Okul Gıdası

Okul Gıdası

Son dakika okul gıdası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan okul gıdası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan okul gıdası haber sayfamızda...

Okul Gıdası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33 okul gidasi haberi bulunmuştur.
Okul gıdasında yeni dönem
Okul gıdasında yeni dönemTarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim’in Okul Gıdası Logosu uygulaması 7 Eylül tarihi itibariyle hayata geçti. Bu kapsamda Okul Sağlığı Bilim Kurulu Karar Tutanağı’nda yer alan kriterlere uygun ürünler Okul Gıdası Logosu ile kantinlere gönderebilecek. 
23.10.2020Ekonomi
Okul gıdası uygulamasında yeni dönem
Okul gıdası uygulamasında yeni dönemEğitim kurumlarındaki gıda işletmelerinin "okul gıdası" uygulamasında bir dizi yenilik yapıldı.
22.10.2020Ekonomi
Gıdada logoya pandemi engeli
Gıdada logoya pandemi engeliOkul kantinlerinde satılan yiyeceklerin sağlıklı olmasını sağlayacak “Okul Gıdası Logosu”nda yine uygulamaya geçilemedi. “Okul Gıdası Logosu” uygulaması kantinlerin pandemi tedbirleri nedeniyle açılmayacak olmasından dolayı 2021-2022 öğretim yılına ertelendi
28.09.2020Gündem
Çizgi filmler obez yapabilir
Çizgi filmler obez yapabilirObezite Türkiye genelinde 2 milyon çocuğu tehdit ediyor. Türkiye’deki çocuk kanallarında yayınlanan çizgi filmlerin, obezite ile ilgili davranış ve tutumları olumsuz yönde etkilediği ortaya konuldu
9.01.2020Gündem
‘Nefes borusuna kapak kaçtı’
‘Nefes borusuna kapak kaçtı’7 yaşındaki Mert okul kantininden aldığı belirtilen şırınga şeklindeki sıvı çikolatayı yerken fenalaşıp yaşamını yitirdi. Mert’in çikolata tüpünün kapağının nefes borusuna kaçmasıyla öldüğü üzerinde duruluyor

Başsavcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken, Milli Eğitim Bakanlığı da okul yöneticilerinin görevden uzaklaştırıldığını ve kantin sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı
12.12.2019Gündem
Okul gıdası logosu  7 Eylül 2020’de
Okul gıdası logosu 7 Eylül 2020’deTarım ve Orman Bakanlığı, uygulaması ertelenen Okul Gıdası Logosu için yeni tarih verdi. Buna göre uygulama 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlangıç tarihi olan 7 Eylül 2020’de başlayacak.
15.11.2019Gündem
'Okul Gıdası Logosu' 7 Eylül 2020’de başlayacak
'Okul Gıdası Logosu' 7 Eylül 2020’de başlayacakTarım ve Orman Bakanlığı, uygulaması ertelenen Okul Gıdası Logosu için yeni tarih verdi.
13.11.2019Gündem
O ürünler artık okul kantinlerinde bulunmayacak
O ürünler artık okul kantinlerinde bulunmayacakMilli Eğitim Bakanlığı, okul kantinlerinde satılabilecek gıda genelgesi ile söz konusu gıdalara logo zorunluluğu başlatacak. Yeni eğitim öğretim sezonunda logosuz ürünler okul kantininde bulunmayacak.
16.10.2019Gündem
Ebeveynlere sağlıklı beslenme dersi
Ebeveynlere sağlıklı beslenme dersiKantinlerde satılacak ürünlere zorunlu tutulan “Okul Gıdası Logosu” uygulamasının 1 yıl ertelenmesi büyük tartışma yarattı... Sağlıksız beslenmeye bağlı çocukluk çağı obezitesine vurgu yapan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, ilçe ilçe gezerek ailelere sağlıklı beslenme bilgileri verecek...
12.10.2019Gündem
‘Okul Gıdası’ logosu için bir yıl süre
‘Okul Gıdası’ logosu için bir yıl süreMilli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda “Okul Gıdası” logosunun kullanımına ilişkin süre bir yıl uzatıldı.
16.09.2019Gündem
'Okul Gıdası' logosuna erteleme
'Okul Gıdası' logosuna ertelemeMilli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların bünyesindeki gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda "Okul Gıdası" logosunun kullanımına ilişkin süre bir yıl ertelendi.
15.09.2019Ekonomi
Okul gıdasında  logo erteleniyor
Okul gıdasında logo erteleniyorOkul gıdası logosu uygulaması tebliğinin 16 Eylül’de yürürlüğe girmesi beklenirken, tarihin ertelendiği öne sürüldü. Ünlü bir cips markasının ürününün de ‘okul gıdası’ logosu ile satışa çıkarılması tartışmalara neden oldu.
12.09.2019Gündem
Kantinciler ‘logo’ ertelensin istiyor
Kantinciler ‘logo’ ertelensin istiyorOkul kantinlerinde “logo” uygulamasına az bir süre kala, kantincilerden “uygulamayı erteleyin” talebi geldi...
7.09.2019Gündem
Bakan Selçuk: Kantindeki hiçbir ürün ailece yapılan kahvaltının yerini tutamaz
Bakan Selçuk: Kantindeki hiçbir ürün ailece yapılan kahvaltının yerini tutamazMilli Eğitim Bakanlığı Ziya Selçuk, okul kantinlerinden sağlıksız gıdaları çıkarttıklarını fakat çocuğun kahvaltısının ebeveynin sorumluluğunda olduğunu belirterek, "Kantinde satılan hiçbir etiketli ürün, ailece yapılmış bir kahvaltının yerini tutamaz." ifadesini kullandı.
28.08.2019Siyaset
Okulda cips, kola dönemi kapanıyor
Okulda cips, kola dönemi kapanıyorÖğrencilerin güvenilir gıdalarla beslenmesi amacıyla hazırlanan ‘Okul Gıdası’ logosu uygulaması 16 Eylül’de başlıyor. Kantinlerde artık gazlı-kolalı içecekler, cips gibi hazır gıdalar satılamayacak.
24.08.2019Gündem
Kantinlerde  sağlık dönemi
Kantinlerde sağlık dönemiOkul kantinlerinde ‘logo’lu gıda satışı 16 Eylül’den itibaren başlıyor. Okul Sağlığı Bilim Kurulu’nun belirlediği kriterleri karşılamayan gıdalar kantine giremeyecek. ‘Okul gıdası’ logosu taşıyan gıdalar kantinlerde pakette satılacak. 22.5 gramdan fazla şeker içeren ürün satılamayacak
18.07.2019Gündem
OKULDA SATILACAK GIDAYA ÖZEL LOGO
OKULDA SATILACAK GIDAYA ÖZEL LOGOMilli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı kurumların bünyesindeki kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda “Okul Gıdası” logosunun kullanımına ilişkin detaylar belirlendi.
21.06.2019Ekonomi
Son dakika: "Okul Gıdası" logosunun kullanım detayları belli oldu
Son dakika: "Okul Gıdası" logosunun kullanım detayları belli olduMilli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okul/kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda "Okul Gıdası" logosunun kullanımına ilişkin detaylar belli oldu.
20.06.2019Gündem
Bakan Koca: Türkiye'nin beslenme haritasını çıkarıyoruz
Bakan Koca: Türkiye'nin beslenme haritasını çıkarıyoruzSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye'nin beslenme haritasını çıkarmaya başladık. Araştırma aşaması bitti, raporlama aşamasının da sonuna geldik. Önümüze çıkacak tablo, bize hem beslenme yetersizliklerini hem de fazla kilonun sebeplerini gösterecek" dedi.
30.04.2019Siyaset
Balığın künyesi etikette yazacak
Balığın künyesi etikette yazacakFiyat etiketlerine, ‘çiftlik balığı’ düzenlemesi geliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hazırladığı taslağa göre, bir balığın deniz, tatlı su ya da çiftlik balığı olup olmadığı ve nerede yakalandığı da etiketine yazılacak.
16.01.2019Ekonomi
Obeziteye kırmızı ışık
Obeziteye kırmızı ışıkGıda konusunda iki önemli adım atıldı. İlk adımda, kantinlere ‘okul gıdası’ etiketi olmayan ürün sokulmayacak. İkinci adımda ise obezite ile savaş var. Sağlığa zararlı gıdaların paketi kırmızı nokta ile işaretlenecek
3.01.2019Ekonomi
Okul kantinlerindeki gıdalarda ’logo’ uygulaması başlıyor
Okul kantinlerindeki gıdalarda ’logo’ uygulaması başlıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Okul kantinlerindeki gıdalara bugünden itibaren "Okul Gıdası" logosu konulacak. Gelecek öğretim yılından itibaren logosuz ürün satılmayacak" dedi.
11.09.2019Haberler
Son dakika: Bakan açıkladı! Bugünden itibaren...
Son dakika: Bakan açıkladı! Bugünden itibaren...Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Okul kantinlerindeki gıdalara bugünden itibaren "Okul Gıdası" logosu konulacak. Gelecek öğretim yılından itibaren logosuz ürün satılmayacak" dedi.
2.01.2019Ekonomi
Son dakika: Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi! 25 bin personel...
Son dakika: Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi! 25 bin personel...Sağlık Bakanı Koca, "2025 yılına kadar kalp ve damar hastalıkları, kanser, diyabet veya kronik akciğer hastalıklarına bağlı 70 yaş altı erken ölümlere yol açan sebepleri yüzde 25 azaltmayı hedefliyoruz." dedi. Bakan Koca açıklamasında, "2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz." dedi.
17.12.2018Siyaset
Tarımla doğayı koruyor
Tarımla doğayı koruyorKara Oklar Ekolojik Çiftliği’nin kurucusu Meltem İzgören, Atatürk’ün, “Köylülerin çalışmaları için örnek alacakları, modern uygulamalı tarım merkezleri kurmak gereklidir” sözünden ilham aldı ve Demirci’de organik üretimde model olan tesisin temellerini attı
25.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

okullogokantinokul gıdasıgıda

Okul Gıdası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.