Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

Son dakika obezite cerrahisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan obezite cerrahisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan obezite cerrahisi haber sayfamızda...

Obezite Cerrahisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 232 obezite cerrahisi haberi bulunmuştur.
Gastrik Bypass Nedir, Neden Yapılır? Gastrik Bypass (Mide Bypassı) Ve İle Tüp Mide Ameliyatının Farkları Nelerdir?
Gastrik Bypass Nedir, Neden Yapılır? Gastrik Bypass (Mide Bypassı) Ve İle Tüp Mide Ameliyatının Farkları Nelerdir?Söz konusu mide ameliyatları olduğunda hangi prosedürün sizin için en iyisi olduğunu bulmaya çalışmak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Tüp mide ameliyatından daha çok tercih edilen Gastrik bypass hakkında hem bilgilendirmek hem de iki prosedür arasındaki farkı detayları ile derledik.
10.09.2021Sağlık
Obezite ve aşırı kilo Kovid-19'un seyrini ağırlaştırıyor
Obezite ve aşırı kilo Kovid-19'un seyrini ağırlaştırıyorDünya çapındaki önlenebilir ölümler arasında ilk sıralarda yer alan obezite ve aşırı kiloluğun Kovid-19’a yakalan gençlerde hastalığın seyrini ağırlaştırdığı ve yoğun bakım oranlarını artırdığı görülüyor. Koronavirüs salgınından en fazla mağdur olanlar arasında evde kalan çocuklar da bulunuyor. Çocuklardaki obezite oranlarının artışı koronavirüs tehlikesinin yanında hem çocukların bağışıklık sistemi hem de ileriki yıllarda ortaya çıkabilecek hastalıklar açısından büyük tehlike barındırıyor.
14.08.2021Genel Sağlık
Obezite ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken 10 faktör
Obezite ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken 10 faktörObezite; kalp ve damar hastalıkları, tip 2 diyabet, rahim, meme, prostat ve kalın bağırsak kanserleri, yüksek tansiyon, inme, sindirim sistemi problemleri, solunum yolu problemleri, kas-iskelet sistemi problemleri, ürogenital problemler ve psikososyal problemlere neden olabiliyor. Uygun olan hastalara uygulanan obezite cerrahisi sonrasında da hastanın dikkat etmesi gereken birçok faktörün olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Abdulcabbar Kartal, konu hakkında bilgi verdi.
29.07.2021Genel Sağlık
Obezite cerrahisi sonrası saç dökülmesi yaşanıyor mu?
Obezite cerrahisi sonrası saç dökülmesi yaşanıyor mu?Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan aşırı kilolu bireyler için obezite ile mücadelede etkin bir tedavi yöntemi olan bariatrik cerrahi, özellikle ameliyat sonrası süreçler açısından oldukça merak ediliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doçent Doktor Hasan Erdem, konuyla ilgili bilgi verdi.
24.06.2021Genel Sağlık
Ameliyat olacaklar dikkat! Tamamen değişiyor
Ameliyat olacaklar dikkat! Tamamen değişiyorBazı kişilerde ölümle sonuçlanan obezite ameliyatlarına yeni kriterler geliyor.
15.06.2021Gündem
Koronavirüs ve obezite arasındaki ilişki hakkında önemli bilgiler
Koronavirüs ve obezite arasındaki ilişki hakkında önemli bilgilerObezitenin sadece çok yemek yemek nedeniyle ortaya çıkan fiziksel bir sorun değil, başlı başına tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğu biliniyor. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde ise hali hazırda birçok sağlık sorununa zemin hazırlayan obezitenin beraberinde getirdiği hayati risk pek çok insanı korkutuyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ, obezite hastalarının Covid-19’a karşı çok daha savunmasız olduğu konusunda uyardı ve koronavirüs ile obezite ilişkisi hakkında önemli bilgiler verdi.
15.03.2021Genel Sağlık
Obezite Cerrahisi Nedir? Obezite Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?
Obezite Cerrahisi Nedir? Obezite Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?Obezite günümüzün ciddi problemleri arasında yer almaktadır. İnsanların yaşam tarzlarının değişmesi ile birlikte hayatımıza giren fast food yiyecekler obeziteyi tetikleyen etkenler arasındadır. Obezite pek çok hastalığın da ortaya çıkmasına sebep olduğu için oldukça tehlikelidir ve tedavi edilmesi gerekir. Obezite cerrahisi nedir? Obezite Ameliyatları hangi durumlarda yapılır? Merak edilen tüm detayları derledik.
6.03.2021Sağlık
Kıdem mobbingi var
Kıdem mobbingi varAsistan doktor Mustafa Yalçın’ın gördüğü baskılar sonucu yaşamına son verdiği iddiası, sağlıkta mobbingi gündeme taşıdı. Kıdemli meslektaşlarının mobbingine uğradığını öne sürenler “Cebimde istifa dilekçemle gezdim. Meslekten de yaşamaktan da soğudum” diyor
19.02.2021Gündem
Obezite cerrahisi borsası
Obezite cerrahisi borsasıBazı sağlık kurumları ile cerrahlar, reklamlarla zayıflama amaçlı ameliyatları teşvik ediyor. Hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaşan doktorları soru yağmuruna tutan vatandaşların bazıları, paylaşımlardan etkilenerek ameliyata karar verdiklerini söylüyor
14.01.2021Gündem
'7-8 kilo fazla için ameliyat yapılmaz'
'7-8 kilo fazla için ameliyat yapılmaz'Zayıflama uğruna çeşitli ameliyatlar geçiren ve 46 kiloya kadar düşen Seren Serengil’le ilgili konuşan uzmanlar, ‘Hasta kadar hekimin de sorumluluğu var’ diyor
7.01.2021Gündem
Daha kaslı gözükmek için ameliyat oluyorlar!
Daha kaslı gözükmek için ameliyat oluyorlar!Diyet ya da obezite ameliyatıyla fazla kilolarından kurtulanlar sarkma problemi yaşayabiliyor. Belli bazılarındaki sarkmaların kimi zaman düzenli spora rağmen giderilemediğine işaret eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Osman Kelahmetoğlu vücut şekillendirme hakkında bilgiler paylaştı.
8.12.2020Estetik
Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar
Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlarEkol Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Cenk Melikoğlu, obezite cerrahisinin yaygınlaşması ile hastalar için estetik cerrahinin adeta tedavinin devamı niteliğine dönüştüğünü belirtti.
27.10.2020Ege
100 kilo verdi, bambaşka biri oldu!
100 kilo verdi, bambaşka biri oldu!Antalya'da, tüp mide ameliyatıyla 175 kilodan 100 kiloya inen Barış Kayıkçı (44), bir zamanlar yerinden bile kalkmakta zorlanırken şimdi sürekli hareket halinde olmanın keyfini yaşıyor. Kiloluyken banyo yaparken nefes nefese kaldığını, marketlerde tekerlekli sandalyeyle dolaştığını, yıllarca bacak bacak üstüne atamadığını belirten Kayıkçı, 11 ayda verdiği kilolar sayesinde yaşam standardının yükseldiğini söyledi.
14.10.2020Gündem
Obezite cerrahisi kalıcı sonuç verir mi?
Obezite cerrahisi kalıcı sonuç verir mi? Genel Cerrahi Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Özdenkaya, obezite cerrahisinin vücuttaki fazla yağın cerrahi yolla çözülmesi olduğuna dikkati çekerek önemli açıklamalarda bulundu. Özdenkaya, “Hastalar bilmeli ki obezite cerrahisinden önce yapmadıkları diyeti ameliyattan sonra zoraki de olsa uygulayacaklar. Bazen görüyoruz ki belli bir dönemde iyi kilolar veriyorlar ama daha sonra iş tekrar eskiye dönebiliyor. Çünkü hiçbir cerrahi yöntem yok ki ömür boyu yüzde 100 zayıflık garantisi versin” dedi.
12.08.2020Genel Sağlık
Tüp mide ameliyatı ile obezite tedavisi
Tüp mide ameliyatı ile obezite tedavisiGenel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, günümüzde obezite tedavisinde en çok uygulanan yöntemin tüp mide ameliyatı olduğunu belirtti.
27.07.2020Diyetler
Obezite ameliyatı için yeni kurallar
Obezite ameliyatı için yeni kurallarSağlık Bakanlığı’nın hazırladığı protokole göre, Beden Kitle İndeksi 30’un altında olan hastalara hiçbir şekilde obezite ameliyatı yapılmayacak
2.07.2020Gündem
Obezite ameliyatına sıkıyönetim geliyor
Obezite ameliyatına sıkıyönetim geliyorHekim hatalarıyla gündeme gelen obezite ameliyatlarına sıkı denetim geliyor. Ameliyatlar, yoğun bakım ünitesi bulunan hastanelerde yapılacak
26.06.2020Gündem
Son dakika...Adli Tıp'tan şok rapor! Yüzde 77'si hatalı
Son dakika...Adli Tıp'tan şok rapor! Yüzde 77'si hatalıSon dakika haberlere göre, Adli Tıp Kurumu’nun TBMM’ye gönderdiği, ölümle biten 34 obezite ameliyatına ilişkin rapor şoke etti. Raporda bu ölümlerde hem teşhis hem de hekim hatasının ciddi oranda etkili olduğu tespiti yapıldı. Raporda, ölümlü obezite ameliyatlarında hastanın beden kitle endeksinin bile alınmadığı bildirildi.
22.06.2020Gündem
Obezite hayatınızı nasıl kısaltıyor?
Obezite hayatınızı nasıl kısaltıyor?2050 yılında 92 milyon kişinin obeziteye bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını daha erken kaybetmesi bekleniyor!
OBEZİTE NEDİR?
OBEZİTE NEDİR?Obezite, sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesidir...
1.03.2020Cadde
Obezite operasyonları ile ilgili en çok merak edilenler
Obezite operasyonları ile ilgili en çok merak edilenlerTürkiye’de diyet ve egzersize rağmen kilo veremeyen, Vücut Kitle İndeksi (VKİ) 40 ve üzerinde bulunan, morbid obez olarak tanımlanan 2.5 milyon insan var. Uzmanlar, bariatrik operasyonlarla bu kişilerin yaşam kalitelerinin artabileceğini ve hatta ömürlerinin uzayabileceğini belirtiyor.
18.01.2020Diyet
Mucit cerrahtan beş icat birden
Mucit cerrahtan beş icat birdenObezite cerrahı Op. Dr. Türker Karabuğa, tedavide kullanılmak üzere ve ameliyatları daha konforlu ve güvenli hale getirecek beş icat için patent aldı. Karabuğa, Türkiye’nin bu alandaki prestijini artırmayı hedeflediğini söyledi
23.12.2019 Ege
Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy, evinizin sağlık elçisi oluyor
Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy, evinizin sağlık elçisi oluyorÇABA Derneği tarafından düzenlenen “Evimizin Sağlık Elçileri - ESE Fest”, bu yıl Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy’u konuk ediyor. “iyi yaşam herkesin hakkı” mottosuyla Türkiye’den çıkıp, Dünya’ya yayılan Global Wellness Day (Dünya İyi Yaşam Günü) yaratıcısı Belgin Aksoy sağlıklı yaşama dair önemli ipuçlarını paylaşacak.
20.12.2019Kültür Sanat
3 yıl sonra ilk kez! 8 kişi taşıdı
3 yıl sonra ilk kez! 8 kişi taşıdıİstanbul Zeytinburnu’nda yaşayan morbid obez hastası Saniye Darcan (65), 201 kiloya kadar ulaşınca evinden çıkamaz hale geldi. Yürümekte zorlanan ve normal araçla da taşınamayan Darcan, üçüncü kattaki evinden 3 yıldır çıkamadığı için doktora dahi gidemedi. Geçen hafta komşularının ve çevredekilerin yardımıyla büyük zorluklarla rapor almak için 14 kişinin yardımıyla doktor kontrolüne götürülen Saniye Darcan, dönüşte evine çıkarılamadığı için bir gün komşusunun giriş kattaki evinde kaldı. 8 kişilik 112 ekibinin zorlukla ambulansa taşıdığı Darcan, özel obez ambulansı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Obezite Cerrahisi Kliniği’ne götürülerek tedaviye alındı.
17.12.2019Haberler
3 yıl sonra ilk kez! 8 kişi taşıdı...
3 yıl sonra ilk kez! 8 kişi taşıdı...İstanbul Zeytinburnu’nda yaşayan morbid obez hastası Saniye Darcan (65), 201 kiloya kadar ulaşınca evinden çıkamaz hale geldi. Yürümekte zorlanan ve normal araçla da taşınamayan Darcan, üçüncü kattaki evinden 3 yıldır çıkamadığı için doktora dahi gidemedi. Geçen hafta komşularının ve çevredekilerin yardımıyla büyük zorluklarla rapor almak için 14 kişinin yardımıyla doktor kontrolüne götürülen Saniye Darcan, dönüşte evine çıkarılamadığı için bir gün komşusunun giriş kattaki evinde kaldı. 8 kişilik 112 ekibinin zorlukla ambulansa taşıdığı Darcan, özel obez ambulansı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Obezite Cerrahisi Kliniği’ne götürülerek tedaviye alındı.
17.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

obezitesağlıkobezite cerrahisiameliyatobezite ameliyatı

Obezite Cerrahisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.