap verdiAvusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atanan Ozan Ceyhun, hakkındaki iddialara ilişkin, "(Mustafa Eroğlu davası) Benim bu davayla ilgili zaman aşımından yararlanarak olaydan paçayı kurtardığım suçlamasını yapanlar gerçekleri söylemiyor." dedi.
23.02.2020Gündem
Almanya'da Neonazi 'Combat 18' yasaklandı
Almanya'da Neonazi 'Combat 18' yasaklandıŞiddet yanlısı faşist örgüte birçok şehirde baskın düzenlendi, Combat 18'in lideri Stanley R gözaltına alındı.
23.01.2020Dünya
Londra'dan dünyaya net mesaj! 'İslami terör' yaftasını kabul etmiyoruz"
Londra'dan dünyaya net mesaj! 'İslami terör' yaftasını kabul etmiyoruz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camisi açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "El-Bab'da 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Çünkü DEAŞ'lının İslam ile alakası yoktur ve onlar bizden değildir." ifadelerini kullandı. İslam'dan terörist çıkmayacağını vurgulayan Erdoğan, "Müslüman terörist olmaz ve İslam'dan terörist çıkmaz. Birilerinin ısrarla gündemde tutmaya çalıştığı 'İslami terör' yaftasını kabul etmiyoruz" dedi. Açılış için Cambridge Camisi'ne iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Yusuf İslam (Cat Stevens) kapıda karşıladı.
5.12.2019Gündem
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor!
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra'da Türk vatandaşlarına hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı açıklamada, "Silah üzerinden, ölüm üzerinden, acı, kan, baskı ve tehdit üzerinden ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor. " dedi.

12 Aralık'ta İngiltere'de gerçekleşecek seçime de değinen Erdoğan, "Burada belirleyici bir rol oynayacağınıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.
4.12.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'deki alevi evlerinin işaretlenmesine sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'deki alevi evlerinin işaretlenmesine sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,6. Din Şurası'nın kapanış oturumunda açıklamalarda bulundu.. İzmir'de kapılara işaret konulmasıyla ilgili Erdoğan, "Türkiye'de bizim devlet olarak yönetim olarak böyle bir problemimiz yoktur. Bu kapılara işaret koyanlar en yakında zamanda yakalanıp bunun hesabı sorulacaktır.İnsanlarımız arasında nifak tohumu ekmelerine fırsat vermeyeceğiz. Bu tarz girişimlere karşı uyanık olmalıyız" dedi.
28.11.2019Siyaset
Aşırı sağcı 'Phalanx 18' yasaklandı
Aşırı sağcı 'Phalanx 18' yasaklandıAlmanya'da dernek üyelerinin Bremen ve Aşağı Saksonya'daki evleri polis tarafından arandı, Bremen İçişleri Bakanı Maeurer "Nasyonal sosyalist ideolojinin yayılması nerede olursa olsun gecikmeden durdurulmalı" dedi.
20.11.2019Dünya
Son dakika |  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onları bombaların altına gönderemeyiz
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onları bombaların altına gönderemeyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında yaptığı konuşmada, "Suriyeli kardeşlerimizi kovamayız. Hani birileri diyor ya 'Suriyeliler gitsin.' Asla biz bunlara eyvallah edemeyiz. Onları bombaların altına gönderemeyiz. Cihanşümul İslam kardeşliğinin sınırı yoktur. Hiç kimse bizim aramıza ayrılık tohumları ekemez" ifadelerini kullandı.
8.11.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katilleri silaha boğdular...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katilleri silaha boğdular...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Afrika Ülkeleri Dini Liderler Zirvesi'nde bir konuşma yaptı. Erdoğan, "Bugün bize silah ambargosu uygulayanlar o günlerde eli kanlı katilleri silaha boğmuştur. Batı dünyası ve BM, Ruanda'da tam üç ay boyunca 800 bin insanın vahşice öldürülmesini sadece seyretmiştir." ifadelerini kullandı.
19.10.2019Siyaset
Almanya'da korkutan gerçek! Silahlanıyorlar
Almanya'da korkutan gerçek! SilahlanıyorlarAlmanya'da geçen yıl 563 suça karışan aşırı sağcılardan bin 91 silah ele geçirildiği, bir önceki yıl ele geçirilen silah sayısının ise 676 olduğu açıklandı.
28.09.2019Dünya
Almanya'da her iki günde bir camiye bombalı tehdit
Almanya'da her iki günde bir camiye bombalı tehditAlmanya'da geçen ay, her iki günde bir caminin bombalı tehdit aldığı belirtildi.
7.08.2019Dünya
İtalya'da Neo-Nazi operasyonu
İtalya'da Neo-Nazi operasyonuKuzey İtalya'da, Neo-Nazi yanlısı olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden birinin eski neo-faşist İtalyan siyasi partisi Senato adayı olduğu belirtilirken; diğer 2'sinin ise havaalanında hangarda sakladıkları füzeyi satmaya çalıştıkları duyuruldu.İtalya'nın kuzeyindeki Turin şehrinde, Neo-Nazi yanlısı olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin 2001 yılında, neo-faşist Forza Nuavo siyası partisinin Senato adayı olduğu belirtildi. Kimliği açıklanmayan şüphelinin, Milano'nun kuzeybatısındaki Gallarate şehrindeki evinde, 9 saldırı tüfeği, yaklaşık 30 av tüfeği, tabanca ve cephane bulunduğu duyuruldu. Ayrıca çok sayıda Nazi sembolü olan ?svastika? işlemeli antikanın da ele geçirildiği belirtildi.
11.09.2019Haberler
Son dakika... Erdoğan, canlı yayında açıkladı: Yaptırım yok
Son dakika... Erdoğan, canlı yayında açıkladı: Yaptırım yokG20'nin ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaptırımlar konusunda sayın Trump da açıklık getirdi. Böyle bir şeyin olmayacağını kendisinden özellikle dinlemiş olduk. Bizim S-400 olayı bir taraftan yürürken, bir yandan da ABD'den 116 savaş uçağı alıyoruz" dedi.
29.06.2019Dünya
Son dakika... Erdoğan, canlı yayında açıkladı: Yaptırım yok
Son dakika... Erdoğan, canlı yayında açıkladı: Yaptırım yokG20'nin ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaptırımlar konusunda sayın Trump da açıklık getirdi. Böyle bir şeyin olmayacağını kendisinden özellikle dinlemiş olduk. Bizim S-400 olayı bir taraftan yürürken, bir yandan da ABD'den 116 savaş uçağı alıyoruz" dedi.
29.06.2019Dünya
Almanya'da vali cinayetinde NSU şüphesi
Almanya'da vali cinayetinde NSU şüphesiYeşiller Partisi, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayetinde Neo-nazi örgüt NSU bağlantısı olup olmadığının incelenmesini istedi.
20.06.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Almanyarecep tayyip erdoğancumhurbaşkanıcumhurbaşkanı erdoğanSon dakika haberleri

Neonazi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.