Para Politikası  Kurulu

Para Politikası  Kurulu

Son dakika Para Politikası  Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Para Politikası  Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Para Politikası  Kurulu haber sayfamızda...

Para Politikası  Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.947 para politikası  kurulu haberi bulunmuştur.
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI PPK toplantısı ne zaman? Mayıs TCMB faiz kararı hangi tarihte, saat kaçta açıklanacak?
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI PPK toplantısı ne zaman? Mayıs TCMB faiz kararı hangi tarihte, saat kaçta açıklanacak? Merkez Bankası faiz kararı için PPK toplantı takvimi araştırması sürüyor. Piyasaların gözü kulağı TCMB faiz kararı açıklamasında! Nisan ayında yüzde 50 düzeyinde sabit bırakma kararı alan Merkez Bankası Mayıs faiz kararını ayın kaçında açıklayacak?
21.05.2024 Bilgi Rehberi
'Bu yaz bir faiz indirimi mümkün'
'Bu yaz bir faiz indirimi mümkün' İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkan Yardımcısı Ben Broadbent bu yaz bir faiz indiriminin gelmesinin mümkün olduğunu söyledi.
20.05.2024 Uzmanpara
FED TOPLANTI TARİHLERİ 2024 (Haziran): FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? ABD Merkez Bankası Mayıs faiz kararı PPK toplantısı...
FED TOPLANTI TARİHLERİ 2024 (Haziran): FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? ABD Merkez Bankası Mayıs faiz kararı PPK toplantısı... FED faiz kararı ile ilgili son gelişmeler piyasaların gündeminde! ABD Merkez Bankası (FED) Nisan ayı faiz kararını 1 Mayıs günü açıklamış ve faizi sabit bırakmıştı. Piyasanın gözü kulağı Mayıs FED faiz kararında! FED toplantısı ne zaman, Mayıs ayı faiz kararı ne zaman açıklanır?
19.05.2024 Bilgi Rehberi
Yatırımcılar dikkat! Borsa için tarih verildi: ‘Bu oran çok uzak bir ihtimal değil’
Yatırımcılar dikkat! Borsa için tarih verildi: ‘Bu oran çok uzak bir ihtimal değil’ Bu haftanın en hareketli yatırım aracı borsa oldu. Endekste haftanın son işlem gününde büyük yükselişler görüldü. İlk hedef olan 10500 puanın da aşılmasıyla piyasada beklentiler değişti. Ekonomist Tuğba Ekin, ‘Bu oran çok uzak bir ihtimal değil’ diyerek tarih verdi. İşte detaylar...
18.05.2024 Ekonomi
Meksika Merkez Bankası faizi değiştirmedi
Meksika Merkez Bankası faizi değiştirmedi Meksika Merkez Bankası (Banxico) enflasyonun hedefine dönmesinin uzun süreceğini belirterek faiz oranında değişikliğe gitmedi.
10.05.2024 Uzmanpara
Avustralya faizi değiştirmedi
Avustralya faizi değiştirmedi Avustralya Merkez Bankası (RBA) piyasa beklentileri doğrultusunda üst üste 4'üncü toplantısında da faiz oranında değişikliğe gitmedi.
7.05.2024 Uzmanpara
Merkez’den kiralara yakın takip! Yüzde 25 sınırı kaldırılacak mı?
Merkez’den kiralara yakın takip! Yüzde 25 sınırı kaldırılacak mı? Merkez Bankası kira fiyatlarını sıkı takibe aldı. Son açıklanan Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı metninde ‘yüzde 25 zam sınırı’na dikkat çekildi’ Geçtiğimiz haftalarda Merkez Bankası tarafından açıklanan Konut Fiyat Endeksi verisine göre konut fiyatları 4 yıl sonra ilk kez enflasyon karşısında düşüş göstermişti. Peki kira fiyatları da gerileyecek mi? İşte detaylar...
7.05.2024 Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), enflasyon üzerindeki yukarı yönlü risklere karşı ihtiyatlı duruşunu yineledi.
3.05.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası, PPK toplantı özetini yayımladı
Merkez Bankası, PPK toplantı özetini yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), enflasyon üzerindeki yukarı yönlü risklere karşı ihtiyatlı duruşunu yineledi.
3.05.2024 Ekonomi
Merkez faizi yüzde 50’de sabit tuttu
Merkez faizi yüzde 50’de sabit tuttu Merkez Bankası (TCMB) politika faizini değiştirmeyerek yüzde 50’de sabit tuttu. TCMB Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
26.04.2024 Ekonomi
Altın fiyatları - Canlı altın kuru, Bugün Anlık altın fiyatı (Güncel)
Altın fiyatları - Canlı altın kuru, Bugün Anlık altın fiyatı (Güncel) Son dakika altın fiyatları ile ilgili araştırmalar arttı. Merkez Bankası, 2024 Nisan ayı faiz kararı toplantısını gerçekleştirdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 50'de sabit bıraktı. Peki bu karar altın fiyatlarını nasıl etkiledi? Gram altın (GR) fiyatı bugün ne kadar? 25 Nisan 2024 altın fiyatları düştü mü, yükseldi mi? İşte canlı grafik
25.04.2024 Bilgi Rehberi
Faiz kararı belli oldu: Ekonomist Bayram'dan dolar ve altın için yeni tahmin
Faiz kararı belli oldu: Ekonomist Bayram'dan dolar ve altın için yeni tahmin Piyasaların merakla beklediği faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası, politika faizini beklentilere paralel yüzde 50'de sabit bıraktı. Peki dolar ve altında beklentiler neler? Ekonomist Muhammet Bayram tahminlerini açıkladı.
25.04.2024 Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 50'de sabit bıraktı.
25.04.2024 Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 50 seviyesinde sabit bıraktı.
25.04.2024 Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 50'de sabit bıraktı.
25.04.2024 Ekonomi
NİSAN AYI FAİZ KARARI MERKEZ BANKASI 2024: TCMB Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Son faiz kararı
NİSAN AYI FAİZ KARARI MERKEZ BANKASI 2024: TCMB Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Son faiz kararı Merkez Bankası faiz kararı için geri sayım. 2024 Nisan ayı faiz kararının açıklanması için gözler dördüncü Para Politikası Kurulu Toplantısı'ndan çıkacak kararda. Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2024 Merkez Bankası toplantı tarihleri.
25.04.2024 Bilgi Rehberi
Merkez Bankası'ndan enflasyon için bilgilendirme mektubu
Merkez Bankası'ndan enflasyon için bilgilendirme mektubu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, enflasyon için Hükümet'e bilgilendirici açık mektubunu yayımladı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Asgari ücretin yılda bir kez güncellenmesi enflasyon tahminleri açısında kritik önem taşıyor. " denildi.
5.04.2024 Ekonomi
Hindistan faizi değiştirmedi
Hindistan faizi değiştirmedi Hindistan Merkez Bankası (RBI) piyasa beklentilerine paralel hareket ederek üst üste yedinci toplantısında da politika faiz oranını değiştirmedi.
5.04.2024 Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
BoE üyesinden faiz uyarısı
BoE üyesinden faiz uyarısı İngiltere Merkez Bankası (BoE) Üyesi Jonathan Haskel faiz indirimi konusunda acele edilmemesi uyarısını yaptı.
28.03.2024 Uzmanpara
Kritik adımlar güçlü mesajlar
Kritik adımlar güçlü mesajlar Servet Yıldırım - Mevcut ekonomi yönetimi bir süredir kararlı bir duruş sergiliyor, sürekli olarak enflasyonla mücadele ve sıkılaştırma mesajları veriyor...
26.03.2024 Ekonomi
MERKEZ BANKASI'NDAN SÜRPRİZ FAİZ KARARI! 🔥 Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararı açıklandı! TCMB kaç baz puan faiz artışına gitti?
MERKEZ BANKASI'NDAN SÜRPRİZ FAİZ KARARI! 🔥 Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararı açıklandı! TCMB kaç baz puan faiz artışına gitti? Merkez Bankası Mart ayı faiz kararı açıklandı. Fatih Karahan liderliğinde toplanan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısından sürpriz bir karar çıktı. Beklenti anketine göre faizi sabit bırakması beklenen Merkez Bankası'ndan sürpriz bir karar geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini 500 baz puan artırarak yüzde 50 seviyesine çıkardı.
21.03.2024 Bilgi Rehberi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 50'ye çıkardı.
21.03.2024 Haberler
Bankada parası olanlar dikkat! Mevduat faizleri için flaş tahmin
Bankada parası olanlar dikkat! Mevduat faizleri için flaş tahmin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 500 baz puan artırarak yüzde 50 seviyesine yükseltti. Peki bu durumdan mevduat faizleri nasıl etkilenecek?
21.03.2024 Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 50'ye çıkardı.
21.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Para Politikası  Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.