Nohut

Nohut

Son dakika Nohut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nohut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nohut haber sayfamızda...

Nohut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.917 nohut haberi bulunmuştur.
Ambarda alarm zili! Buğdaydan nohuta pek çok ürün risk altında
Ambarda alarm zili! Buğdaydan nohuta pek çok ürün risk altındaTÜİK’in bitkisel üretim tahminine göre, hububat ve baklagillerde keskin üretim azalışı bekleniyor. Kuraklık kaynaklı bu düşüşler, yeni ekimde de kendini gösteriyor. Buğdaydan nohuta pek çok ürün risk altında...
27.10.2021Ekonomi
Tahıl ve sebzede bu yıl üretimin azalacağı tahmin edildi
Tahıl ve sebzede bu yıl üretimin azalacağı tahmin edildiTürkiye'de üretim miktarının bu yılın ikinci tahmininde geçen yıla göre, tahıllar ve diğer bitkisel ürünlerde yüzde 12, sebzelerde yüzde 0,2 azalacağı, meyveler, içecek ve baharat bitkilerinde yüzde 4,6 artış göstereceği öngörüldü.
25.10.2021Ekonomi
Haşlanmış Nohut Kaç Kalori? Haşlanmış Nohutun Protein, Vitamin Ve Besin Değerleri
Haşlanmış Nohut Kaç Kalori? Haşlanmış Nohutun Protein, Vitamin Ve Besin DeğerleriHaşlanmış ya da pişmiş nohut ülkemizde çokça tüketilen besinlerden biridir. Özellikle anavatanı Anadolu olan nohut yüzyıllardır vazgeçilmezimiz olan bakliyatlardan biri olmaktadır. Haşlanmış notun lezzetinin yanı sıra birçok besin değeri ile fayda sağlamaktadır. Bu bakımdan Haşlanmış nohut kaç kalori olduğunu ve besin değerlerini öğrenebilir ve günlük hayatta rahatlıkla tüketebilirsiniz. Peki, Haşlanmış nohut kaç kalori? Haşlanmış nohudun protein, vitamin ve besin değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
23.10.2021Püf Noktası
Nohut Yemeği Kaç Kalori? Nohut Yemeğinin Protein, Vitamin Ve Besin Değerleri
Nohut Yemeği Kaç Kalori? Nohut Yemeğinin Protein, Vitamin Ve Besin DeğerleriNohut yemeği birçok kişinin sevmiş olduğu yemeklerden bir tanesidir. Nohut yemeğinin kaç kalori olduğu merak edilmektedir. Nohut yemeği içerisinde çok zengin besin değerleri yer almaktadır. Son günlerde nohut yemeği sofraların en popüler yemeklerinden bir tanesi olmuştur. Peki, nohut yemeği kaç kalori? Nohut yemeğinin protein, vitamin ve besin değerleri ne kadardır tüm detayları ile derledik.
23.10.2021Püf Noktası
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleri
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Kedilerin 70’ten fazla ırkı bulunur. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Sahipler kedi isimleri konusu üzerine derin bir araştırma sürecine girerler. Ancak isim seçme konusunda kararsızlık yaşarlar. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2021 içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Evcil Hayvan
Nohut ihracı kayda bağlandı
Nohut ihracı kayda bağlandıTicaret Bakanlığı, son dönemde yaşanan kuraklık, verim ve kalite sorunları karşısında fiyat istikrarının korunması amacıyla nohut  ihracatına kayıt uygulaması getirildiğini bildirdi. Tebliğ ile nohut, sülfürik asit ve saf amonyak ihracı, kayda bağlı mallar listesine alındı.
17.10.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı nohut ihracatının kayda bağlanma gerekçelerini açıkladı
Ticaret Bakanlığı nohut ihracatının kayda bağlanma gerekçelerini açıkladıTicaret Bakanlığı, son dönemde yaşanan kuraklık, verim ve kalite sorunları karşısında fiyat istikrarının korunması amacıyla nohut ihracatına kayıt uygulaması getirildiğini bildirdi.
16.10.2021Ekonomi
Nohudun ihracatı kayda bağlandı
Nohudun ihracatı kayda bağlandıİhracı kayda bağlı ürünler listesine nohut, sülfürik asit ve saf amonyak dahil edildi.
16.10.2021Ekonomi
'Suya göre tarım' başladı! Hem tasarruf hem verimlilik arttı
'Suya göre tarım' başladı! Hem tasarruf hem verimlilik arttıTarım ve Orman Bakanlığı, kuralık ve iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında "suya göre tarım" uygulamalarıyla hem su tasarrufu hem de verimlilik artışı sağlıyor.
14.10.2021Ekonomi
"Demirci tarhanası" şifa kaynağı oluyor
"Demirci tarhanası" şifa kaynağı oluyorManisa'nın Demirci ilçesinde köylü kadınların imece usulüyle hazırladığı bölgeye özgü "Demirci tarhanası" içerisindeki 16 çeşit meyve ve sebzeyle yoğun talep görüyor.
9.10.2021Haberler
TZOB eylül ayı üretici-market fiyatlarını açıkladı
TZOB eylül ayı üretici-market fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, eylül ayında markette 24, üreticide 20 üründe fiyat artışı; markette 13, üreticide 7 üründe fiyat düşüşü meydana geldiğini ve markette 1, üreticide 3 üründe fiyatın değişmediğini bildirdi.
1.10.2021Ekonomi
Lifli yiyecekler hangileridir? İşte içerisinde lif olan besinler ve gıdalar
Lifli yiyecekler hangileridir? İşte içerisinde lif olan besinler ve gıdalarLifli yiyecekler tüketerek hem sağlıklı beslenmiş hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olursunuz. İçerisindeki lif miktarlarının yüksek olması nedeniyle lifli yiyecekler tok tutarak, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir. Lifli yiyecekler nelerdir, lifli yiyecekler ne işe yarar diye merak ediyorsanız vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanabilirsiniz. İşte lifli yiyecekler nelerdir sorusunun cevabı…
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktır
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktırCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin tüm sorunlarına talip olduklarını belirterek, “‘Efendim CHP’nin hiç kabahati yok muydu?’ diye sorabilirsiniz. Vardı efendim. Kim dedi CHP’nin kabahati yoktu diye? Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, yanlışımız da var ama önemli olan yanlıştan, hatadan, kusurdan, ders çıkarmaktır” dedi.
27.09.2021Siyaset
Kış sofralarına son hazırlıklar
Kış sofralarına son hazırlıklarEylül, derken ekim; kışa hazırlığın son anları: Turşular, salçalar, kuruluklar tatlı bir telaşa yol açar; özlemle beklenen kış sebzeleri ve meyveleri lezzetini hissettirir, ceviz ve kestanenin de saltanatı başlar.
26.09.2021Pazar
Daha kaslı bir vücut için protein tozu tüketmek sağlıklı mı?
Daha kaslı bir vücut için protein tozu tüketmek sağlıklı mı?Protein hücre gelişimini destekleyen, kan yapımında kullanılan, vücut direncini ve kas dokusunu güçlendiren temel bir besindir. Et, yumurta, süt, yoğurt, peynir, fasulye, nohut, badem gibi gıdalar, temel protein kaynaklarıdır. Genel olarak, sporcuların ve bazen gençlerin, kas yapmak için protein tozlarını kullandıkları görülmekte. Peki, protein tozu yararlı mı yoksa zararlı mı? Prof. Dr. Vedat Göral, konu hakkında bilgi verdi.
17.09.2021Genel Sağlık
TARSİM'den üreticilere 214 milyon liralık kuraklık ödemesi yapıldı
TARSİM'den üreticilere 214 milyon liralık kuraklık ödemesi yapıldıTarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), 3 bin 532 köyde kuraklıktan zarar gören 14 bin 213 sigortalı üreticiye 214 milyon lira hasar ödemesi yaptı.
15.09.2021Ekonomi
Gıdada ara dönem endişesi
Gıdada ara dönem endişesiTarla üretimi olmasına rağmen yaz aylarında sebze ve meyve fiyatları çok yüksek seyretti. Havaların serinlemesiyle bir süre sonra seralarda üretilenler tezgaha inecek. Ancak bu geçiş döneminde fiyatlarda yeni bir zam dalgasından endişe ediliyor.
15.09.2021Ekonomi
MasterChef dokunulmazlık oyununu kim kazandı? MasterChef eleme adayları
MasterChef dokunulmazlık oyununu kim kazandı? MasterChef eleme adaylarıMasterChef'te haftanın ikinci takım oyunu ve ardından dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları, bir hafta daha yarışmada kalabilmek için jürini verdiği menüyü en iyi şekilde yaparak dokunulmazlığın sahibi olmak adına mücadele etti. İkinci takım oyununda İtalyan mutfağının seçkin tarifleri yapıldı. Peki, MasterChef bu akşam kim kazandı?
10.09.2021Cadde
Kuruyemiş sektörü kahvede gümrük vergisinin sıfırlanmasını talep ediyor
Kuruyemiş sektörü kahvede gümrük vergisinin sıfırlanmasını talep ediyorTüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜKSİAD) Başkanı Aykut Dinler, kavrulmamış kahvenin gümrük vergisinin 5 puan indirilmesinin olumlu olduğunu ancak bu indirimin kahve fiyatlarına yansıması için verginin sıfırlanmasını beklediklerini bildirdi.
9.09.2021Ekonomi
Hububat ve bakliyat ithaline sıfır gümrük
Hububat ve bakliyat ithaline sıfır gümrükBazı hububat ve bakliyat ürünlerinde gümrük vergisi oranları yılbaşına kadar yüzde sıfır olarak uygulanacak.
9.09.2021Ekonomi
Türk mutfağında kahvaltı ne zaman ortaya çıktı? 'En önemli öğün' diyorlar ama...
Türk mutfağında kahvaltı ne zaman ortaya çıktı? 'En önemli öğün' diyorlar ama...Tüm dünyada güne başlarken en önemli öğün sabah kahvaltısı olarak bilinir. Ancak son günlerde kahvaltının tarihinden yola çıkarak yararlı mı yoksa zararlı mı olduğuna dair yeni bir tartışma karşımıza çıkıyor. Peki, kahvaltı kültürü nasıl ortaya çıktı, günün en önemli öğünü gerçekten kahvaltı mı, kahvaltı zararlı mı, sabah kahvaltısı yapılmazsa vücudu nasıl etkiler? Bakın işin uzmanları ne diyor! İşte kahvaltının tarihinden sağlık için önemine kadar merak edilen tüm detaylar...
14.09.2021Gündem
Son dakika: Bazı tarım ürünlerinde gümrük vergisi sıfırlandı
Son dakika: Bazı tarım ürünlerinde gümrük vergisi sıfırlandıBazı hububat ve bakliyat ürünlerinde gümrük vergisi oranları yılbaşına kadar yüzde sıfır olarak uygulanacak.
8.09.2021Ekonomi
Günlük Demir İhtiyacı Ne Kadardır? Günlük Demir İhtiyacı Nasıl Tamamlanır?
Günlük Demir İhtiyacı Ne Kadardır? Günlük Demir İhtiyacı Nasıl Tamamlanır?İnsanların günlük olarak alması gereken demir ihtiyacı vardır. Demir eksiliğinden dolayı birçok hastalık oluşabiliyor. İnsan vücudunun günlük ne kadar demir ihtiyacı duyduğu insanların araştırdığı sağlık bilgilerinden birisidir. Günlük demir ihtiyacı ne kadardır? Günlük demir ihtiyacı nasıl tamamlanır? Sorularını sizler için detaylı olarak derledik.
7.09.2021Sağlık
Emzirme döneminde bu besinleri mutlaka tüketin
Emzirme döneminde bu besinleri mutlaka tüketinFaydası, mucizevi etkileri saymakla bitmeyen anne sütü, bebeklerin ihtiyacı olan tüm besin öğelerini tek başına karşılıyor. Bağışıklık sistemi henüz güçlenmemiş bebeğinizi hastalıklara karşı koruyor, vücut direncini artırıyor. Bu nedenle annenin emzirme döneminde tükettiği gıdalar ve aldığı besin takviyeleri sütün kalitesini ve miktarını doğrudan etkiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Ali Talay, anne sütünün öneminden bahsederken süt arttırmanın yolları hakkında bilgi verdi.

Benzer Haber Etiketleri

nohutekonomikuraklıkKaç kaloriBesin değerleri

Nohut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.