Ovp

Ovp

Son dakika OVP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan OVP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan OVP haber sayfamızda...

Ovp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 696 ovp haberi bulunmuştur.
Eski Avusturya Başbakanı Kurz siyaseti bıraktı
Eski Avusturya Başbakanı Kurz siyaseti bıraktı Avusturya'da yolsuzlukla suçlanarak Ekim ayından görevinden istifa eden eski Başbakan ve Halk Partisi (OVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, siyaseti bıraktığını duyurdu.
2.12.2021Dünya
Büyümeye ihracat dopingi: Yüzde 7.4
Büyümeye ihracat dopingi: Yüzde 7.4Türkiye ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 7.4 büyürken net ihracatın büyümeye katkısı 6.8 puan oldu. Büyümenin yüzde 92'si ihracat katkısıyla gerçekleşti.
1.12.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle büyüme rakamlarını değerlendirdi
TİM Başkanı Gülle büyüme rakamlarını değerlendirdiBüyüme rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle, “Türkiye ekonomisi 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 7,4 büyüdü. GSYH’deki büyümeye ihracatın katkısı 5 puan (yüzde68), net ihracatın katkısı ise 6,8 puan (yüzde 92,3) oldu. İhracatla büyüyor, ihracatla güçleniyoruz. İhracat ailesi olarak büyümeye verdiğimiz katkıdan gurur duyuyoruz. Bu rakamlar Türkiye’nin ihracatla yükseleceğine olan inancımızı daha da pekiştirmiştir” dedi.
30.11.2021Ekonomi
Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoru
Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoruTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Türkiye ekonomisi, 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7,2; ikinci çeyrekte ise yüzde 21,7 oranında büyüyerek rekor kaydetmiştir" dedi.
17.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoru
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Türkiye'den büyüme rekoruTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Türkiye ekonomisi, 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7,2; ikinci çeyrekte ise yüzde 21,7 oranında büyüyerek rekor kaydetmiştir" dedi.
17.11.2021Ekonomi
Avusturya’da başladı! 10 gün boyunca dışarı çıkmaları yasak
Avusturya’da başladı! 10 gün boyunca dışarı çıkmaları yasakAvusturya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmamış ve son 6 ayda hastalığı geçirmemişler için bazı durumlar dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlandı.
15.11.2021Dünya
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyor
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyorÖdemeler dengesi eylül ayında 1 milyar 652 milyon dolar fazla vererek beklentilerin üzerinde gerçekleşirken analistler, ödemeler dengesindeki düzelmenin hem mal hem de hizmet ticaretindeki iyileşmeyle devam etmesini beklediklerini ifade etti.
11.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Faiz lobileriyle geçmişte nasıl mücadele ettiysek, kangren haline gelen IMF borçlarını nasıl sıfırladıysak, küresel dünyada yaşanan emtia-enerji kaynaklı yüksek fiyat dalgalanmalarına karşı en yüksek en etkin mücadeleyi vererek yine Cumhurbaşkanımız liderliğinde biz başaracağız." dedi.
26.10.2021Ekonomi
Son dakika: Fuat Oktay'dan enerji fiyatları açıklaması! 'Vatandaşa yansıtmadık'
Son dakika: Fuat Oktay'dan enerji fiyatları açıklaması! 'Vatandaşa yansıtmadık'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Küresel enerji piyasalarındaki anormal artışları göğüsleyerek vatandaşımıza yansıtmadık; bundan sonra da küresel eğilimlerin milletimize etkisini en asgari düzeyde tutmak için gayret göstermeye devam edeceğiz." dedi.
21.10.2021Ekonomi
Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı pay ilk kez yüzde 1'in üzerine  çıktı
Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı pay ilk kez yüzde 1'in üzerine çıktıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı payın Cumhuriyet tarihinde ilk kez %1'in üzerine çıktığını söyledi.
19.10.2021Ekonomi
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Meclisten geçen yeni Vergi Kanunu ile yıllık 240 bin liranın altında olan basit vergilendirilen yaklaşık 850 bin esnaf gelir vergisinden muaf olacak. Tarımsal destek ödemelerindeki gelir vergisi kesintisi son bulacak. 4 kez verilen geçici vergi beyannameleri 3’e indirilecek. Nakit sermaye artırımında yüzde 50 olarak uygulanan kurumlar vergisi indirimi, artırılan sermayenin yurt dışından getirilmesi durumunda yüzde 75 olarak uygulanacak. Vergiye gönüllü uyum artacak.” dedi.
15.10.2021Ekonomi
Eski Avusturya Başbakanı Kurz milletvekili olarak yemin etti
Eski Avusturya Başbakanı Kurz milletvekili olarak yemin ettiHakkında yolsuzluk soruşturması başlatılan Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı ve eski Başbakan Sebastian Kurz, Meclis'te yemin ederek milletvekilliğine geri döndü.
14.10.2021Dünya
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak2022 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 17 Ekim'e kadar Meclis'e sunulması bekleniyor.
14.10.2021Uzmanpara
Sanayi üretimi verileri büyümeye işaret ediyor
Sanayi üretimi verileri büyümeye işaret ediyorSanayi üretimindeki güçlü seyir ağustosta da sürerken, analistler, söz konusu verilerin yıl sonunda yüzde 9'un üzerinde büyümeye işaret ettiğini ifade etti.
12.10.2021Ekonomi
Analistler sanayi üretimini değerlendirdi
Analistler sanayi üretimini değerlendirdiSanayi üretimindeki güçlü seyir ağustosta da sürerken, analistler, söz konusu verilerin yıl sonunda yüzde 9'un üzerinde büyümeye işaret ettiğini ifade etti.
12.10.2021Uzmanpara
Avusturya'da Kurz'un istifasının ardından yeni Başbakan göreve başladı
Avusturya'da Kurz'un istifasının ardından yeni Başbakan göreve başladıAvusturya'da hakkında yolsuzluk soruşturması başlatılan Sebastian Kurz’un başbakanlıktan istifa etmesinin ardından eski Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg yemin ederek göreve başladı.
11.10.2021Dünya
Son dakika: Alexander Schallenberg yemin etti!
Son dakika: Alexander Schallenberg yemin etti!Son dakika haberine göre, Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg, Kurz'un yolsuzluk soruşturması sırasında istifa etmesinin ardından şansölye olarak yemin etti!
11.10.2021Dünya
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa etti
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa ettiSon dakika haberine göre, Avusturya’da "rüşvet, yolsuzluk ve güveni kötüye kullanma" suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Başbakan Sebastian Kurz, görevinden istifa etti. Öte yandan Avusturya’da Yeşiller Partisi lideri ve Başbakan Yardımcısı Werner Kogler, merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz’un başbakanlık görevinden istifa etmesinin, koalisyon hükümetinin çalışmalarını gelecekte sürdürebilmesi için doğru ve önemli bir adım olduğunu ifade etti.
9.10.2021Dünya
Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen eylül ihracatında çifte rekor
Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen eylül ihracatında çifte rekorHazır giyim ve konfeksiyon sektörü, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9 artışla 1 milyar 948 milyon dolar, ocak-eylül döneminde de yüzde 22,3 artışla 14 milyar 810 milyon dolar ihracat gerçekleştirirken, talep artışı sektöre çifte rekor getirdi.
7.10.2021Ekonomi
Avusturya'da Başbakan Kurz'a yakın isimlere 'rüşvet' baskını
Avusturya'da Başbakan Kurz'a yakın isimlere 'rüşvet' baskınıAvusturya polisi, rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında Başbakan Sebastian Kurz’un başında bulunduğu Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ve Başbakanlık binasında arama yaptı.
6.10.2021Dünya
İhracat ilk kez aylık 20 milyar doları aştı
İhracat ilk kez aylık 20 milyar doları aştıTürkiye’nin ihracatı, eylül ayında ilk kez bir ayda 20 milyar doları aştı. Eylül ihracatı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 30’luk artışla 20 milyar 783 milyon dolara ulaştı. Bu rakam aynı zamanda Türkiye tarihinin en yüksek aylık ihracatı oldu. Yılın ilk 9 ayında, yüzde 36’lık artışla 161 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk ihracatçısı, son 12 ayda 212.2 milyar dolarlık ihracatla da 211 milyar dolarlık yıllık hedefi aştı.
2.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk...
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk...Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatın eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30'luk artışla 20,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini belirterek, "Yani Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aşmış bulunmaktayız." dedi.
1.10.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye, Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye, Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesiHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, Türkiye’nin Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi olduğunu belirterek, “İngiltere ikinci çeyrekte bizden bir puan yüksek büyüdü ama İngiltere geçen sene ikinci çeyrekte yüzde 20 küçülmüştü, net büyümesi yüzde 2 bile değil. Bizim net büyümemiz yüzde 10’unun üzerinde. Türkiye, Avrupa’nın net olarak en iyi büyüyen ülkesi hiç tartışmasız, açık ara.” dedi.
28.09.2021Ekonomi
İngiltere'den 3 ayda 200 bin turist bekleniyor
İngiltere'den 3 ayda 200 bin turist bekleniyorTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, İngiltere’nin bugünden itibaren Türkiye'yi, seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarması yönündeki kararını olumlu bulduklarını, turizme olumlu yansımasını beklediklerini belirterek, Türkiye’ye seyahat edecek İngiliz vatandaşlarının sayısının 3 ayda yaklaşık 200 bin civarında olmasını öngördüklerini söyledi.
22.09.2021Ekonomi
Yeşil dönüşüm küresel gündemde yer bulmaya devam ediyor
Yeşil dönüşüm küresel gündemde yer bulmaya devam ediyorTürkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Ekonomik Araştırmalar Müdürü Burcu Ünüvar, gelecek dönemde, sadece kamunun değil özel sektörün de yeşil dönüşüm alanına yoğun mesai harcaması gerektiğini belirterek, "Sadece bizden sonraki nesiller için değil, kendimiz için de taşıdığımız önemli bir sorumluluk olan iklim krizi ile mücadelenin önümüzdeki dönemde Merkez Bankası dahil bütün politika yapıcıların gündemine girmesi şaşırtıcı olmayacaktır." dedi.
14.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ovp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.