Özgeçmiş

Özgeçmiş

Son dakika Özgeçmiş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Özgeçmiş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Özgeçmiş haber sayfamızda...

Özgeçmiş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 395 özgeçmiş haberi bulunmuştur.
“Bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık”
“Bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kendi işini kurmak isteyen kadınların önemli fırsatlar yakaladığı kooperatiflerle kadın istihdamı alanında ciddi bir atılım sağlandığını belirterek, “81 il müdürlüğümüz koordinasyonunda oluşturduğumuz Kadın Kooperatifleri Çalışma Grupları aracılığıyla bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık” dedi.
19.01.2024 Ekonomi
MIT Mimarlık Fakültesi Bursiyerler Arıyor
MIT Mimarlık Fakültesi Bursiyerler Arıyor Mimarlığın geleceği için yenilikçi vizyonları desteklemeyi misyon edinmiş olan MIT Mimarlık Fakültesi’nin yenilikçi vizyonunda burslar merkezi bir rol oynuyor.
1.01.2024 Mimarlık
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ?
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ? İş başvurularının vazgeçilmez evraklarından bir tanesi de hiç şüphesiz CV’ler. Özgeçmiş ile ilgili bilgiler içeren bu belge kurumla ilk teması sağlıyor. CV, iş başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgileri, eğitim bilgileri, kariyer hayatı ve yetkinliklerini içeriyor. CV’ler iş görüşmelerinde ilk izlenim olarak büyük önem taşıyor. Bu yüzde CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Profesyonelce hazırlanan CV’ler ilk izlenim için önemlidir. CV nasıl hazırlanır? ‘CV Örnekleri’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
26.09.2023 Kariyer
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
GSB 11 bin 455 personel alımı sonuçları 2023: Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman ve nerede açıklanacak?
GSB 11 bin 455 personel alımı sonuçları 2023: Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman ve nerede açıklanacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 11 bin 455 sözleşmeli personel alımı yapılıyor. Personel alımı iki etap halinde yapılıyor. İlk aşamada 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri ardından psikolog, büro personeli ve destek personeli (temizlik) başvuruları alındı, akabinde de sonuçlar adaylarla paylaşıldı. Gözler GSB 2. etap personel alımı sonuçlarında! Peki, GSB personel alımı sonuçları bu hafta açıklanır mı?
20.09.2023 Bilgi Rehberi
E-Nabız Giriş ve Kayıt Olma: E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır?
E-Nabız Giriş ve Kayıt Olma: E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır? Sağlık verilerinin tek bir platformda toplandığı e-Nabız sayesinde vatandaşlar, randevu bilgileri, tahlil sonucu, ilaç, rapor, tıbbi özgeçmiş ile ilgili bütün bilgilerine ulaşabiliyor. Telefon ya da bilgisayar üzerinden e-nabız platformuna giriş sağlanabiliyor. Fakat e-Nabız’a giriş yapabilmek için öncelikle kayıt olmak gerekiyor. Sağlık verilerinin tek bir alanda toplandığı bu platforma kayıt işlemi e-Devlet üzerinden de yapılıyor. E-Nabız şifresi nasıl alınır? E-Nabız giriş ve kayıt olma ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
28.08.2023 Gündem
Simge yapı saplantısı
Simge yapı saplantısı Bir duru Türkçe sevdalısı olarak “ikon” ya da “ikonik” demeyeceğim için beni affedin. Zaten dilimize sızan “ikon” sözcüğü yapma kadın güzelliğine yapılan atıfla “ikoncan” olarak yerleşiverdi.
27.08.2023 Mimarlık
Çocuklarda dişçi fobisini sıfıra indiren yöntem! Aynı günde tüm tedavi bitiyor
Çocuklarda dişçi fobisini sıfıra indiren yöntem! Aynı günde tüm tedavi bitiyor Bazı çocuklar arkadaşlarından duydukları hikayelerden veya olumlu geçmeyen eski diş tedavisi randevularının sebep olduğu korkudan diş hekiminden kaçıyorlar. Oysa çocuk hastalara uygulanan tekniklerle bu sorunu aşmak mümkün. Çocuk Diş Hekimi Uzm. Dr. Nurgül Demir çocuklarda dişçi fobisini sıfıra indiren yöntemi anlattı.
17.08.2023 Çocuk Sağlığı
Sosyal medyada ‘yapay kadın’ tuzağı
Sosyal medyada ‘yapay kadın’ tuzağı Sosyal medyada yapay zekâyla üretilen seksi kadın görsellerini gerçek zanneden erkekler dolandırılıyor!
30.07.2023 Dünya
Linkedln'deki tek açık milyonları kandırdı! 'Diğerlerine benzemiyor, çok profesyonel'
Linkedln'deki tek açık milyonları kandırdı! 'Diğerlerine benzemiyor, çok profesyonel' Sosyal bir ağ olan Linkedln, iş profesyonelleri arasında yaygın olarak kullanılıyor. Ancak son zamanlarda platformda ortaya çıkan dolandırıcılar, aylık abonelik ücreti ödenen hesaplarla ve inmail yani mesaj yoluyla tuzak peşinde. Dijital Pazarlama Uzmanı Serdar Bağtır'a göre ise yaşanan dolandırıcılığın sebebi ise Linkedln’de kimsenin ilk bakışta farkına varmayacağı bir açık.
18.07.2023 Gündem
Kadınlara erkeklerden %20 daha az maaş
Kadınlara erkeklerden %20 daha az maaş Altınbaş Üniversitesi, Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi TOKAMER, “Toplumsal Hayatta ve İstihdamda Kadın” konulu seminer düzenledi. Programı gerçekleştiren Altınbaş Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Banu Kavaklı ve Dr. Öğr. Üyesi Berna Ekal, eşit vatandaşlık, eşit sosyal ve siyasi haklar ile kadının toplumsal hayatta ve istihdamda hangi alanlarda eksik kaldığını ele aldı.
20.03.2023 Ekonomi
Depremzede çocukları bir yıl boyunca giydirecek
Depremzede çocukları bir yıl boyunca giydirecek Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından iş dünyasının bölgeye olan destekleri sürüyor.
22.02.2023 Ekonomi
Bahar Candan'ın banka hesabındaki para şaşırttı! 'Bir uyandım hayatımı çalmışlar'
Bahar Candan'ın banka hesabındaki para şaşırttı! 'Bir uyandım hayatımı çalmışlar' 'İşte Benim Stilim' yarışmasıyla ünlenen, daha sonra sosyal medya paylaşımları ve açıklamalarıyla adından sıkça söz ettiren Bahar Candan, "Bir uyandım hayatımı çalmışlar" diyerek, banka hesabındaki parayı takipçilerine gösterdi. Hesaptaki parayı görenler büyük şaşkınlık yaşadı.
4.02.2023 Cadde
Borsa İstanbul, Uzman Yardımcısı ve Denetçi Yardımcısı alacak
Borsa İstanbul, Uzman Yardımcısı ve Denetçi Yardımcısı alacak Borsa İstanbul, Uzman Yardımcısı / Denetçi Yardımcısı alımları için başvuruların başladığını duyurdu.
12.12.2022 Ekonomi
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2022-2023
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2022-2023 Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2022-2023” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.12.2022 Eğitim
Genç kadınlar için istihdamda ilk adım
Genç kadınlar için istihdamda ilk adım Türkiye’de ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) 3,5 milyon genç kadının sorun ve ihtiyaçlarına odaklanan “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar” projesinin yüz yüze eğitimleri başladı.
21.11.2022 Ekonomi
‘Müzeler, yaşanılan yerler olmalı’
‘Müzeler, yaşanılan yerler olmalı’ Arkeolog ve müze bilimi uzmanı Mine Küçük, müzelerin sosyal yaşamın bir parçası olarak düzenli ziyaret edilmesi gerektiğini söylüyor; bu kültür kurumlarının herkese iyi geldiğini belirtiyor.
23.10.2022 Gündem
GSB SONUÇLARI: 2022 GSB sonuç sorgulama ekran.. Personel alımı için gerekli belgeler neler?
GSB SONUÇLARI: 2022 GSB sonuç sorgulama ekran.. Personel alımı için gerekli belgeler neler? Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kapsamında binlerce kişi başvuruda bulundu. GSB işçi alımı sonuçları için beklenen açıklama Bakanlıktan geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı yerleşen adaylardan istenen belgeleri de paylaştı. İşte, 2022 GSB personel alımı başvuru sonucu sorgulama sayfası...
5.10.2022 Bilgi Rehberi
Erciyes Üniversitesi akademik personel alacak
Erciyes Üniversitesi akademik personel alacak Basın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Erciyes Üniversitesi akademik personel alacak.
22.08.2022 Ekonomi
Emre Aşık ilk kez açıkladı: Okan Buruk ile görüşmemiz oldu
Emre Aşık ilk kez açıkladı: Okan Buruk ile görüşmemiz oldu Bir dönem A Milli Takım ve 3 büyüklerde forma giydiği dönemin vazgeçilmez oyuncularından biri olan Emre Aşık, Skorer'den Nergis Aşkın'a çok özel açıklamalarda bulundu. Aşık, kariyeriyle ilgili çok önemli sözlere imza atarken, yeni sezon için Okan Buruk'la da görüştüğünü ilk kez açıkladı.
29.07.2022 Galatasaray
Önce kızlar, öncü kızlar
Önce kızlar, öncü kızlar Biyofarma şirketi AbbVie, kadınların sosyal hayatta varlığının güçlendirilmesi amacıyla TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) ile işbirliği yaparak “Önce Kızlar, Öncü Kızlar” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında AbbVie, lise ve üniversitede eğitim gören, sosyal yaşamda ve eğitim hayatında eşit haklardan yararlanamayan genç kızların yanında olacak. Şirket 2022 yılı boyunca Ankara, İstanbul, Adıyaman, Mardin, Sinop ve Samsun’da yaşayan 50 kız öğrencinin eğitimine ve kariyer yolculuklarına destek verecek.
25.07.2022 Ekonomi
İşsizliğe neşter
İşsizliğe neşter Gaziemir Belediyesi, ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizliğe karşı çözüm üretiyor
7.07.2022 Ege
Karabağlar’da kadınlar güçleniyor
Karabağlar’da kadınlar güçleniyor Karabağlar Belediyesi Semt Merkezleri’ndeki 25 kadına, Karabağlar Kent Konseyi ve İzmir Soroptimist Kulübü işbirliğiyle başta e-ticaret olmak üzere farklı konu başlıklarında eğitimler verildi.
16.06.2022 Ege
Son dakika: Hull City'den Allahyar, transfer ve Şota açıklaması! 'Acun Ilıcalı buranın kurtarıcısı oldu'
Son dakika: Hull City'den Allahyar, transfer ve Şota açıklaması! 'Acun Ilıcalı buranın kurtarıcısı oldu' Hull City'de başkan yardımcısı Tan Kesler açıklamalarda bulundu. Championship'te sezonun sona ermesinin ardından değerlendirmelerde bulunan Tan Kesler, Şota Arveladze ve Allahyar Sayyadmanesh'le ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Tan Kesler, Acun Ilıcalıy'la ilgili 'buranın kurtarıcısı oldu' dedi. Hull City'nin başkan yardımcısı son olarak gündemde olan 200 yıllık anlaşmayı duyurdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
5.06.2022 Diğer
İstihdama destek
İstihdama destek Torbalı Ticaret Odası’nda düzenlenen Kariyer ve İstihdam Fuarı, firmalarla iş arayan vatandaşı ve meslek lisesi öğrencilerini buluşturdu, istihdam köprüsü kuruldu...
30.05.2022 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Özgeçmiş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.